PDA

Pogledaj cijelu verziju : terenac ili SUV, polovan, koji kupiti???



taraba
25-08-2003, 12:50
Taraba vas pita za savjet...dakle koji polovan terenac ili SUV kupiti za 10.000 EUR, iskustva??? :smile11:<br><hr>

Dankas
25-08-2003, 14:52
Prvo treba reći za što terenac treba?
Ako je za vozikanje po gradu onda bilo koji samo da je ljep i uščuvan.
Ako je za pravu terensku vožnju po bespućima bolje je uzeti novu Ladu Nivu jer nema terena na koji se ona neće popeti. U vojski smo imali raznih terenaca ali Lade su uvjek išle tamo gdje drugi ne mogu (sigurno je bolja od svakog Land Rovera - provjereno osobno).

Od ovih gradskih, a sa kojima se nekamo može i van ceste, Pajero je po meni najbolji izbor. Zatim Nissan Patrol pa tek onda svi drugi. Inaće i Toyote Land Cruseri su jako dobre ali su dosta skupe i rjetko se nađu dobre polovne (uglavnom ih svi izraubaju).
Mercedesi su zakon za šminku ali su skupi kao drago kamenje.

govno
25-08-2003, 19:24
Land Rover Defender je ipak najveća zwer što se tiče svladavanja terena.

taraba
26-08-2003, 08:08
Valja li cemu Wrangler 2500ccm? Cuo sam da su svi motori do 1998 na Jeep-ovima shit.
Mislim da je drug \"govno\" u pravu za defender-a.
Ipak u pitanju je malo love za terenca.
Treba mi za lose puteve ai poneki izletic... :smile07: http://www.topgear.com/servlet/tg?DEST=/content/jsp/individualRoadTest.jsp&EVENT=1110&MAKE=Jeep:B9&MODEL=Wrangler:A1&roadTestNumber=02.html

Dankas
26-08-2003, 09:47
Land Rover Defender nije ni sluga Ladi Nivi što se tiće savladanja teškog terena. Osim toga to nije auto koji bi nekome poželio za imati doma. To je užasno neudoban auto za bilo kavo putovanje. Znam osobno jer sam se nekoliko puta vozio s njime, čak su bili i novi (stari nekoliko tjedana) na malo dužim relacijama (Zagreb-Split-Zagreb). Em' je spor, em' su sicevi katastrofa, em' je to auto koji se iz nutra i iz vana pere šlaufom, grijanje je na Webasto, a za provjetravanje kabine pomakneš ručicu pa se ipred tebe otvori rupa kroz koju gledaš cestu. To je auto zaista za ljude kojima treba radni stroj.Što se tiće udobnosti Lada je za njega limunzina.
Za loše ceste i pokoj izletić kažeš?
Mislim da je najbolje uzeti neki od japanaca, bilo koji. Može i Vitara. Ili, ako baš koćeš neki od Jeep-va. Ima ih dosta očuvanih. Jedino je kod njih problem potrošnja, ali tko kupuje auto takve vrste valjada se je pomirio s time.

E-type
26-08-2003, 13:47
Ladu Nivu, daleko najbolji price/performance kada su terenci u pitanju

govno
26-08-2003, 21:21
Ej tarabo, nemoj me zvati drugom, molim te. Možeš mi se obraćati jedino sa "gospodine".

VR6
27-08-2003, 00:28
LandRover Discovery 2.5 TDI, jedino je motor malo slab za tako tezak automobil, ali i oko 17 do 100 km/h za toliki automobil nije lose. Nissan Patrol je kao kamion, slicno se i vozi. LandCruiser se previse "gega" i tako dalje.

Defender je 100% terenac, al je izuzetno neudoban, jeste da je na terenu, pogotovo kratka verzija odlican, veliki klirens, itd. Ovog bi bilo najbolje obici.

njofra
27-08-2003, 05:58
lada niva........!!!!!!!
nova...u auto kuci za 6000E.mogu ti dati adresu i telefon tipa