PDA

Pogledaj cijelu verziju : pug 206 - razina goriva, rezervoar



skywalker
04-09-2003, 07:38
jel se meni samo cini ili je skala razine goriva u rezervoaru (p206) fakat nelinearna. Drugim rijecima,tankam full rezervoar i kazaljka mi potom jako naglo pada prvih 1/4 rezervoara, a poslije nekako normalnije. I jos nekaj, izmjeril sam da mi u prvu 1/4 rezervoara stane 9 litara, a ukupni kapacitet rezervoara je 50 litara po onome sto kaze Peugeot u teh. podacima. To bi, dakle, islo u prilog tvrdnji da je skala debelo nelinearna.
Ili kaj?<br><hr>

Dr. Strangelove
04-09-2003, 07:51
kod mene na Felicii je kontra... pređem trećinu ukupne kilometraže za jedan tank, a kazaljka se jedva pomaknula.. i onda počne duplo brže padat... fakat me to živcira... jesu počeli u neke aute ugrađivat digitalne pokazivače goriva?

skywalker
04-09-2003, 07:57
Dr, i jos nekaj...vozim, vozim, pa stanem i ugasim auto. Potom nakon nekog vremena ga upalim i vidim da ima nesto manje benge nego neposredno pred gasenje motora.

Koko
04-09-2003, 07:58
Nemoj se nervirati oko gluposti ti sam znaš svoje kazaljke. Tako ti je s najmanje 50% auta. Ili tvoj primjer ili primjer od Dr. Jednostavno, poštuj žutu lampicu i sve će biti u redu.

skywalker
04-09-2003, 08:04
Koko, slazem se...no, cisto pitam

xan22to
04-09-2003, 09:13
To se najvjerovatnije zbog oblika rezervoara pa plovak unutra pokazjue dobro dok se malo ne isprazni pa najedan put padne. Toyota je počela ugrađivati digitalne pokazivače goriva ali sve jedno je plovak unutra samo zavisi kakav je sistem koji to mjeri.
Ja na svojem autu nisam primjetio te stvari da se dešavaju. Na Hondi i na Toyoti sve to super radi. <br><hr>

Dr. Strangelove
04-09-2003, 09:21
bilo bi ××××no imat digitalan ispis točne količine goriva u tanku.... ono ko u avionu ili Enterpriseu.... "Imate točno 12,6 l goriva..." Još to fino spojit s putnim kompom da ispisuje radijus kretanja... ma bit će to uskoro...

miri
04-09-2003, 09:40
to je zato jer rezervar nije kockasti, nego je oblikovan sjebano tak da paše u pod auta.

mc
04-09-2003, 09:43
Twingo pati od istih simptoma... Npr. s jednom polovicom prijedjem po gradu dvjesto-i-kusur km, a s drugom tristo-i-kusur km. Medjutim, to me bas i ne dira pretjerano jer sada vec znam u km koliko imam benzina. Ja npr. tankam uvijek do vrha i praznim do pred kraj (skoro nikad do rezerve) i uvijek znam s cim raspolazem...

skywalker
04-09-2003, 09:48
Xan, ocito je da kod Japanaca puno toga radi kak treba.

mc, tak je nekak i kod mene.
Kaj mislite zakaj u papirima nikak ne navedu tocni volumen rezervoara?
Kod mene pise oko 50 litara, a to "oko" sam videl i u papirima jos nekih autiju.

mc
04-09-2003, 10:03
Ja nikad ne bi vozio tako skrseni auto, da je ne znam kak izravnan. Uvijek bi me bilo strah da nesto nije u redu. Prodaj sto se da prodati i kupi nesto drugo...

