PDA

Pogledaj cijelu verziju : Par savjeta od iskusnih igrača



Kupac Colta
17-09-2003, 19:43
Evo, sutra ujutro idem pogledati Colta 98.g., 1,3 GL, 100 000km, 75KS i trebam vašu pomoć.
Idem sam pa mi recite na šta da obratim pažnju da se ne bi zajebao.
Tip traži 5600€, kako da se cjenam, ima li netko neku dobru taktiku?
Fala!

Kupac Colta
17-09-2003, 20:08
Nije valjda da nikad niste kupovali ili prodavali rabljeni auto? Sigurno je i vama tada dobro došao neki dobar savjet, zar ne?

Mazda3
17-09-2003, 20:13
:URL=http://www.carsurvey.org:web stranica:/URL: pogledaj ovaj link. Potrazi mitsubishi colt i pogledaj sto njegovi vlasnici govore, koje su probleme imali i koliko su zadovoljni. Vjerujem da tamo imas puno korisnih informacija.

alfist_zg odlog.
17-09-2003, 20:23
to ti je dosta solidna cijena, jer sam bas slucajno gledao u oglasniku nekidan i otprilike isti takav je kostao oko 6500eura.Ali dobro to ionako nije sve neka indikacija s obzirom da treba pogledati i probati auto.Spustices valjda na 5 i to je onda dobar posao.
pozdrav!

sepra
17-09-2003, 20:45
Ja mislim da je gornja granica za taj auto 5000 EUR.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Kupac Colta
17-09-2003, 21:41
Kako da postupim? Šta da mu kažem ako mi se svidi auto?
"Dam vam 5000€" ili da mu ponudim manje?
Na šta da najviše obratim pažnju?

Bmw Touring
17-09-2003, 21:50
sve mi se cini da je ovo onaj "Pomagajte"

Kupac Colta
17-09-2003, 21:56
Pa i nije baš teško zaključiti. Prvi put kupujem auto pa mi pomozite kako god znate, molim vaaaaas!

Bmw Touring
17-09-2003, 22:09
reka san ti,povedi neku strucnu osobu s tobom da obavi detaljni pregled pa ako je sve u redu onda probna voznjica i daj mu 5000 eurica u ruku i gotova prica :)

mc
17-09-2003, 22:17
Sve ovisi s kime trgujes. Ako naletis na osobu koja se da veslati, pocni mu na glas traziti zamjerke, nemoj nikako pokazati da si jako zainteresiran i odusevljen (tocno i da jesi). Mozes probati na razne nacine, od toga da si nasao u nekom salonu rabljenih neki jeftiniji, do toga da imas samo 5000 uraca i da vise ne mozes dati i sl. Pogledaj stare brojeve Oglasnika na internet stranici. Ako ga vec duze vrijeme prodaje, mozda je vec ocajan pa ce spustiti cijenu ili je prodavatelj tvrd orah. Povedi nekoga sa sobom, tko se kao kuzi, pa nek te on odgovara da ovo i ono bas i nije dobro na autu i sl.
Improviziraj...

Girrari
17-09-2003, 22:18
Čuj, ja mislim da je to fer cijena za to godište, pogotovo ak ima solidnu opremu. No kako bilo...

Lepo odi pogledat auto. Dobro pogledaj izvana pleh, onda malo od ispod sastrane. Lakireri nekad znaju biti aljkavi pa pri lakiranju polakiraju i one dijelove od ispod koji su inaće crni. Ako je tome slučaj, auto je bio bubnut. To ne mora ništa znaćiti (susret na parkingu), ali spušta cijenu. Zato usporedi sve ××××ne serijske brojeve na vratima i šajbama (broj i god. proizvodnje). Ako svi odgovaraju tada ništa nije mijenjano tj. bio je samo blaži susret.
Ako je kako sam opisao onda cuckaj i odmahuj glavom.

Pogledaj gume. Ak su potrošene cuckaj, maši glavom i reci sebi u bradu (ali da čuje) kak buš moral skoro gume mjenjat.

Pogledaj zadnji lonac. Ak je iole hrđav ti lepo opet cuckaš, mašeš glavom i opet kao sam sebi komentiraš, pa još i lonac mora ići dolje.

Pogledaj motor. Ak je opran i prešprican, to naglas komentiraj. Ako je masan, negdje flisa ulje. U tom slučaju, pravac mehaničaru. Može biti manji problem, ali i generalna ×××××rija.

