PDA

Pogledaj cijelu verziju : Honda pitanje



Honda pitanje
22-09-2003, 23:06
Molim vas za jednu informaciju: Kad je počela proizvodnja ove zadnje linije honde civic?
Kakva su vam iskustva (zanima me 1,6 Sport)?
HVALA

Honda pitanje
23-09-2003, 06:27
Nije valjda da nitko ne zna???

Hondo
23-09-2003, 07:57
Zadnja linija se pojavila 2000.g., a na tržištu je od 2001.g. Ja sam vozio 1.6 VTEC u peterovratnoj verziji i osobno mi se dosta sviđa. Motor je dosta jak, karoserija je prostrana, volan je prilično bezosječajan, mjenjač odličan, ovjes recimo sportski-tvrđi no ne i neudoban. O sport verziji ne znam ništa.

janko
23-09-2003, 12:28
Pozdrav svima,
Eto, ja vozim Civic 1,6 ES i to mi je prva Honda, do sada sam vozio Renault/Peugeot/Citroen. Kupio sam je zbog toga sto je to najprostraniji kompakt na trzistu, a i Honda ima sjajnu reputaciju, sto je bio dodatan plus. Buduci da imam obitelj, trebam prostran auto, a nisam htio monovolumen (kombi). Nakon 7 mjeseci i desetak tisuca km moram reci da sam prezadovoljan i preporuciti je svakome. Prije kupnje procitao sam dosta testova na Internetu i u novinama. Testovi uglavnom isticu vrlo dinamican (temperamentan?) i ekonomican motor, odlicnu mehaniku, vrhunsku ergonomiju i prostranost. Takav bi bio i moj sud. Testovi, isto tako, kude da je auto izgleda dosadan - meni se svidja. Detalje mozemo mailom da ne zamaramo publiku na forumu.

Quest
23-09-2003, 13:14
Kakva se tebi čini udobnost i kakav je osjećaj na volanu? U testovima baš ne hvale taj elektromehanički volan. U Meganu II mi se recimo nije niti najmanje svidio.

Fabia SDI Elegance:
23-09-2003, 13:45
Kad bih imao Civic 1.6 Type R!
Moj brat kaze da ide vise od E 270 CDI, on kaze da bi uvek bio iza njega, pluva moj E270 CDI!!!!!!!
Dobre su, inace nije taj dizajn bas za svaku cijenu ali...

mc
23-09-2003, 13:59
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
E jesi ××××××s...
BTW, Type-R ima 2,0 motor...

janko
23-09-2003, 14:45
Auto je udoban, ukljucujuci i ovjes koji je nije previse tvrd.
Sjedala (prednja) su relativno prostrana, a imaju i solidno bocno drzanje.
Prigovorio bih gumama iz tvornicke ugradnje (Bridgestone Potenza RE88) koje su preglasne i ne pokazuju se bas jako dobrima na mokrom asfaltu.
Volan je malo previse mekan i tesko je uhvatiti "pravi" osjecaj.
Zanimljivo, tvornicki ugradjen radio/CD je daleko bolji nego sam ocekivao, ukljucujuci i zvucnike. Poucen dosadasnjim iskustvom, gdje su zvucnici iz tvornicke ugradnje bili jako losi, ovo me je ugodno iznenadilo.
Kvacilo je hidraulicko i mjenjac je sjajan, tako da je "saltanje" pravi gust.
Pozdrav!

Quest
23-09-2003, 16:28
Hvala. Otić ću jednom na probnu vožnju, baš me zanima kako to vozi, nakon što sam isprobao većinu ostalih auta u kompaktnom razredu. Za sjedala se sjećam da su me ugodno iznenadila, kad sam jednom prij 2 godine sjeo u to auto, a i mjenjači znam da su kod japanaca u pravilu vrlo solidni.