PDA

Pogledaj cijelu verziju : TOYOTA CLUB



xan22to
04-09-2003, 07:27
PA zasto i mi ne bismo imali jedan takav klub koji predstavlja izvrsnog proizvođača.
<br><hr>

mc
04-09-2003, 10:09
Ako kupim Corollu W dogodine, uclanjujem se...

rale unlog
04-09-2003, 10:39
evo ja imam coronu(carina u europi) 94g

auto je super...imao sam corollu 89g i razbio nedavno...bila je u jako dobrom stanju
toyota je najprofitabilniji proizvodac auta na svijetu...
a mislim da je treci po broju proizvedenih auta....mislim zato jer su prvi i drugi udruzeni sa drugim kompanijama pa se racunaju proizvedeni auti iz svih ogranaka


samo mi je zao da je slabo zastupljena u europi,tj prodaje samo par modela mada ih imam na desetine

zato ljudi kod nas imaju dost krivu predodzbu o toyoti a svuda u svijetu je trazena i cjenjena

Bmw Touring
04-09-2003, 10:52
zvjerka ipo :smile20: http://www.turbosupra.com/SupDawg01.jpg

SUPRA TWIN TURBO

mc
04-09-2003, 10:59
Micica... :smile20: :smile20: :smile20:

Bmw Touring
04-09-2003, 11:03
ovaj model mi je isto ××××no dobarhttp://www.autoreview.ru/new_site/year2002/n09/lexus/800/lexus-21.jpg

mc
04-09-2003, 11:07
Meni bas ne lezi vizualno...

Bmw Touring
04-09-2003, 11:10
to san i ja primjetija ali nebi ja radija s njim ovakva ×××××× :)

Bmw Touring
04-09-2003, 11:10
cek mislis ne lezi ti u zavoju ili ne lezi ti izgled? nisan te bas ubra

mc
04-09-2003, 11:12
Ma ne, mislio sam da mi po izgledu ne lezi, a ovdje na fotki je ocito da ju vozac namjerno "vrti"...
Ja bi je isto pazio i mazio... :smile15:

Bmw Touring
04-09-2003, 11:14
pa onako nije los prednji kraj ali zadnji su mogli malo bolje skockat

mc
04-09-2003, 11:17
Ma da, izgleda kako osiromasena Mecka (koje mi inace nisu nesto posebno drage).
Moj frend planira ubosti Lexusa, samo ne znam koji tocno model...
Al' ona Supra mi je ludilo od auta...

Bmw Touring
04-09-2003, 11:22
ako ti frend ubode ovoga :smile20: :smile15: :smile20: :smile15: http://www.moderncompacts.com/imagescomp/lexus/lexus.jpg

Bmw Touring
04-09-2003, 11:24
http://www.justmods.com/imagescomp/lexus/lexus1.jpg

mc
04-09-2003, 11:26
Mislim da se u vezi Lexusa spominjala brojka 200...

mc
04-09-2003, 11:28
Ovaj gore je isto odlican... :smile20:

Bmw Touring
04-09-2003, 11:43
ovo je Lexus 200. E sad neznan sta ce tvoj frend ubost,njega ili nju :)) http://www.jl.cninfo.net/resource/zhanlan/img/P1010012.jpg

mc
04-09-2003, 12:43
:)) :smile06: :))
Ja nemam za ubost njega, ali za nju bi naslo stogod...

Bmw Touring
04-09-2003, 15:45
:smile06: :)) :smile16:

toyota fun
04-09-2003, 15:58
Pozdrav svima!
Kako planiram kupovinu Toyote Corolle 1.4 vvt-i zamolio bih vas(eventualno vlasnike)da napišu nešto o ovom automobilu.Dakle lezanje na cesti,startnost,potrošnju...
Čuo sam da je ovaj motor neelastičan.
Unaprijed hvala!

mc
04-09-2003, 16:02
I ja sam to cuo, zato bi i uzeo 1,6. Ima ti netko ovdje Corollu s tim motorom pa nek ti on napise u detalje...

