PDA

Pogledaj cijelu verziju : Britanci, Njemci, Japanci, Talijani, itd.



Hondo
19-09-2003, 17:09
Da se malo odmaknemo od marki, ajde komentari na ovu izjavu koja se tiče cijelih nacija:

The British know how to innovate. The Japanese know how to copy us. The
Germans know how to build stuff. The Americans don't know anything but
have lovely teeth, and the Koreans are learning fast. Only the Italians
know how to make a car which make you smile.

Jeremy Clarkson

<br><hr>

INTERCEPTOR
19-09-2003, 17:12
Ima istine, al ima i neistine. U svakom slučaju istina je konačna. :smile11:

1.2bar@Pocket Rocket
19-09-2003, 17:35
Po pitanju inovacija, rekao bi da su tu na prvom mjestu Francuzi...HM...
Na mjestu Germans know how to build stuff bi trebali biti Japanci...
Ostalo stoji...
:smile11: :smile11: :smile11:

sepra
19-09-2003, 19:05
Mislim da je cijela priča, stajala nekad prije. Danas mislim da moramo svaku marku gledat pojedinačno, ne kao specifičan proizvod neke zemlje i naroda. Njemački auto, ako ga gledamo od čega je sastavljen je sve samo ne njemački. Bilo mi je krivo kad sam saznao da je moj Yaris sastavljen u Francuskoj. Gore je moglo biti jedino da je u Italiji.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
19-09-2003, 19:07
Uh da. Koliko vidim na forumu je iskustvo s fran. autima gore nego s tal. Pa i ti si živi primjer.

sepra
19-09-2003, 19:13
Ma meni su ti slastičarski narodi svi isti :)) <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
19-09-2003, 19:14
Kobasičaru, dabog da ti se kuljina od pive napuhala i senf ti na uši izlazio. :smile16:

Cezy
19-09-2003, 19:22
Pocelo je samaranje. :))

600
19-09-2003, 19:35
Pljus! :))

doc
19-09-2003, 20:52
Ja sam uvijek gledao ovako:
taljani za sportske aute,
englezi za otmjene limuzine,
franzui za avangardne aute
svabe za narodna kola,
japanci, od svega pomalo!

:))

S V T
19-09-2003, 21:49
ja bi najrajše enog engleza, pa kud puklo da puklo!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Girrari
20-09-2003, 11:02
Talijani za lepe aute,
Talijani za brze aute,
Talijani za aute koji ××××no leže,
Talijani...

Talijani per sempre.

Još se tu da zguzit pokoji model Renaulta i svi BMW-i do 2001.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

puby
20-09-2003, 14:08
nema ugodjaja u vožnji u autu do ugodjaja koji je u volkswagen golfu..svi ××××no pljuju po njemu a u sebi ga bi svi voljeli posjedovat, ××××no su ljubmorni na one koji ga imaju. TO je istina. neznam što fali jednom golfu 4 tdi 110ks ??? šta mu fali??

sepra
20-09-2003, 18:23
Ne fali mu ništa, ima čak viška. Čobana za upravljačem.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

600
20-09-2003, 18:25
:smile06:

Cesare Fiorio
20-09-2003, 18:26
puby jel ti to pokušavaš provocirat ljude??? :smile09: nemam je ništa protiv folcvagena ali da smo mi ljubomorni na vlasnike golfa mi je iznimno smiješno!!! Ja ne da razmišljam o golfu već mrzim taj automobil najviše na svijetu i nema šanse da ikada kupim to švapsko govno!!! možda je i kvalitetan i solidan,ali zasigurno je još jedan u nizu od bezličnih ˝folcvagenovih˝vozila!!! Mrzim tvornice koje na bazi jedne šasije naprave 1001 automobil. BLJAK :smile09: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">The Lancia Delta S4 could accelerate from 0 to 100km/h in 2.3s on gravel road! Henri Toivonen drove S4 around Estoril,the Portuguese Grand Prix circuit so quickly that he would have qualifed 6. for 1986.Portuguese Grand Prix!</font>

T-IE
20-09-2003, 19:03
Jebat ga, al ima istine u onome šta puby kaže. Sad ću opet ispast ko zatupljeni VW-ovac ali kad sjednem u Golfa 4 to je totalno neki drugčiji feeling, koda je za klasu bolji od konkurencije. Nema šlampavosti, površnosti, sve je na svom mjestu, ništa ne cvrči itd, itd...

I neznam kako ostali, ali kad vidim ispred neke kuće ili na cesti Golf 4 TDI (I ili DI crveno), ili neki bolji model (s 205/55/16 gumama i alu felgama vw-ovim), automatski pomislim da su neki buržuji u pitanju, lovatori, dok kod ostalih mi to nije slučaj...

doc
20-09-2003, 19:26
Ti.e, mozda si se ti tako osjecao u cetvroki negdje 98. godine. Ali danas je cetvorka među lošijim autima u klasi, zato i dolazi petica.

A vidiš ja kad vidim takav golf sa ne znam čim sve crvenim uvijek pomislim, pa ××××te kolko čovjek mora biti bedast da sad ide kupit novog golfa IV kad ima tolko boljih, ljepsih i jeftinijih auta u klasu. Ali onda se sjetim da je nekome auto samo prevozno sredstvo pa mi je lakse. Ali ipak, pa kud bas taj stari demodirani golf...

doc
20-09-2003, 19:30
kazes da je u golfu IV totalno drugaciji feeling. Nisam vozio cetvorku, ali sam vozio trojku. U to vrijeme sam imao Tipo, i onda kad sam isao vozit toga golfa sam ocekivao bas to sto kazes. Osjecaj auta klase iznad Tipa, em je noviji, em je duplo skuplji. A kad ono, totalno razocarenje; nepregledan, nedoban, cvrci vise nego Tipo, bučan, malo prostora, trom, ružan....
Tako je sigurno i u Golfu IV, nista bolji auto nego u mom Bravu. Eventulano mozda ima mjenjac bolji, jer meni nekad ide tesko u rikverc.

Mario Haas
20-09-2003, 19:39
Jeremy Clarkson iz Top Geara je najobičniji klaun a ovo kaj je napisao zgodna je poštapalica i ništa više.

Kaj se tiče vječne dileme Golf da ili ne, možete ga voljeti ili ne voljeti, on ostaje benchmark. Golf je brand za sebe a postići to i održati je umjetnost. Evo, ne branim Golfa ali recite mi kako to da svi ostali proizvođači ne mogu sjebati taj sve-najgore auto? Kako to? Ko im brani?

