PDA

Pogledaj cijelu verziju : Megane II - iskustva, dojmovi ?



Quest
05-09-2003, 20:12
Danas sam otišao na jednosatnu probnu vožnju ovim autom, koja mi je dosadila već nakon nekoliko minuta. Nakon Focusa, P307, Corolle, Stila, koji su mi se svidjeli svak na svoj način, ovaj mi je ostavio dojam ušminkane kante smeća. Na cijelom autu mi se svidio jedino motor (1.5 dCi), a lista stvari koje mi se nisu stvarno je podugačka. Po mom mišljenju, auto je jednako loše koliko je ružno.

Ima li tko još kakva iskustva, jesam li ja jedini koji je ovako razočaran?

Nadam se da nisam uvrijedio nekog vlasnika, ali stvarno ...

Inače nemam ništa protiv Renola, štaviše cura mi vozi stari model Megana, 1.6 16V, i ja sam s njime napravio 4-5 tisuća km.

Megane_SB
05-09-2003, 21:00
Izgleda da ti nije legao kako treba.
Zna se to dogoditi. Jednostavno ti auto ne ide pod kapu i Bog. Meni se opet presviđa. Dodushe nisam imao priliku probati dCi agregat, ali sam vrlo, vrlo zadovoljan sa 1.6 16V benzincem.
A više mi nije ni ružan ... :))

Girrari
06-09-2003, 11:12
Pa daj napiši kaj te razočaralo.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

mc
06-09-2003, 12:23
Nemoj mi samo reci da ti je stari Megane bolji od novog (ne mislim na izgled)??? :o

zvm_
06-09-2003, 15:44
nisam se vozio, samo sam sjedio u novom Meganeu(u salonu) i dijelim dojam da je auto iznutra dosta losiji od ostalih navedenih(jeftina plastika koja bode oci)

zvm_
06-09-2003, 15:49
ispricavam se sto skrecem s teme.... pitanje je vjerojatno za administratora foruma:
ZAsto ne mogu ostaviti post na temi Toyota Club, a ovdje mogu???? Cak sam se i registrirao,ali nije pomoglo.
Naime, imam odgovor za mc na pitanje od jucer... sreca sto sam ga snimio da ne kucam ponovo :)

Megane_SB
06-09-2003, 17:24
OK, ti plastika možda izgleda jeftino zbog konkretne boje ili nešto, ali materijali su vrlo dobri, u tom se slažu i domaći strani novinari na svim testovima. Nije na reazini nekih, ali su ipak kvalitetni materijali.

Quest
06-09-2003, 18:54
Evo, da navedem neke od stvari (tko će se svih sjetiti):

