PDA

Pogledaj cijelu verziju : Apricum Consortium



Šime
08-09-2003, 09:18
Da li ima netko kakva iskustva sa ovom firmom jer daju dosta dobre automobile za jeftine pare.

y
26-09-2003, 20:01
bio ja i narucio kola pa sad cekam i nisu bas vrhunski organizirani a bome ni profesionalni no bumo vidli ili bude :smile17:

deky
27-09-2003, 21:12
Čuo ja za njih,vidio par dobrih auta i poslo frenda da ide pogledat.Dam mu adresu,a on se začudi,to je u mom susjedstvu a nikad vidio.I krene ti on na tu adresu,a tamo samo kancelarija,niti jednog auta.Imaju spisak auta,izabereš i oni ti ga dovezu,naravno,bez da ga vidiš,a kaparu si već dao,ili možda nešto više od kapare. :smile06:

voiture
27-09-2003, 22:14
pa ne znam baš... :smile17: bojim se da nisu možda :smile18: ..

Zainteresirani
05-10-2003, 11:19
y, koji si auto naručio? i koliko su rekli da buš čekal?

zizy
09-10-2003, 11:54
bok ljudi..moj decko i ja smo vanjski suradnici Apricuma..zasada smo zadovoljni radom,ubrzali su poslovanje :smile07: i nisu :smile18: ..svatko moze pokusati raditi za njih..za bilo kakve informacije nazovite nas..×××9223270 i ×××554634 :))

biba
09-10-2003, 17:52
Što se tiče vanjskih suradnika do sada niti jednog nisu isplatili, a ni ne budu. Možete raditi do besvijesti i prodati koliko hoćete automobila, ali novaca nećete vidjeti. Znam to iz pouzdanih izvora. A to što vas zovu da radite za njih, pa niste valda tolike ××××××, ima i drugih načina besplatne zanimacije.

Zainteresirani
09-10-2003, 22:38
jako su dobro organizirani kad jedan auto čekaš mjesec i dva tjedna i još ga nema

fantom
10-10-2003, 17:37
Ma to vam je još jedna MLM mreža, a što se tiče automobila pa tamo nitko pojma nema. Izgleda da je to neka ekipa skupljena sa ulice.

ima
10-10-2003, 17:38
I ja bas gledam sad u taj papir s autima, ali nisu to samo auti, nego i nekakve kuce za 250 eura m2, zar je to moguce??? :smile14:

skeptik
13-10-2003, 21:21
Gledam i ja ponudu. Što im znači postpaid rabat, nakon kupnje? Znači da bi ja trebao dati 22000€ da bi nakon toga dobio 2250 u kešu natrag a ostali postpaid rabat proveo na krstarenju karibima? Jako mi zvuči n kao slične \'povoljne\' prilike koje su se pojavljivale u ovoj državi. Zašto dati 2250 ako će ti to poslije vratiti? Kolika je kapara? Inače sa svim rabatima jesu najjeftiniji, ali što će meni minutaža u mobitelu, ja hoću auto. Ako računam samo gotovinski rabat onda se sa malo više tražnje da pronaću i u autosalonima slično auto slične cijene. Da li mi je bolje dati i 1000€ više, odmah dobiti auto, i ne strahovati? Inače već sam kupio rabljeni auto u Zagrebu u autosalonu, imam ga 3 godine i zadovoljan sam u potpunosti i to zadovoljstvo me najviše privlači ponovnom istom načinu nabavke pa makar me i nešto više koštalo. ;)

Zainteresirani
14-10-2003, 10:20
Kapara ti je 900 eura, a ostatak platiš kada vidiš auto. Ako auto ne odgovara opisu možeš odustati i vrate ti kaparu

ima
15-10-2003, 17:10
A jesi ti siguran da ti vrate kaparu?
Jesi kupovao ti od njih?
De nek netko priča malo više o tom...

Zainteresirani
15-10-2003, 20:15
Cijena auta se umanjuje za kaparu, znaci da ti praktički vrate

TRGOVAC
17-10-2003, 04:11
DAJ NE PRIČAJ GLUPOSTI, TI ZAINTERESIRANI KAO DA SVE ZNAŠ A NEMAŠ POJMA, BOLJE ŠUTI. ILI ARGUMENTIRAJ AKO SI KUPIO AUTO KOD NJIH. SAMO ŠTO TI VJEROVATNO I RADIŠ ZA NJIH.

ima
18-10-2003, 12:24
Meni je to sve sumnjivo, daš kaparu, a jel ti daju kakvu garanciju da ćeš taj auto dobiti, što ako ti uzmu lovu a auto ne dobiješ?

Upuceni
21-10-2003, 14:29
Rijec je ovbdje o mafiji i perfidnom MLM. Ljudi, ne nasjedajte tim frajerim au crnim ocalama, kratko osisanim i mracnih pogleda. Bio ja tamo, to su mafijasi. Traze lovu na nevidjeno, di toga ima_ Nigdje. I, zato, radije, pijme ga, pijme ga do zore, a mafijasima ni kune, ma ni lipe... Cuvajte se takvih!!! Radio ja za njih, jedva zivu glavu spasio, prijetili su mi. Naravno, love nisam vidio! :smile09:

pita
21-10-2003, 18:32
a jel prodaju aute

Rose JJ
21-10-2003, 19:06
Ja sam čuo da ti stričeki kadšto i zapucaju, da se sve dimi. Mrtve mušterije iznose skoro svaki dan. Ja se zaista ne bih tu petljao. Moj je stric bio mafijaš, a brat mi je bio janjevac. Dosta mi je života pod stresom. Radije ću ići pješke. Odluku o kupnji u ovom aprilili dućanu prepuštam vama, ja radije idem kod Zubaka, ili kod one polupijane strine u Citroen CIB.

zizy
18-11-2003, 12:15
:smile16: ej stvarno ste picajz.. ti sta pitas za kaparu.. Kaparu im moš dat u zapećaćenom čeku građana tako da ako ti to ne zelis nikako ti ne mogu uzeti tvoju glupu kaparu :)) tj 10% vrijednosti auta..

zizy
18-11-2003, 12:18
:smile13: dalje.. nije nikako rijec o MLM-u jer nema nikakvoga lanca i onaj glavni nikako ne ubire lovu svih suradnika! :smile09: a ti SKEPTIK evo i tebi odgovora .. rabat ti vracaju zato da ti ne ruse cijene na tržištu tako da odmah umanje cijenu za nekih2-3 tisuce eura...

Pilot
05-12-2003, 09:22
Najdrazi su mi ti koji puno pricaju bez ikakvog iskustva...
Kad sam se ja raspitivao o kupnji... ista prica...
- "to mi sve mirise na nesto crno"...
- "mora u necemu biti kvaka"...

na kraju sam vidio da svi pricaju o necemu o cemu konkretno nemaju pojma, pa
sam se odvazio...

Auto je tu...
Nista nije pogresno ili neispravno na autu...
ako se nesto pokvari siguran sam da necu imati predrasude o tome kako su mi
"oni" to "uvalili"
Povrat ostatka novca jos nisam dobio jer jos nije isteklo 6 mjeseci, a to je
jedina stvar za koju sam trazio napismeno potvrdu (potpisanu s pecatom),
kako bi to svoje pravo ostvario u slucaju mozebitnih problema.

Razlog kasnijeg vracanja novca je kupnja auta s tom istom lovom (ima smisla)
A to da su cijene NENORMALNO niske ne stoji jer sam ja svoje auto (1.2EL)platio 8590E-2000E=6590E a u splitu mozete u autocommerca dobit malo bolje opremljeni (drugi zracni+servo) za 8500E

pun
07-12-2003, 17:15
Mene zanima kako si i kada platio auto? Ja sam naručio 1.2 el u 9 mjesecu i još ga nisam dobio. Uvjetuju mi da ga platim, a ja ga neću platiti prije negoli ga vidim.

Pilot
08-12-2003, 14:19
Desilo se da su ga imali na "parkingu/lageru" kojeg sluzbeno nemaju... Zaletio sam se do Zagreba iskesirao lovu nakon sto sam pregledao auto, sjeo u njega i dovezao se s njim do njihovog sjedista. To je bilo u nekakvoj zicanoj ogradi gdje neko prodaje rabljena vozila (clan Apricoma).
Bitno je naglasiti da su mi rekli kako imaju jednog, a kas sam dosao birao sam izmedju 2 ista.
Trazi i ti isto... mozda ti se posreci pa ga imaju... ali ne mozes racunati na to.

pun
08-12-2003, 17:34
Gledaj, meni su isto nudili neke, ali ja sam rekao da hoću onakav kakav sanm narućio (mislim na boju. Ako mi možeš reći koju si boju uzeo i broj vratiju

Pilot
09-12-2003, 08:44
nebesko plavu metalik s 3 vrata...
jednako mi je lijep bijeli s 3 vrata... sve ostalo je puno ruznije :))

ap.co.
12-12-2003, 12:53
Ej, pilot, a ko ti je branio da uzmeš 1.2el u autocommerc-a? :smile07:

autocommerce
12-12-2003, 16:29
Pa vi ste mu branili kad ste ga prevarili da će te mu vratiti 2000 eura. To je sramota kako pljačkate i varate svoje kupce. Nadalje ti autzi nisu baš neke kvalitete i kad tad če se naći netko tko če vas uništiti.

žućo
13-12-2003, 01:56
nakon svih vaših informacija pitam se tko je vlasnik te firme. nek mi netko kaže. hvala

Pilot
15-12-2003, 09:58
:smile12: Niko mi nije nista branio... i na sve sam svjesno preuzeo rizik...

I dalje smatram da mi je bolje bilo uzeti u Apricoma 1.2EL i NADATI SE povratu love (imam pecatirani i potpisani dokument) nego za istu lovu uzeti u autocommerca i NE NADATI SE NICEM!!!
Kakve su to gluposti o autima ne bash neke kvalitete?????!!!!
Jeste li vi ljudi svjesni sta znaci FIAT?
- Talijanska tvornica automobila TORINO -

U prijevodu: SVI se proizvode na ISTOM mjestu i SVI su ISTE kvalitete.

Ocito da su neki voljni dati vise para ovlastenom zastupniku jer je to ovlasteni zastupnik, pa kad on pljacka kupce onda je to "legalno" i "normalno".

Kakva gomila kvaziargumenata...
Bash sam o tome pricao u prvom postu.
PS: Molim one koji nemaju KONKRETNOG iskustva da se ne javljaju s argumentima tipa: "meni moje babe strine rodice prijateljica rekla da bi to mozda moglo biti sumnjivo... dakle ja to nikad nebi..."

Ponavljam da povrat novca jos nisam ostvario jer za to jos nije doslo vrime... a sto se auta tice ono je u SAVRSENOM stanju.

autoi
15-12-2003, 10:49
Pilot, koliko ti je gospodin Ivan Gaura direktor Apricuma platio da sve to napišeš, jer su oni mene prevarili, ali za to ćemo se mi vijeti na sudu.

Upozorenje
16-12-2003, 11:45
Ne nasjedajte na prijevaru, ja znam neke koji su platili dvije rate kredita a auto nisu vidjeli niti će ga ikad vidjeti

Pilot23
16-12-2003, 12:04
E moj Pilote, imao si ti vraške sreće kad si uspio odmah kupiti auto kakav ti se sviđa. Da si ga narućio ja mislim da ga nebi nikad dobio.

ZEGA
17-12-2003, 02:25
Novi punto je u zastupnika 7700Eura na cestu do rege...
Fakat povoljno (imaju 10000kn popusta)...

Pilot
17-12-2003, 09:48
odgovor za autoi:
:smile11:
Nije mi nista platio, vec sam ja njemu platio navedenu svotu za 1.2EL
I dalje stoji komentar da su mi duzni 2000 Eura (koje bi trebali poceti isplacivati za 5 mjeseci). Ali jednostavno ne trpim ove komentare o ljudi koji nemaju nikakva pojma o kome/cemu je rijec.
Kako su te prevarili?
PS: Ja napominjem da sam trazio pecatiran i potpisan dokument o povratu novca nakon 6 mjeseci :smile17:

Upozorenje
17-12-2003, 20:32
Platio ja kaparu a auto nikad nisam vidio. Pilote, ja imam s njima više iskustva od tebe i to su fakat lopovi.

gost5
19-12-2003, 12:31
Reci mi da li imaju svoga ovlastenog servisera ili trebas ici u Autocommerca(za standardne servise)?Sto u slucaju da se nesto pokvari?Tko to pokriva(ipak im je garancija 2 godine)?

ap.co.
19-12-2003, 12:49
Nažalost :smile07: "gost5" za servis na automobilu kupljenom u Apricumu moraš u inozemstvo :smile06:

ap.co.
19-12-2003, 12:53
Pilot malo previše pričaš gluposti..vrijeme je da prestaneš lagati..ti si vjerojatno neki tamo "njihov"
:smile18: .. nitko..nitko do sada kod njih nije dobio auto tako brzo..

ap.co.
19-12-2003, 13:00
svi pričate samo o automobilima.. nitko ne piše o suradnicima kojima je obećavano 25 do 40% vrijednosti vozila provizije, koji su ostvarili prodaju u drugom, trćem mjesecu OVE godine i još dan danas nisu dobili niti lipe!!! :smile09: na svakom sastanku slušamo svaki hebeni put jedno te isto .."idući tjedan, sigurno ćemo to riješiti" ili "do kraja ovoga mjeseca će svi biti isplaćeni jer smo napokon stali na noge"...bla bla bla bullshit! MAFIJO!! :smile09:

ap.co.
29-12-2003, 12:43
Vidite kako je ovaj pilot prestao pričat gluposti čim smo otkrili da je on tamo neki njihov. Pa to je sramota koliko su ljudi opljačkali i koliko če ih još opljačkaz.