Osobno nikad ne bi kupio Golfa jer su mi modeli koji me zanimaju preskupi. Vozio sam sve generacije Golfa i sa jednim Golfom IV sam se posebno dobro sprijateljio na jednom dugom putovanju. A bio je najćelaviji model.

doc
20-09-2003, 19:43
mario, pa sigurno nije golf sve najgore. Ali cinjenica je da taj auto ima neopravdano visok imiđ.

Mario Haas
20-09-2003, 19:48
Da li si siguran da je neopravdano?
Po meni, jedino što je neopravdano na tom autu je cijena. Kao i kod svih njemačkih auta uostalom. A to je zato jer njemački metalski radnik traži skraćeni radni tjedan i veću plaću. Eto. Zato njemački auto tako puno košta.

Cezy
20-09-2003, 20:26
Golf 4 je prevara ziva,vozio sam u autoskoli sdi-a,i tdi 115cv od rent a cara,nikakav spektakl,samo katastrofalan odaziv na gas i prekratka rucica mjenjaca.

Mario Haas
20-09-2003, 20:33
Svi "obični" auti danas su takvi Cezy.

VR6
20-09-2003, 22:38
Tipo je bio konkurencija Golfu 2 prije nego Golfu 3, Bravo je tu zbog Golfa 3. Koliko samo ti(Doc) neistine mozes napisati, za nepovjerovat.

Golf 3 ima odlicnu preglednost (opet izmisljas kao *** puta do sada).

Neudoban uopste nije, to jest nije tvrd, malo je bucniji ovjes na rupama, ali nista manje od Tipa.

Bucan (smijesno), prostora dovoljno, trom (sigurno GTI 16V i VR6 su jako tromi).

Ruzan (ruzniji od Tipa)?!

S V T
21-09-2003, 00:19
t-ie

ma kad si ti sjedil u golfu IV i kad si ga vozil da moreš reć da je to totalno drukčiji feeling od drugih!

vr6

i tipo i bravo su bili automobili godine, ako je golf bio bolji od njih zašto on nije proglašen??<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

VR6
21-09-2003, 00:29
S V T Golf 3 je bio automobil 1992-e godine...

S V T
21-09-2003, 04:28
vau... nisam znao

neš se i nauči na ovom forumu!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Rossonero
21-09-2003, 06:38
Clarkson je klaun? Eh Mario...

T-IE
21-09-2003, 10:10
Doc,

prvo, dobro ti je rekao VR6, Bravo je konkurent Golfu 3, a nikako Golfu 4 (njemu je Stilo). To što si ti vozio neki raskantani Golf 3 sa motorom od 60 ks ti ne daje zapravo da na temelju njega generaliziraš sve druge modele i da kažeš kako je trom i kako zvrnda.
"Tako je sigurno i u Golfu 4, ništa bolji auto nego u mom Bravu"- da puknem od smijeha. Pa zar zaista u to vjeruješ? Pa vozio sam se u Bravu od žene kojoj smo vodili knjigovodstvo. Auto je kuplia '97, a ja sam se vozio mislim '00 godine. Dakle, auto je imao 3 godine. Stari moj, iznutra je bio očaj živi, škripi, onaj tvornički radio pokvaren, požmareno od sunca, izvitopereno, ma koma. To se neda ni s Golf 2 usporedit. Žena nije imala ni jednu nesreću s Bravom, moguće daje malo nemarna, ali to neopravdava takvo stanje nakon samo 3 godine.

A sad što se tiče neopravdano visokog imiđa Golfa; pa Doc, svaka generacija kroz ovih 30-ak godina je doprinjela gradnji takvog imiđa, Golf 1 i 2 zbog kvalitete i pouzdanosti pogotovo. Pa za legendarnu Golf jedinicu i ne treba previše pisat. Pa ko je 1976 pokrenuo GTI klasu? Ko je bio prvi ulični trkač (kako su zvali Golf 1 GTI) koji i danas je u stanju oprat mnogo mlađe i tehnički sofisticiranije automobile. Sa Golfom 2 je došao i 4x4 pogon. Reci mi Doc koji je tada kompakt nudio nešto slično u svojoj ponudi? Pa i danas je to prava rijetkost u toj klasi. Golf 3 je prvi ugradio motor s 6 cil. Golf 4 se nudi sa 20-ak različitih disel i benzinskih motora. Reci mi koji se drugi kompakt nudi s toliko motora. R32 se na nekim testovima upoređuje sa samurajima Impreezom i EVO. Ja ne kažem da je Golf ko Impreza i EVO, ali reci mi koji drugi kompakti sem Focusa su u stanju uopće doć na test s dotičnim japancima? Pa onda i dalje pričaj da je Golf ovo ili ono.

T-IE
21-09-2003, 10:18
SVT,

Vozio sam se u Golfu 4 od gosta, a vozio sam i Passata tdi koji ima sličan cockpit kao Golf.

I šta ti znači opaska za auto godine? Pa po meni ta nagrada nije bog zna šta kad ju auto dobije neposredno nakon predstavljanja kad mu se još ne znaju mane, nedostaci i ponašanje na tržištu. Pa eto Bravo/Brava je bio auto godine. I šta ima od toga danas? Dal je uopće ispunio očekivanja u prvom redu same tvornice? Nije, pa nije se prodavao ni u samoj Italiji po planu, a kamoli u ostalim zemljama. Čak bi se usudio reć da je promašeni model koji ni po čemu neće ostat zapamćen u auto industriji, a ni u samom Fiatu.

Hondo
21-09-2003, 11:06
Clarkson je od 1989. presenter BBC-evog TopGeara, pisao je kao auto-novinar za gotovo sve važnije novine u GB, izdao je desetak knjiga o automobilima i snimio nekoliko iznimno popularnih TV serija o automobilima. Koliko je on klaun prosudite sami.

INTERCEPTOR
21-09-2003, 11:48
VR6 pa pogledaj koja ti ×××××× pišeš. Uzimaš za relevantne aute najjače modele i po nijima mjeriš je li golf 3 trom ili ne. Koliko % ima GTI-a i VR6? Kad se kaže da je golf trom misli se na obične modele, a ne top modele koji ni kod jednog proizvođača nisu tromi.

INTERCEPTOR
21-09-2003, 12:02
T-IE, znaš koji kompakt je nudio 4x4? Alfa 33 4x4 i Alfa 33 1.7 16V permanent 4, lancia delta 4wd, a da ne govorim o Integralki. To su kompakti u vrijeme golfa 2. Samo što je golf 2 imao onaj šugavi 4x4 u onom povišenom golfu poluđipu. Nije nudio 4x4 u rasnom trkaču.

