PDA

Pogledaj cijelu verziju : ČUVAJTE SE DVAJU "AUDIJA 100" I STAROG BMW-A



UPOZORENJE VOZAČIMA
24-08-2003, 21:10
U posljednje vrijeme opet sve češće našim brzim cestama haraju varalice koji na prijevaru traže da vozači stanu, a tada ih napadaju i orobljavaju. Tako je u subotu bračni par koji se vozio autocestom od Zagreba prema Varaždinu ostao bez 37.000 kuna i dokumenata. Dan su prije dvojica stranih državljana upozorena da imaju kvarove na automobilima i varalice su im odnijeli 6000 kuna i dokumente iz njihovog automobila.
Uočeno je da se varalice kreću autocestama u dva "audija 100" stranih registracija i BMW-u starijeg tipa, također sa stranim tablicama.
Sustav prijevare u takvim slučajevima obično je vrlo jednostavan. Iz svojih automobila kojima se voze autocestama odaberu žrtvu, koja ništa ne sluteći vozi svojom prometnom trakom. Približe se svojim automobilom do vozila žrtve i počnu davati zvučne signale i mahati rukama da žrtvu upozore kako nešto s njenim vozilom tobože nije u redu. Kad se žrtva zaustavi, varalice također stanu, dođu do žrtve i upozore je neka izađe jer, na primjer, "sa stražnjim kotačem nešto nije u redu". U pravilu, naivna žrtva i njen suputnik izlaze iz automobila. Dok im jedan prevarant tumači što "nije" u redu s njihovim automobilom, zbog čega "moraju potražiti pomoć mehaničara", drugi varalica na brzinu iz žrtvinog automobila pokupi torbicu, novčanik, ključeve i slično. Naivne žrtve katkad još zahvale na upozorenju i produže vožnju u potrazi za pomoći, da bi poslije postale svjesne da su ostale bez ičega.
Postoji i inačica kada prevaranti stoje i zaustavljaju automobile pretvarajući se da im je stao auto ili da su ozlijeđeni. Čovjek stane da im pomogne, ali tada postaje plijenom kriminalaca, koji neki put ne prezaju ni od skidanja maske i fizičkog napada radi otimačine.

ris
24-08-2003, 21:23
več sam mislio da se javljaju neki biseri ,vozim audi 100 ,unutra 500ks...,a sta se tiče ovih ,mislim da bi mu glavu tamo prosuo da mi to napravi

Dr. Strangelove
25-08-2003, 07:42
...e da mi je naletit na takve dok sam s ekipom... Malo da izlječim frustracije... ma mogu bit i sam...boli me ×××××...

Fresh
25-08-2003, 12:21
Ma da, braćni par je mogao reći i da su im ukrali 50.000 kuna. Pa gdje su ih držali na sicu.

Najbolji su mi ti tipovi kaj furaju kod sebe masne pare u novčaniku ili torbici.

Ja kad idem platiti račune pa nosim kod sebe 5.000 kn, naguram ih u rukave i podstave, a da ih ostavim u autu, ni ne pomišljam o tome.

Kad su glupi i naivni nek ih kradu, kad se voze sa 37.000 kn u kešu onda doma imaju još pet puta toliko.

DKW
25-08-2003, 14:04
Ha, morat ćemo nabaviti alat za automobil zvan Magnum 357...

Hvala na obavijesti

600
25-08-2003, 19:11
Moj obrambeni alat se od danas zove pajser ispod sica! :smile18:

Dr. Strangelove
26-08-2003, 07:27
...još da su bar neki Rumunji... stranci... pa ih bez grižnje savjesti sa 30 kg utega bacit u obližnje jezero... mater im ××××× cigansku... a također i našim bajama od murije...

Mazda3
26-08-2003, 10:02
Zasto neki ljudi tako bezobrazni? Pljackati druge? To nema veze sa zdravim razumom....