PDA

Pogledaj cijelu verziju : ×××××p



Fresh
22-09-2003, 13:12
IMGhttp://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.587557001064160695_mici-l200800.jpgIMG

Od svog predstavljanja, 1994. godine, Mitsubishi Pajero ×××××p (nekada L200) nije znatno mijenjan, no bez obzira na to, ovaj je Pick-Up do sada osvojio čak osam zlatnih nagrada za najbolji Pick-Up godine. Nagradu je osvojio prventveno zbog iznimno dobre mehaničke podloge i suverenih voznih karakteristika – prokomentirao je Neil McIntee, urednik časopisa What Van, i nastavio – Pajero ×××××p se na cesti ponaša začuđujuće dobro, a snažan turbodizelski agregat odličan je i za svladavanje zahtjevnih off-road puteva.

Pajero ×××××p se prodaje samo s jednim agregatom – 2.5 TD koji razvija 115 KS, no nedavno je u prodaju pušten kit kojim se snaga ,motora jednostavnim zahvatom (čipom) može podići na 138 KS.
Osim toga, mamac za kupce je svakako vrhunska kvaliteta izrade te trogodišnje jamstvo.

Jednog dana :smile20: <br><hr>

piquet
22-09-2003, 13:16
ako imaš firmu jer u našoj deželi takav stroj ne može regati fizičks osoba. :smile12:

Brock
22-09-2003, 13:16
Fin mi je ovaj novi Outlander... unutrasnjost mu je savrsena. ;)

Fresh
22-09-2003, 13:21
http://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.346404001064160693_mici-l200200150.jpg

Kad ne znam ubaciti veliku sliku, evo male.

O kakvoj ti firmi pričaš piquet, zašto ne bi mogao registrirati auto

INTERCEPTOR
22-09-2003, 13:35
Evo da malo kažem iz prve pa prve ruke o L200. Kupljen je negdje 96 mislim.

Paket optreme je GL, unutra je 2.5 TD iz pajera od 100 ks, točnije 99.

Idealan auto za rad i to grubi rad. Sada auto ima preko 300 000 km i još uvijek ide kao prvog dana osim što malo dimi, al to može biti i da treba poštelati smjesu.

Na motoru od problema je bila rikla turbina na nešto malo km. Puklo je ono kućište koje dođe na granu i osovina. Isto tako bilo je problema s paljenjem zimi, s grijačima nafte. 4X4 je solidan, makar nije bio često u pogonu.
Zbog plinskih amortizera udobniji je i leži bolje od npr. toyote pick up. Učestala žešća vožnja dovodi do toga da se prednji trap sjeb. i kotači dobivaju ubrzo pozitivan nagib. 4X4 ne pomaže samo na snjegu već i na kiši dobro dođe, makar je manevriranje s njim teže, d ane govorim o parkiranju, a i dosta više troši. Unutrašnjost od opreme nema niš osim serva. Taj servo je pak meni očajan jer mekan i bezosjećajan, al dobro to je terenski servo. U odnosu na pajera jako nisko se sjedi. Otraga sjedenje je meni noćna mora. Naslon je skoro pa uspravan, a mjesta za noge i nema previše. Tu treba nadodati i poskakivanje zadnjeg kraja.

Uglavnom ukoliko nekom to treba samo kao šminka odnosno samo jer mu se sviđa, a ne za rad onda to i možda nije najbolji izbor.

Potrošnja nije baš mala jer ipak je do gromada sa 2.5 litrenim motorom makar dieselom. Manevriranej u gradu nekim amože postati noćna mora dok su komande bezosjećajne, a motor slabašan. Iako se da dignut na tu snagu, taj auto ipak nije za bržu vožnju. isto tako prva brzina služi samo za kretanje, a ni drugu nije baš pametno koristiti puno.

INTERCEPTOR
22-09-2003, 13:36
Može ga registrirati fizička osoba. Ovo se tretira kao osobno vozilo zbog 4 vrata. Dok ej onaj s 2 vrata teretno. tako nešto. Barem bilo 96.

Koko
22-09-2003, 13:37
Auto može registrirati bilo tko, no caka je u tome da novi pick-up u HR može kupiti samo pravna osoba, dakle firma. Pa kako onda do njega? Jednostavno, kupiš rabljeni. Nađeš nekoga tko ima firmu, on kupi auto i par dana nakon toga ga proda tebi. Jednostavno?
Neznam otkuda im tako glup zakon, no nema najava de će se mijenjati.

piquet
22-09-2003, 13:41
e, ne može.
nema rege ako si fizička osoba.
isključivo se može regati na pravnu osobu.

Fresh
22-09-2003, 13:45
Evo još malo iz prve ruke.

Imali smo ga u firmi kao službeni auto, pa sam ga povremeno vozio.

Vožnja po gradu, užitak, svi ti se miču s ceste, malo je zajeban u podzemnim garažama zbog velikog kruga okretanja, ali i tu sam se snašao.

Oprema iznutra, naš je bio opremljen i klimom, volan je bezosječajan ali se navikneš. Tereneske mogućnosti - probao sam ga popeti na nasip u Zagrebu i uspio sam, znači zadovoljava. Po kiši i snijegu obavezno pogon na sva četri jer lagani stražnji kraj vrlo lako zapleše.
Na mom je bio problem bočnioh prozora, koji su koliko si ih god zatvorio negdje imali lufta, što je kod brzina iznad 100 km/h postajalo neizdrživo (fijukanje).

Kad sam napisao jednog dana, mislio sam na klasu auta, može biti bilo koja firma, jedna Chevy ili Ford sa duplim stražnjim kotačima isto dolazi u obzir :smile20:

Fresh
22-09-2003, 13:56
http://www.×××××ptruck.com/IMAGES/2002/chevrolet/silverado/guide/2002silverado04.jpg

ŠULE
22-09-2003, 13:59
Zaboga Fresh, čemu. Pa zar bi htio biti kao Ljubo Česić. Bolje da ti se miču sa ceste iz drugih razloga, nego zbog gabarita auta.

Fresh
22-09-2003, 13:59
http://www.×××××ptruck.com/IMAGES/2002/ford/f150/guide/2002lightning02.jpg

Pa ne treba valjda i za ovako nešta imati obrt

mc
22-09-2003, 14:04
Sule, imas li mi ti stogod pametnog za reci na temu mog upita na Renault temi? Sada je to vec predzadnja stranica ili stranica prije nje...

ŠULE
22-09-2003, 14:08
Ma imam MC, ali puno mi se je lakše izraziti usmeno nego putem tipkovnice. Na sljedećoj cugi, može?

mc
22-09-2003, 14:10
okidoki
tnx

Girrari
22-09-2003, 15:04
Ja sam načuo slijedeću priču. Nisam u nju siguran niti garantiram da je tako, ali
navodno se Pick up može kupiti na fizičku osobu ako ima pogon na sve kotače jer se onda tretira kao terensko vozilo odnosno đip. Ako ima pogon na samo jednu osovinu, tada se tretira kao gospodarsko vozilo i može se kupiti samo na firmu.

E sad koliko je to istinito... nemam pojma.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Bmw Touring
22-09-2003, 16:46
http://bilder.autobild.de/bilder/1/4855.jpg