INTERCEPTOR
21-09-2003, 12:03
BTW Golf R32 je još uvijek manje ekstreman auto od GTA.

Cezy
21-09-2003, 12:20
Golf 2 se nemre mjerit sa tipom,jel je u svemu 500 puta losiji,jedino ima bolje grijanje i funkcionalniji gepek.

U golfu 3 sam se vozio,lezanje na cesi,koma opasno po zivot!!! :o

T-ie,tebi nagrada auto godine nista neznaci zato kaj fiat tu rastura,a i pitam se zasto.Auti mrak izgledaju,inovativni su,i po onome sta ja cjenim na autu,miljama ispred vw-a.

Golf 2 nije bas primjer,pouzdanosti,na mom je sve zivo odlazilo,i vec bilo sjebano a ima 100hiljki.Nikad drapan,i uvjek dobro odrzavan. :)

T-IE
21-09-2003, 12:34
INTCP, u Golf 2 g60 se igrađivao 4x4 pogon, kao i u još neke modele koji nisu bili đip.

mara
21-09-2003, 12:35
"Ma meni su ti slastičarski narodi svi isti" nemojte se ljutiti ali fora je u najmanju ruku mrak pa taman se to odnosilo i na mene

INTERCEPTOR
21-09-2003, 12:38
Dobro nek je, al vidiš da je i u alfu i lanciu.

_Stevo
21-09-2003, 12:41
U Golfu 3 ima dosta mjesta odostraga(ili su prednji sicevi bili pomaknuti skroz napred?). U dvojci ima isto ok mjesta, i auto nije baš neudoban.
A to kak trojka TD sa 75 ks ide sam se uvjeril. I ide dobro.<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

mara
21-09-2003, 12:52
i dobro je netko rekao kako t da je golf zadrzao takvo ime kad tako ne valja. po meni je taj auto preskup kao sto ste rekli,ali svejedno nije tako koma kako govorite. vec sam to rekao 100 puta. kako to da talijani kao najbolji dizajneri (a to prodaje auto)nisu uspjeli iscupati fiat i lanciu iz krize? kako to da ih svabe popljuju u novinama i nitko ne kupuje te aute? vi hocete ovdje uvjeriti sve nas kako su sve statistike koje govore da talijani rade uvjerljivo najkvarljivije aute, kako je to sve laz i navodite mi 3 primjera kako je neciji fiat prosao 500 000 km- to cete naci u svakoj seriji auta bilo kojeg proizvodjaca. uostalom HONDO da si bio od pocetka cuo bi koja ×××××× su ti ljudi valjali- npr. kako fiat tipo sa onim digitalnim satom izgleda kao avion u odnosu na golfa....zasto ga i dalje ne stavljaju pa da ja kupim taj avion? :))
japanci po meni kopiraju kako spada i imaju pouzdanost koju nema nitko i po tome su nedostizni i ostali si mogu rezati zile i to nece nikada dostici
svabe - ne znam sto bih rekao, preoholi, zidovi(citaj: skrti), nekvlitetni ali opet imaju jako puno inovacija sto drugi slabo prate. njihov dizajn sto vi napadate je odraz njihove kulture, pogleda na svijet,mentaliteta, ukusa....i meni je dizaj ok
englezi- po meni ono sto treba prava gospoda!
francuzi - prije poznati po udobnosti ali danas to po meni moze svatko
talijani- poraditi na pouzdanosti, koliko god to nekome pasalo ili ne

mara
21-09-2003, 12:56
mene najvise ubije u pojam kod talijana kad naprave mrak auto ali onda ti npr. otpadne brava(bez veze bubam). imas osjecaj kao da ti je netko podvalio lewis sa placa

znalac
21-09-2003, 13:00
Talijanska vozila su hrđava već u katalogu.

600
21-09-2003, 13:30
Kenj-kenj! :smile16:

Cezy
21-09-2003, 14:10
Stevo dvojka je uzasno neudobna,jos da drzi cestu nebi rjec reko,ali ne drzi :(

_Stevo
21-09-2003, 14:15
cezy gle, meni je u svakom autu neudobno. Samo u nekom više a u nekom manje. I golf 2 spada u onu kategoriju automobila koji su udobniji. Za razliku od A4 i Octavie. I nema ni jedno auta u kojem je meni udobno nakom sat i pol-dva vožnje. Ni jednog :(
Istina bog još se nisam vozil ni u jednom malo većem francuzu.
<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Fresh
21-09-2003, 15:24
Čitam ovu Vašu raspravu i malo razmišljam na glas.

Šta vi ljubitelji talijanskih automobila smatrate da vam je najljući neprijatelj Golf i njemačka industrija. Kao njega smatrate jedinim stvranim protivnikom.

Rijetko primjetim da se ljubitelji japanskih, francuskih ... automobila toliko razžeste i traže i najmanju sitnicu čim se spomene Golf, Passat ili sl.

Vi se toliko bojite za opstanak svojih ljubimaca pa pušete i na hladno ili šta je, ne kužim

Sad kad me i SZ-ovci, počmu prat, gotov sam.

600
21-09-2003, 15:33
Ja sam protiv švaba isključivo zato, jer u svakom AutoBildu Talijani i Francuzi puše u usporednim testovima, a nije istina da je švabo uvijek bolji! :smile09:

600
21-09-2003, 15:36
Pogledaj samo zadnji test malih gradskih dizelaša: Punto i C3 su naspram Fabie i Fieste ispali govna! :smile09:

Girrari
21-09-2003, 15:37
Ne, nego je meni filozofija izrade njem. automobila (VW koncern) dijametralno suprotna od one kod talijana. Zato mi njihovi auti nikako ne odgovaraju.

Imao sam Golfa i užasno puno problema s njim. No to je vjerojatno bio sjeban model tak da nije prerelevantno. Ono kaj hoću reći je da sam probal i da mi ne paše. Nije govno ni smeće, ali meni ne odgovara.
Slična mi je stvar s Japancima. Oni su mi uvijek negdje po strani kad gledam aute, jednostavno ih ne doživljavam.

Jedini auti koji su mi po filozofiji blizu tal. su francuzi i BMW do prije par godina jer je sad očito da podilazi ukusima snobovskih masa kojima je estetika i finoća stran pojam.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Fresh
21-09-2003, 15:56
Možda ja malo dugačije razmišljam jer u svojoj zbirci voženih automobila nemam baš puno modela.

Favorit mi je od djetinstva Audi, iako sam vozio samo 80-tku, razjebanu do ibera, vozio sam se i u V8.

