PDA

Pogledaj cijelu verziju : peugeot 206 - - - novi?



ninja
17-08-2003, 11:05
Recite mi bilo što o tom autu jer znam malo ili ništa. Iskustva onih koji ga imaju ili znaju one koji ga imaju. Možda bih ga kupio pa me zanima. (možete ponuditi i odgovarajuće alternative). thanx :smile18:

skywalker_ odlog.
17-08-2003, 14:23
ja imam 1.4 XS, 2002/09.
Nisam sretan s njime. Valjda jedino di sisa konkukerciju (tj. u tom cjenovnom razredu) je design. Inace, imam osjecaj da je slampavo sastavljen.
Do sada sam isao na prilican broj reklamacija pa mi se, ak vec ne zgadio, a onda bar dobro zamjerio. Osim toga, za iste novce sam mogao dobiti opremljeniji Clio s boljim motorom. Ili Punto. Ako se potrudis pa procitas stare postove vidjeti ces da ljudi bas i nisu sretni s njime. Odnosno, svi listom daju prednost Cliu ili Puntu. Kaj ja znam, da sad kupujem auto ne bih se odlucio za 206.
Uzeo bih Clio. Od kad sam obavio potrebne reklamacije auto me sluzi, ali ostao je gorak okus.
Drugi puta cu se malo pomnije raspitati prije kupnje.
Moja preporuka - neka ne-nova Honda Civic ili Clio.

ming
17-08-2003, 14:48
sve je dobro ak te zeza za vrijeme garancije,ali mislim da nije to loš auto.ja imam 106 xs 1.4 i nemam bas nekih problema snjime,a auto ima 5 godina.. lijek za francuze je biti nježan snjima i REDOVNO ih servisirati..ne pljujem nikada po drugim markama,jer danas je sve stvar sreće kakav te (polu)proizvod zahvati..svaki auto je najbolji novi..a mislim da taj punto i clio nisu nešto bolji od 206ice..jer sam osobno čuo više ×××××× o njima nego o 206...al valjda zato kaj ih više ima..

skywalker_log
17-08-2003, 23:05
ming...zanima me kaj si to cul lose o njima. Fakat me zanima. Naime, sudeci po postovima na ovom forumu (a i ne samo ovom) dalo bi se zakljuciti da je clio nedosanjani san svakog tko ga nema.
A za 106 sam i ja cul da je ok, ak zbog niceg drugog onda zato jer je jednostavniji (nema toliko elektronike).
Nego...ak pogledas ponudu za clio i 206, vidjeti ces da clio dere 206 po snazi motora u istoj kubikazi, manje trosi i ima vise opreme.A i zavrsna obrada je puno bolja u cliu, koliko sam ja imal prilike vidjeti.
Jedino kaj mi je clio grdi ko smrt, i tu si nemrem pomoci.

skywalker
18-08-2003, 07:48
...konacno ulogiran kak spada.
Ninja, samo da jos dodam - razmisli i o Yarisu. Malo je skuplji, ali vrlo pouzdan i kvalitetan. Ljudi ga hvale.
Medjutim, dijelovi su mu prilicno skuplji, kao uopstalom i svim japancima.

ming
18-08-2003, 13:13
na cliu hoće otpast plastika ispod ručice mjenjača,pa je obavezno klimava plastika na sjedalima,voda ulazi u bunker, 3 brzina je sjebana(2primjera u mom mjestu)dok spuštaš el stakla svjetla gube na intenzitetu! prednji blatobrani pucaju ko stiropol..čemu više?? uz to je SERIJSKI da clio troši ulje... a punto..ima totalno mušičavu elektroniku,mom frendu je otišla radilica na 25 000km! pa si pogledajte malo zadnje auspuhe kolko su brzo hrđavi.. pa pogotovo na izlazu iz motora-nikad nisam vidio da je na nekom autu tako hrđav auspuh. uz to zvuk diesel motora na fiatima je zbilja...koma bez uvrede.e da, na 2 god starom puntu izgorjele instalacije? pa kako to?? baš se pitam. uz to obavezno suzi ulje na diftungu glave...

E-type
19-08-2003, 15:15
Jesi li razmisljao o Nissan Micri, auto je cijenom dosta povoljan, ima puno opreme, garancija 3. godine, dopadljivog dizajna (mozda malo zenskast).

