PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zakon o zastiti potrosaca



mc
10-09-2003, 12:05
Vec valjda dvije godine slusam o tom zakonu i eto, konacno je donesen. Naravno od svega bitnog, mediji i javnost su se najvise zabrinuli zbog naplate vrecica s logom. Ocito je da smo siromasna zemlja kada su nam takve stvari najinteresantnije.
No, ono sto mene zanima su clanci koji propisuju da ce prodavatelj morati kupcu obracunati i isplatiti kamate na predujmove za koje roba nije isporucena u roku (cini mi se) mjesec dana. Koliko mi se cini, fizicke osobe bi se s tim zakonom mogle najvise susretati kod nabavke svojih limenih ljubimaca. Tako bi se nasi dicni trgovci automobilima koji vrlo rado uzimaju uplate za aute, a isporucuju ih na sveto nigdarjevo, nasli u situaciji da uz standardne isprike u stilu "Znate guzva je..." moraju svojim kupcima isplatiti i neke novcice.
Zanima me da li netko od vas zna kako ce se ovaj zakon u praksi provoditi i na koji ce nacin trgovci automobilima prilagoditi svoju prodajnu praksu ovom zakonu.

Brock
10-09-2003, 12:09
Živi bili pa vidjeli...

Jedino mislim da taj zakon ne vrijedi (nažalost) kad te banda traži npr. 20% pologa kao kaparu pri narudžbi auta.

turbo-limac
10-09-2003, 12:10
decki, dobro procitajte narudzbenicu novog vozila kad kupujete auto... garantiram da nigdje ne stoji klauzula o garantiranom vremenu isporuke...

prodavaci su super zasticena vrsta... :)

Fresh
10-09-2003, 12:23
to se i ja pitam mc.

Tko će mi isplatit kamate, jer u redu za Mc..... čekam više od tri minute.

Brock
10-09-2003, 12:40
Kaj se ne javljaš!?!?! Našao sam ti broj... ako ti se sviđa.

mc
10-09-2003, 12:47
Sef mu drzi ruku na velikom crvenom gumbu s kojim se pali i gasi pristup internetu... :o

Brock
10-09-2003, 12:59
Ma, šef mu drži ruku i na nečem drugom... kad se ne javlja ni na mob... :))

Fresh
10-09-2003, 13:54
Čekaj mob je ostao u autu, idem po njega, kud ste sad navalili.