Pilot
05-01-2004, 19:07
:smile15: :smile15: :smile15:
Koji komentari...
<<baba moje prababe rekla da to nevaja...>>
:smile16:

ap.co.
05-01-2004, 22:40
Evo vidite, ostao čovjek bez rijeći čim smo ga skužili. Ajde komentiraj, kaj šutiš?

Pilot
12-01-2004, 12:08
:smile16:
Stvarno sam ostao bez rijeci...
:smile16:
Ja sam auto dobio. Nakon predjenih 4200km mogu reci da sve savrseno radi.
Jos samo da mi vrate lovu kad bude vrime i nitko sretniji od mene :pppp

ap.co.
12-01-2004, 15:25
Ako nisi tamo neki njihov, svaka čast imao si vraške sreće da si dobro prošao u poslu s lopovima.

pri
19-01-2004, 13:45
Navodono se tek organiziraju, ponuda je dobra i bolja, Oni su navodno ispostava Engleske firme - koje nema na webu UK - ili sam loše tražio ?? :smile08:

Pilot
20-01-2004, 14:25
http://www.anindol.hr/automobili/auto-sklad.asp?id=7885

Ovo je za one koji tvrde da mi je bilo pametnije kupiti polovni auto za tu lovu

ODG Pri: prema onoj papirologiji koju su mi dali (homologacija i ostalo) definitivno su dio neke engleske firme... ne mogu se sjetiti kako se zove though..

:)

jošnepopušio
22-01-2004, 11:59
kak mi mogu faxirat cijenu auta od 14.080,00 Eura, za nešto što niti nisam izabrao,nego je okvirna cijena za neki auto generalno???!!!
Od kud im ovih 80 Eura majke ti mile. Pokušavaju biti uvjerljivi.
Da ne spominjem da se za konkretan auto u oglasniku javljaju siroti pljugeri koji te šaltaju da će ti poslati ponudu. Kad ponuda dođe opet ništa konkretno nego brdo ×××××× sa bezveznom cjenom.
zaključak: ljudi ne dajte se jebat !!! Nedajte im ni ček, ni kune, ni eura.

jošnepopušio
22-01-2004, 12:05
dopuna:

onaj tko hoće imati najbolju cijenu na tržištu, a time i puno posla, taj ne ×××× o povratu love, nego mu je auto tolko i tolko jeftiniji i bok.
Kakvi crni bonovi i putovanja, pa to su priće iz doba timesharinga, mrežne prodaje i sl. i sl.

ap.co.orig.
23-01-2004, 12:29
"ap.co." ne kradi mi nick! PRI dobro si ti tražio..nema ih ni na UK stranicama...naravno, jer lažu! kak samo ovaj pilot laže... čovječe pa jel ti vidiš da samo ti na ovom forumu pričaš o tome kak si dobio auto isti tren, tj. nedugo nakon naruđžbe... :smile06: svašta..

ap.co.orig.
23-01-2004, 12:34
...i pilot..da je tako kako kažeš pa znao bi kak se zovu... inače ta "engleska korporacija" ;) zove se APRICUM CONSORTIUM, a ovo lopovsko sjedište u Zg-u zovu APRICUM d.o.o!

autocom
23-01-2004, 21:45
Je li čitao danas tko u Večernjaku u rubrici "otvoreno" tekst pod naslovom "Apricum nam uzeo 900 eura. Tko zna koliko još ima takvih slučajeva.

zoom
24-01-2004, 19:25
Oko Apricum consortiuma vrte se dva svijeta. Prvo su "pljugeri" koji žele zaraditi neku kintu, a drugo su potencijalni kupci koji žele odmah auto po povoljnoj cijeni. No, koliko vidim oba svijeta ostaju prevarena. "Pljugeri" ne dobe niti lipe, a kupci ili skuplje plate auto ili ostaju bez novca. Slažete li se sa mnom?

zoom
24-01-2004, 19:27
Predlažem da pozovemo nekoga iz Apricuma na forum ili neki chat da razjasnimo situaciju.

autocom
24-01-2004, 20:17
To bi bilo dobro, ali kako to organizirat kada su ti ljudi toliko prepotentni?

Upo
24-01-2004, 20:47
Tko bi došao do direktora gosp. Gaure? Imam osječaj da je to nemoguća misija

suradnik
24-01-2004, 23:07
molim vas da netko javi dali je netko uopče dobio svoj bonus u apricumu

Upo
25-01-2004, 12:27
Siradnik, kaj si bio njihov kupac pa se nadaš bonusu?

suradnik
25-01-2004, 13:56
jel netko uopče dobio proviziju za prodani auto kao vanjski suradnik molim odgovor

Pilot
27-01-2004, 10:24
ap.co.orig.
nemam namjeru nikome nista dokazivati... ja samo govrim za sebe da sam dobio auto za uplacene novce. Da si znao procitati nekoliko postova prije vidio bi da sam im uvjetovao kupnju auta direktnom isporukom auta pri punom placanju.
Ja za sebe mogu reci da sam :)) , a ako ti ne vjerujes, to je tvoj problem...

Pilot
27-01-2004, 10:27
ODG: ap.co.orig.

Ne neznalico... ne zovu se tako

suradnik
28-01-2004, 00:53
jel si ti pilot glup ili nešto drugo ko te pito jel si ti kupio auto ja sam pitao za proviziju i povrat rabata jel netko dobio!

Pilot
28-01-2004, 12:45
:smile12: :smile12: :smile12:
Odgovor ×××××nu pod nadimkom "suradnik"

Za auto me pitao "ap.co.orig."
i na pocetku posta sam naveo njegov nick da bi ×××××ni poput tebe znali da ne odgovaram njima...

A sto se tvog posta tice... proviziju jos s nicim nisam ni zasluzio, pa je tako nisam mogao ni ostvariti
(suzdrzite se od komentara tipa "bas ces je ostvariti...)

POLOVNJAČA
31-01-2004, 12:27
Ljudi o čemu raspravljate , pa bila je neka ženska iz AC ,u prijašnjim postovima na ovom topicu ( ne da mi se kopat ) , ali je činjenica da su tu vrlo mutna posla . Šta se svađate bez veze , a to sa krađom nicka ulogirajte se !!!! :smile07:

emanuel
31-01-2004, 22:56
Je li ima što novo u vezi Apricuma. da li je možda dokazano da se radi o prijevari ili nije? Naime, ponekad se i kod zastupnika naiđe na probleme sa isporukom vozila i sl... :smile19:

suradnik
02-02-2004, 22:47
još nitko nije ništa rekao opčenito i nešto važno o apricumu

Niko10
07-02-2004, 20:46
Platiš im kaparu i za dva tjedna te zovu da im platiš cijeli auto da bi ga mogli kupit i nakon toga si izgubio svu lovu i ostao bez auta. Provjereno, ne nasjedajte.

karampana
10-02-2004, 11:01
odg. "gostu" autocom-u... vidim da nitko bas nije primjetio tvoje zapažanje što se tiče teksta u večernjaku.. ne znam koliko točno ima takvih slučajeva, al' to što si pročitao je čista glupost.. koliko sam ja skužila taj tekst, toj "jadnoj" ženi nitko nije kriv, pogotovo ne Apricum,što ona nije bila sposobna ostvarit kredit za kupnju auomobila... oni su samo uzeli ono što im pripada... :smile09:

Niko10
10-02-2004, 11:32
A zašto su joj onda rekli da to nema veze) Takvih slučajeva ima jako puno.

Pilot
12-02-2004, 15:26
Ja se jos uvijek nadam povratku onih 1000+1000E novca! :)) <br><hr>

Rade
13-02-2004, 09:44
E moj Pilote, teško buš ti do love kad ti oni moraju vratiti puno jamčevina kupcima koji su prevareni.<br><hr>

pilot reply
14-02-2004, 18:18
Stvari su tu kompliciranije nego što mislite. Ja sam čuo da je tamo glavni nekakav Branko i da je on organizator svega. Ili tog MLM-a. A baš tako da dijele lovu, baš i ne. Samo neka Branka je dobila auto(fiat), i to je pitanje kako. To je onaj način, drugi rade a oni lovu i zaradu dijele međusobno.A i ta Branka radi tamo kod njih pa je zato i dobila taj auto. Suradnici stvarno imaju te njihove sastanke, i stalno se žale da su kupci kupili preko njih auto a da nema love. Pa kako bi i moglo biti kad su je podijelili međusobno. Čak sam siguran da ja taj auto od te Branke dobiven tako što si je pripisala kupce od drugih ljudi.Treba njih jednostavno prijaviti financijskoj policiji i poreznoj pa nek onda dokažu svoje poštenje.

prevara
16-02-2004, 07:45
I ja sam čuo da je u stvari tamo glavni Branko Vojvodić i da on to sve vodi, a ovi ostali. Bio sam tamo radi kupnje fiata, i to je sve hrpa neznalica. Pa to su ljudi koji nemaju pojma o poslovanju, kao da su ih jučer pokupili s ulice, a prave se tako pametni. Meni je to sve bilo zaista smiješno.
Nije ni čudo što im ljudi ne vjeruju jer se u stvari ne znaju normalno ni razgovarati.
Ili je to samo maska onih rukovodećih da lakše dođu do navaca. Tko zna.

prevaren
16-02-2004, 11:02
"apricum" ili "apricum consortium" vodi grupa lopova i ljigavih muljatora na celu s osoboma pod imenom Branko Vojvodic i Vladimir Mijatovic. Ja se raspitao i saznao da su pokrali tisuce ljudi kroz svoje "poslove", a to su nelegalni MLM-ovi, realizacije kredita koji se nikada ne moraju vratiti, prodaja lutrije na kojima su zajamceni milionski dobitci. Bave se psihologijom ljudi i nalaze slabe i naivne osobe da im poberu lovu. Prodaja automobila je najnovija prevara i nemojte se zavaravati da tu ima bilo kakve ustede na automobilima ili ostvarenja provizije. To su ljudi koji nemaju ni prijavljene adrese stanovanja ili poslovanja ni registriranih brojeva telefona. Podvrda toga je da je i sama firma "apricum" registrirana na nekog levata iz Samobora. Znam pouzdano da svake godine barem jednom mjenjaju ured jer ne placaju najamninu pa samo pobjegnu dalje. Radi se o krvopijama koji misle da smo svi mi hrvati i hrvatski gradani idioti na cijoj se grbaci moze zauvjek zivjeti. Jos nesto - tvrtka "apricum" nije nikakva filijala tvrtke "apricum consortium" iz engleske jer takva tvrtka u engleskoj ne postoji. Vjerojatno jedina veza s engleskom je sto je Branko Vojvodic tamo nakada prodavao falsificirane slike.

ne-prevaren suradnik
17-02-2004, 20:17
Kad naručite auto u preko Apricuma, mora se platiti Jamčevina/Garancija od 10% i onda ta firma u inozemstvu za kupca naruči (kupi) i uveze auto. Apricum NE prodaje aute (nema skladište auta niti salon), već ih, u ime i za račun kupca, pribavlja isključivo na izričitu narudžbu kupca, a ako je naručeno vozilo korišteno, tada ga i za račun kupca prije odluke kupnje - pregledava... 100% je da ne postoji ni jedan kupac koji je platio auto a da ga nije dobio. To su obične laži.
Kupac auto može platiti gotovinom ili kreditom banke. Ima pojedinaca koji, nakon što za njih Apricum kupi auto,bezrazložno iz nekih SVOJIH razloga odustaju od kupnje, tada, naravno ostanu BEZ jamčevine, i tada viču: drž'te lopove!!!! Tada ne razumiju više hrvatski: ne znaju što znači riječ "Jamčevina". Tada prijavljuju Policiji, Gospodarskoj inspekciji, pišu novinama...eto, oni jadni, bidni su PREEEEVARENI!!!! i baš ih briga za to što su oni sami naručili auto, tko će platiti troškove, trošarine, skladištenje PDV itd.???, samo oni NIKAKO NE!
Zaključite sami.
Pozdrav,
Daniel, (Suradnik u Apricumu)
P.S. Znam i to da Apricum normalno vraća Jamčevine PLUS kamate ako u roku 30 dana ne nađe vozilo, i to se već nekoliko desetaka puta dogodili i pa šta?
Međutim, lažljivima i prevarantima NE vraća jamčevinu SAMO u slučaju kada KUPI za istoga vozilo u inozemstvu - i to je OK.