Girrari
20-08-2003, 09:35
Sorry, ali pola ovog kaj si nadrobil o FIAT-u je bedastoća.
Pogotovo ovo za auspuh. Naime, auspuh ima jednu malu rupicu za odvod kondenzata tak da uopće ne hrđa. Meni nakon 30 000 100% gradske vožnje nema ni h od hrđe.<br><hr><font color="blue">Burekman</font>

skywalker
23-08-2003, 16:38
Girrari, gle...ti si meni fakat simpa, al nekad mi se cini da malo previse slijepo branis boje Fiata. Naime, zasto ne dopustis da neki ljudi i nisi tak sretni sa svojim fiatom kak si ti ?
Evo, primjerice moj sogor je vozio punto i imao je takvih problema s tim autom da je to strasno. Ne kazem ja, naravno, da je fiat los ili ne znam kaj, samo zelim reci da ima ljudi koji i nisu imali toliko srece ubosti kvalitetan primjerak, pa stoga imaju pravo pljuvati po njemu.
A i na forumima sam procital o njima bljuvotine svake vrste. Jos jednom, pusti da covjek ima svoje misljenje o tim autima...ak ga je kupil i nije zadovoljan njime, tko mu moze braniti da se zali i da kaze da je to los auto.
Evo...ne bih vise, da se ne uvrijedis
:smile10:

Initiale
23-08-2003, 19:32
Ja fakat nisam cul za te probleme kod punta,znam nekoliko vlasnika i svi su zadovoljni s autom,a pogotovo nisam cul ni videl probleme koje je ming opisal kod clia,6 prijatelja -ica i poznanika ima clio i najveci kvar je bio otkazivanje pumpe za gorivo na 1.4 i to je uklonjeno pod garancijom,a kod susjedinog clia je otislo daljensko zakljucavanje i to je sve.
Pred dva mjeseca frendica je kupila rabljeni star 2 god na moj savjet i super je zadovoljan s autom.
Puno vece probleme su imali frendovi s bmw-om,320 d zapalile se instalacie,525 tds otisla masina,528 curi ulje

skywalker
24-08-2003, 15:08
initiale, ma ok je to...Samo kazem da sam cul da se ljudi zale i na njih, ali po mojoj slobodnoj procjeni, priznajem, ipak puno, puno manje nego na, primjerice, 206. Ove svinjarije kaj ja imam s tim kolicima od Puga ne bi pozelio nikome. Ok, mozda sam upiknul bas takvog zmrdanog, ali koliko vidim stvarno se ljudi puno zale na taj auto. Daleko od toga da je to totalni shit od auta, al ja svakako vise necu kupiti Peugeot, a 206 necu nikome preporuciti.
××××ga, popusio sam i tu sam di sam.

T-IE
24-08-2003, 15:17
Initiale, ti si iz KC jel? :smile08: <br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

Initiale
24-08-2003, 15:43
Da

T-IE
24-08-2003, 19:38
Imam rođake u Koprivnici pa često znam doć gore. Oni su blizu autobusnog/željezničkog kolodvora...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

T-IE
24-08-2003, 19:40
A možda i znaš rođaka. Radi na carini. Prije je bio na gp Gola, a sad je na željezničkom gp s Mađarskom. Dražen se zove...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

T-IE
24-08-2003, 19:40
I sorry svima šta sam skrenuo s teme...

Initiale
25-08-2003, 17:11
Mislim da znam,zena mu dela u glazbenoj skoli,imaju klinca 7-8 god starog

T-IE
25-08-2003, 23:46
E upravo taj. Vozi Hyundai Accent. Šta ga znaš dobro ili iz viđenja?

Initiale
26-08-2003, 08:36
Ma ja ga poznam iz viđenja,zivim blizu njegove majke i skoro svaki dan prolazi kraj moje kuce,a moj stari pozna njegovu majku,a stara radi s njegovom punicom tak da smo na bok

Dankas
26-08-2003, 10:00
Moj brat radi u firmi koja izrađuje sanduke za kombije i kamiončiće. Često surađuju sa ljudima iz Peugeota pa je tamo upoznao ljude. On inaće vozi Golfove dizelaše, ali mi je neki dan rekao da bu s njima prestao jer su preskupi i da razmišlja o 307. Kada sam ga pitao za 206 1.4i koji bi možda ja uzeo. Malo se raspitao i rekao mi je da ne uzimam. Ljudi u Peugeotu, i to na više mjesta, rekli su mu da imaju puno problema i reklamacija sa tim autom u zadnjoj godini dana pogotovo. Navodno da su pisali i u Peugeot u vezi sa time. Odgovoreno im je navodno da imaju neke probleme u završnoj kontroli u tvrnici gdje se sklapaju ovi koji dolaze u Hrvatsku, i da budu frendly sa ljudima prilikom reklamacija. Eto to je ono što znam. Inače, 206 je ljep auto i o tome nema ni govora. Možda, s drugim motorima nema toliko problema.

T-IE
26-08-2003, 20:56
Pa initiale, ti si onda blizu Trga Petra Krešimira 4? Onaj kvart sa stambenim zgradama i puno zelenila oko njih? Blizu želj. kolodvora...

