PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kasko osiguranje



F 16
26-08-2003, 08:16
Zna li netko kako idu stvari sa naplatom štete preko kaska. Konkretno auto mi je udaren na parkiralištu. Otišao sam drugi dan na procjenu. Sad me zanima kako idu dalje stvari, da li oni meni isplaćuju sumu na koju je procijenjena šteta ili mi isplaćuju novac tek kad im ja donesem račune od popravka. Da li je moguća nagodba da oni meni isplate novac mimo računa, ako ja na primjer uspijem kupiti dio koji mi je razbijen preko oglasnika.

recaro
26-08-2003, 09:52
mozes birat.ili po njihovoj procjeni ili po tvojim računima.više se isplati po tvojim računima.odvezi auto majstoru gdje želiš i kada ti izda račune odnesi u osiguranje i oni plate.može i solucija da osiguranje plati majstoru al samo ak majstor sa njima ima suradnju.

F 16
26-08-2003, 10:21
Iz osiguranja su mi poslali procjenu da na autu ima 5.6 sati limarskih i 7.2 sati lakirerskih radova. Ako mi limar kaže da njemu treba npr. 6.5 sati da li to znači da te troškove razlike snosim sam.

sepra
26-08-2003, 12:30
Imaš nekoliko solucija evo ovako:

1. Došao si na procjenu i sve obavio, pa su ti oni dali izračun. Ti si se s time složio (radni sati i dijelovi)i sad bih želio da znaš o kojoj količini novaca govorimo jer bih ti to želio da ti isplate drito na račun. Eh, sada dolazi u pitanje o kojoj kući govorimo, jer svaka ima svoju politiku. Ali te ništa ne košta pitati hoće li ti to isplatiti i hoće li u komadu i KADA!? Jer neke to ne vole raditi, neke vole, neke ti plate pola a drugu polovicu nikad i tako dalje.

2. Ovo je najčišća situacija. Imaš kasko štetu. Tvoj auto je npr. Ford. Nakon što si dobio izračun štete odeš s njim kod OVLAŠTENOG Ford servisera, bilo kojeg. Jer izračun je uvijek prema normi ovlaštenog. Dođeš tamo s autom i izračunom i pitaš dečke da li taj izračun odgovara. Ako kažu da - super, ako kažu ne oni će sami pozvati osiguratelja na naknadni izvid ako treba. E sad najvažniji dio, ti imaš npr. Croatijinu policu i pitaš da li im to paše, odnosno ako kažu da, ti onda samo kad je auto gotov odeš s računom sevisera i njegovim žiro-računom u Croatiu oni ti to ovjere i ti se s ovjerenim računom vratiš i pokupiš auto. To kada će Croatia njima platiti, njihov problem. Najbrži i najbolji put.

3. Imaš štetu i izračun (u novcu!). Dođeš kod nekod majstora ali ne pokazuješ izračun. Popraviš auto i platiš mu. On ti izda račun, naravno popravak ne smije iznositi više od procjene štete. Odneseš račun u osiguranje i tražiš povrat novca. I to je to.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Fresh
26-08-2003, 13:41
Čekaj da se sjetim kak je to kod mene bilo, gle slučajnosti ja baš imam Forda.

Tip me udario i pobjegao, svjedoci su vidjeli tablicu i prema tome se saznalo tko je vlasnik, polica itd.

Auto sam otfurao na procjenu, zatim u servis. E sad me ×××× ak ja znam da li sam platio servi××××. Znam da u procjeni nije bila navedena zamjena zadnjeg veznog lima, ali kad su rastavili auto, vidjeli su da i njega treba zamjeniti. Tip iz Croatie je došao u servis, poslikao auto i priznao zamjenu. Mislim da sam platio cijeli popravak, a onda mi je Croatia isplatila novce. Znam da sam morao potpisati izjavu, da ako se utvrdi da sam ipak ja kriv za nezgodu, da ću im vratiti novce. Da to nisam potpisao, vjrovatno bi i danas, dvije godine poslije još čekao isplatu.