- kad na mjestu motaš volan, prednji dio auta komično migolji gore-dolje-lijevo-desno po 1-2 cm, što još nisam primijetio ni u jednom autu, a vozio sam ih poprilično
- kočnice su katastrofa. Daju gumeni dojam, previše su ojačane (htio bi napomenuti da vozim BX-a, a poznato je da su nekada citroene vozači auta s klasičnim kočnicama kritizirali baš zbog 'osjetljive pedale kočnice'). Ali to nije ono što me smeta, na to recimo da se navikneš. Problem je što, kad nekoliko puta zaradom pritisneš i pustiš pedalu, efekat serva pri svakom pritisku drastično slabi, pa pri petom pritisku kočnice jedva da još koče. Stvar se vraća u normalu ako pustiš pedalu i pričekaš sekundu-dvije. Znam da nije česta situacija u prometu da moraš nekoliko puta pritiskat kočnicu, ali meni ovo daje vrlo nelagodan osjećaj. Istina, i kod Focusa i Xsare sam primijetio ovu pojavu, ali ni izdaleka ovako izraženu. Moguće je da je problem samo kod dCi motora, koji imaju vakum pumpu (pretpostavljam premalog kapaciteta), dok je kod benzinaca to vezano na usis. Moguće je i da kod konkretnog modela nešto nije bilo u redu. Zanimljivo da momak u salonu, koji inače ima ovo testno auto u privatnoj upotrebi, to nije primijetio.
- Izvedba otvora za ventilaciju je loše izvedena. Kako god okretao dugme na klimi i otvarao/zatvarao/usmjeravao pojedine otvore, već pri položaju ventilatora na 3 vrlo neugodno puše u glavu (osim ako usmjeriš da puše samo u noge). Ostala auta koja sam probao, vozio sam pri osjetno višim temperaturama, pa nisam imao ovog problema. U starom Meganu, kao i ostalim autima koje sam probao, to je puno bolje izvedeno (osim možda u Xsari - ni tamo nije baš dobro) - ni s ventilatorom na maksimum, kad klima stvarno dobro puše, nije mi hladan zrak tukao u čelo. Očito je problem u loše izvedenom otvoru za zrak ispod šoferšajbe.
- kad sam gledao auto u salonu, neposredno nakon posjeta Fiatovom salonu, dobio sam dojam da je auto stvarno neusporedivo kvalitetnije napravljeno od Fiata Stilo. Ali testno auto, koje je imalo svega 6000 km, pokazalo je pravo stanje - plastika je tanahna, savija se, negdje nije dobro poravnata, vanjske kvake su pravi cheap-trick i daju dojam da će ti ostat u rucu, poluga za podešavanje volana neće nazad (izgleda da ga možeš podesit samo u nekoliko položaja, da mora upasti u neki utor), nije puno falilo da je odlomim i da ne nabrajam. Čak je i moj vremešni BX neusporedivo bolje napravljen, a da o Golfu/Audiju/Leonu i Focusu, pa i P307 i Xsari ne govorim. Ovo je auto za jednokratnu upotrebu
- ovaj nema ključ, nego karticu. Kad ugasiš motor, el. stakla više ne rade. Ne rade ni na mome, niti na Golfu/Leonu, ali za ih podignut/spustit ne moram palit motor, dovoljno je da dam kontakt. Možda je u višim paketima opreme ovo drukčije, npr. u Laguni koju sam nedavno vozio stakla su radila dokle nisam izvadio karticu. Također je u P307 to radilo još neko vrijeme nakon gašanja motora.
- Volan je previše ojačan, ali to nije toliko problematično, koliko to što daje nekakav mehanički osjećaj u ruci. To je za 5 klasa niže od Focusa i P307, a ni ostali nisu puno zaostajali
- Oštri rub zadnjih vrata je kao stvoren da rasiječeš glavu, mada je obložen komadom gume
- Sjedala su lijepo oblikovana, bočni oslonac također. Međutim, oslonci su dovoljno daleko jedino kad si u majci (a nisam širok u ramenima), ako obučeš bundu, bit će previše skupa. Također, bočni oslonac je dobar samo u predjelu pasa, dok u predjelu ramena, gdje je meni bitnije, ne vrši svoju funkciju
- Podesivi naslonjači se otvaraju kao knjiga. Ali kad malo nasloniš glavu, vraćaju se nazad.
- Što se tiče ovjesa, i to daje gumen dojam, auto na dugim i velikim grbama dosta leluja, mada ni na kratkima nije ništa specijalno, niti daje dojam da se bogznakako dobro drži ceste. Inače je sprijeda klasični MacPherson, straga polukruta osovina, praktički ista kao u Golfu, P307 i Stilu (jedino što amortizeri stoje nakošeno).
- Ovaj nije imao original

Quest
06-09-2003, 18:59
....

- Ovaj nije imao originalni radio, ali kod originalnog dugmeta treba tražiti skoro mikroskopom, tako da je daljinac nužan.
- Kotačić za podešavanje visine svjetala je, kao i kod starog modela, skriven iza volana, pa ga treba napipavati. Ali dobro, to nije toliko bitno

Ipak, pohvalio bi neke stvari: prije svega motor 1.5 dCi, koji je dovoljno živahan za pokretanje ovog auta, buka je dobro prigušena u svim okretajima, te malo troši. Također, oslonac za ruke na prednjim sjedalima, koji dođe u višim opremama, je vrlo lijepo pozicioniran, tako da ne smeta pri šaltanju, a da ipak možeš u vožnji naslonit lakat na nj - to je kod priličnog broja auta, čak i u srednjem razredu, lošije riješeno. Dobar je i oslonac za ruke na zadnjoj klupi. Kumplug je također dosta dobar, prave tvrdoće i hoda, bar kod ovog motora (kod 1.9 dCi je, razumljivo, osjetno tvrđi). Mjenjač isto nije loš, mada malo bučan, te postavljen malo previše desno. Pohvalio bi i dovoljnu udaljenost među pedalom kočnice i kumpluga, koja je u starom modelu bila premalena, kao i solidan oslonac za lijevu nogu. I možda bi se još štogod našlo.

