PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opel: skandal sa zamagljenim farovima



Opel N Joy
14-09-2003, 14:30
Mnogi se bune da su auti koji dođu na naše tržište proizvedeni u Španjolskoj, Turskoj, zemljama Istočne Europe, i da kvalitetom znatno zaostaju za "njemačkim autima".

Ali ne treba vjerovati ni onim autima za koje u papirima stoji da su proizvedeni u Njemačkoj. Tako Opel ima jedan svoj pogon na području bivše Istočne Njemačke (Eisenach), i ti modeli dolaze na naše tržište. Prodavači u našim salonima prodaju ih kao - "original iz Njemačke".

Ali to jednostavno nije točno!

Kvaliteta izvedbe to i te kako odaje, a da cirkus bude veći u Opelu Hrvatska već se neko vrijeme bore sa skandalom, jer se mnogim sasvim novim Astrama i Corsama jednostavno MAGLE FAROVI. A što je najgore mušterije NEMAJU PRAVO NA REKLAMACIJE!

Kakva sramota za Opel koji ovaj očiti promašaj objašnjava kao "posljedicu vlažnih klimatskih uvjeta u zemljama uvoznicama". Takav biser nezadovoljni kupci koji reklamiraju ovaj propust mogu čuti u bilo kojem Opelovom servisu u HR!

:smile15:

Ljudi moji, za ne vjerovati!

lili
25-09-2003, 10:07
Kako sam slučajno radila i prodavala Opel vozila, prema tome znam da se farovi magle, ali isto tako znam da se REKLAMACIJE UVAŽAVAJU, jer je to greška koju Opel prizna i uklanja, odnosno mijenja postojeće farove (barem moj Opel servis gdje sam radila). Prema tome Vi imate pravo na reklamaciju !!!!

Forget Opel!
26-09-2003, 20:58
Je, istina je da se farovi magle ali meni su reklamaciju uredno uvažili i to u vrlo brzom roku mada su u početku zaista petljali i bulaznili bedastoće. Novougrađeni farovi su "Made in SLO", a usput nisam dobio nikakve papire kojima se potvrđuje da je učinjen taj zahvat. Vjerojatno je to kod nas na Balkanu "suvišni birokratski postupak".

No, veći problem stvara mi totalna nepodešenost kvačila, cukanje, struganje i vibriranje koje se ponekad osjeti pri kretanju, koje se ne čuje samo kada dođem na servis. To je doduše prestalo nakon dotezanja poluosovine, ali se zatim ponovno vratilo nakon nekoliko dana. Vožnja po gradu uz česta zastajkivanja i kretanja teža je od glavobolje. Muka mi dođe kad se po gradu vozim. S tim je autom takva muka krenuti s mjesta da bi čovjek radije išao pješke.

Evo, i to je nova Astra!
U samo tri tjedna koliko je auto star u servisu sam bio barem sedam ili osam puta. I svaki puta kažu isto: "Što se brinete, auto je pod garancijom" ...Oni valjda misle da je meni valjda dosadno doma ako dođem reklamirati. I što je najgore - njima tu nije ništa čudno!?:smile17:
Užas! Never more Opel!

:smile06: :smile06:

Ivek
03-10-2003, 22:54
No,ja sam kupio isto opela Vivaro sa ogradom iza drugih sjedala a mogu vam reči da sam bio več pet puta na reklamaciji zbog toga što mi se sva plastika raspada ,mislim na držake koji drže ogradu iza sjedala.Svaki puta mi rekli u servisu da za taj problem nema riješenja tak sam si morao to popraviti sam,sa par šarafa.Živim u češkoj a auto je proizvedeno u Engleskoj.P.S. Sve oznake na plastičnim dijelovima nose ime RENAULT.......................... :smile06:

Nipon
06-10-2003, 10:19
Zato si drugi put kupi japanca pa ne bus imal takve probleme s farovima, plastikom itd.. :)

Wasso
06-10-2003, 16:28
Pa nemreju pogoni u kojima su još do nedavno proizvodili Wartburge i Trabante proizvoditi kvalitetne aute. Još ste dobro i prošli ak uskoro ne dobijete živčani slom.

Peugeot forza
06-10-2003, 16:40
To s Opelovim farovima uopće nije ništa novo,događa se izgleda već godinama.Moj susjed je prije tri godine kupio Astru,zemlja proizvodnje BELGIJA :smile15: isti problem!Isto tak,kupio auto da bi neprestano hodal na servis.A još dvije godine je otplaćuje!Pa sad ti budi normalan. :smile12:

Fijo
06-10-2003, 17:20
Ja sam čuo da su stare Astre imale dosta problema s magljenjem šajbi, zbog loše ventilacije, ali to za farove, da se magle, e to još nisam čuo.
Ako netko od ovih "enjoy opelovaca" koji ne vide u mraku ili ih smeta kad krči, zuji i pjeva :)) hoće mijenjati svoje zamagljeno ili simfonija-vojzilo, ja mu (joj) nudim peglicu 1982 ili jugića 1988 koral - ne magli se ništ!!!
I nemojte mi vrijeđati Istočni blok. Ideja o neispravnim autima na istočnom tržišto došla je sa Zapada, iz kolijevki trulog kapitalizma i imperijalizma.

Stjepan H.
28-11-2003, 14:48
U Hrvatskoj ljudi vjeruju u Opel i voze ga.U zapadnoj Europi opčenito zauzima predzadnja mjesta u prodaji.
Nijemci ga izbjegavaju ako financijski mogu.Može se reći da je Opel u Njemačkoj ono što je Zastava u nas.
Loša limarija,tromi motori,skupi dijelovi i servisi,visoka cijena novog vozila odbijaju kupce.

Raul
28-11-2003, 16:46
Dovoljno je ujutro proći pokraj jednog od Opelovih servisa i unutra ćete na spavanju zateći mnoge automobile novih ZG registarskih oznaka od AM do AR. Među njima dosta je onih sa zamagljenim farovima koji čekaju zamjenu, ali i onih koji čekaju konkretnu dijagnozu (jer je škvadra u Opelovim servisima TOTALNO nesposobna, osim za laganje, izmotavanje, to svatko zna, jasno!).