Ako ću ikada imati mogućnosti priuštiti si Audi, do tog trenutka želim isprobati što više proizvođača i modela. Nije mi ni na kraj pameti za par godina svog Focusa zamjeniti s nekim Fordovim modelom.

Mario Haas
21-09-2003, 16:04
Hondo, i Aralica je izdao brdo knjiga pa još uvijek nije postao novi Krleža. Hoću reć Clarkson je prije svega šoumen i biznismen a izjava koju si citirao je KLAUNOVSKA 200 NA SAT i najobičnija glupost.

Mario Haas
21-09-2003, 16:13
A sad malo da komentiram generalni ton rasprave.
Pod punom moralnom odgovornošću tvrdim da su svi Volkswageni koje sam vozio i u kojima sam se vozio, a to je doslovno skoro sve u rasponu od Pola do Tuarega projektirani i izvedeni tako da zadvoljavaju 90% realnih uvjeta na cesti i 90% vozačkih ukusa i potreba. Uz to imaju neviđen dojam solidnosti, jer oni su jednostavno tako projektirani. Robusno. Upravo zato, jer se sviđaju skoro svima, VW je na takvom glasu kakvom je. I ne samo kod nas, nego i u Europi. VW koncern se godinama kontinuirano podiže i postaje "premium brand" a to sigurno nije slučajno.

Dom-Dom
21-09-2003, 16:15
Mario , oprošteno ti je ak veliš na kojem si speedu? :smile06:

Dom-Dom
21-09-2003, 16:17
Fresh , Audi?????? :( :( :(
BMW (ak već mora biti švabo) :) :) :)
Vjeruj mi!

Mario Haas
21-09-2003, 16:17
Možete pljuvati po VW-u koliko god želite, ali preko činjenica ne možete prijeći. VW je krasan prosječan auto nadprosječno visoke cijene za vozački prosjek. Ako se osjećate "nadprosječno" to već nije problem VW-a, jer VW ima najširu ponudu u kojoj doslovno ima za svakog po nešto i nitko me ne može uvjerit u suprotno. Osobno uživam u svom Peugeotu no jednog dana ću sigurno voziti auto iz VW koncerna.

Mario Haas
21-09-2003, 16:17
Dom, :smile06: :smile06:

Dom-Dom
21-09-2003, 16:18
Mario ovaj zadnji post si lijepo napisao.Ali VW??????
Moj Bože!

puby
21-09-2003, 16:19
nemre se FIAT pariti sa volkswagenom! To svi dobro znaju, da golf ne valja nebi se prodavao i bio tako cijenjen,. Za primjer-dodji na sajam s rabljenim bravom D ili s golfom3 D--Kojeg ćeš prodat?? Za mene je GOLF 4 zbilja zakon. imam peugeota,ali mislim da ću u budućnosti kupit golfa. ne mrzim ni jednu marku auta, ali jednostavno je golf ONO NEŠTO DRUGO.

Mario Haas
21-09-2003, 16:20
Pa da. Želim si jednog Audija. To je isto dio VW, a kaj ne?

Mario Haas
21-09-2003, 16:21
Osim toga Dom, i ovaj Leon Cupra R kojeg sam okusio jučer je doista IMPRESIVAN.

Dom-Dom
21-09-2003, 16:22
Zato i ne valja, jer je dio VW-a.
Od švaba BMW i Porsche.ZAKON!!!!!

600
21-09-2003, 16:23
"Ako se osjećate "nadprosječno" to već nije problem VW-a, jer VW ima najširu ponudu u kojoj doslovno ima za svakog po nešto i nitko me ne može uvjerit u suprotno."

Ovo zvuči kao ona reklama za rasprodaju u onom seljačkom Pevecu! :smile16:

Mario Haas
21-09-2003, 16:23
Dom Dom, nemam ama baš nikakvih problema s percepcijom BMW-a i Porschea. Osim financijskih.

Dom-Dom
21-09-2003, 16:24
Mario mi izgleda nismo na istoj frekvenciji.Govoriš o VW , pa onda Seat...
Onda reci da govoriš o VAG grupi.
BTW meni je Seat Leon jedini lijep Seat i u Cupra verziji vjerujem da je OK.Samo nedam 32000 ojra za SEAT.

Dom-Dom
21-09-2003, 16:25
Pa Audi i BMW su tu negdje po cijeni.

Mario Haas
21-09-2003, 16:27
Dom, u pravu si. Ispravak krivog navoda, mislim na VAG grupu. Ne zamaram se previše tim detaljima.

Slažem se 32.000€ je previše, to sam uostalom napisal i na Cupra R treadu.

Mario Haas
21-09-2003, 16:28
Da ali mi se Audi više sviđa od adekvatnog BMW-a kužiš. Osim M3 ali to je ionako way out of reach.

Mario Haas
21-09-2003, 16:33
Čuj 600, a ko te tjera da kupuješ kod Peveca ili kod VW-a?

:smile06: :smile06: :smile06:

T-IE
21-09-2003, 16:40
Cezy, vidiš slažem se s tobom da je dvojka neudobna. Kod mog Golfa svaku rupu osjetiš, a sicevi su dosta tvrdi, školjkasti ali tvrdi. Ali da auto ne leži, to se ne slažem. Auto jako dobro leži, i jako dugo se ponaša neutralno prilikom oštrog ulaza u zavoj. Pa u 3 god. ne pamtim da me koji put odneslo u zavoju, a da ja to nisam htio, a ganjam se s autom redovito.

_Stevo
21-09-2003, 16:47
600 bolje kupovat i u Pevecu nego u Mercatonu one talijanske poluproizvode :smile16: <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Mario Haas
21-09-2003, 16:49
....a sve je počelo sa ××××××stim citatom Jeremy Clarksona.

:smile12: :smile12: :smile12:

S V T
21-09-2003, 16:50
:)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
21-09-2003, 16:57
T-IE, tvoj je GTI, on misli na običnu duju koja stvarno ne leži. A ni tvoj nije baš neko čudo ležanja na "zahtjevnoj cesti" :smile14:

_Stevo
21-09-2003, 16:59
Da se ispravim, najudobniji auto u kojem sam se vozil je Scorpio 2.9 aut. Ghia. U tom autu bih se mogao vozit do Kine i nazad.
Neznam kak sam ga mogo zaboravit :smile15: <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

S V T
21-09-2003, 17:19
2.9 v6 :smile20:

to je ono što meni treba i to pod hitno!