S V T
04-09-2003, 22:05
ova supra je biturbo ××××na!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

zvm
05-09-2003, 13:05
Ja imam Corollu 1.6(110 KS). Stara je godinu dana.
Vrlo sam zadovoljan autom. Djeluje mocno i kvalitetno i tako i jest!
Elastican je i stvarno jako dobro ide. U cetrvtoj na 80 km/h(oko 3000 o/min) dobro poteze, a u trecoj pri istoj brzini "cupa" cestu.
Potrosnja je sasvim OK. Po gradu 8-9 l/100km. (nisam uvijek prvi na semaforu i ne dajem gas k'o kreten pa onda naglo na kocnicu ako vidim da je 50 m dalje crveno) Na otvorenoj cesti trosi 6-7 l. Na autocesti...ovisi.

Uglavnom, jako sam zadovoljan. Ugodjaj u autu, performanse, potrosnja...sve je OK.

mc
05-09-2003, 13:48
Hvala zvm na komentaru... Ako se odlucim za Corollu W vjerojatno ce ici taj motor. Iako mi se cini da si ga malo nakitio, meni ce biti sasvim dovoljan za moje potrebe...

zvm
05-09-2003, 14:11
Ne znam na koji dio mislis da sam nakitio!?
Napisao sam svoje dojmove. Buduci da sam zadovoljan autom, mozda nekom izgleda da mislim da je auto "avion".
Nije! Ali je za te novce, po meni, najbolji!
Ako te jos nesto zanima, pitaj!

Btw, moze li netko preporuciti neki servis? I zasto bas taj? Uskoro bi trebao na servis na 15000 km, pa me zanima ima li netko ikakvih iskustava po tom pitanju.

mc
05-09-2003, 14:44
Ma nakiceno mi se cinilo samo ono da cupa cestu u trecoj na 80 km/h. Vjerujem da fino potegne, ali mi je "cupa cestu" malo prehrabro reci za 1,6.
Na kraju - nije ni bitno...
Hvala jos jednom - Corollu mi nema nitko poznat, pa je tesko doci do iskustva vlasnika.
Za servis ti na zalost ne mogu pomoci...

zvm
05-09-2003, 16:25
OK :)
Pa i stavio sam pod navodnike! :)

Htio sam reci da je preticanje vrlo sigurno u tim uvjetima, a vecinu lezernijih mozes obaviti i iz cetvrte. To sam napisao kao komentar elasticnosti. Mislim da je auto za svoju klasu dosta elastican.

Jasno mi je da to nije na nivou jacih makina. Ali je meni sasvim zadovoljavajuce.

Sve u svemu, ako razmisljas o autu te klase, svakako ti preporucujem Corollu. Ja sam se dvoumio izmedju Focusa i Corolle. I sad mislim da je Focus OK auto i da bi i danas dilema bila ista. Ali isto tako mislim da nisam pogrijesio. :)

mc
05-09-2003, 16:39
I ja mislim da nisi pogrijesio. Focus je meni osjetno atraktivniji izvana, ali sam cuo dosta primjedbi od strane vlasnika, pa me to odmah ohladi. Za Toyotu svi koji je imaju ili su je imaju nalaze samo rijeci pohvale...
Meni ce isto taj motor biti dosta.
sada vozim Twinga s 60 ks s kojim znam sasvim pristojno odvoziti duze dionice otvorene ceste i preteci sve sto mi smeta, pa bi i sa 110 ks trebao biti zadovoljan. Osim Corolle W, na listi potencijalnih su mi Stilo MW, Megane Grandtour, Scenic i Mazda 3 (ako ce imati dovoljno veliki prtljaznik) - svi s 1,6 motorima i relativno skromnom opremom (klima je jedino obavezna). Sto mislis?