ne-prevareni suradni
17-02-2004, 20:42
Pred oko pet tjedna dobio sam moj prvi OBRAČUN i po tom obračunu svu ZARADU, a bio sam prisutan kada je, neznam točno 30 do 40 suradnika dobilo to isto!
Prošli tjedan smo ponovo dobili novce.
Poznajem "slučaj Branka" koja je za zaradu dobila novi Punto 1.2EL... i svi su (smo) ljubomorni na nju, ali ona je ipak već prodala 4-5 auta i obične su gluposti priče da je to "prepisala" od nekog drugog! Da je tako, drugi suradnici bi je "živu pojeli".
Sve ovo ostalo su samo ×××××ni koji pričaju ×××××ךtine. Apricum je hrvatska tvrtka, dok riječ Consortium (KONZORCIJ) NE znači "engleska firma". Naravno, Consortium nije "tvrtka" nego KONZORCIJ (dakle, poslovno udruženje više firmi - što je valjda- ipak nešto drugo) ×××××niiiiii koji tvrdite suprotno.
I ta tvrtka i konzorcij prodaje u hrvatskoj već nekoliko mjeseci po 50 auta mjesečno, što je zbilja ogromna količina...I vrlo teško da će netko zbog kakve sitne prevare ići uništiti ovakav super posao! Spremaju se na prodaju čak 1000 auta mjesečno, i ako ugovore toliku količinu, dobit će tolike rabate da će moći davati rabate i honorare "kapom i šakom", ali ne svima, SAMO ONIMA KOJI SU SPOSOBNI... :smile15:

znanac
17-02-2004, 21:29
Osobno duže poznajem Ivana Gauru, direktora Apricuma. Vrlo sposoban i OK tip. Nekada smo skupa radili s osiguranjim u MLM i čovjek je briljirao i bio na glasu kao super-komercijalist. Zato se sada ne čudim da vodi Apricum.
Upoznao sam i Branka Vojvodića i možda se nekom ne sviđa, ali ja bih volio da mi je frend. Tip je očito lumen. Godinama je bio No.1 u Yu Show-Bizu bivše Juge i pouzdano znam da ga jako cijene ozbiljni ljudi kojima 100%vjerujem - a koji ga poznaju od uvjek...a tko li je tip koji ga blati? Tko je to Mijatović kojeg blate zajedno s njim???
I na kraju, bio sam na prezentaciji Apricuma i sigurno se uskoro uključujem...

siguran
17-02-2004, 21:39
Tko to blati Vojvodića i Mijatovića? Znam 99,9999%:
Otac i Sin - veletrgovci/uvoznici stotina/tisuća tona mesa u RH, a kojem je prije toga istekao rok uporabe - s falsificiranim papirima, i sad hoće da Hrvati "papaju" uz njihovo trovačko meso (kojeg dobivaju vani zabadava) i njihove ljigave prizdarije...Borgie, ali ne Lukrecije! :smile18:

Rade
17-02-2004, 22:46
Oćito netko jako želi žaštititi lopovski Apricum d.o.o Zagreb. Krenimo redom:
1. Napisano je da Apricum nije dio nikakve engleske tvrtke iako se oni time jako hvale.
2. Da prodaju oko 50 auta mjesečno bili bi jako poznati, a ne samo neki tamo ××××vjetri.
3. Mnogi su svoje jamčevine morali vraćati (i još vraćaju) preko tržne i policije.
4. Kad kupujete kod njih onda dobijete samo jedan bezvezni papir kao potvrda da ste platili jamčevinu, a nigdje nikakav ugovor ni šta ste narućili ni rok isporuke u stvari je to prijevara.

Pst...pst...
17-02-2004, 22:56
Znam sve! To su sve sami pedofiličari! Koji otac i sin. Sve mi smrdi.
Fuj, kaj sve ne bljezgare...
Ta mi ovdje razgovaramo o autima, zna li nrtko nrksj o Apricumu i autima konkretno? Ovaj "zainteresirani suradnik" valjda jedini suvislo govori, a i Pilot jedini spika ono kaj stvarno zna pa kupil je auto za svoje novce od Apricuma i svi se tobož čude kak ga je dobil. Pa ta se firma bavi trgovinom s autima!? Ne s čarapama, mesom ili... Ostalo su bljezgarije čul sam "pouzdano". Govnarski, kaj ne?

ne-prevaren suradnik
17-02-2004, 23:11
E moj RADE - Rooki.
Sad se vidi da LAŽEŠ.
Jamčevina se plaća ili na žirac ili kešom na blagajni uz normalnu blagajničku uplatnicu, uz koju se dobiva potpisani i ovjereni uvjeti s rokom od 30 dana i točno je specificirano na koju se (broj) ponudu vozila odnosi... Fuj kako lažeš. (imam preslik originala tih papira!)
Mislim da znam tko si, ti si onaj s Lošinja (sutra ću se raspitati kako se zoveš) kaj je prijavio tržnoj i murji i pisao u Večernjaku!! Zapravo ti nisi mogao dobiti kredit kod tri banke jer su ti papiri bili falš! Apricum je za tebe, po tvojoj narudžbi kupio, platio i dovezao Punto, a ti bi sad natrag svoju Jamčevinu!! Lovu traziš natrag nakon što si našao vezu u četvrtoj banci preko nekog trećeg trgovca auta i kod njega si kupio auto. A Apricum tko šiša.
Koliko sam čuo, možeš se žaliti i Ljubiteljima ptica pjevica, ali lovu nećeš dobiti natrag, jer si lopov i prevarant.

stari suradnik
17-02-2004, 23:30
Vidio sam u Apricumu ponude za nekoliko TISUĆA KAMIONA!!!!
Dobili su kroz konzorcij, preko Londona valjda, zastupanje jednog od najvećih trgovaca kamionima na svijetu.
Sve ponude su bile garnirane s detaljnim fotkama, opisima i cijenama do 20% povoljnijim od tržnih, i na tom području će SIGURNO napraviti dar-mar na tržištu, a mi suradnici ćemo valjda moći dosta zaraditi, bez obzira na svinjska podmetanja konkurencije i ××××××.
Pal sam u nesvest, takvu ponudu nitko nije ni sanjal...Ponudu će staviti na web, ali samo kao pomoć nama suradnicima!
Kak sam stari suradnik, tu sam već godinu dana, prodal sam samo 2 auta, ali se nisam baš ni trudil. Za lovu nemam primjedbe, i siguran sam da je to sve skup preveliki biznis a da bi ga za par škuda prokockali. Oni koji bi, tak i razmišljaju, al' to govori o njima a ne o Apricumu!

Stipica
17-02-2004, 23:48
Kupija sam bolji auto za EURO 14,500 od Apricuma, čeka sam ga 17 dana od kada su mi rekli da su ga pronašli (sve skupa oko mjesec i po), platija sam ga 10 dana prije kešom i skoro umra od straha da će me privarit. Iako smo za te šolde ugovorili auto od 140.000kn, dobija sam auto od 64.000!! Iša sam u servis na kopjuter prgledat i sve je ok! Auto je čudo koje nisan očekiva.
Dobija sam sve šta su obečali, i puno više, jedino šta su ljudi iz Apricuma malo smišni. Čita sam sve ćakule ovdi i siguran sam da su to ×××××rije. Znam još dvoje ljudi koji su kupili auto kod Apricum i isto misle ka i ja! Kum mi je prošli tjedan isto platio za Golfa, i već su mu ga našli, kažu da ima sreće, i da će mu ga za tjedan, dava dati....
Istina, još nisan počeja dobijat novce, bit će za 2-3 mjeseca, a da ih ni ne dobijem - dobija san takav auto kakve za te novce nigdi nebi - pa san već u plusu.

Stipica
17-02-2004, 23:51
Pardon! Nisan ugovorija auto za 140.000kn već auto od 140.000km i dobija auto sa 64.000km za iste novce!

stari suradnik
18-02-2004, 00:02
Molim "ne-prevarenog suradnika" da mi se javi SMS-om, a moj broj može dobiti ako se javi Štefici - voditeljici suradnika, a njoj ću sve objasniti i zamoliti je da bude naš mailbox.

ne razumjem
18-02-2004, 01:11
Kako ti ljudi prodaju aute???
Znam da ima oko 1000 salona i "žica" u državi i svi prodaju na isti način već 100 godina isto kao konje, i još gore.

Valjda je Apricum nekakvo novo čudo jer nikad nisam čula da netko na takav način prodaje aute - i odmah su ih svi pametnjakovići i zlikovci nazvali lopovima i kriminalcima...
Valjda su to neki novi "mesije u našoj sredini" ili što... a sigurna sam da priča o lopovima,-- to je priča uličara i lopova i nesposobnih i impotentnih i prištavih tipova o "onim drugima".
Nek mi neko kaže gdje su i kada ta njihova predavanja i idem vidjeti i to čudo!!!

NETKO
18-02-2004, 08:49
Pravo mi je zadovoljstvo slušati ove velike ekonomske stručnjake za prodaju i marketing. Volio bih biti kao Vi. Jednostavno ste fantastični. Ovce su nula za vas. A dobro je što vi nemate nikakvih problema, a niti pojma o pojmu.Žalosno je to što pokušavate uvjeriti druge u ono što nije istina, i o čemu nemate pojma. Pametni ljudi u takvim slučajevima šute, a zna se tko laprda gluposti.Pa da toliko znate ne biste radili to što radite, nego biste radili u normalnoj firmi. A pogledajte se oko čega se vi raspravljate. Oko prevaranata Tipa apricuma. Generalni zastupnici koji imaju daleko najpovoljnije uvjete nabave i prodaje automobila ne prodaju toliko automobila kao što oni pričaju. Ali ne treba žaliti one koji rade za njih i koji kupuju kod njih. Neka se muljatori bogate na njihov račun.

ne razumjem
18-02-2004, 09:33
NETKO neka se vrati svojim crtićima. Vidi se odmah intelektualna razina jedne pudlice, naprimjer. A nemojte se smijati, ta pudlice su pametni psi, imam jednu, jedino često imaju zadah iz usta...

stari suradnik
18-02-2004, 09:46
To su sve same gluposti. U Evropi već više godina je ZABRANJENO biti tzv. "ekskluzivni generalni zastupnik" i svaki trgovac može SLOBODNO prodavati bilo koju marku auta. Auto-firmama je zabranjeno uvjetovati ekskluzivnost. U tome i jest vic da Apricum postupno postaje PROBLEM jer stvarno prodaje više od tzv. "ekskluzivnih zastupnika". Doduše, u strukturi prodaje, značajan dio su rabljeni auti iz leasinga is Europe.
Ponuda Apricuma rabljenih iz leasinga (super-sigurno porijeklo bez falsificiranja kilometraže itd.), ja sam vidio liste ponuda je oko 2000 auta TJEDNO. I kaj se onda čudite kak' pura dreku? Nadaju se prodaji i do 1000 rabljnih MJESEČNO!

NETKO
18-02-2004, 13:32
A ti "ne razimijem" vjerovatno znaš kakav zadah ima pudlica, samo se pitam kako znaš. Nemoj to odgovoriti, svi mi imamo svoj život. Što se tiče njhove prodaje, oni 1000 komada ne budu prodali da ih daju badave. Jer kupci već uglavnom kuže o kakvim je "ljudima" riječ. Simpa mi vas je slušati tako nekako jadne. Prihvatite se motike i radite nešto korisno, jer već i ako ste njihovi članovi i suradnici ne morate druge lagati, i što je još najbolje tvrdite da ste plaćeni za to. Ne znam što računate pod isplatom, vjerovatno niste u životu dobili zasluženu plaću, što me uz ovakvo vaše rezoniranje niti ne čudi.

ne razumijem
18-02-2004, 17:27
Ti se "NETKO" buniš zbog zadaha pudlice, vidim to te jedino smeta, ali lijepo je da normalno prihvaćaš ocjenu intelektualne razine jedne pudlice. I to je OK.

suradnik
18-02-2004, 23:15
primječujem da se ljudi baš i ne hvala sa nekim provizijama osim jednog ovdje ili je njihov igrač svi kažu kako još čekaju provizije a auti se navodno prodaju na tisuče . Da čujem komentar!!!

Pilot
23-02-2004, 19:49
Ja jos jednom ponavljam da sam kupio auto od Apricoma za 8590E u 11.mjesecu (uplatio sam jamcevinu, ukrcao se u bus s ostatkom love i iskesirao ostatak).
Sve su navedene CINJENICE. A ovih komentara tipa "to su sigurno lopovi" i "meni prijateljica moje prijateljice strine 3 tetka jednom rekla da bi tu nesto moglo biti sumnjivo...."
Pa dajte ljudi...
pogledajte koliko ima komentara na ovoj grupi gdje se vidi da osoba nema KONKRETNOG DIREKTNOG iskustva

PS: Ja se jos nadam povratu 1000+1000E za par mjeseci :))

Rade
07-03-2004, 12:01
Apricum vara, a tko ne vjeruje nek provjri ako ima viška love.

max max
08-03-2004, 13:47
Pa auto nisu cipele da ih tako kupuješ,na takav način aute uzimaju samo neznalice kojim on služi za prijevoz od točke A do točke B.
O poslovanju neznam iako sam imao ponuda od njih i sve mi je to smiješno...na takav način nikad nebih kupio auto pa da je i 50% jeftiniji. :smile07:

pack0575_
11-03-2004, 20:33
Ma kakvih 1000 centara u Europi??? Oni imaju samo jedan centar - onaj u kojem prodaju i nista vise. Svaka ×××××× danas moze otvoriti takvu tvrtku i kupovati aute preko autoscout-a. Ako bas zelite, mogu vam i ja tako nabaviti auto, a ako vam ukradem lovu mozete doci k meni i istuci me :)

Neznam da li su posteni ili nisu ali njihovo poslovanje definitivno nije nikakva mudrost. To moze raditi svatko koji zna otici u Njemacku.