Koko
04-09-2003, 10:07
Sky, kod japanaca sve radi kako treba no mjerac goriva definitivno ne. Primjer 1 Suzuki Wagon R stari- Zaqreb (stane 34 litara) rijeka 1/8 rezervara(dakle prosječna potrošnja od 1,34 litara na 100 km/h), Rijeka -Zagreb ostatak rezervara.
Primjer 2 Pajero, novi (Zagreb - Novalja) 3/4 rezervara, Novalja-Zagreb ostatak i još dvije, tri litre.
Jedini precizni pokazivači koje sam je vidio nalaze se u NOVIM Toyotama, Škodama, Volkswagenima, Audijima, Seatima, Mercedesima i BMW-ovima. Ostalo je sve munjeno. Naravno ne na raziji jednog Juga ili Favoritke, no ne i idealno

MARINJO
04-09-2003, 10:09
kao prvo ko je izbrisao sta sam napisao,ili sam ja lud??????? jebate prodat cu ga za burek takvoga,i jesam ×××××× sta nisam uzeo kasko,ali nisam računao razbit auto,zvuči glupo,ali eto desilo se ,malo sam previše popio i čao 206 cc,jebate sta je njezan,nije za vjerovat kako se to sve savilo,krov ispao van sav smljevan,dok prednji dio je ok,farovi,branik,airbagovi,sve je to cijelo,jedino kad bi našao zadnji dio novi od nekoga ko je sprijeda sjebao,ali kaže pitur da nema šanse to spojit,i sad je puštao vodu a kamoli posle,možda napravit tvrdi krov ,zavarit...,limar kaže da treba nabavit novu šasiju,a to je neisplativo,lud sam

Mario Haas
04-09-2003, 10:22
Dobro jutro Marinjo, svaki kabriolet se savija kao list papira.

E moj Skywalker, nije lako bit pedantan znaš. Ali evo, da te utješim... Na mom autu kazaljka prvo ide jaako sporo, a onda naglo padne ispod polovice. Par puta sam se dovezao do pumpe na benzinskim parama... stalo je rekordnih 56 litara, u tank od nominalnih 60.

Doktore, ovo što priželjkuješ sa litrama benzina i kilometražom ima dosta automobila s putnim kompjuterom. P307, recimo.

skywalker
04-09-2003, 10:46
Mario, je, je...znam da nije lako biti pedantan. Kvragu, radije bih bil slampav ko pas pa bi me bilo zivo briga za sve.
Ali ucim, ucim. Ko sto rekoh, prvi vlastiti auto, pa je i za ocekivat da sam osjetljiv.
Mario, neki dan mi se iz cistog mira upalil onaj STOP natpis na ploci, i cula 3 beepa, te potom ugasilo. Onak, nije bas ugodno furat se malo brze i cut tak nekaj. No, onda je prestalo, a ne da mi se sad za svaku glupost ici na reklamacije. Ne znam, niti sam isel prek nekih graba, niti nekaj posebno ludoval.Dakle, nakratko zatulilo i prestalo.

skywalker
04-09-2003, 10:48
mozda da promijenim nick u "skrupulozna picajzla" ?

Dr. Strangelove
04-09-2003, 10:58
..da ali kod njih to funkcionira, ako se ne varam, na način da računa trenutnu potrošnju i na temelju nje izračunava radijus... slično ali nije to to... uglavnom bilo bi ljepo znat točno stanje u rezervoaru....to danas uopće nije teško izvedivo... samo vjerojatno nije nužno u prosječnom automobilu...

mc
04-09-2003, 11:02
Vjerojatno je peskupo za ono sto se s tim dobije...

Fresh
04-09-2003, 11:03
Na Focusu kazaljka goriva strašno brzo pada kad dođe do zadnje četvrtine. Najveća glupost mi je to što se lampica pali kad u rezervaru još ima preko 12 litara, iako u knjižici piše da se pali kad ostane 7 litara.

Dr. Strangelove
04-09-2003, 11:04
Marinjo, brijem da ti je post izbrisan... daj mi reci kak si razbio CC-a?? Kaj je zbilja mekan?.. mislim jasno mi je da auto bez krova nemože bit čvrst ko onaj sa..ali... imaš fotke kakve?

skywalker
04-09-2003, 11:07
Marinjo, fakat si nadrapal...

sepra
04-09-2003, 11:11
Skywalker zaista nisam primjetio da se kazaljka različito kreće. Jedino kaj je par milimetara iznad crtica. Odnosno kad natočim do čepa malo je iznad najgornje ili naprimjer upalila se rezerva a kazaljka još nije dodirnula.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Mario Haas
04-09-2003, 11:19
A čuj Skywalker, i meni se povremeno pali lampica od dijagnostike motora, a znam i zašto. Međutim motor radi dobro i ja se pravim da ne vidim.

skywalker
04-09-2003, 11:21
Da,i to mi se desava.
Sepra, ja imam 1.4, dok ti imas ipak sasvim drugi stroj, pa je mozda i to kod tebe bolje rijeseno.