Očito mi auto nije 'leglo', a da li su razlozi opravdani ili ne, procijenite sami

mc
06-09-2003, 21:45
E ovo se zove post... :)
Hvala zvrn_, a moj komentar na ovo sto si napisao, a sto je i Quest primijetio je da je i meni plastika u novom Megane-u, barem u najslabijoj opremi u kojoj sam jedino sjedio, prilicno mizerna. Nadam se da je u jacim paketima ipak malo bolje.

Megane_SB
06-09-2003, 21:58
Auf, mc, dobro reče...
Čekaj malo, Renault klub se mora malo posavjetovati prije odgovora... ;)

Quest
06-09-2003, 22:15
Mislim da se plastika u višim stupnjevima opreme razlikuje uglavnom po boji, te npr. pretincima u rukohvatima prednjih vrata (zgodna stvar), naslonjaču za ruke između prednjih sjedala i sl. Sam materijal i debljina su vjerojatno isti. Meni je s metra udaljenosti izgledala super, ali kasnije ... Ipak mi se više sviđa malo deblja plastika, makar ružnija, koja se neće slomiti nakon što par puta, zbog trenutka loše volje, jače potegnem kvaku i slično.

Napomenuo bi i da je testno auto bilo vjerojatno među prvima koji su proizvedeni, tako da su nepreciznosti pri sastavljanju vjerojatno otklonjene u kasnijim autima.

U međuvremenu sam pogledao malo Auto-klubove. Megan ima električni servo, što objašnjava onaj 'umjetan' osjećaj na volanu (kojeg u Fiatu Stilo, koji ima sličan sistem, pri 5-minutnoj probnoj vožnji nisam ni primijetio). Za Lagunu II znam da ima klasični hidraulični servo (vidio sam pumpu na motoru).

Zgodno bi bilo da netko od vlasnika komentira ono u vezi kočnica (kao i moje druge primjedbe). Možda se ipak radilo o usamljenom slučaju. I naravno, ipak sam ga vozio samo sat vremena, što je premalo da dobro upoznaš auto.

Svejedno, Megane II je za mene definitivno otpisan.

T-IE
07-09-2003, 11:17
Mislim da je kvaliteta plastike cockpita od svih gore navedenih najbolja u Stilu...

mc
07-09-2003, 11:24
Meni se jako "dopalo" kako se vidi i osjeti pod rukom spoj na obrucu volana. Pa moj Twingo ima ljepsi i meksi volan... :(

mc
07-09-2003, 11:25
Ali ni to nije nista prema unutrasnjosti Opel Merive - zasu...

Girrari
07-09-2003, 12:15
Svaka čast na postu. Ja sam vozil Megana dizel sa 120 KS i nisam imal nikakvih zamjerki jedino mi taj motor nije odavao efekt neke ××××ne mašine kao što su svi pričali.

Ovo za bremze, jesi ih stiskal u vožnji ili na suho tj. dok je motor bio ugašen? Jer ak je na suho, onda je to normalna stvar kod svih servo kočnica.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

mc
07-09-2003, 12:19
Renaulti inace imaju dosta solidne kocnice u svim klasama...

Bmw Touring
07-09-2003, 12:22
Girrari meni se jedino na tom motoru svidja potrosnja.Mozes ti njega stiskat koliko oces a ono nikad ne prelazi 8 litara.A i performanse nisu lose.Onako, moze proc

Quest
07-09-2003, 22:17
Kočnice sam naravno probao u vožnji, i to 3-4 puta, i svaku put su reagirale jednako. Sasvim drukčije se ponašaju nego na starom Meganu, koji daje odličan osjećaj na pedali, kojeg po mome od spomenutih auta u kompaktnom razredu dostiže (i možda malo prestiže) jedino P307. Kočnice u LaguniII daju jednak gumeni dojam kao u MeganuII i također su previše ojačane, a onaj gubitak djelovanja serva nisam primijeto (1.8 16V).

Naravno, jasno mi je da kod kočnica servo gubi djelovanje nakon nekoliko pritisaka, ako je motor ugašen.

Što se tiče kvalitete izrade kod Stila, ne bi rekao da je postnut neki bitan odmak od Brava, mada u testovima tvrde drukčije. Armaturka je lijepo i funkcionalno izvedena, dugmeta klime i radija su, za razliku od Megana, velika i dobro raspoređena, ali ipak, površnost izrade se vidi na svakom koraku.

Inače, vožnja u Stilu mi se činila udobnija nego u Meganu, bar na onoj 10-minutnoj probnoj vožnji.