Za Tončija
31-03-2004, 21:14
:)) :)) :))

istina
02-04-2004, 23:40
Želite li čuti pravu istinu o toj tvrtci. Ovo što ovdje pišu većinom su gluposti. Vjerovatno ima njihovih članova koji tupo brane svoja stajališta. Istina je da su počeli isplaćivati novce, ali je isto tako i istina da su samo jedan mali dio toga isplatili. Većinu je valda zadržao Bućar(tako oni zovu novce koje dijele međusobno). Isto tako je istina da u njihovom rješenju trgovačkog suda nigdje nije navedena ta djelatnost s kojom se sada bave, što znači da je nelegalno. Branko Vojvodić nije nikakav direktor te firme jer njegovog imena nećete nigdje naći, pričalo se da on vodi GEP-ZASTUPSTVA ali je tu firmu vodi nekakva Gabrijela. S te strane on se dobro obezbjedio. Najbitnija je stavka da nitko od njih koji tamo rade nemaju nikakav ugovor tako da u stvari rade na crno. A svi znamo da ni to nije legalno.Svi oni koji pišu da zarađuju preko njih, lažu. Jednostavno te ljude treba prijaviti jer ne posluju legalno i varaju ljude.

vw_os
04-04-2004, 12:17
Ja sam prije mjesec dana Apricumu uplatio garanciju oko 12500 kn za auto, auto je prije par dana uvežen u HR, a bio bi i prije da se nisam toliko zajeb... s leasing kućom. Po auto idem sutra i nadam se da je ono što sam naručio. Javim vam kako je sve prošlo.

Rade
04-04-2004, 12:50
Daj nam opiši kako si i kada uplatio auto i što su oni sve tražili?

vw_os
05-04-2004, 09:20
Garanciju tj. jamčevinu Apricumu sam platio 25.02.2004. točno 12.595,20 kn, na njihov žiro račun. Za tjedan i pol su me nazvali i ponudili mi više automobila, pa da izaberem koji mi odgovara. Nakon što sam odabrao auto nisu htjeli uvesti auto dok leasing kuća neuplati cijeli iznos auta (malo glupo, zašto sam im onda platio garanciju?) tak da sam malo duže čekao da mi uvezu auto, iz Belgije. Kad su ga uvezli stavili su probne tablice. Dobiti ću garanciju na motor 6 - 12 mj. i rabat 20%, koji ću dobiti nakon 6 mj. (tako nekako). Što se tiče papirologije s tim nemam ništa, oni sve rješavaju.

Danas idem po auto, registriram ga, kasko... a onda chip, filter, remus, opruge, spojleri možda.

vw_os
06-04-2004, 22:05
Evo preuzeo sam auto i auto je ok (osim zadnjih guma koje su za bacit, a zadnja desna bila je pod pritiskom od 0.7 bar). Kilometraža štima, godište, jedino oprema nije ono što sam naručio, ima manje opreme, tj. "nismo se razumjeli najbolje preko telefona". :smile16: <br><hr>

Pilot
08-04-2004, 08:35
I Meni se prilikom preuzimanja vozila dogodila ista stvar... novi Punto 1.2EL nije imao ugrađen radio, podešavanje upravljača i vozačeva sjedila po visini i razdvojivu stražnju klupu :(

Sve "ostalo" je bilo po dogovoru

PS: Za mjesec dana bi trebao poceti povrat sredstava...
:) null<br><hr>

Rade
08-04-2004, 11:07
Pilot, kakav je bio punto kada si ga preuzeo, koliko km je imao i koliko je trošio goriva?

vw_os
08-04-2004, 16:33
Što su ti rekli zašto ti nisu isporučili auto sa radiom, podešavanje upravljača i vozačeva sjedila po visini i razdvojivu stražnju klupu?

I jel netko dobio taj rabat nakon 6 mjeseci?

Pilot
09-04-2004, 10:03
Kad sam ga preuzeo, bio je u super stanju... mogao sam birati izmedju dva koja su imali (u zici)
Sve u najlonu... da skratim - novo auto
imao je tocno 1km, a potrosnja do Splita mi je bila 5L :)
Za manjak opreme su mi dali isto objasnjenje kao i tebi vw_os
Nismo imali taj iz ponude, nego onaj sto smo vam rekli na telefon...
Medjutim, uzevsi u obzir zenske osobe s kojima sam pricao, to mi je jos i sad prihvatljivo objasnjenje...
Sto se tice povrata novca... ja bih ga trebao poceti ostvarivati za manje od mjesec dana... medjutim prije 2 tjedna sam dobio pismo od njih u kojem se ispricavaju zbog kasnjenja i izracun solda za 11 mjesec u kojemu sam kupio auto...
Budu li mi poceli vracati novac kako je dogovoreno, stvarno nemam prigovora na bilo sto (pogotovo cijenu auta) :))<br><hr>

Pilot
21-04-2004, 13:11
Zadnja vijest...
na broju telefona 01/6118562 mi se javila gospodja koja mi je "objasnila" da zbog kasnjenja u radu njihovog softwarea jos ne mogu ispuniti sve obveze prema kupcima i suradnicima, pa su tek rijesili 11-i mjesec.
Toliko o povratu novca...
:smile18:

Rade
22-04-2004, 19:39
U prijevodu znaći niš od povratka love

suradnik.
23-04-2004, 00:53
Kad si kupio vozilo?
U Apricumu sam se detaljno raspitao kako je to s bonusima (rabatima) za kupce!??
Ženska koja vodi sastanak, mislim da se zove Štefanija, detaljno mi je objasnila:
NPR za JEDAN AUTO koji se proda ima npr. ukupno 10 mjeseci "aktivnosti" što znači zapravo da su u obračunima 10 mjeseci svi iznosi koji proiziđu obračunom su "za plaćanje"...
Tako se tih 10 mj. dijeli npr. 4 mjeseca za člana koji je pronašao kupca,npr. 2 mj. za one članove koji obavljaju tehničke poslove za ove prve članove (predavanja, informacije kupcima, realizacija prodaje kupcima itd.), te npr. 4 mjeseca za BONUSE KUPCU. Svaki mjesec, moguće je dobiti iz obračuna do 250 dolara u kn. u novcu, plus do 250 dolara poklon bonusa u robama ili uslugama - sve zavisi o mjesečnoj produkciji prodaje...
KUPAC dobiva obračun nakon 6 mjeseci, dakle za SEDMI mjesec od kupnje, što zmači krajem OSMOG mjeseca od kupnje - jer se obračuni normalno rade krajem svakog mjeseca za protekli mjesec (kad se ne kasni). Kaže da će uskoro stići sve obračune i ds su gluposti sve priče oko tobožnjih neisplata itd. Kad sam bio gore, na prvom katu, vidio sam na stolu izvod s njihova žiro-računa (Raifaisen banka - neznam kako se to piše!) i bilo je od dana ranije pola milijuna kuna...
Gornja pravila vrijede za sve, bez obzira kome se sviđa ili ne sviđa.

pack0575_
23-04-2004, 09:13
price i interna pravila tvrtke nikog ne zanimaju. Ako je netko potpisao ugovor s tom tvrtkom i ona ga ne postuje onda treba podici tuzbu i traziti kamate.

upućeni promatrač
23-04-2004, 22:15
Vidim da mnogi pričaju o Apricumu, ali često bez realne osnove.
Da se tu radi o prijevari, već bi izbio skandal da bi se sve prašilo i o tome bi se govorilo i na televiziji, a jasno je i da bi onda reagirali i policija i državno odvjetništvo. Apricum surađuje sa većinom banaka u Hrvatskoj i redovito plaća porez. Osim toga sva vozila koja se preko Apricuma uvoze prolaze carinsku kontrolu i homologaciju, a na njih su plaćeni i porez i trošarina. Tako da je cijena za plaćanje istaknuta u ponudi ujedno cijena do registracije. A glavni razlog zašto su cijene vozila 25% niže nego kod drugih dilera je taj što Apricum nema lagere ni autosalone jer bi njihovi troškovi automatski podigli cijene automobila.
Oni koji pišu negativno o Apricumu su uglavnom ilegalni dileri koji prodaju ukradena, karambolirana i preuređivana vozila kojima je znatno smanjena kilometraža. Ostali koji negativno pišu o toj tvrtki su oni koji bi htjeli dobiti sve preko noći i na lijepe oči. Za svako vozilo kupljeno preko Apricuma može se u bilo kojem autoservisu dokazati kilometraža navedena u servisnoj knjižici vozila.
Tvrtka Apricum Consortium se bavi prodajom automobila više od godinu dana. Da se radi o bilo kakvom kriminalu, već bi kao što sam na početku i rekao izbio skandal i tvrtki bi bio zabranjen rad.

odgovor
24-04-2004, 12:23
Ma nemate pojma. Kao prvo oni koji rade u Apricumu , nisu prijavljeni. Rade na crno i nemaju pojma ni o čemu. Njihov navodni šef Branko Vojvodić nije nikakav direktor, njegovo ime nećete naći nigdje , tako da nema ni zakonsko pravo da zastupa firmu.Pitajte tu gospođu Štefaniju dali ona ima ugovor kad radi tamo i neka vam pokaže ugovor. Mo\'š misliti. A isplate: pozivaju se na softver. Pa pogledajte ih malo, ne znaju ni što je to. A ako provjerite malo bolje, ista tko ćete saznati da je takva vrsta softvera nelegalna. I da legalan softver za isplatu provizija i rabata isto tako mora biti prijavljen kod za to nadležnih osoba. Inače je riječ o utaji poreza , a znate da je u tom slučaju riječ o kaznenom dijelu. Na prezentaciji govore da ako ne isporuče auto sa točnom specifikacijom možete odustati od kupnje ili taj auto možete dobiti jeftinije. A dali je u stvarnosti tako. Možete odustati od kupnje ali vam onda ne vrate kaparu. Znači da vas prisiljavaju da morate uzeti to vozilo. I ako se malo više interesirate vidjeti ćete da su i sa ovim \'\'povoljnostima\'\' preskupi. Cijena njihovog fiata(koji je samo stajao na lageru-a ima po nekoliko kilometara) ravna je novom. Te iste fiate možete naći u Rausheru i to jeftinije. A vi slobodno provjerite.

Državni inspektorat
24-04-2004, 12:29
Njih jednostavno treba prijaviti. Za one prevarene , možete se obratiti na adresu državnog inspektorata na adresi :VODNIKOVA 14 , 10000 ZAGREB. Radno vrijeme im je ponedjeljkom i petkom od 08:30 do 12:00 , a srijedom 13:00 do 15:30. Broj telefona je 01/6100-381. S tim da vam prijava može biti anonimna ili ostavite svoje podatke pa vas onda inspektorat mora izvjestiti o poduzetim mjerama.
Toliko o Apricumu od mene. Jednostavno na takvu vrstu ljudi ne vrijedi gubiti vrijeme.

Upučeni
24-04-2004, 13:08
Ja znam da je njih dosta ljudi prijavilo i da se tamo sumnjivo posluje. Nitko me ne može uvjeriti da su oni čisti i da sve rade po zakonu kad nije tako. Prema tome, pamet u glavu

odgovor-odgovoru
24-04-2004, 21:29
Ta hajte molim Vas. Ta koji nam to ×××××N soli pamet da za softweare treba "dozvola" - ili je inače "nelegalan". Takvu tupost nikad nism čuo.
A kaj se bunite tupani? Je li netko od vas kupio možda od njih auto - pa se buni?
To je JEDINA tvrtka koja se bavi rabljenim autima a da 100% nikad ništa ne mučka s kilometražom ili slično! Odite kod bilo koje "žice" i za aute stare i 7-8 godina NIGDJE nećete naći bitno više od 100.000km! Daklle JEDINI prodaju poštene aute.
A što se tiče tipova koji se nešto bune oko cijena, ta to nisu ni kupci nego samo zagađivači ovog chata. Fuj...
Cijene su u Apricumu bolje nego bilo gdje drugdje, a kome se ne sviđaju ... ima stotine dealera tj. žica i nek idu tamo gdje su cijene i auti "bolji"!
Na kraju, Apricum NIJE dealer (trgovac) autima, već je BROKER koji za ime i za račun kupca obavlja pribavu vozila s aukcija LEASING KUĆA iz Europe. Ta firma NIKAD NEMA ni jednog vozila u žici, osim ako netko ne odustane od kupnje naručenog vozila, taj ostane bez jamčevine (čuda mi čuda!) a SAMO tada Apricum IMA vozilo za ODMAH isporuku.
Isto je i s NOVIM VOZILIMA, sve detaljno znam. :smile06:

odgovor-odgovoru
24-04-2004, 21:41
Još jedan detalj ×××××NU, Apricum nije nikad nudio ni prodavao Fiate "s nekoliko kilometara" već isključivo s 0km, pa je konstatacija oko cijene više nego tupavo zlonamjerno.
Onom drugom (valjda istom) zagađivaču, hvala IMAM broj i adresu Državnog inspektorata, i valjda nisam jedini. A anonimno (kukavice) ili pod imenom može se prijaviti samo KONKRETNO a ne bulažnjenje kao "ja mislim" da su oni "takvi i takvi". E moj tupane, ostavite nas ostale da razmjenjujemo REALNA iskustva i razmišljanja oko REALNIH STVARI. Malicuju ostavite kod sebe.