E, a jel zna netko zakaj sve kazaljke kod kontakta udare nakratko udesno (suprotno smjeru kazaljki na satu) ?
Neka rekalibracija ili kaj?

Mario Haas
04-09-2003, 11:22
Sky, mislim da si fulao profesiju.

:))

skywalker
04-09-2003, 11:24
sorry kaj sam smijesan s ovakvim pitanjima, al moram pitat kad vec primijetim

skywalker
04-09-2003, 11:25
Mario, mislis da sam fulal profesiju ?

:))

sepra
04-09-2003, 12:06
Mislim da plovci, cajgeri i slično nemaju puno veze s strojem.

Mario i meni se zna upalit ta lampica ali tada mi i motor na leru čudnije radi. Ali to je vrlo kratko, mislim da se to dešava kad negde natočim ×××××× od goriva ili?<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

skywalker
04-09-2003, 12:13
sepra, pretpostavljam da nemaju veze, ali buduci da ti je auto, uvjetno govoreci, za klasu bolji od mog nekak mislim da su i neke druge stvari bolje rijesene.

mc
04-09-2003, 12:27
Zacudio bi se na kakvim se stvarima stedi ili ne vodi racuna i u top-modelima...

Mario Haas
04-09-2003, 12:55
Kod mene lampica dijagnostike motora radi po svojoj inspiraciji. Diag u servisu kaže da povremeno prijavljuje grešku senzora faze na bregastoj, no motor radi bez ikakvog problema.
S obzirom a je u pitanju magnetski senzor, možda je lagano neispravan i šalje premali napon, pa tu i tamo dođe do greške u očitanju.

sepra
04-09-2003, 22:33
Moguće, kako to riješiti ili što je to uopće?
Mada meni zna ponekad kad se lampica upali i pucat iz auspuha i onda se ugasi. Nakon toga ga odmah upalim i sve oke. :smile12: <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

T-IE
04-09-2003, 23:25
Dr. Strange.


Ja imam digit. pokazivač količine goriva i isto nije bog zna što. Ako je mala uzbrdica pokazuje par lit. više i obrnuto manje. I onda treba dobrih 5-10 min da pokaže približno točnu količinu goriva. Ali na ravnim djelovima je dosta precizno. Recimo na autoputu pri punom gasu skida litru po litru svakih 7-8 km...

skywalker
05-09-2003, 07:48
nemrem vjerovati. Maloprije me moj dragi kalkulator obavijestil da sam zadnje tankanje zdrobil s umjerenom gradskom potrosnjom od 11 litara/100km.
A fakat ne vozim divljacki.
Idem strusit jedan kapucino da dodjem k sebi. Iako bi pelinkovac trenutno mozda bolje sjel.

sepra
05-09-2003, 08:19
:)) :)) Zato ja nikad nisam mjerio potrošnju. Bolje je tak, manje boli.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

E-type
05-09-2003, 08:33
A kaj bi vi htjeli, klasu točnosti 0.1%.
Koga briga da li u rezervoaru ima 32,85 litara goriva ili 30,65 litara.
Najvaznija svrha pokazivaca je i tako da pokaze da li moras na benzinsku ili ne.

Quest
05-09-2003, 09:15
Kod Megana (stari model) je odlično - svaka crtica je skoro točno 5 litara.

Mario Haas
05-09-2003, 13:02
Sepra ajmo diskusiju prebacit na Peugeot Club.

A ti Skywalker, postaj probleme tamo, jesi čuo, moramo natuć soma postova pod hitno!

;) :))