Fresh
07-09-2003, 23:11
Spominješ da je efekt kočenja u Meganu II sličan kao na Focusu. Imam Focusa i moram priznati da mi taj detalj nije poznat. Vjerovatno stvar navike.

Quest
08-09-2003, 06:55
Da, kod Focusa i Xsare (a vjerojatno je to slučaj i kod ostalih auta bez BAS-a) pedala zaista malo otvrdne ako nekoliko puta uzastopno udariš po njoj, ali htio sam reći da je ta pojava DALEKO manje izražena nego što je bila kod onog Megana. Ne bi to vjetojatno ni primijetio, da nisam u jednom testu ne znam kojeg auta pročitao tu napomenu, pa mi je palo na pamet da isprobam.

Girrari
08-09-2003, 09:21
Vozil sam Stila 1.8 i 1.9 JTD nafrljenog na 140 KS sa svom ××××nom opremom (neka Japa-tom potvrdi) i zaista nisam vidio niti jedan pokazatelj šlampavosti.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Quest
08-09-2003, 10:58
A čuješ ... svake oči drukčije vide. Ali pustimo Stila, ovo je topik o Meganu.

Naravno, ja bi daleko radije imao Stila nego Megana II.

japa tom
08-09-2003, 14:09
da Girrari vidi se da je Quest potkovan, pa mi nije jasno o kakvoj šlampavosti priča jer moram priznat da sam i ja očekivao slabu završnu obradu a ugodno sam iznenađen (ne pričam ovo kao totalni protivnik Megana II jer mi je pri kupnji i on bio opcija)
dosta je priša o boji plastike pa bih se i ja umješao:
da li je itko osim mene primjetio da se svjetlija plastika puno više reflektira u staklu nego crna
sjedio sam u staroj restauriranoj coorveti i strašno me smetao odsjaj crvene plastike na šajbi
da li je tako i sa svijetlo sivom?

Quest
08-09-2003, 14:44
Dobro, kad smo već kod Stila, ne tvrdim sad da auto ne valja i da je šlampavo sastavljen, teško bi uopće rekao što me je konkretno zasmetalo (izuzev jeftinog ključa na rasklapanje i slabih sjedala), ali nekako općenit dojam, kad sam pogledao bilo gdje u kabinu, nije bio takav kao kod njemačke konkurencije. Više subjektivna stvar, rekao bi. No s mehaničke strane Stilo u svakom slučaju daje vrlo solidan dojam. Između tih auta koje sam isprobao zaista bi se teško odlučio, izuzev za Megana, naravno.

mc
08-09-2003, 15:04
Mene je Stilo jako ugodno iznenadio po pitanju unutrasnjosti, puno solidnije od Meganea.
Japa, ja imam u Twingu skroz svijetlu plastiku i veliku sajbu. Plastika se reflektira ovisno o tome koliko je ulastena. Nakon tretiranja kokpit sprejem prilicno jako se odrazava u sajbi i cini mi se, jace nego crna jer svjetliji materijali opcenito jace reflektiraju svjetlost...

POLOVNJAČA
08-09-2003, 15:20
E da se javim što se kočnica tiče.To sam i sama prošla sa svojim Clom ali u servisu tvrde da je to normalno.Jer (navodno) i ABS i ESP i ostale ×××××rije su bitne da bi auto zakočio kako valja(točno!) .Ali ispočetka me bila prpa ( ja je gazim pa gazim ,a ona neće pa neće ..)sad je lipo očepin i ne puštan i dobro.

mc
08-09-2003, 15:25
Nije mi bas jasno da su ti kocnice slabe? Vozim tu i tamo Clia iz firme i kocnice mi se cine solidno ucinkovite...

POLOVNJAČA
08-09-2003, 15:41
Jel ti spavaš mc?Nisam rekla slabe već da u servisu tvrde da je to tako normalno i samo stvar navike. :smile20:

POLOVNJAČA
08-09-2003, 15:49
Vozila sam podosta auta ali isto sam se iznenadila kako je Clio lagan i na gasu i na kočnici.Često uzmem Golfa IV od starog i njegove su skruz drugačije ,tvrđe.A i ti problematični momenti su bili par puta ,primjrice na zebri ide stat(Clio) i onda čuješ trrtrrtrrt...trrr!!!A onda čuješ mene:U jebate ...sta je!!! :smile17:

Mario Haas
08-09-2003, 15:56
Ja sam čitao u Auto klubu da kad u Alfi 147 GTA zakočiš, onda oči ispadaju iz očnih duplji. Kako slikovit opis!