odgovor-odgovoru
24-04-2004, 21:45
Evo, ovo sam copy/paste s prijašnjih stranica:
Kad naručite auto u preko Apricuma, mora se platiti Jamčevina/Garancija od 10% i onda ta firma u inozemstvu za kupca naruči (kupi) i uveze auto. Apricum NE prodaje aute (nema skladište auta niti salon), već ih, u ime i za račun kupca, pribavlja isključivo na izričitu narudžbu kupca, a ako je naručeno vozilo korišteno, tada ga i za račun kupca prije odluke kupnje - pregledava... 100% je da ne postoji ni jedan kupac koji je platio auto a da ga nije dobio. To su obične laži.
Kupac auto može platiti gotovinom ili kreditom banke. Ima pojedinaca koji, nakon što za njih Apricum kupi auto,bezrazložno iz nekih SVOJIH razloga odustaju od kupnje, tada, naravno ostanu BEZ jamčevine, i tada viču: drž'te lopove!!!! Tada ne razumiju više hrvatski: ne znaju što znači riječ "Jamčevina". Tada prijavljuju Policiji, Gospodarskoj inspekciji, pišu novinama...eto, oni jadni, bidni su PREEEEVARENI!!!! i baš ih briga za to što su oni sami naručili auto, tko će platiti troškove, trošarine, skladištenje PDV itd.???, samo oni NIKAKO NE!
Zaključite sami.
Pozdrav,
Daniel, (Suradnik u Apricumu)
P.S. Znam i to da Apricum normalno vraća Jamčevine PLUS kamate ako u roku 30 dana ne nađe vozilo, i to se već nekoliko desetaka puta dogodili i pa šta?
Međutim, lažljivima i prevarantima NE vraća jamčevinu SAMO u slučaju kada KUPI za istoga vozilo u inozemstvu - i to je OK. :o

stari suradnik
24-04-2004, 22:28
Vidim da je ovje živahno večeras. Molim smirite tonove, i samo s argumentima...
Zadovoljan sam suradnik, pronašao sam zajedno s mojim suradnicima kupce za 4 auta a još 2 su mi u realizaciji i prema meni su 100% OK).
POUZDANO ZNAM da ovih dana mjenjaju "tehniku komuniciranja" sa kupcima.
Ubuduće, kada kupac plati 10% jamčevine, više neće čekati da mu se pronađe na zapadu takavo vozilo, već će gotovo skoro SVAKOG DANA, DOBIVATI STOTINE PONUDA odnosno tisuću-dvije ponuda vozila tjedno, pa će isti INTERAKTIVNO SUDJELOVATI u pribavi SVOG VOZILA s 100%-tnim uvidom u ponude LEASING KUĆA.
Te leasing kuće NISU NA BALKANU, a imaju i po milijun vozila u leasingu, i ti nikad ništa ne "švercaju" ili "naštimavaju"
Da mi je znati kako će sad netko na to prigovorati??

stari suradnik
24-04-2004, 22:28
nastavak...
Ta nema čišćeg brokerskog posla od toga. Tu se Apricum pojavljuje kao "tehniko": pregledava vozila, sudjeluje na aukcijama (svaki su dan), plaća ih, transportira ih, uvozi ih, radi im homologaciju, carini ih, plaća trošarine, carine, PDV, špedicije, I TO JE SVE.
Unapred se zna i kilometraža i stanje vozila i NE MOŽE BITI MUČKE.
I sve se to prodaje u "direktnim marketingom" a putem suradnika njihove tvrtke iz konzorcija - iz inozemstva. To nije ni po kojem zakonu zabranjeno, a niti je zabranjeno dobivati novac za to. Bilo bi zabranjeno kada bi suradnici ili tvrtka PRODAVALA "klasično" aute s lagera Apricuma. A to nikako nije slučaj. A svatko u Hrvatskoj može RADITI na ispitivanju tržišta i priprema ugovora za stranu tvrtku. Imam prijatelja u Inspektoratu, detaljno mi je rekao što se može i što ne, a bio je i na prezentaciji i rekao mi je da je posao 100% legalno i da je netko sve to dobro smislio U OKVIRU ZAKONA.
:) :) :)

stari suradnik
24-04-2004, 22:39
Još samo nešto, imam drugog kolegu suradnika Apricum Consortiuma koji se bavi cijeli život s autima, radio je u više zastupništva i "žica" i pozna jako velik broj "klasičnih dealera"... Ono što oni pričaju o Apricumu..., ovdje su sve male bebe u izmišljotinama! Ta naravno, nezgodno je kad se pojavi netko na tržištu s kim ih mogu uspoređivati kupci - i svi se oće ubit! Najrađe bi stavili bombu pod Apricum, tolko im smeta!
Je li ovo za razmišljanje?
:smile18: :smile18:

stari suradnik
24-04-2004, 22:48
Imam još...
Ne mislim da su oni u Apricumu ni po čemu savršeni, ali PONOSIM SE POSLOM KOJI RADIM s njima, jer sva vozila koja su "mojim" kupcima isporučena više su nego SUPER KVALITETE, tako da ZNAM da ni jednog kupca NISAM PREVARIO kad sam mu tvrdio da će dobiti "savršeno" vozilo!! A to je za mene velika stvar! A naravno znam i to da Aprikovci mogu na svakom vozilu zaraditi "extra" "za sebe" 2-3000 Eura kad bi kupovali s velikom kilometražom i "malo" ih naštimavali, kao što to normalno radi večina "žica"...
Oni BAŠ NA TOME GRADE SVOJ IMAGE!
I zato me ne čudi ovoliko žuči protiv njih...

stari suradnik
24-04-2004, 23:19
I još nešto (razmišljao sam da li da to kažem...) Danas (subota) sam bio u Apricumu i saznao sam slijedeće:
Apricum će se ovih dana PRESTATI BAVITI UVOZOM VOZILA jer je za njih to postao tehnički prevelik teret, i to će prepustiti drugoj firmi u RH u okviru konzorcija! ! !
Firma će se baviti isključivo s nama SURADNICIMA, dakle MARKETINGOM te uvođenjem drugih grupa proizvoda u ponudu Consortia u RH, te financiranjem i osiguranjima!
Nama suradnicima će financijski i pravno pomoći da osnujemo i vodimo nekoliko udruga, odnosno Apricum klubova i dati prostor za aktivnosti.
Kažu da će uskoro biti ponuda i montažnih kuća, kompletnih kuhinja i namještaja, klima-uređaja i filtera za vodu za ugradnju itd. itd.

odgovor
25-04-2004, 05:56
:)) Vidim ja da nekoga gadno smeta kada se otkrije istina o poslovanju Apricuma. Oni se prestaju baviti s uvozom jer za to kao firma nisu ni registrirani. A to svatko može i provjeriti u njihovom rješenju trgovačkog suda http://sudreg.pravosudje.hr/ . Pa kad tako puno pričate evo i dokaz. Stvarno mi nije jasno da kod nas ima plitkih ljudi i da nasjedaju na te bedastoće. I što se tiče softvera. Pa naravno da mora biti legalan i licenciran. Pa zar su ljudi u svijetu koje proizvode softvere ××××××, ili to pojedini APRICUMOVCI nastoje prikazati taj njihov softver kao legalan.

Državni inspektorat
25-04-2004, 06:02
:smile16: E pa da odgovorim za držćavni inspektorat. To što netko kaže da se ne može anonimno prijaviti LAŽE. Jer sam ja bio tamo, raspitao se i podnjeo prijavu. Reći ću vam samo jednu stvar:TRAŽILI STE-DOBILI STE. Ne volim kad se ljudi razbacuju nekakvim lažima i uvjeravanjima drugih, da bi ušićarili novce od drugih. :smile16:

AHOJ
25-04-2004, 09:15
Ja sam bio tamo vezuano uz kupovinu, te sam i posjetio tu njihovu prezentaciju. A udave oni što pričaju, nisu normalni. samo nešto obećavaju, lova do krova. A kladim se da imaju poderane gaće i rupu na čarapama. Uvjeti i nisu loši i taj njihov rabat. Ali bi da je to tako vjerovatno tamo imali neke sposobnije ljude. Nisu im ni ovi tako loši. Mogli bi se možda snaći u nekom u nekom cirkusu kao klaunovi.

Upučeni
25-04-2004, 09:39
Op, op pa to suradnici imaju veze u inspektoratu. Zato nije ni čudno da su tako dugo opstali. Sve dolazi na svoje, prestaju se baviti uvozom automobila, što zanči da ih je netko od prevarenih uspio zaribati.

stari suradnik
25-04-2004, 21:56
:( baš me zanima od ovolikih suradnika još nitko se nije pohvalio s nekom zaradom ako čemo iskreno ovdje ima komentara od prošle godine i još nitko nije rekao da je počeo dobivat svoj povrat nego svi kažu da još čekaju!!!!

odgovor-odgovoru
26-04-2004, 00:27
Odgovor odgovoru: stvarno si primitivna ××××××. Ta kaj je moguće bilo kojoj firmi iti jedan auto uvesti da carini ne daš sudsku registraciju koju Apricum eto, tobože nema!? Odi negde drugde i pripovedaj recimo o placu i grincajgu - to ti je nivo! O ovim stvarima ne samo da nemaš pojma nego si TUP!

odgovor-odgovoru
26-04-2004, 00:41
Još jednom TUPANE. Apricum ima softweare koji nebi trebal licencirati, jer bi tad licenciral sam sebi. ×××××ne, naravno nikad nisi čuo da netko sam sebi razvije softweare?
Hodi ipak na plac gde ti je i mesto, TVOJA ŠIFRA je: GRINCAJG!
Ak i to znaš kaj je?
:)) :smile16:

ODGOVOR
26-04-2004, 05:45
Žalosno je to koliko ljudi malo znaju i nisu svjesni svoje gluposti. Pa da bi netko priznao taj softver koji su oni tobože razvili moraju ga opet prijaviti i patentirati(ili tako nešto). A oni da nešto razviju. Nemojte me nasmijavati. Dovoljno je da pogledate tu njihovu ekipu koja tamo radi. A to što je grincajg. Ne znam jer nisam kao neki na tom nivou. Taj koji se toliko buni protiv kritika Apricumu je vjerovatno neki njihov član. Kojemu se lova samo slijeva u džepove :smile16: Ja sam argumentirao i čitao njihovo rješenje trgovačkog suda. Ljudi neka slobodno provjere, adresu na internetu imaju, a ekipa koja toliko brani tu njihovu famoznu firmu - SVAKAKO NEKA POGLEDA.

odgovor-odgovoru
26-04-2004, 19:33
Opet PACJENT! Evo opet on "argumentira i misli"... Ta ljudi to je za popizd...
Pametnjaković misli da se treba razvit software, zaštitit - patentirat, pa sljedom onoga kaj je mljeo, treba sam sebi platit licencu. Pa slobodno to prijavi Ginnessu za NAJIMBECILNIJU konstrukciju stoljeća.
TUPAN je, eto, jadan i čital sudsko riješenje registracije Apricuma. Pa tko im je registraciju napravil??? I on nigde ne vidi da je registriran uvoz auta!! ×××××N I TUPAN. Postoji registracija za TRGOVINU i ta riječ, danas, po zakonu pokriva sve poslove u trgovini, UKLJUČUJUĆI UVOZ ILI IZVOZ.
A gosn. TUPANE, Vi sebi probajte registrirati "uvoz auta"...

odgovor-odgovoru
26-04-2004, 19:42
Čuj "ODGOVOR"-u! Pa kaj ti radiš u 6,45 na ovom chatu. Pa tak rano se bude sam ××××× i probisvjeti. Pardon... i TUPANI.
Kaj nisi išel u školu, pa moraš tak rano hrmbati? Mora da si neki šloser ili političar(niš ne kužiš)... Ili se neki prištavi gadan ko' lopov kojeg ni vlastita mama ne voli! :smile06: :smile07:

Upučeni
26-04-2004, 21:25
Po načinu na koji su pisana ova zadnja dva posta zaključujem da je to pisao netko od ljudi iz Apricuma, jer poznam njihov način komunikacije.

stari suradnik
26-04-2004, 22:55
upravu si ovaj šta daje ovakve ×××××ve argumente to je sigurno onaj najstariji šta prima stranke i objašnjava o kupnji auta ..! pitanje!! šta je s onim kučama šta ste obečavali po 250 eura kvadrat ključ u ruke ili su i to samo priče za pačiče?

odgovor Upućenom
27-04-2004, 00:29
Konačno jedan normalan! Ja JESAM "iz Apricuma". Već od 11 mj. pokušavam biti suradnik, bio sam na tri prezentacije i nekoliko sastanaka...Nemam još realizirano ništa, ali 2 auta s kojima ja "imam veze" će biti ovih dana predani kupcima. Inače, već sam član, kupil sam auto preko iste firme. Čekal sam čak 70 dana, štel sam ono kaj sam na kraju i dobil SUPER AUTO ZA OK CJENU(kad nisu pronašli auto za mene, nudili su mi povrat pologa s kamatom, ali ja sam štel auto i gotovo... :) (odgovor odgovoru)

ODGOVOR
27-04-2004, 05:57
Evo jedan vic. "Zašto štrajkaju radnici fiata u Italiji". Čuli su kako i koliko zarađuju ljudi iz APRICUMA pa bi htjeli i oni. :smile16: :)) Vidim da se apricumovci nešto ljute. Vidite o kakvim je ljudima riječ. Nemaju što reći u svoju odbranu pa onda vređaju ljude od jada. Svatko tko želi pogledati rješenje trgovačkog suda adresa je ova: http://sudreg.pravosudje.hr/ A ja ću vam sada pokazati što piše tamo:
SUBJEKT 080439332 APRICUM D.O.O.