štef ako lik uneredi scorpia zovi odma i stižem po makinu!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

S V T
21-09-2003, 17:19
p.s. jel to 160 ks il 220??<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Feri
21-09-2003, 17:38
Ako imaš muda, kupil buš skuplji talijanski auto. Lako je praviti se pametan i kupiti folcvagena ili uvoznoga avdija šesticu (ogromena lađa sa 1.9 motorom od "čak" jedno sto (100) konja (KS) ). Saki seljak zna da je švabo "švabo" i misli da je svaka takva kupovina opravdana. No, to je mišljenje seljaka, dakle seljačko ponašanje. A pravi frajeri kupiju NOVE Alfe, NOVE Lancije ili NOVE Fiate Abarhe! Nove, velim, onda ti imaš muda! I svako malo "pametniji" bu ti rekel. "ja ne volim talijane, neznam zakaj, ja nigdar nebi dal tolku lovu za talijana". Je, točno je da ti seljaki neznaju zakaj ne voliju talijane, no, ja znam jako dobro zakaj ne volim folcvagena i ekipu...!

600
21-09-2003, 17:56
Zašto Jeremy nije ništa napisao za Francuze? :smile12:

piquet
21-09-2003, 17:58
upravo zato! :))

Mario Haas
21-09-2003, 18:07
Čuj Feri, od svih talijanskih auta koji su mi ajmo reč dostupni u nekoj perspektivi, jedino mi Alfa 156 vrišti "KUUPIII, KUUUPIII MEE"!!!!!

Ostali su mi nezanimljivi ili nisu vrijedni spomena. Ima puno boljih auta za istu lovu, bez uvrede.

600
21-09-2003, 18:10
Kao npr.? :smile11:

Girrari
21-09-2003, 18:12
Dok 147 vrišti Uzmi me, Uzmi me... tvoja sam zauvijek... :))

<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Hondo
21-09-2003, 18:12
Mario, vidim da si se ispravio. Slažem se da je Clarkson u prvom redu šoumen (pa presenter je) i sposoban biznismen, no mislim da klaun ipak nije. A što se izjave tiče, to koliko je klaunovska (jest da je vrlo uopčena) ostavio sam ljudima na forumu da prosude.

Girrari
21-09-2003, 18:13
600, ne obračaj pažnju na Haasa večeras, vidiš da je na speedu čim ×××× na Golfove.

Jedan burek bi učinio svoje.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

600
21-09-2003, 18:14
Sve super, ali meni još uvijek nije jasno kako je mogao izostaviti Francuze! :o

piquet
21-09-2003, 18:15
da li je natko gledao nedavno top gear kada je clarkson bio oduševljen fetonom. vrlo zanimljivo.

600
21-09-2003, 18:17
Hondo koliko još brojiš do dolaska Kraljice?

Mario Haas
21-09-2003, 18:17
Ma mislim glupo je opče komentirat. Evo primjera:
Sad su kao Englezi izmislili sve živo. Ma jesu klinac. Počevši od otto i diesel motora (nijemci) pa do 4 ventila po cilindru (francuzi), pa hidropneumatski ovjes (francuzi) itd itd. Izjava je ××××××sta 100 na sat i tendenciozna i navodi na krive zaključke.
Da li on hoće reći da kad sjedneš npr. u 911 turbo, M3, NSX, R5GTT, 205GTi i sva sila ostalih mrak auta koji nisu talijanski da se osjećaš usrano, a kad sjedneš npr. u Alfu 90 onda si na konju??!!?

Mislim, ja sam samo malo karikirao stvar, ali ta izjava se može i tako protumačiti. Ma dajte molim vas čovjek je kreten. To što ima svoju emisiju, to je već druga stvar.

Hondo
21-09-2003, 18:22
A još puno. Bit će proizvedena u 42 tjednu ove god. a kod mene negdje između 1. i 15. 11. i to ako u međuvremenu ne pomaknu tjedan proizvodnje.

600
21-09-2003, 18:27
Znači pod borom za Božić budu bili ključevi! :)

Hondo
21-09-2003, 18:31
Eh nemoj, da ne urekneš. :))

piquet
21-09-2003, 18:31
lako moguće prosinac za honda.
zvoni telefon ujutro-gospodine hondo stigla je gta, možete doći preuzeti.
hondo brzo baca odjeću i obuću na sebe, izlijeće iz kuće i
ugazi u pola metra snijega!
:))

Girrari
21-09-2003, 18:34
Ispravak, neće biti gospodine Hondo nego gospodine Alfo.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Mario Haas
21-09-2003, 18:46
Hah. Mario Haas opče ne ×××× na aute.

:smile18:

Dom-Dom
21-09-2003, 18:48
Da Girrari , dobro si rekao.Alfu kad kupiš imaš ju zauvjek, jer ju nemreš prodati za pristojne novce , pa ju rađe ostaviš. :( :( :(

Mario Haas
21-09-2003, 18:50
Girari, did you mean: jedan boorek?

:)) :)) :))

_Stevo
21-09-2003, 19:05
Es-Ve-Tejko mašina je 150 ks(ili 160 isti ×××××). Samo kaj je automatik(i bolje da je :)) ). Mašina je uneređena, ošo bio ventilator dok smo bili na moru. Pa je bio na popravku, pa je sad došo s popravka pizde materine. Uglavnom od frenda stari ima još jednog Scorpia, sa istim motorom ali nije automatik. Fora je u tome da kad je kupio ovog no-aut. Scorpia ga je moro dat na popravak, pa je onda kupil automatika da se ima s čim vozit. Tip je lud, umjesto da da auto na popravak on kupi novi(kupili su i Jaguara jer im se htjelo). Bum pital frenda kaj mu stari misli da ovim drugim Scorpiom, manualcem jer je većinu vremena na popravku ak oćeš.<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

INTERCEPTOR
21-09-2003, 19:17
Haas pa što fali alfi 90, mene baš rajca ona s 2.5 V6 :)) :o Baš zato što svi kažu da je kanta, a pojma nemaju šta je ispod lima.

Evo jedan start alfe 90 - da vidite kako kanta piči.

:URL=http://www.cuoresportivo.ch/Videos/Videos/alfa90.zip:90 go away:/URL:

Mario Haas
21-09-2003, 19:36
INTCP, :smile17: :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
21-09-2003, 19:54
jesi vidio kako uzleti u blokadu kanta da norvežanin nije ni skužio, a i trakcija je sasvim solidna. A tek zvuk tvoji smajlići ga sasvim dostojno opisuju. Al još fali :smile20:

INTERCEPTOR
21-09-2003, 19:57
Priznaj da ide i više nego solidno za staru kramu. Možda čak dovoljno da skine 306 s16 :o

doc
21-09-2003, 20:00
Ma ×××× Golf...
Zanimljivo je da su ne ovom forumu bas SVI vozili nekog golfa, a samo jedan ga ima. Pa sta smo onda svi ostali debili koji nemamo golf da nismo uspjeli prepoznati tu kvalitetu. Pa ja sam umjesto Brava mogo kupit bilo koji golf 3. Ali ××××ga kad ja volim svaki ponedjeljak ici kod mehanicara, volim da mi plastika skripin a svakoj rupi, da mi auto trosi 15 litara i jeva da ide.... Takvi smo mi ljubitelji Fiata!