:smile06: :smile06: :smile06:

Quest
08-09-2003, 16:16
Što se tiče kočnica i ispadanja očiju, možda će vas zanimati i ovo: testirajući Lagunu II (to je auto, koje prema mjerenjima ima zaustavni put oko 37 m), palo mi je na pamet da izmjerim kako koči. Kako nemam sofisticirane opreme, odvezao sam se na jednu ravnu cestu, pri 90 km/h nagazio pedalu i mjerio vrijeme do stajanja. Dva mjerenja dala su 4.2 s (asfalt je bio dosta gladak, inače bi to trebalo biti ispod 3 sekunde). Zaustavni put prema računu 52.5 m.

Poslije sam isto probao svojim vremešnim autom. U prvom pokušaju su mi malo zablokirala kola, tako da nisam baš najoptimalnije zakočio, a rezultat je bio 4.4 s. U drugom pokušaju sam bio uspješniji - 4.2 s. Razlika je računski 2.5 m.

Laguna je imala pola godine stare Michelin Primacy, 26.000 km, 205/55 R16, moje auto tri i po godine stare Pirelli P3000, 60.000 km, 175/65 R14.

Naravno, Laguna je imala ABS, EBD, BAS ...., BX ništa od toga (osim 4 diska).

Tako, nemojte misliti da nova auta, natrpana pustom elektronikom, nešto puno bolje koče od starih, bez obzira na mjerenja. To ponajviše ovisi o gumama.

POLOVNJAČA
08-09-2003, 16:53
Zaustavni put kod svih se razlikuje u metar gori i doli.Ali osjećaj kad staneš na kočnicu je drugačiji od auta do auta .Vozi i Merđo i Fićo do Sinja ,samo je pitanje kako.To što si iša provjeravat Lagunu je O.K. ali ona ipak ima bolje preformanse od Megana ili Clia ,i po meni nisu uopće za usporedbu.Tebi ako se ne sviđa Megan nemoj ga uzet.Meni je on koma. :smile20:

Quest
08-09-2003, 18:02
Ovdje sam uspoređivao dva auta srednje klase, od kojih je jedan tehnički neusporedivo superiorniji (i noviji) od drugoga, a ne fiću i Mercedesa.

Megane_SB
08-09-2003, 18:44
Dobro, ja sam danas probao i Stila, koji se pominje u par topica.
Meni osobno opet izbor pada na Megane II. Čini mi se da nije baš objektivno o Stilu steći dobar dojam nakon 10-tak minuta vožnje, a loš o renaultu nakon sat vremena.
Ja sam konkretno prešao iz starijeg Megana (2000-ta god) u dvojku i sasvim mi sve leži OK. Ležanje na cesti kao i udobnost nemaju mogućnosti poređenja između Stila i Megana (ovo nije pljuvanje po Fiatu). Po meni je Renault daleko udobniji.
U krajnjoj liniji, možda si vozio baš auto koji je već izrauban, ili prvi iz serije. Možda da, možda ne.
Glede kočnica na Laguni, mislim da se to baš ne da mjeriti na način kako si ti to predstavio. Štoperica, kilometar sat, pa udri računicu.
Nemoj me pogrešno shvatiti, nemam ništa protiv tebe, niti osporavam tvoje pravo na mišljenje, ali mislim da tu treba puno više vremena i truda (a i uređaja) da bi ti rezultati bili mjerodavni.

Quest
08-09-2003, 19:47
Slažem se, ni sat vremena nije dovoljno da dobro upoznaš ponašanje auta, a kamoli 10 minuta. Stila nisam mogao provozati svojom testnom rutom, koja sadrži nekoliko različitih tipova asfalta, od grbavog, do ispucanog, s kraćim i dužim valovima itd, a uz to je sa mnom u autu bio i momak iz auto-salona, pa ga nisam mogao voziti kao da sam sam, zato sam to i 2 puta napomenuo.