TEMELJNI PODACI

MATIČNI BROJ
080439332
REGISTARSKI SUD
Trgovački sud u Zagrebu
TVRTKA
APRICUM d.o.o. za građevinarstvo, trgovinu i usluge
SKRAĆENA TVRTKA
APRICUM d.o.o.
SJEDIŠTE
Zagreb, Martićeva 38
PRAVNI OBLIK
društvo s ograničenom odgovornošću
PREDMET POSLOVANJA

NKD DJELATNOST
22.1 Izdavačka djelatnost
70 POSLOVANJE NEKRETNINAMA
71 IZNAJMLJIVANJE STROJEVA I OPREME, BEZ RUKOVATELJA I PREDMETA ZA OSOBNU UPORABU I KUĆANSTVO
72 RAČUNALNE I SRODNE DJELATNOSTI
74.40 Promidžba (reklama i propaganda)
* organiziranje sportskih, kulturnih priredaba, zabavnih priredaba, koncerata, seminara i sl.
* građenje, projektiranje i nadzor nad građenjem
* kupnja i prodaja robe
* trgovačko posredovanje u domaćem i inozemnom tržištu

Ime direktora nije bitno toliko. Po ovome vidite sve njihove djelatnosti. A zapravo se bave prevarom.
:smile17: :smile17:

ODGOVOR
27-04-2004, 06:05
Pitanje je bilo još što ja radim rano na forumu. Famozni član apricuma još ne zna razliku između chata i foruma. Pa neki ljudi u ovoj državi žive od svog rada , a ne da varaju druge. To bi savjetovao i vama koji surađujete s tom firmom. Osim naravno ako vas nigdje drugdje nisu htjeli pa vas je apricum primio. Što je i najvjerovatnija stavka.Ja bih se u tom slučaju smatrao nesposobnim. A pogotovo da čekam na nekakve novce 11 MJESECI , i to je pitanje dali ću ih ikada dobiti. A taj se može slobodno prijaviti sam u Guinnessovu knnjigu rekorda sa najdužim neprimanjem plaće.Ja nisam takav da ću vrijeđati, ali bih savjetovao ovom apricumovom zagovorniku da pljune u šake i prihvati se poštenog posla.

WEB-STRANICA
27-04-2004, 08:28
Evo da se i ja uključim u ovaj forum. Bio sam suradnik apricuma, pa sam imao i svoje web-stranice za prodaju automobila, te je i obavljena kupoprodaja automobila. Sve podatke imam, jedino što u potpunosti nisam zadovoljan isplatom, jer su bile samo dvije, a kupoprodaja je obavljena u travnju 2003.godine. S obzirom da je sve tako ispalo pripremam web-stranu na kojoj će biti sve detaljno opisano, te će biti ostavljen prostor da ljudi ispričaju svoja iskustva vezano uz firmu apricum. Naravno ta stranica će biti dostupna svima a prvenstveno kupcima i njihovim suradnicima. Ponavljam, to će biti moja iskustva sa tvrtkom apricum, a naravno ako je netko prošao bolje svaka mu čast.

Pilot
28-04-2004, 10:38
Ja sam auto kupio kod njih u 11.mjesecu. Pri preuzimanju je nedostajalo malo deklarirane opreme iz ponude (ali to mogu pravdati nezanjem ljudi). Sad mi govore da ce isplata kasniti jer su imali problema sa softwareom. Ja sam pri kupnji vozila od njih trazio (i jedva dobio) ovjeru s pecatom i potpisom na ponudi za vozilo, radi povrata novca.<br><hr>

odgovor-odgovoru
28-04-2004, 21:49
Ovom PACIJENTU Odgovoru, koji, eto - nikog ne vrijeđa, a u 7 ujutro prepisuje čitavu Sudsku registraciju Apricuma i DEMANTIRA SAM SEBE, jer u samom nazivu firme se pominje "za..trgovinu..". Eto on ne vrijeđa, a kaže da se firma bavi prevarama, jer mu je valjda došlo iz dupeta u glavu da je firma registrirana za ono što je on tvrdio "da nije". Ovo je zadnji put da na ovom FORUMU odgovaram ovakvom malicioznom tipu. :(

odgovor-Pilotu
28-04-2004, 22:00
Nemoj jamrati prije nego.. evo copy/paste nekoga sa stranice prije i prema tome, po mom računu, trebaš dobiti prvi povrat bonus/rabata tek u 8 mjesecu!

Kad si kupio vozilo?
U Apricumu sam se detaljno raspitao kako je to s bonusima (rabatima) za kupce!??

KUPAC dobiva obračun nakon 6 mjeseci, dakle za SEDMI mjesec od kupnje, što zmači krajem OSMOG mjeseca od kupnje - jer se obračuni normalno rade krajem svakog mjeseca za protekli mjesec (kad se ne kasni). Kaže da će uskoro stići sve obračune i ds su gluposti sve priče oko tobožnjih neisplata itd. Kad sam bio gore, na prvom katu, vidio sam na stolu izvod s njihova žiro-računa (Raifaisen banka - neznam kako se to piše!) i bilo je od dana ranije pola milijuna kuna... :)

novi suradnik
28-04-2004, 22:10
ABOUT US
Our group of companies have for ten years been researching and practicing NEW ways of direct selling. It all started in London (UK), ten years ago, when a group of the most prominent and recognized experts from both Direct Marketing and Direct Selling had put their heads together in order to blend the best features of these two selling systems.
The successful symbiosis of these two systems, Direct Selling– that involves person to person approach, and Direct Marketing – that engages catalog, TV and telephone selling, has resulted in the creation of our completely unique Compensation Plan.
Our Compensation Plan and adaptable selling method (scheme) is not only financially and socially the fairest one, since a great majority of our members/distributors successfully remain in the business (in the current Direct Selling network companies up to 98% of members/distributors drop out after a short while), but it is also the most flexible one.....

novi suradnik
28-04-2004, 22:11
ABOUT US...nastavak:
Our sophisticated operating system APNA (Auto-Progressive Network Algorithm), namely, is not only flexible enough to simultaneously accept and assimilate all kinds of products and services that are present on the world market, but its complementary offer also generates a synergetic selling effect that gives us a potential to become “the Network of Networks”. Our distributors/members, on the other hand, benefit at the same time, the best financial advantages, without fear of enormous dropping out rate present in today's Direct Selling industry.

Our members/distributors thus have a continual possibility to offer to their very same clients/end-users new products or services that our companies cover.
We have successfully employed our operating system APNA on Croatian market with various products/services, ranging from financial/insurance services all up to the current sale of new and used cars/SUVs/trucks.
The same growing distributor/agent structure, more or less, kept on servicing their existing clients/end-users with whatever our companies provided them.
Since our 10-year research and testing period (worth several million dollars) has finished, we are about to enter other European markets. More than fascinating initial results give us confidence that we shall accomplish all our goals.

novi suradnik
28-04-2004, 22:17
Dokument koji sam dobio e-mailom dopisujući se sa Apricum Consortiumom...
Bit će zanimljivo čuti različita mišljenja... :) :)

ODGOVOR-zakon
29-04-2004, 01:58
Još malo zakona, kao dokaz da APRICUM ne radi pošteno. Ovo je orginal zakona o zaštiti potrošača:Dio III.
OGLAŠAVANJE PROIZVODA I USLUGA
Oglašavanje
Članak 89.
(1) Za potrebe ovoga Zakona, oglašavanje proizvoda i usluga jest svako očitovanje u bilo kojem obliku koje netko daje u okviru svog zanimanja ili poslovne djelatnosti, a usmjereno je na promociju nekog proizvoda ili usluge.
(2) Zavaravajuće oglašavanje jest ono oglašavanje koje dovodi u zabludu ili je vjerojatno da će dovesti u zabludu osobe kojima je oglašavanje upućeno pa je vjerojatno da će zbog toga to oglašavanje utjecati na ekonomsko ponašanje osoba kojima je upućeno.
(3) Zavaravajućim se oglašavanjem smatra i ono oglašavanje koje, zbog toga jer stvara zabunu kod osoba kojima je upućeno, vrijeđa ili je vjerojatno da će povrijediti konkurente na tržištu.
(4) Komparativno oglašavanje jest svako oglašavanje koje, u svrhu promocije nekog proizvoda ili usluge, izravno ili neizravno upućuje na konkurenta na tržištu, odnosno koje, izravno ili neizravno upućuje na konkurentski proizvod ili uslugu.
Zabrana zavaravajućeg oglašavanja
Članak 90.
1) Zavaravajuće oglašavanje nije dopušteno.
(2) Komparativno oglašavanje dopušteno je samo uz ispunjenje pretpostavki iz članka 92. stavka 1. ovoga Zakona.
((4) Zabranjeno je ostavljanje oglasnih poruka i materijala na kućnim vratima i ulaznim vratima stana potrošača, kao i u poštanskim sandučićima ako je takva zabrana na njima jasno napisana.

ODGOVOR
29-04-2004, 02:04
A sada dragi apricumovi pametnjakovići pogledajte i koje su kazne:Dio VI.

PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 108.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 50.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba, trgovac ako:

– zavaravajuće oglašava proizvod ili uslugu (članak 89. stavak 2. i 3.),

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba – trgovac, zajmodavac ili treća osoba ako:– u slučaju nedostatka u obavljanju usluge, na zahtjev potrošača ne vrati iznos koji je potrošač platio za tu uslugu, ne snizi cijenu ili ne otkloni nedostatak, a bio je dužan to učiniti (članak 5.),

– bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor koji je sklopio s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5.),
Ovo je za njihova kašnjenja i isporučivanja vozila sa neodgovarajućom opremom.Ako nekoga zanima cijeli zakon, adresa je:http://www.poslovniforum.hr/potrosac/

ODGOVOR
29-04-2004, 02:12
To su samo neki zakoni od mnogih koje oni krše pa vidite u stvari da je i bolje ne poslovati s njima. Ja sam se skoro opekao za fiata, ali me je kolega na vrijeme upozorio.A sad pozdrav i vrijeme je za spavanje. A onom apricumovcu bih poručio, da pročita koju knjigu, možda se nauči pristojnije izražavati. Oprosti, dali vi tamo u APRICUMU i znate čitati. Ako ne, možda ima negdje neka slikovnica. Ionako vi vjerujete u bajke pa vam to nije ništa novo. :smile16: :smile16: :smile16: :))

odgovor-odgovoru
29-04-2004, 21:49
Čuvam se da slučano ne pitam za kakvo ime "pametnog" g. ODGOVORA - jer sigurno će nam "PAMETNO" prepisati čitav TELEFONSKI IMENIK...i pritom tvrditi da su ta imena njegov krunski dokaz za "skoro" nešto što, zapravo ni sam nezna artikulirati...kao sad što prepisuje zakone.

Vidimo sad čemu sve to,eto... Apricumci su ga "skoro prevarili" jer je on nešto "skoro htio" napraviti s Fiatom "skoro s Apricumom"... :smile06:

odgovor-odgovoru
29-04-2004, 22:07
Apricum NE prodaje aute (nema ni jednog vozila, nema salona, nema skladišta..), već isključivo radi kao BROKER u ime i za račun kupaca POSREDUJE(tzv. "posredovanje u trgovini") pri kupnji vozila, te u suradnji s drugim domaćim i stranim tvrtkama PRONALAZI traženo vozilo, pregledava ga tehnički, daje ponude na aukcijama za zatraženo vozilo, plaća ga, uvozi, carini itd.
Vozilo kupuje tek kad se pronađe ono koje KUPAC ODABERE - to može biti ODMAH ili nakon više tjedana - ovisi o kupcu, i tek tada se vozilo pokušava otkupiti i dopremiti. Zato KAŠNJENJA NEMA, rokovi su dio objektivne procedure a ne želja.
Zato g ODGOVORU, vi samo bulaznite i dalje...