Bmw Touring
05-09-2003, 16:44
e mc jel to ti mislis na Corollu Verso? onu kao monovolumen ili

Bmw Touring
05-09-2003, 16:49
vidija san ovakvu jucer.Jel izasla ovakva kod vas??http://www.outrefranc.com/pleinsphares/toyota/corolla/corolla5.jpg

mc
06-09-2003, 12:34
Ovo je Wagon i jeftiniji je 3-4.000 uraca od Versa... Imaju je u cjeniku, ali nisam siguran da li je u prodaji ili tek treba doci. O toj Corolli razmisljam...

crni jack
06-09-2003, 13:27
Posto i ja imam Corollu 1.6 (110 ks) da ti kažem svoja iskustva i zapažanja:
Krenimo od motora: Dobro vuče od nižih okretaja ali posteno potegne tek iznad nekih 4000 RPM. Vozio sam se i u TS i cini mi se da 1.6 malo zaostaje sto se ubrzanja tice do nekih 6000 kad Ts dobije šut. Motor je pri normalnoj vožnji vrlo tih dok je pri većim okretajima glasniji ali nipošto bučan. Prosječna potrošnja mi iznosi oko 8-8.5 litara.

Ovjes: Prilagođen između udobnosti i "sportskije" vožnje. Udari grubo na vibracijskim trakama bez obzira na brzinu.

Unotrašnjost: Opći dojam ok no ljute neke sitnice npr. pretinac ispred suvozača i zadnja polica grubo lupe pri prelasku preko rupa, otpala plastika s vodilica sjedala (nije strasno kako zvuci), brtva od stekla prozora je jednostavo ispala. Malo izlizan ta××××rung na vozačevim vratima.

Karoserija: Sve dobro sklepano no imam osjećaj da je boja malo "slabasna" naime auto je crn i pozna se i najmanja ogrebotina sve se to skida polir pastom no ljuti.

Sve u svemu auto je i vise nego ok i da ponovno kupujem ponovno bi ga uzeo, a to je najbolja preporuka.

mc
06-09-2003, 21:17
Hvala ti "Kumpic"...

toyotino
07-09-2003, 20:08
Toyota rulez

zvm_
07-09-2003, 20:11
Konacno sam uspio postati na ovu temu!

Dakle, koliko znam, kod nas karavan jos nije u prodaji, ali je u cjeniku. Sto znaci da ce skoro. Prednji dio je kao kod Sedana(slicno hatchbacku, ali ipak razlicito – po meni je hb ljepsi sprijeda)

zvm_
07-09-2003, 20:13
mc,
Od auta koje si spomenuo....

Megane Grandtour ce dobro izgledati sudeci po slikama. Nema "pacjeg" repa kao kod hatchbacka, pa ni kontroverze oko izgleda. Ali…frend je htio kupiti Megane-a, obicnog, prije 2-3 mjeseca. Pa sam isao s njim u salon, sjedili smo u autu, raspitivali se malo i tako. I nakon dva dana, odlucio je da ce kupiti Corollu! Jos nije kupio, ali hoce. Corolla je toliko osjetno kvalitetnija od Meganea u unutrasnjosti(cockpit, armatura itd.), da se to vidi iz aviona. Pretpostavljam da ce Grandtour biti isti kao i obicni Megane po tom pitanju.
Pored toga, tri frenda imaju stari Megane. Auti su stari 1-3 godine. Svi su imali ×××××× na motoru koja ne ocekujes od auta te starosti i kilometraze. Dva su 1.4 motor, a jedan 1.6(taj je najnoviji i jos se ×××× sa servisom da to srede do kraja). Cura ima Clio star dvije godine, i ovo ljeto otkazala oba el. podizaca prozora u roku od 15 dana. Mozda sve to nije relevantno za novi Megane, ali… nije ni plus za Renault kao kompaniju.
Moram ipak reci da je Renault Hrvatska bio prilicno korektan u svim tim slucajevima.

zvm_
07-09-2003, 20:14
...nastavak...