Što se tiče udobnosti, znam da vlasnici francuza ljubomorno tvrde da se talijani i nijemci ne mogu uspoređivati s njima, ali ja mislim drukčije. Kod svih auta sam izmjerio dimenzije prednjih i zadnjih opruga i tvrdoća im je praktički ista, što me stvarno iznenadilo (jedino kod Corolle su prednji za oko 20%), tako da je razlika u biti samo u podešenosti amortizera. Razlike u udobnosti po mom mišljenju nisu velike. Za Megana II sam stekao dojam da su amortizeri omekšani u odnosu na stari model (pogotovo kad se uzme u obzir da naš ima 64.000 km), te da je podvozje nije podešeno puno drukčije nego u Golfu IV, u kojemu mi se vožnja ne sviđa baš previše jer na većim grbama dosta neugodno poskakuje gore-dolje. Xsara, a pogotovo P307, s druge strane imaju nešto tvrđe amortizere, tako da se bolje snalaze s dužim valovima na cesti, ali više tresu na kraćim neravninama, a i podvozje im na hrapavom asfaltu proizvodi više buke. Za Focusa i Stila mi se činilo da nude dobar kompromis između jednog i drugog. Za Focusa to mogu sa sigurnošću reći, pošto sam testirao karavana i kombilimuzinu (karavan je udobniji), u ukupnom trajanju oko 3h, za Stila ne, jer je 10 min ipak premalo. Ali mi se čini.

Zanimljivo je recimo i da Focus ST170, njime sam se malo pozabavio u salonu, ima samo oko 35% tvrđe prednje i oko 20% tvrđe zadnje opruge od Focusa 1.4 i 1.6 (kod prednjih je veća razlika i radi težeg motora).

Slažem se i da mjerenje zaustavnog puta na osnovu vremena, potrebnog da auto stane, nije posve točno, zbog toga što usporenje nije posve konstantno, zato sam to naveo pod 'možda će vas zanimati'. Ali greška u računu, vjeruj mi, nije previše velika (računao sam ja i puno teže stvari).

dci 80
17-10-2003, 10:30
Meni je auto dobar pogotovo sa dci motorom koji dobro ide

dci 80
17-10-2003, 12:26
Quest ti si očito osjetljivi tip kad te sve to smeta.Ja sam jedino primjetil da ima osjetljive kočnice(jake)ali to je stvar navike.Sve ostalo je OK.

GTI_FOREVER
17-10-2003, 12:30
Svaka cast na temi, koja je nakon mnogo vremena jedina koju stvarno vrijedi procitat...

Ja sam gledao stila 2.4 sa fuul opremom i stvarno nisam primjetio nista sto bi se tom autu moglo zamjeriti.

Megane II je previse pomodan auto, i zbog toga mi se ne svidja. To je nesto sto prvotnom pojavom sokira ali vec nakon godinu kad ga se zasitis bice ruzan. On ti dodje kao neka kolekcija HIT ljeta. Nakon toga baci...

Dankas
17-10-2003, 14:37
JA sam se ozbiljno premišljao između Meganea, P307 i Stila. Sve sam ih probao i na karaju sam se odlučio za P 307. Na stranu Meganeov vanjski izgled koji mi je na prvi pogled bio oduran ali kako je vrijeme prolazilo navikao sam se na njega, ja sam u tom auto stekao dojam da je najtjesniji. NJegova unutrašnjost mi je opet nekako preavangardna. Možda zvući bedasto ali nikako se nisam mogao naviknuti na nju. Stilo me je dosta ugodno iznenadio kvalitetom plastike u unutrašnjosti i stekao sam dojam da je puno prostraniji nego Megane pogotovo naprijed. Sicevi na oba auta su me razočarali. U Meganu su premali i umjesto da me drže sa strane zapravo su me stiskali i bili dosta nedobni. Stilo ima nešto bolji sic ali nikako ga nisam uspjevao namjestiti onako kako meni paše pa me to razočaralo. Što se tiće prostranosti, siceva i uopće izgleda kabine P307 ostavio je na mene najbolji dojam. Volan na Stilu me isprva zabezeknuo. Imao sam dojam da se vrti ljevo desno sam od sebe. Kada se iskljući opcija CITY stvar se popravlja ali još uvjek nekako premekano i pregnjecavo. Megane je nešto malo bolji, ali P307 je najbolji po tom pitanju. Motori su opet stvar za sebe. Stilov dizel od 80 KS je dobar, nekako neuglađen, ali ostavlja dojam da je puno snažniji. Megane je O.K. nekako najbliži onome što sam subjektivno očekivao od takvog motora. Od P307 i 70 dizelskih konja očekivao sam manje i zaista se ugodno iznenadio.
Uglavnom nakon svega odlučio sam se ipak za P307.

Girrari
17-10-2003, 15:07
Vele da su Stilu izmjerili više od 80 ks.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * *</font>