ODGOVOR
30-04-2004, 05:20
Ma dajte. Kakve su to nebuloze. Što to apricumovci mogu pronaći. Vozilo. PA ONI NE MOGU PRONAĆI ZRNO PIJESKA U PUSTINJI. Mislim da će se većina ljudi složiti s ovim. Ali ti apricumovci su vam jako strpljivi ljudi. Samo se nadaju i čekaju nekakve isplate. A novaca nigdje. :)) Ali ima nešto zbog čega su jako korisni. Normalni ljudi tek mogu vidjeti koliko su normalni naspram njih. :))

zoom
30-04-2004, 15:31
u apricumu vele ovak: Ak vam se ne sviđa auto vraća vam se kapara!
Sad bi molio suradnike da mi objasne zašto ak se ljudima ne svidi auto-uzima kapara?!
Aprikumovci ak su sposobni mogu taj auto prodati drugom kupcu! :smile08:

Upučeni
30-04-2004, 15:42
Pouzdano znam da su ljudi iz Apricuma drmnuli sebi par kapara i jedan puni iznos cijene za fiate, pa su ih ovi prijavili inspekciji i policiji i onda je inspekotorat zaprijetio direktoru kaznom od 50 000 kuna i zabranom rada, pa su vratili par kapara (ne sve). Inaće su ti ljudi čekali auto po 3-4 mjeseca dok nisu popizdili.

još upućeniji
01-05-2004, 15:50
To su LAŽI "Upućenog".
Što se tiče "jednog auta", to je obična LAŽ i nije vrijedno polemike.
Da, JAMČEVINE se zadržavaju, ali samo onda kad Apricum, po narudžbi kupca, za njega kupi auto u inozemstvu - a on iz nekog svog razloga odustane... Tada se time pokriva dio troškova jer nije nečja mama kupila auto, organizirala tehnički pregled, platila ga (devizno), platila transport, carinu, trošarinu, porez, homologaciju itd.
NARAVNO, takvi, neko reče, ODMAH "ZABORAVE" hrvatski jezik, više ne znaju što znači riječ "Jamčevina", te se prijete policijama, inspekcijama, sudom u Hagu, UN-om, psima, batinama itd. - a gornje troškove nek' plati ista mama... valjda je ovdje riječ o jednom takvom "Upućenom"...
Inače, ne događa se rijetko da se VRAĆAJU jamčevine, kad Apricum ne pronađe adekvatan tražen auto, nakon isteka 30 dana. Kadkad kupci ne žele povlačiti natrag svoju jamčevinu nakon 30 dana i po 2-3 mjeseca - do isporuke, jer hoće pribaviti baš onakav auto kakav su naumili pribaviti... :)

još upučeniji
01-05-2004, 16:01
Od idućeg tjedna, svaki KUPAC koji plati JAMČEVINU, sve dok se njemu ne pronađe ADEKVATAN RABLJENI auto, DOBIVAT će na svoj fax, mail ili poštom SVE trenutne ponude najvećih leasing kuća od najmanje 1000 do 2000 automobila TJEDNO, putem APRICUM CONSORTIUMA.
Kako se kod svakog vozila UNAPRIJED zna kilometraža, putem APRICUM CONSORTIUMA je, valjda, jedini put da se 100% NE kupi vozilo s falsificiranom kilometražom, što je "OBIČAJ" većine drugih dealera!
Sve laži i "povika" oko Apricuma su očekivane, i zapravo ih je i malo - u odnosu u kakav se osinjak ovdje dira! Ali PSI LAJU, KARAVANE PROLAZE...

još upučeniji
01-05-2004, 16:15
Odgovor Zoom-u:
Nešto ste pobrkali... Jamčevina se ne vraća kad se "nekom ne svidi auto". Pa u pravu ste, to bi bila glupost.
Jamčevina se vraća ako je kupac želi nakon 30 dana - a nije se odlučio ni za jedan auto da se za njega kupi, ili u slučaju da se auto za njega kupio i dopremio, a isti ima neki NEDOSTATAK ili OŠTEĆENJE koji nije bio unapred (prije kupnje) specificirano. Tada, normalno, može ODBITI preuzeti vozilo, i tada mu se sve uplaćeno odmah vraća s kamatama. To PIŠE u dokumentu koji kupcu unaprijed izdaje Apricum, a to je zaštita kupca od takve teoretske mogućnosti, ali takva vjerojatnost je toliko mala, da praktično ne postoji, jer se sva vozila, pregledavaju DVA puta, prije kupnje i prilikom utovara... :) :) :)

još upučeniji
01-05-2004, 16:28
Osvrt na tekstove ODGOVOR-a.
Pažljivo sam pročitao sve vaše tekstove, i potuno je razvidno da ste na samo totalno maliciozni, bez i jednog realnog argumenta, pa bih rekao da ste, zapravo, obična MALICIOZNA ×××××× koja samo zagađuje sve oko sebe...Fuj! :smile09:

Upučeni
01-05-2004, 18:39
Nije istina da Apricum vraća kapare nakon 30 dana, jer pouzdano znam da su ljudi po 3 mjeseca čekali auto koji nisu dobili i tražili kapare natrag i onda im gosp. direkror skrivao (×××××) i onda ljudi op u inspekciju da ih malo spuste na zemlju, pa se ti ×××× gospodine!!!!

još upučeniji
02-05-2004, 00:13
KRETEN tj. "Upučeni" djelomično ima pravo! I ovdje se (isti)već žalio. Naime, uplatio je 900EUR za jamčevinu za Punto, tri puta je kod tri banke probao dići kredit i svaki put mu papiri nisu valjali i bio je odbijen! Onda je negdje drugdje u nekoj banci našao "vezu" gdje su mu papire "frizirali" i dobio je Punta. Apricum je za njega uvezao Punto iz Italije, a on (ona) je ODUSTALA i tražila kaparu natrag! I potegla "veze" i u policiji i u inspekciji.
Međutim, sve što su ispektori uspjeli pritiskom ishoditi od Apricuma je kaznena prijava - protiv njih (inspektora) za pokušaj iznude!
Apricum je, bez obzira na sve pritiske ozbiljna firma koja svakog dana isporuči po jedno do tri vozila... Izračunajte sami, koliko je to..i koliko je to milijuna kuna mjesečno. Ta zar bi se išli zezati sa takvim sitnicama? Međutim, moraju biti katkad kozekventni, jer inače, kako bi izišli na kraj ovakvim govnima poput "Upućenog"? A takvih tipova je nažalost, dosta! :) :(

još upučeniji
02-05-2004, 00:39
Još nešto - kada govorimo o jamčevini.
Već i ptice na grani znaju da Apricum, ako se u 30 dana ne uspije pronaći auto kojek kupac želi, tada, dakle, u roku od 30 dana NE vrača jamčevine, već je ISTINA drugačija! Naime:
U takvom slučaju KUPAC IMA PRAVO nakon 30 dana od uplate, bilo kada ZATRAŽITI NATRAG jamčevinu.
Neki kupci tako i učine, a neki traže da im se vozilo traži duže vremena, pa mogu odustiati i kasnije - bilo kada, KAD KUPAC TO ODLUČI. Uporni na kraju uvjek dobe OK auto. Ali sve su to IZNIMNI slučajevi. Obično se RABLJENO vozilo nađe unutar mjesec dana (ako je eurposke proizvodnje i visokoserijsko), često i odmah nakon nekoliko dana. . . :) :) :)

Upučeni
02-05-2004, 11:21
Copy/paste od kretena iz Apricuma:

Onda je negdje drugdje u nekoj banci našao "vezu" gdje su mu papire "frizirali" i dobio je Punta. Apricum je za njega uvezao Punto iz Italije, a on (ona) je ODUSTALA i tražila kaparu natrag! I potegla "veze" i u policiji i u inspekciji.

Nadalje

Kako je moguće dobiti punta pa onda odustati.

I od kada se ¨fiati sa lagera iz Torina¨ čekaju mjesecima.

još upučeniji
02-05-2004, 21:08
Copy/paste od kretena iz Apricuma:

Onda je negdje drugdje u nekoj banci našao "vezu" gdje su mu papire "frizirali" i dobio je Punta. Apricum je za njega uvezao Punto iz Italije, a on (ona) je ODUSTALA i tražila kaparu natrag! I potegla "veze" i u policiji i u inspekciji.
______________________________________
Ovdje je naglasak na "negdje drugdje", dakle ak' vam trebam prevoditi, NEGDJE DRUGDJE je on/ona kupio Punta, a htio je kaparu natrag od Apricuma!?!
Nadalje, ja iz Apricuma NISAM, ali kreten, valjda, jesam - čim takvom degutantnom imbecilu uopće odgovaram. Stvarno, sram me bilo, s kakvim to smradom "razgovaram". Ta kreten ni jednom nije dao ni jedan istiniti argument, već, čuo sam, rekli su mi itd.
Fuj.
:)

ODGOVOR
03-05-2004, 08:47
Ako je to istina (da je kupio punta negdje drugdje) svaka mu čast. Bolje da netko drugi profitira nego Apricum

ODGOVOR
03-05-2004, 10:29
Bravo Kolumbo. Napokon si sam otkrio da si kreten. Bolje je to kada sam shvatiš, nego kada ti to drugi moraju sugerirati. Na ovom forumu ja još nisam pročitao nekog zadovoljnog kupca, ili nekog suradnika koji redovito dobija te njihove provizije. To bi za svakoga trebalo biti dovoljno.

Nikica
03-05-2004, 11:00
Sve su to loseri, a najveći pljugeri su ovi štu kupe "super auto" po povoljnoj cijeni, ××××m vam se u mentalni sklop, da ste gospoda kupili bi auto u autosalonu ili nekog poznatog, a ne prolazili kalvariju kupovine auta sa "garancijom", kupovinom na nevidjeno, ukupnom uplatom prije nego što uopće vidiš auto itd,itd.
Bože, zašto zivimo u tako sjebanoj drzavi u kojoj bi sve imali para a ne bi ništa radili>>>> "brokeri", ××××ni MLM kretenčići & Co, i svi ostali, a u krajnoj liniji ne treba zaliti ni debile koji kupuju vozila na takav "inovativan" način jer su jadni debili i ista klapa kojia je spljugala na financ. inzenjeringu, ŠK Zadrugama s kamatom od 5% mjesečno hehehhe

Upučeni
03-05-2004, 18:53
Zante kak se veli: Tko prizna pola mu se prašta

stariji suradnik
03-05-2004, 22:27
Stoko sitna zuba, kaj vi zapravo radite? Valjda glagol "raditi" je prostačka riječ za vas. Ak iznajmljujete vaše vrjeme poslodavcima, grozna vam je sudbina i morate biti ljuti na čitav svijet i okolicu.
Apricum je za vas nešto kaj vi ni u snu ne možete kužiti, ili obrnuto, možda kužite i zato jer ste sami lopovi vičete "držte' lopoveeee!"
Pa zar Apricum ne prodaje 50-tak rabljenih auta mjesečno? Sad je počeo i s kamionima i terencima a čujem da je ugovorio i po 1000 kom. 0km Fiata i Toyota! Već sad je NAJVEĆI NEZAVISNI DOBAVLJAČ VOZILA U RH.
Ljubomorna govna, samo izmišljajte, a ljepo vam je rekao: PSI LAJU, KARAVANE PROLAZE... :) :) :)

Nikica
04-05-2004, 08:02
Daj lo××××, pokrij se ušima, prodaješ klasičnu MLM zadojenu šprehicu hahaha, sigurno si se prije već bavio Amway-em ,Networkom 21, GEM collectionom i sličnim kretenizmima.

Hajde sad nam još lijepo slaži koliko si ti u tisućama Eura dobio provizije hahaha, i koliko ima tih tzv. \"vanjskih suradnika\" :)))

Sine, brijem ja da se ti klošariš negdje u N.Zagrebu i voziš neki drljavi Punto koji si kupio preko veleuvaženog koncerna \"Apricum\" hahahaa

Joj, riknut cu od ovih dudeka...


E ljudi, a nitko nije komentirao idotsku \"labirint\" shemicu sa isplatom provizije nakon 8 (sic!) mjeseci hahahah, pa to je prestrašno...ono kao frajer kupi auto, pa za 6 mjeseci će šatro dobiti tih 25% natrag?!?!?, jaaao, pa to je žasu majke mi, a ovaj \"suradnik\" koji mu je prodao auto će dobiti kad sve prodje kroz knjige još 2-3 mjeseca nakon ovih 6 mjeseci hahahaha......aaaaa! (ali ni to još nitko nije dobio hahah) Biće da ima \"problema sa softverom\" tctctctctc!

ODGOVOR
04-05-2004, 09:37
Molim te nemoj apricumovcima spominjati SOFTVER. Oni misle da je to nešto za jelo. I nemoj tako. Tamo u apricumu su ti sve sami uspješni ljudi. Pare im vire iz džepova. HA,HA,HA. A na nogama poderane čarape. Niti su njihovi suradnici dobili kakve velike isplate. Osim jedne i to od 250$, za neznam koliko mjeseci. A da ne govorim o kupcima, ti su i kupili auto skuplje nego na tržištu a povrat novaca ne budu nikada vidjeli. To je super zamisao.Besplatna radna snaga.

Vladek
05-05-2004, 23:23
Ma koji su to ovdje MALICIOZNI tipovi?
Ma sigurno se voze u (tatinim) BMW-ma ili se bave praškom, tabletama i iglama... Ma naravno oni su i jedini koji se kuže u \\\"softver\\\". Ljepi su kao dlakave guzice...
Vidi se, experti i za MLM-e i \\\"SOFTVERE\\\".
Istina je siromah sam, siromah (radim za plaću kao \\\"softveraš\\\") a za honorar radim za Apricum Consortium.
Imam od njih 600€ mjesečno, i dobivam ih preko e-gold računa redovito već 14 mjeseci.
Kad sam im složil i poslal jedan mali softweare (koji se u Hr ne može koristi, ali će ga koristiti vani), uplatili su mi nenajavljenu nagradu/bonus od posebnih 3000€! Da bi riječ, rekel.
Još: oni su možda sve, ali sigurno NISU MLM! :smile15:

ODGOVOR
06-05-2004, 02:20
LJudi ovo ne može biti istina. Sve gore od gorega. Ovakve laži, pa ovo je za ne povjerovati. Ne znam od čega bi ti isplatili 3000 €. Kako te nije sram tako lagati. Ljudi vidite da ta stoka ne preza od ničega. Ti apricumovci su stvarno prevarantska gamad.

Pack0575_
06-05-2004, 08:45
Obicni seratori i govnari.I svoje govno bi prodali pod cokoladu.