Stilo je i meni bio u igri, ali samo trovratni. 5v mi je ruzan, a ipak sam htio auto s 5 vrata. Koliko me pamcenje sluzi, Stilo mi je u unutrasnjosti djelovao kvalitetnije od Meganea. Stilo MW je po meni OK. No, citao sam vec 100 puta da Fiatov 1.6 nije bas remek-djelo, niti zadnje cudo tehnike. Zastario je, puno trosi, ide losije od konkurencije. 1.9 JTD je super, ali je i skuplji.

zvm_
07-09-2003, 20:15
Mazda 3 moze biti Ok izbor. Ne znam kad ce i da li ce uopce izaci karavan(vidim da "pucas" na karavan). Kod Mazde 323 je velika razlika u kvaliteti ambijentalnog uredjenja u ovisnosti o verziji koju uzmes. Bolje(i skuplje) izgledaju luksuzno. Najjeftinija iznutra izgleda k'o Yugo. Mogu imati isti motor i istu opremu(klima, ABS, elektrika itd.), ali je razlika u ugodjaju nebo i zemlja. Jako dobar prijatelj ima tu luksuznu, a jedan poznanik "jeftinjaru", pa znam o cemu govorim. Uz to, jedan frend je odustao od Premacy-ja jer je imao para samo za tu s jeftinim uredjenjem(i full opremom!). Kupio je Picasso.
Dakle, kod Mazde pazi na to, ako ti je bitno. Svi proizvodjaci imaju razlike u kvaliteti ambijentalnog uredjenja. Ali kod Mazde je najdrasticnija sto sam ja vidio(i kod Octavie je slicno!)

zvm_
07-09-2003, 20:15
Od nabrojanih, moj redoslijed bi bio:
1. Corolla W
2. Stilo MW
3. Megane Grandtour(najljepsi, ali najjeftiniji iznutra!)

Mazdu i Scenic ne mogu svrstati. Mazdu nisam ni vidio. U Scenicu nisam sjedio, nije karavan nego monovolumen.

Inace, i meni je Focus ljepsi od Corolle izvana. Djeluje kvalitetno i iznutra. Presudili su neki detalji.
Da sam tad kupovao karavan, kupio bih Focus.(nije bilo Corolle W :-) )

Drugi put mogu dati svoje vidjenje Corollinog gepeka, kojeg bije glas da je malen...

mc
08-09-2003, 08:21
Hvala ti zvm_ na trudu, skidam kapu...
Evo, nisam ni ja bas sasvim neinformiran, pa ti mogu reci da dijelim misljenje za sve sto si komentirao kod navedenih modela.
U biti Corollu najmanje poznam. Jednom sam sjedio u njoj i definitivno mi ima najbolji ambijent u pocetnoj opremi. Najslabiji Megane je teska sirovina i veliko razocaranje, a znam i da je Renault sklon sitnim problemima (iako to nisam iskusio na svojim ledjima), ali mu je najveci adut cijena kod koje imam jos neke dodatne pogodnosti. Stilo MW mi je cisto solidan iznutra, izvana relativno grdi, malo je skucen odozada, ima odlican prtljazni prostor, prati ga Fiat reputacija (kvarljivost) isto kao i Renaulta, a cijena mu bas i nije adut. Mazdu prvo trebam vidjeti u zivo i vidjeti da li mi uopce odgovara ponuda prostora. Znam da je do sada unutrasnjost varirala od socijalne do pristojne, ali mi se cini da se stvari mijenjaju s novim serijama (6 & 2). Zaboravio sam napisati da mi je i Premacy na listi koji je vec neko vrijeme na akcijama jer se lagano sprema zamjena.

mc
08-09-2003, 08:31
...nastavak...
U biti bi mi prvi na listi bili japanci: Corolla ili nesto od Mazdi, a iza njih slijede Megane i Stilo. Sve ovisi o sredstvima s kojima cu raspolagati u proljece '04..
Nije iskljuceno ni nesto sasvim deseto ako mi slucajno uleti neka dobra prilika...

mytbyte
08-09-2003, 12:53
Potpisujem sve što i crni jack za Corollu 1.6 110 KS...