A najbolji su oni koji tvrde, pa nebi se toliko prodovao da nije tako dobar. Pa i Yugo se super kod nas prodavao!
Golf kupuje oni kojima je auto samo prevozno sredstvo i kojima je jedino bitno da se voze i da ne gube puno na cijeni. A takvih ljudi ima puno vise nego nas zaljubljenika u automobile.

Cesare Fiorio
21-09-2003, 21:05
Doc svaka čast! Sve si rekao! Nema se što više reći! U potpunosti se slažem sa tobom!!! :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">The Lancia Delta S4 could accelerate from 0 to 100km/h in 2.3s on gravel road! Henri Toivonen drove S4 around Estoril,the Portuguese Grand Prix circuit so quickly that he would have qualifed 6. for 1986.Portuguese Grand Prix!</font>

Cezy
21-09-2003, 21:13
Aplauz molit cu. :)
Btw imam i ja golfa al ga nevozim.

Fresh
21-09-2003, 22:39
Doc kratko i jasno :)

Ali najbolje spike su mi (naravno za Golfa - a onda i sve ostale VW) lakše ga je prodat, kad to čujem više ne želim imati posla s onim tko je to rekao.

Pa kaj su u ovoj zemlji svi trgovci pa samo razmišljaju o prodaji.

Pa boli me jedna stvar kako ću i za koliko love prodati auto, ako mi se sviđa i uživam u njemu.

Vž-156
22-09-2003, 09:12
Auto ne kupujem da ga prodam. ×××ך tih par tisuća eura, koje bi uvjek zamjenil za užitak u vožnji. Ne želim se patiti u golfu, da bi ga za četiri godine prodao za tisuću ojra više. Svako zadovoljstvo košta!!!

T-IE
22-09-2003, 21:27
Doc,

sve više me podsjećaš na onog munjenog Slovenca Zmagu Jelinčića.

Kažeš Yugo se super kod nas prodavao. ××××n primjer, nema šta. Samo je razlika što se jugo samo kod nas dobro prodavao i to iz jednostavnog razloga šta je bio domaći produkt, što je bio jeftin (mogao si ga kupit za par prosječnih plaća), i na koncu zbog same politike, a Golf se prodaje u cijelom svijetu, i sigurno nije jeftin. Tako da ne znam o čemu pričaš.

I po čemu si ti recimo veći ljubitelj automobila od mene npr. Ajde, daj mi to objasni.

Pa ja sam upoznao jednog lika na Grobniku šta je imao prvo Golf 1 Gti, sad vozi Golf 2 GTI, a slaže sam u garaži dvojku 16v. Sam je išao po novi motor u Italiju, sam je napravio generalku, umjesto injectiona je stavio dva dupla karba, kromirao je dosta detalja oko motora tako da stvarno motor izgleda ××××no. Iz svakog i najmanjeg detaljčića na autu se vidi da je uloženo mnogo truda, volje i ljubavi u taj auto, a na koncu i novca. I dal je sad on možda seljak samo zato jel sređuje vama toliko mrskog Golfa, a vi ste ljubitelji automobila zato jel svršavate na Alfin logo. Ma daj molim te.
Kolliko tebi čini zadovoljstva u vožnji tvoj Fiat toliko bome i meni moj Golf, možda i više. I sigurno svi ne kupuju Golfa da im služi kao prevozno sredstvo ili da bi što manje izgubili prilkom prodaje.

Cezy
22-09-2003, 21:32
Pa ne,ali vecina onih kojima auto sluzi za doc od a do b voze vw.

T-IE
22-09-2003, 21:43
Ma najbolje se ne niti upuštat u rasprave s alfistima. Vi ste u svom svijetu i uživajte... ;)

VR6
22-09-2003, 21:43
A oni koji kupuju Fiata svi ga kupuju zbog uzitka u voznji?! Ajde ne pjevaj...

Dom-Dom
22-09-2003, 21:44
Tako je T-IE!!! :)

_Stevo
22-09-2003, 21:46
T-IE slažem se s tobom i onim kaj si napisal u onom dugačkom postu sad :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

Cezy
22-09-2003, 21:47
Fiat pruza puno veci uzitak u voznji nego vw iste snage.Meni barem!
:)

T-IE
22-09-2003, 21:52
To sam imao neki dan prilike vidit kako se Alfa sa 130ks muči da me pretekne. ××××n užitak jedva obrijat 18ks slabiji auto. :smile16:

VR6
22-09-2003, 21:54
Meni je VW drazi sto se tice uzitka u voznji...

Dom-Dom
22-09-2003, 21:55
T-IE , kak sa to , a neki dan si bio u crnini zbog te Alfe???

Cezy
22-09-2003, 21:55
Da dobro i Pontiac Firebirdu,je neki dan trebao ogromni ravni dio da mene opere u berlingu od 75 cv,sad ce jos ispast da je furgon brzi od,ajmo rec sportskog auta. :smile17:

Da sam ja sjedio u toj alfi,vozio bi krugove oko tebe. :smile16:

T-IE
22-09-2003, 21:58
Pa žao mi je bilo Dom-dom šta nisam imao samo 2ks jači auto pa da cuore sportivo sa 130ks i dalje ostane iza mene gutat prašinu i divit se VW logu... :smile06:

T-IE
22-09-2003, 21:59
Da se kladimo cezy?
;)

Cezy
22-09-2003, 22:00
Samo ti moze bit zao. :smile06:
Vidim da te jako pogodilo vec 2 dana samo o tome pises. :))

S V T
23-09-2003, 01:36
Baš bi volio da t-ie provoza recimo 33-ojku 1,7 16v!

Nebi baš toliko pljuval i sral po alfi!

Puno stvari tu ovisi i o vozaču i o stvarnom stanju dotičnog vozila!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
23-09-2003, 12:07
t-ie koliko kg ima tvoj golf?

INTERCEPTOR
23-09-2003, 12:08
Ja sam oprao golfa tdi 130 ks sa sportingom .Isusek pa taj golf ima 50 ks više. Kakvo govno ne ide ni k..