Initiale
27-08-2003, 18:09
Da,jako blizu nekih 50 metara od onih zgrada nasuprot(preko igralista) one gdje je dražen

T-IE
28-08-2003, 19:33
Eto kako je svijet mali... :smile07:

Girrari
04-09-2003, 11:43
Sky, pazi; ako će netko pljuvati po FIAT-u tada ću to prvi biti ja. Mogu pljuvati po slaboj gami proizvoda, po tome kaj nemaju pošteni sportski model, po tome kaj su proprčkali Abarthov znak... itd itd.
Ali ono kaj je onaj tip nabrojal je takva hrpa gluposti i ×××××× da to ne podnosim. Imam Punta, vozil sam sve benzinske verzije Punta, radio sam na osnivanju Punto kluba i ××××no znam kaj na tom autu može, a kaj nemre otić. Zato znam prepoznat kad netko ××××, a kada govori istinu.
Nije Punto savršen niti je bez grijeha, ali kaj su gluposti, su gluposti.

Za ovog tvog frenda ne znam. Ako je imao starog Punta, onda je vrlo moguće da je imal ×××××× jer oni baš i nisu bili oličenje kvalitete.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Girrari
04-09-2003, 11:44
Sorry, šogor, a ne frend; krivo sam pročital.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

skywalker
04-09-2003, 12:28
Girrari, :))
Cuj, stvarno se ne bi htel prevec mijesati jer ni izdaleka ne znam o autima koliko znas ti, samo velim kaj sam cul. No, istini za volju, 206 me razocaral definitivno, kako po onom sto prolazim s njim, tako i po pricama drugih vlasnika.
Kaj znas...mozda sam latentni Fiatovac.

AUDI TT
13-09-2003, 16:31
:smile09: LAŽLJIVAC!!!

shoby
03-05-2004, 14:34
Niposto!!!

VEX_xx
03-05-2004, 17:35
sorry guys, ja cu se malo umjesati.naime, 98 moj frend kupuje prvog 206 1.4. sve ok, no problem.ne trosi ulje itd, ZA TE PARE ko bog.2001 ja kupujem 206 1.6 16v 110 ks.mrak. ide super, trosi 7-10 litara.do jaja.u 3 godine promjenio zarulju desnog fara. REDOVITI SERVISI do 70 000 me kostali 1700 kn.( koliko kostaju servisi na Fiatu-Renaultu ???).2003 godine frend kupuje novi 206 1.6 16v, mami ostavlja 1.4. sve super sve 5,a drugi frend kupuje 206 2.0 hdi.danas imaju po 20-ak tisuca i sve do JAJA. ja prije mjesec dana kupio 206 RC 180 ks, seka vozi 1.6 . doduse, imam 1600 km, ali NEMAM zamjerke.auto je najljepsi u klasi, servisi su duplo jeftiniji od konkurencije, a razlike u opremi ima samo u jeftinijim izvedbama.
206 xs (sportski paket) 1.6 16v 110 ks ima: daljinsko, centralno, ABS, servo,elekt. stakla, elekt.grijane retrovizore,sportska sjedala, alu felge 15 cola,putno racunalo itd. itd. a kosta 96000 kuna. punto nema nista takvo, a clio takav je 105 000 kuna. pa izracunaj. a 206 je 100 puta ljepsi od one kante od clia. a i njega bi radije vec ono talijansko smece

VEX
03-05-2004, 18:59
to znaci da smo frendovi i ja kupili 5 komada 206 ( a i moja teta, i dvije komsinice,a komsija ima xaru 1.6 16v). NIKOME NISTA LOSE se nije dogodilo.auto je mrak.mozda su losije ove slabije izvedbe, ali za te pare...

aašaa
27-05-2004, 00:07
ljudi da li uopće postoji neki ljepuškast sportski mali autić (recimo peugeot 206 ili sl.:)) polovni,ne stariji od 1999. i diesel, a da je do 9000,10000€???i još da je crni.. milina :) da se trudim uopce ili da odustanem i bolje potrazim nekog frajera da mi kupi pilu hahaha ;)

FpuntoHGT
27-05-2004, 09:35
Kazes punto nema nista takvo a? E pa prijatelju moj punto ima sve sto si nabrojao pa prvo malo provjeri podatke prije nego pocnes srat po necemu... 1.8T HGT 99.god za talijansko trziste, automatska dvozonska klima, el. pokretani retrovizori, sjedala, prozori, siber, abs, bas, asr, 4 zracna jastuka i da ti ne nabrajam dalje! Ak ti se ne svida tvoja stvar, meni se recimo 206 ne svida ni najmanje pa ne ××××m po njemu! E da, samo da ti kazem da je redovni servis za punto puuno jeftiniji nego za peugeot, znam jer buraz ima 307, a prvi susjed 206 hdi pa smo usporedivali cijene odrzavanja...

sky_unlog
27-05-2004, 16:50
ovo da je servis puga duplo jeftiniji od konkurencije je teska glupost.