Napokon sam uspio (uz nešto muke, doduše) sam promijeniti H7 žarulju premda su u Auto Klubu najveci njihovi strucnjaci tvrdili da se za to kod Corolle mora ici u servis,...

Nažalost nisam vozio 1.4 ali 1.6 nije toliko skuplji, a kad ga zavrtiš niti jedno pretjecanje nije rizicno...samo ako ga držiš iznad 4000 ok/m...zapravo, poželiš ga stalno tako držati - zbog zvuka...hehehe...upravljac je pri vecim brzinima taman "težak" koliko treba, jako precizan i brz na odazivu...kocnice su SJAJNE...amortizeri su plinski i to se osjeti na stabilnosti i ležanju(nažalost, na lošim cestama se i previše osjeti ali i to je cijena koju za epitet jednog od najstabilnijih auta u klasi Corolla mora platiti)...

Jucer sam se na povratku s mora na D1 napreticao kao nikada do sada i to ne uvijek jer sam morao nego jer mi je bio ××××ni gušt spustit u trecu i slušati motor kako urla dok u hipu ××××m kraj onih koji su išli cak i malkice presporo za konfiguraciju ceste (da nije bilo bicikla na nosacu na vratima gepeka bio bih hrabriji u zavojima ali eto...)ah,kakav zvuk...uzmi ti 1.6...

Jedino što je iznimno iritantno, po meni, je lupanje stražnje klupe (crni jack, mislim da je rijec o zadnjoj klupi a ne polici jer kad netko sjedi straga ili kad je spustiš nema lupkanja)...to je standardna boljka svih Corolla i tvornica to zna, ali izgleda da zasad nemaju univerzalno rješenje osim da podstave držac što ne pali uvijek (barem ne kod mene)...

Sjedala su zato ××××no dobra...12 sati skoro neprekidno na putu i nikakvih problema sa sjedenjem (osim što sam na kraju izašao malo ukocen zbog uvijek istog položaja)...

mytbyte
08-09-2003, 12:59
Jel to law ograničio broj karaktera po postu dok mew nije bilo??? Tek kad sam skratio poruku uspio sam ju postati...

Naime, zanima me to sa Toyota klubom...tko će organizirati etc???

mc
08-09-2003, 13:16
Tnx mytbyte na komentarima...

M Toy
08-09-2003, 13:19
Dakle kao vlasnik 1.6 Corolle koja ce uskoro na servis 30000km: same pohvale, jedino $#&& lupkanje "otpozadi" (mislio sam da je registracija, oblijepio je cijelu gumom ali 0 bodova - sad mislim da je plastika oko trećeg štop svjetla)
Inače ubrzanje u toj klasi od 0 do 100km/h za 10.2s nema niti jedan auto (Megane, Focus, Golf, Alfa...) osim nove Honde Civic koja ima isto 10.2
Inace preticanje u trećoj ide do 6600 o/min i 140 km/h, a cijelo vrijeme vuče!!! Same pohvale u svakom slučaju, e da je bilo para za TS...

Fresh
08-09-2003, 14:41
''Focus je meni osjetno atraktivniji izvana, ali sam cuo dosta primjedbi od strane vlasnika''

Ma tko ti je to rekao, da ga nabijem... :)) :)) :))

mc
08-09-2003, 14:53
Fresh, ako ti je ogledalo pri ruci, mozda ga i ugledas. Daj ga naravnaj malo i u moje ime... :)) :)) :smile16:

skywalker
08-09-2003, 14:57
Fresh, pusti, pusti...sve je to dobro dok ne sjednes u (moju) 206-icu.
:smile18:
Mijenjal bi se ja s vama vrlo rado.

Mario Haas
08-09-2003, 15:46
Skywalker, trebao si kupiti moj 205GTI sigurno bi ti se svidio, a ne bi te ni zezao toliko.

:smile07:

toyota fun
08-09-2003, 16:59
Hvala svima na komentarima!
Ja sam naveo motor 1.4 jer je vožnja uglavnom gradska no ako je razlika od 13
konja toliko osjetna u vožnji OK!