Mario Haas
23-09-2003, 14:57
Čuješ INTCP ja sam ovo ljeto kad sam išao na godišnji oprao Mercedes S55 AMG pa to još uvijek ne znači da dotični ne ide?!!?

:smile12: :smile12: :smile12:

INTERCEPTOR
23-09-2003, 15:44
Naravno da golf ide, al je pao u prvom zavoju. :o

Girrari
23-09-2003, 16:24
Civilni Golf nema teoretske šanse protiv Sportinga, a i ove jače edicije (izuzev R32= bi se namučile.
Sporting je naprosto genijalan za zavoje.

Iako ni Golf ne leži loše. Doduše, ne znam kak se ponaša sa težim 1.9 TDI motorom u nosu, ali je ovaj moj 1.6 ležao čisto pristojno, čak i više nego pristojno. Ono kaj je mene živciralo je kaj se "gega" u zavojima tj. jako se naginje, a to ide na ×××××.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Mario Haas
23-09-2003, 17:25
MIslim da ste obojica u zabludi i to teškoj. To je moje osobno mišljenje, naravno.

Girrari
23-09-2003, 17:42
Elaboriraj.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Mario Haas
23-09-2003, 17:47
Svaki Golf od 130KS na gore, pa i dizel, pojest će tvog Sportinga za ručak, bilo gdje. Osim ako Sportinga ne vozi genije a Golfa deda. U tom slučaju Sporting ima šanse i moj elaborat ne vrijedi.
;)

INTERCEPTOR
23-09-2003, 18:19
Haas pa koji ti je? Pa kako može običan mekani golf sa teškim TDI-em, ne radi se o niakvom sport paketu ležati bolje od otvrdnutog i malčice spuštenog sportinga sa laganim 1.2 motorčekom?

BTW vozač golfa vozi bolje od mene i sve će napravit da opere nekog, znači nije do njega.

Osim toga golf 4 je poznat kao jedan od najpodupravljivijih auta u klasi, a tek kad ima 1.9 TDI dok je kod punta sasvim suprotno.

doc
23-09-2003, 19:32
bla bla bla.

T-IE
23-09-2003, 19:41
INTCP ima 900kg. Zašto te to zanima? Nemoj mi samo počet pričat da je Alfa teža pa da zato neide.

Mario Haas
23-09-2003, 19:57
Ma ja kužim tebe INTCP da si ti genije za volan i da ne voliš Golfove. Ni ja nisam ljubitelj Golfa ali koliko puta treba napisat beskonačne litanije da vas se uvjeri kako je Golf TDI sa 130KS a pogotovo 4motion na cesti vrlo brz i vrlo siguran auto. Bilo koji 1,2 motor, pa makar bio i Fiat od 80KS je na otvorenoj cesti pravi smijeh. Nemoj to više spominjat please.
Btw. podupravljivi aute s prednjim pogonom zahtjevaju najmanje znanja i truda pri brzoj vožnji jer su totalno predvidivi i ne priređuju nikakva iznenađenja. Stavi vozača Golfa u neki "življi" auto i parkirat će ga u grabu na prvom zavoju. No to je već druga tema.

INTERCEPTOR
23-09-2003, 20:10
900 kg??? Sad ti probaj T-IE u taj golf stavit još jedno 300 kg, jer upravo je toliko alfa teža od tvog golfa Alfa 145 T.S. ima 1250 min, računam da su boxeri bili lakši, a možda i nisu znači 1200 kg, a možda i nisu lakši.

Jesi kad vozio 300 kg u golfu? Reci kolika je razlika?

33 1.7 IE sa 107 KS drži bez problema 145 1.7 16V, a da ne govorim kako ide 33 1.7 16V naspram 145 1.7 16V. Ključ je u težini, a isti motor. I 100 kg je dovoljno da skine dosta od perf., a kamoli 300 kg.

doc
23-09-2003, 20:12
od kud ti samo toliko volje interceptore.... :smile15:

INTERCEPTOR
23-09-2003, 20:12
OK Haas, ja govorim samo o ležanju u zavoju. BTW Sporting ima isti set up ovjesa kao i HGT od svojih 130 ks, čak i leži bolje od njega zbog lakšeg motora. nećeš valjda reći da golf leži bolje od HGT-a?

T-IE
23-09-2003, 20:14
Stvar je u tome intcp da si u masu navrata popljuvao VW-ove benzince, pa i pom mom motoru si pljuvao da nije sportski, da se ne vrti, da ne ide itd, itd... Pa onda kod Alfe je ovako, kod Alfe je onako pa sam mislio da ta Alfa leti, a kad ono ne ide ništa bolje nego drugi auti od 130ks. BTW 2 16v sa dodatnih 300kg bi bila brža od nje i to puno.

INTERCEPTOR
23-09-2003, 20:24
Čuj snaga je snaga, a težina je težina.

Točno ta alfa ima 1290 kg. Ne možeš težinu nikako kompenzirat sa 17 ks više. Pa to ti je niš na 290 kg. P aznaš koliko su samo sporije bile 145 od jednako motoriziranih 33?

33 1.3 od 90 ks je imala nekih 11s do stotke, a 145 1.3 preko 12.5. 33 1.7 ima jednako ubrzanje kao i 145 1.7 16V koaj ima 22 ks više.

Mario Haas
23-09-2003, 20:28
Ma gle neću uopće raspravljat više o tome. Ali prije nego kaj završim diskusiju na ovu temu INTCP reći ću ti jednu stvar:
Znaš da sam imao 205GTI i još i danas sam apsolutni fan tog auta, zbog svega što on pruža vozaču. Prošao sam s njim dosta km i upoznao sam ga jaako jaako dobro. I mislim da se nisam vozio ko papak, barem se papak ne može nazvati osoba koja od Zadra do Zagreba po staroj cesti i po prilično jakom prometu stigne za 3 sata, u što je uračunato jedno točenje benzina i radovi na cesti.
I znaš koji je na kraju bio moj zaključak? Da bi sa "običnim" Golfom III, recimo modelom GTI sa 115KS vjerojatno bio dosta brži na prosječnoj cesti nego s mojim malim Peugeotom koji je u svakom pogledu sportskiji, brži i što ja znam što sve ne. Koji je pravi sportski auto. za razliku od Golfa, recimo GTI-ja trojke koji je to samo na papiru.
A znaš zašto?
Zato jer da bi sa 205-icom bio maksimalno brz moraš biti maksimalno koncentriran cijelo vrijeme, što u Golfu ne moraš. 205GTI na lošoj cesti (kakve su kod nas pravilo a ne izuzetak) skače jer je tvrd i lagan, a Golf ne skače jer nije toliko tvrd i teži je. U kritičnim situacijama (nepredviđena situacija iza zavoja i slično) Golf je dobroćudan i miroljubiv dok je 205GTI zahtjevan i izuzetno opasan i traži totalno koncentriranog vozača. Golf oprašta greške, 205GTI ne oprašta nego ih još i kažnjava.
Kad sve to zbrojiš, premda je doživljaj vožnje u 205GTI-ju neponovljiv i teško zamjenjiv sa bilo kojim drugim autom, u "običnom" Golfu, s adekvatnim znanjem vožnje, a kamoli adekvatnom konjažom, ti si BRŽI. I točka. Ne pada mi na pamet da uzdižem Golfa u nebesa ali to je jednostavno tako.

