PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kakvo i čije motorno ulje stavljati u auto



Marijo SHG
18-09-2003, 14:22
Zašto u servisu nedaju vlasniku gledati prilikom rada oko automobila?
Smatrate li da su stavili naplaćeno ulje i dijelove?

Dankas
22-09-2003, 14:27
Ako ti ne daju da gledaš onda menjaj servis. Ja imam Citroena SAXO kupio sam ga u Automehanici na Jankomiru. Prije dok nisu imali novu zgradu nisu puštali ljude unutra osim kada treba nekaj pokazati. Ali od kada su napravili novu zgradu između čekaonice (salona) i radione je postavljen stakleni zid tako da vidite tko radi na vašem autu. Na zadnjem servisu bio sam prošli tjedan i cijelo vrijeme sam bio kraj auta i razgovoarao sa majstorom. Nitko me nije mrko gledao niti me je terao van, samo su me vrlo pristojno upozorili da ne snose troškove čišćenja odjeće u slučaju da se nešto zaprlja kao i da ne diram ništa oko dizalice jer to je radni stroj. Sasvim pristojno i u cijelosti u redu. Ulje koje meću je iz TOTAL-ove velike bačve na kojoj je garancija i deklaracija i jasno se navodi tip ulja Quarc 9000, dakle ono što naplaćuju. Bačva je nova i nigdje oštećena.
Dakle u Citroenovom servisu na Jankomiru uredno Vas puštaju unutra. Moj kolega svoj auto servisira u Citroenovom servisu u Kerestincu i tretman je isti.

St.Zagi
30-09-2003, 12:41
Oko pitanja koje i kakvo ulje stavljati nesmijes imati dileme. Stavljaj iskljucivo ono ulje koje je proizvodjac tvog automobila naveo. U Citroenu kazu Total, dakle Total.
Sto se tice zadnjeg posta da su u Automehanici ljubazni i pustaju te unutra - drago mi je to cuti jer je upravo suprotno u Auto-Luki u Dubravi. Ja sam dao 1. servis napraviti nakon 1500 km i taj je servis kao besplatan - jer svodi se na kontrolu. Sve je bilo u redu, ali su mi rekli da su nadopunili ulje 2-3 dcl i to su mi naplatili. Upitao sam jel to normalno da novi auto trosi tolko ulja - rekli su da proizvodjac nalijeva minimalno ulja. Zanimljivo. Istina nisam kontrolirao koliko ima ulja kad sam kupiio auto. Usput, konstatirao sam da mi nedostaje i ona kuka-saraf za slepanje koja se nasarafi po potrebi, a smjestena je u gepeku kraj kljuca za kotac. Tko ga je maznuo? Kod preuzimanja auta naravno nisam gledao da li je ta kuka na broju. Tako da sada kad istice garancija razmisljam da ne idem u ovlastene servise (sve je to samo gluma i sminka) nego kod normalnih provjerenih mehanicara.