Pilot
06-05-2004, 10:01
Evo... napokon je isteklo 6 mjeseci od moje kupnje vozila kod Apricuma.
Sazetak: Prilikom isporuke se ispostavilo da ima nesto manje opreme nego sto je navedeno, ali nista zbog cega bi se previse bunio (uzmem li pod racun povrat novca).
Pri isplati sam ih EKSPLICITNO upitao: moze li doci do kasnjenja povrata ili cu poceti dobivati novac nakon 6 mjeseci, te su me uvjeravali da ce sve biti u roku...
Nakon sto su dovrsili birokratski dio posla, te mi predali papire za vozilo, ustanovio sam da nigdje nemam nikakvu garanciju za povrat novca, te sam se vratio i trazio nekakvu potvrdu/ugovor, te sam to uz poteskoce uspio i ostvariti...
Sto sada s obzirom da nema jos nista od povrata novca, a oni me preko telefona uvjeravaju da im "software" nije primio obracune za prosle mjesece, te da sve kasni...? :smile11: <br><hr>

Pack0575_
06-05-2004, 14:06
Eto, buduci da sam u slobodno vrijeme programer, znam dosta o softwareu i jadno je reci da software koci isplatu. Vlro jadno, iako moze ali znaci da je ozbiljnost tvrke kao kod djece u vrticu ili da su tu neki mutni poslovi.

Niko10
08-05-2004, 09:48
Daj mi molim te reci kaji su preduvjeti da postanem suradnik u Apricumu? Baš bi volio raditi za Apricuzm?

karampana
13-05-2004, 14:51
:smile13:

karampana
13-05-2004, 14:54
Niko10 bolje nemoj.. a dragi kolege u Apricumu: dajte, molim Vas, kad već nemate blage veze o vozilima, zaposlite nekog tko se razumije u to..

upućeni
19-05-2004, 21:29
99% vas nema pojma o Apricumu. Da se tu radi o kriminalu, sve bi već odavno bilo na televiziji i ostalim medijima. Ta tvrtka više ne bi postojala. A oni prodaju aute više od godinu dana. Imaju ugovore sa mnogim našim i stranim bankama. Osim toga surađuju sa mnogim stranim leasing kućama i renomiranim autokućama.
Mnogi od vas su najobičniji sitni dileri, koji prodaju ukradene aute sa krivotvorenim papirima. I naravno, ne paše vam da u Hrvatskoj, u svoj toj anarhiji postoji tvrtka koja uvozi vozila koja su provjerena i preko Interpola i koja su pregledana od strane vrhunskih stručnjaka.
Ako imate valjane argumente protiv Apricuma, pokažite ih. A, tko zna, možda se bojite da se slučajno ne bi otkrile vaše malverzacije.

Za upućenog
20-05-2004, 22:20
Da. I interpol tijesno surađuje s apricumom i pregledava sva njihova vozila, te im daje pismenu potvrdu da su automobili u redu. Koliko sam čuo da se planiraju proširiti i na Ameriku, samo dok dobiju ugovor sa FBI-om. Ma daj kretenu šuti , u što pokušavaš ljude uvjeriti. Ako si ti nasjeo na onu stvar onda šuti i trpi. Ne nudi drugome to isto. Nemam riječi za vas apricumovce. Gori ste od onih šibicara na hreljiću. Oni bar lovu koju zarade dijele i što je najbitnije bar nešto zarađuju. A što si ti zaradio. Sram te bilo. Lopove prevarantski.

321
21-05-2004, 22:23
Ako imaš argumente protiv Apricuma, pokaži ih javnosti, i vjerovat ću ti.
Ali, zašto se uopće i čudim zbog takvih poput tebe. Oni koji nemaju argumenata, a govore da ih imaju ponašaju se poput gerilaca, napadaju uvijek s leđa.

FpuntoHGT
24-05-2004, 10:32
Kaj se svi uopce tolko svadate oko te firme? :smile17: Ko hoce tak kupit auto samo nek si ga kupi, sretno mu bilo!! Ja osobno, a pretpostavljam da tako razmislja i svaka normalna osoba, nebi nikad dao pare za kaparu za auto koji nisam vidio!!!! :smile12: Ako dajem kaparu onda je dam za nesto sto sam vidio i isprobao ili eventualno na nevideno ali samo ako kupujem novi auto s opremom po narudbi od zastupnika... Nebi od mene izvukli ni 10kn kapare za neki auto koji cu kao vidjet za mjesec, dva, tri... kad dode! A ne da im dam 10%!!! Pa uopce nemogu vjerovat da ima ljudi koji su na to spremni!<br><hr>

VIDOCQ
03-06-2004, 20:48
VIDIM DA NEMATE POJMA O MLM-U I O APRICUMU, BOLJE VAM JE DA NE PRICATE GLUPOSTI AKO RADITE NA POLUINFORMACIJAMA.OSOBNO SAM RADIO U MLM-U I ZARADIO SAM.TO STO VI SJEDITE I MISLITE DA CE VAM LOVA PAST S NEBA ..
KUPIO SAM PUNTA U APRICUMU I CEKAO SAM GA 2 TJEDNA, I MISLIM DA NIGDJE NEBI PROSO POVOLJNIJE.A NEKI LJUDI OVDJE NE RAZLIKUJU POVOLJNO I JEFTINIJE A TO SU DVIJE RAZLICITE STVARI.

Upučeni
04-06-2004, 11:32
A zzašto se nitko iz Apricuma ne javlja. Možda im je zabranio njihov šef? Ajmo apricumoci navalite

VIDOCQ odgovor
06-06-2004, 16:38
Ti niti ne znaš što je MLM, niti si zaradio. TI SI MAJMUN i jebali te ti lopovi iz apricuma jer i ti si jedan od njih. Pozdravi si ono tzv. šefa - BRANKA VOJVODIĆA. Taj bi prevario i svoju mamu , a naletiće i on. Već su vas ljudi i prokužili BANDO PREVARANTSKA. JA SAM KUPIO AUTIO PRIJE 9 MJESECI I NIKAKAV POPUST NITI POVOLJNOST NISAM DOBIO. A KAKO ČUJEM NITI OSTALI. KOGA VI VARATE KRETENI JEDNI.

Rambler
13-06-2004, 13:02
Piot, da li si počeo dobivati obečani povrat? Prošlo je još mjesec dana od zadnjeg tvog javljanja. Ne zezam, nego me stvarno zanima jer sam i ja uzeo auto mjesec dana poslje tebe, samo za razliku od tebe uz ogromne poteškoče tek nakon što sam se naslušao raznih laži (npr. kasnimo ali zato će te dobiti vozilo s branicima u boji vozila, a svi su u boji vozila itd.)

Pilot
16-06-2004, 12:10
Ne.... ni rijeci od njih
nekoliko puta sam nazvao da bi mi rekli da kasne jer je rijec o poteskocama sa softwareom, pa im nisu prosli obracuni!!!?!?!?!
Cekam jos par dana prije nego ih proslijedim s prijavom na policiju/sud.

PS: Zanimljivost je to da na pitanje gdje se ostvaruje povrat robe u protuvrijednosti 1000E ne znaju odgovor, sto upucuje na zakljucak da je u povijesti postojanja firme nisu nikome ni vratili...

Rambler
19-06-2004, 22:13
Pilot, tu odlazak na policiju ne pomaže osim ako se udruži više prevarenih građana. Mislim da ćemo to ipak rješavati privatnom tužbom i preko novina da upozorimo ostalu javnost na te prevarante. Ako sam dobro skužio ti si iz Splita kao i ja, trebamo se udružit i što prije nešto poduzeti.

zoom
18-07-2004, 16:03
Kaj je ovo ljudi, već mjesec dana nema nikakvih novosti?!

zoom
18-07-2004, 16:05
ja bi sve te mlm-ovce poslao na polja da kopaju i sade, pa da vide kako se teškom mukom zarađuju novci!

Upučeni
26-07-2004, 11:07
Ima danas u večernjaku o Apricumu piše jedan prevareni i direktor Gaura

Rambler
16-09-2004, 07:01
Bezuvjetni rabat bonus !!!!!!! koji oni naglase sa uskičnikom je prevara. Govorim iz vlastitog iskustva. Obečaju ga za 6 mjeseci, kada to prođe treba im jedan mjesec za obračun, nakon toga jedan mjesec za realizaciju i tako prođe 10 mjeseci od kada sam preuzeo vozilo, a za povrat rabata nitko neće ni da čuje. Sada se neću baviti tim kako sam ispustio dušu dok sam dobio vozilo. Zvao sam više puta da bih na kraju saznao DA NITKO JOŠ NIJE DOBIO TAJ RABAT! Nemojte da vas prevare ko mene. Ako vas ipak prevare njihova poslovna odjela, obećanja i ne realne cijene ne nadajte se isporuci vozila bez poteškoča, kašnjenja i puno lažnih izmotavanja, a "Bezuvjetni rabat bonus" zaboravite. Kad sve skupa zbrojite platit će te vozilo skuplje i potrošit puno živaca. Ja sam kupio novo vozilo, mogu zamisliti kakva polovna vozila nabavljaju (njihov je moto servisirano i pregledano), a sve što su do sada rekli je laž. Čitao sam izjavu direktora Gaure u tisku i ona je laž. Radi se o dobro organiziranom kriminalu. Molim samo da mi ne odgovara onaj njihov šupak koji je plačen da piše ovde kako je Apricum najbolji izbor.

Pilot
23-09-2004, 10:39
Ista stvar sa mnom... ja sam uzeo novogo punta od njih prije 11 mjeseci... Za 1000eura cashea kazu da "jos nece biti isplata..."!?!?. A za 1000eura robe kazu da ce to biti tek nakon sto isplate cashe...
Na pitanje jesu li ikome dosada isplatili rekli su da nisu, sto znaci da su svi koji su se ovde javljali i tvrdili da su dobili nekakvu lovu od njih njihovi uposlenici...
Ima li itko nekakav prijedlog koju pravnu akciju poduzeti?<br><hr>

Rambler
23-09-2004, 18:28
Trebalo bi se obratiti Večernjaku jer je on već pisao o tome i tu je Gaura dao izjavu kako se isplate vrše nakon osam mjeseci. Istovremeno bi trebalo prijaviti Policiji (Gospodarskom) jer je riječ o krivičnom djelu prijevare. Kojim redosljedom neznam, mislim da ću posjetit neki odvjetnički ured. Raspitat ću se i o grupnoj tužbi što bi izazvalo dosta polemike u javnosti i ne bi se više moglo zataškavati. Pitam se kako dosda to uspjevaju s obzirom da je sigurno broj prevarenih velik.

roki
28-09-2004, 13:37
ako ste u pravu, zašto ne izađete imenom i prezimenom u javnost? To što mi bezimeni ××××ndamo po forumu o glupostima nema veze s tim. riječ je o ozbiljnoj stvari za koje treba jaja rezat, te bi puno pomoglo drugima da ne nasjednu kao što ste vi nasjeli. u sve novine, i na sve forume ih dajte, apricumci ionako znaju tko ste vi.

Pilot
29-09-2004, 13:20
trenutacno sam primarno zainteresiran za povrat sredstava koje su obecali. Preko suda/policije cega vec... predlazite
Napomena: ja sam auto kupio od njih 6.11.2004.godine
uz auto sam dobio (uz moje inzistiranje, a njihovo psovanje) potpisanu i pecatiranu ponudu za automobil na kojem je ispisan moj broj sasije (radi ostvarivanja prava u slucaju problema)
- kako ovo mogu iskoristiti buduci da su vec debelo probili rok, a od love nista? Koji je po vama (ostalim kupcima) najbolji tijek pravnih akcija?
Molio bih sve kupce da se jave na grupu, samo da dobijemo predodzbu koliko nas tu ima.
<br><hr>

Rambler
29-09-2004, 18:23
Pokušat ću ja saznat što nam je raditi i kojim redosljedom. Imam dosta poznanstva na sudu (bliski član obitelji radi tamo) pa ću doći do saznanja kakva prava imamo na osnovu dobivene dokumentacije. Sa sudom kako bilo, ali zakonski znam da se radi o krivičnom djelu prijevare jer oni i dan danas izlaze u novinama, oglasima sa istim obečanjima, a nemaju namjeru ih ispunit - znači prevara -. 7 godina sam radio u policiji i imali smo jedan slučaj prevare na sličan način, ali radilo se o malom obrtniku pa je brzo razapet na križ.

Pilot
30-09-2004, 08:16
OK.. nadam se da cemo se skoro organizirati... jeli ima ovdje jos netko kome apricum duguje povrat sredstava osim nas dvojice?<br><hr>

tom2purple
01-11-2004, 19:30
Ima nas dosta,meni su trebali poceti vracati lovu u 9.mj., a po informaciji od prije par dana - preselili su firmu u domjanicevu 26, promijenili broj telefona, ljudi s kojima sam kontaktirao vise ne rade tamo itd.. Bio sam jucer tamo, ima samo firma koja se zove auto-broker.Mislim da smo svi popusili lovu, ako neko misli da nismo-neka mi se slobodno javi : ×××/5315580<br><hr>

Pilot
04-11-2004, 14:33
Izasao je clanak u slobodnoj dalmaciji
http://www.slobodnadalmacija.com/20041030/temedana02.asp

sto sada???
zar je moguce da ce se izvuci samo mijenjanjem imena firme?

Uocite da se ONI pozivaju na policiju kad su im ljudi dosli na vrata "nove" firme???
:smile12: <br><hr>

rs turbo
04-11-2004, 20:50
××××s tu firmu :smile09:

bada
17-11-2004, 13:04
A gdje su sada ti silni apricumovci. Što se ta stoka ne javlja. Samo u ovom članku "slobodne dalmacije" je propust što nisu navedeni svi akteri afere APRICUM. I to BRANKO VOJVODIĆ kao glava svega i BRANKA TONDINI vjerovatno kao nakakav djelatnik. Treba njih za vrat.

Niko5
22-11-2004, 20:13
Ja bi molio nekog da mi da novi broj od Apricuma