piquet
23-09-2003, 20:32
evo predlažem dvoboj: ja sa combijej tdi 110 protiv intcp u sportingu. :smile16:

turbo-limac
23-09-2003, 20:33
moram se sloziti s Mariom... kao sto sam vec napomenuo, do split sam bio osjetno brzi, a dosao daleko odmorniji s Lagunom turbo (s 165 ks) nego s integralkom.. koja je daleko brzi auto. Cinjenica je da na realnoj cesti, grbavoj, punoj rupa, cesto u prosjeku biva brzi udoban, tezak auto koji je moguce voziti u prosjeku brzo, bez puno brige....

No kako automobile kupujemo iz gusta.... cesto biramo potpuno drugacije modele....

T-IE
23-09-2003, 20:36
Pa INTCP, sad sam se sjetio kad smo išli probat Golfa od Bolješića da si komentirao da biš s Minijem izletio iz zavoja tamo di je Golf prošao... :o

INTERCEPTOR
23-09-2003, 21:11
Ja pričam o sportingu, ne o miniju, a sporting leži bolje od minija. No što se tiče minija mislim da uvelike na ležanje utječe to što su mu prednji jastuci na kojima leži karoserija propali. Zamisli da tebi opruge otiđu u k...

Pa ne znam T-IE, neke zavoje sam prošao brže s minijem nego ti s gofom, u pravilu one za gore, jer ni ne volim za dole pržit. Kod minija se jako osjeti sklizav asfalt, krivi nagib zavoja + težak motor i gume pri kraju. Za gore i da klizi to se da iskoristit.

I rekao sam ti: ".. ja bi sad izletio s mijem da nabijem po gasu". Dakle pri onoj brzini kojom smo prošli pa da opičim po gasu dolazi do izražaja težak nos, sklisk acesta, slabe gume i usran nagib ceste itd. pa vuče van, doduše ne bi izletio jer s itm autom ne možeš izletit, pustio bi gas i vratio bi se na putanju. Nije to golf da radi onakve nepredviđene pokrete guzicom pri punom gasu. :o :smile06:

INTERCEPTOR
23-09-2003, 21:25
Haas, al Sporting nije 205 GTI. Tebi je običan 206 miroljubiv u odnosu na 205, a sporting je pak miroljubiv i puno više predvidljiv nego običan 206.

Isto tako sporting nije toliko tvrd koliko bi bio da je na sportskim šustama. Dakle samo je nijansu tvrđi od golfa, al svejedno manje tvrd koliko bi bio s najmekšim sportskim federima. BTW kod sportinga je mislim stvar u amortizerima jer federi nemaju baš puno zavoja. Cesta je bila solidna, nema neki grip, al nema ni rupa. Dakle nije auto toliko tvrd da skakuće, al je dovoljno tvrđi da budeš brži od mekanog golfa tj. da ostvariš veću brzinu kroz zavoj, pazi ja tu pričam o oštrim zavojima i brzinama ispod 100 km/h pa i ispod 80 km/h. Druga je stvar što bi Golf bio brži na nekoj dionici. Ne govorim generalno koji je brži. Ja govorim striktno o ležanju. Inače Punto je dosta miroljubiv i vjeruj da oprašta pogreške jer nisam ja neki driver da ne radim pogreške baš. Vjerovatno da sam tako vozio 205 GTI bi završio u grabi. ALi ja sam vozio predvidljivog sportinga kojemu u oštrim zavojima Golf TDI 130 ks ne može niš tj. sporiji je. Eto samo to sam mislio reći.

VR6
23-09-2003, 21:26
Slazem se sa zadnjim postom Maria na prosloj strani...

INTERCEPTOR
23-09-2003, 21:28
A sve što si tvrdio za otvorenu cestu i Golfa TDI stoji, naravno d aje sporting smjeh na otvorenoj cesti naspram njemu i d aprođe neki zavoj brže to sveukupno bi bilo daleko od presudnog. Al eto ovo nije bila otvorena cesta već brdska cesta sa kratkim ravnicama i puno oštrih zavoja. ;)

VR6
23-09-2003, 21:34
Zbog svega nabrojanog, pobjednik je VW Golf 3 VR6 Syncro... :))

INTERCEPTOR
23-09-2003, 21:50
Evo T-IE to meni mini ima umjesto opruga :o

I to mi je propalo za skoro pa pola, i to moram nabavit, a možda i racing te elemente od dunlopa.

http://www.minimotorsport.de/thumbnail.asp?FileName=FAM+3968&Size=230

VR6
23-09-2003, 21:54
A sto ti konacno to ne prodas pa uzmes neki pravi automobil?!

Dom-Dom
23-09-2003, 21:56
INCPT bolje pogledaj da ti zadnji most nije strunuo, jer to je Minijima karcinom.

INTERCEPTOR
23-09-2003, 21:59
Nije ne to je OK. Misliš zadnja polušasija? Zadnji kraj auta je što se tiče hrđe tip top.

Girrari
23-09-2003, 23:10
Na otovrenoj cesti je Golf ziher ispred Sportinga, ali po zavojima nema apsolutno nikakve šanse protiv njega.
Vozio sam sporting i jamčim da auto leži ko blesav, daleko bolje od mog Golfa. E sad da li TDI ima neki posebni ovjes... nemam pojma.
Naravno govorimo o običnom, a ne 4-motion. I o ozbiljnim zavojima, a ne o onima koji su više ravni nego zakrivljeni.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

T-IE
24-09-2003, 14:41
INTCP tamo di sam za Golfom zaflaksao znaš i sam da je cesta u banani. :o

INTERCEPTOR
24-09-2003, 16:14
Pa cijela ona cesta je u banani T-IE, al stvar je u tome da mene ne bi onako izbacilo već bi to išlo postepeno.

VR6
25-09-2003, 01:22
Golf 2 GTI 8V je takav...

Hondo
15-10-2003, 20:45
Eto CTS. Uzmi vremena i čitaj. ;)