Unutrašnjost; svaku točkicu, fleku, zgrebaanu plastiku, pohabani materijal... komentiraj i klimaj glavom. Pogledaj papučice da nisu previše potrošene. Isto je i sa volanom te ručicom mjenjača.

<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Girrari
17-09-2003, 22:19
Povedi nekog mehaničara čisto da on da svoj sud i utjera strah u kosti.

Obavezno provjeri papire da nije uvoz i servisnu knjižicu.

Ponavljam, za svaki ××××× mumljaj i klimaj glavom levo-desno. Nakon toga bubni svoju cijenu (ne pretjeruj u spuštanju) i reci da više ne daš. Ako ne pristane niti nakon tvojih obrazloženja (nije baš salonsko stanje, nemam više love tralala) okreni se i odi. Ak ti se auto sviđa i misliš da je cijena fer, nazovi idući dan i reci da si posudil lovu te da ti sad bi sad mogao platit koliko traži.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Kupac Colta
17-09-2003, 22:27
Girarri, jesi ti slobodan sutra, preksutra? :)

Kupac Colta
17-09-2003, 22:27
Pardon, GIRRARI

Girrari
17-09-2003, 22:40
Ne, nisam, imam hrpu posla.

Osim toga, nisam ti ja stručnjak. Zovi mhaničara. Ja znam isto koliko i ti kad si pročital ovo kaj sam napsial.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

mc
17-09-2003, 22:46
NHF, ali Girrari ti nije prototip covjeka koji ti treba - izgleda premlado.
Uzmi si radije tatu ili nekog starijeg i ozbiljnijeg sa sobom.
Ili povedi Fresha i reci ak ti ne spuste na 5000 uraca, da bus ga nahuskal na njih. A freshu reci da su to slovenski carinici... :)) :smile16: :))

Brock
18-09-2003, 07:10
:))

Fresh
18-09-2003, 07:34
Da da povedi Fresha, tak se i slovenac zasro, pa iz×××× ko mladog .... :smile09:

Bmw Touring
18-09-2003, 15:42
I ne zaboravi cuckat i odmahivat glavom :))

Girrari
18-09-2003, 18:40
Definitivno.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Cezy
18-09-2003, 18:54
Provjeri dal rade stopke i svjetla,dal brave funkcioniraju kak se spada.Cuke i lampice,obavezno probnu voznju,najmanje 20km,iskren prodavac nebu imal sigurno nista protiv.I snimi gubicu,neki put mi je dovoljno samo da facu od frajera vidim i odma znam sve o autu.Tjekom probne voznje nemoj palit radio,jel neces cut,eventualne cudne zvukove.Probaj nac na netu negdje podatke na kolko se mjenjaju djelovi kod tog auta.Npr. Ak se remen mjenja na 60000km,a auto ima tu negdje,pitaj ga dal ga je mjenjo,trazi racune,itd.

Kupac Colta
18-09-2003, 22:44
Bio sam jutros kod tipa i neću ga kupit. Kao prvo, boja mi se nije svidjela, siv je, a ja sam očekivao srebrnu. Auto nema klimu, ABS, čak ni el. podizače, a unutrašnjost mu je skroz monotona. Još traži extra 300€ za gume s alu felgama. Sveukupno 5900€. Pa nisam pao s kruške! A to je 1,3 i stvarno nema ništa od opreme.
Potraga se nastavlja...

Kupac Colta
18-09-2003, 22:50
Dajte mi neke linkove za Colta, pogotovo za 1,6 GLX zato što mi je to buduća meta. Tip traži 6500€, ali ima 106KS, malo je sporski sređen, el. podizače i tip je iz Bjelovara. To bi trebao biti plus zato što je netko od vas napisao da pokušam kupit od nekog tko nije iz Zagreba.
Šta vi mislite, koliko taj troši? Tip kaže 6-8, ali nisam siguran dal da mu vjerujem.

Girrari
18-09-2003, 22:51
Ganjaj Brava, lakše buš ga našel.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Kupac Colta
20-09-2003, 12:02
I Bravo mi se sviđa, ali bih htio neki auto koji se ne viđa baš često na našim cestama, što mislim da je kod Brava slučaj, a kod Colta nije. Šta mislite o ovom gore 1,6 GLX? Kolko to troši i isplati li se dat za njega 6500€?

Girrari
20-09-2003, 13:11
Čuj, ak hoćeš auto koji se ne viđa baš na cestama, onda budi svjestan da buš puno teže našel onaj koji ti odgovara.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>