PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opel Astra



Set
16-08-2003, 17:35
Zanima me kako su zadovoljni vlasnici novijih Opel Astri, osobito motora 1.6, 16V, 100KS. Navodno ni Opel više nije ono što je nekad bio. Priča se da ovi modeli Opela koji dolaze kod nas ionako nisu proizvedeni u Njemačkoj nego u Poljskoj. Kupiti ili ne?

Rose
16-08-2003, 18:19
Moj frend ima Astru staru jedno 4 godine, verziju sedan s 4 vrata ( mislim da je baš 1.6. motor ) i nije baš prezadovoljan. Žali se da je auto bučan, da plastika cvili sve u šesnaest, da mu je auto pretvrd, da dosta troši.
Ali koliko god on kukao, dosad koliko znam nije imao nijedan jedini veći kvar, a da li je preporuka kupiti ga, to ne znam.

prle
20-08-2003, 11:03
imam 1.6 al ne 16v......nego onu s 75ks....

isto sam se dvoumio izmedju 16v.
ljudi su mi rekli koji su je imali ili imaju da je bolji klasicni motor s 8v.....glede odrzavanja,elektronike,potrosnje............

i nisam fakat pogrijesio! :smile20:

Set
20-08-2003, 17:53
A što mislite o Astri Viva 1.2 16V 75KS ( cijena svega oko 11000 E ). Navodno idu k'o alva...mada nemaju skoro ništ od opreme.

Dr. Strangelove
21-08-2003, 07:16
evo da se i ja malo uključim.. frend je u ponedjeljak kupio rabljenu Astru 1,7 DTI CDX,'00 kod PSC-a... ima ih pun k. tamo... sve su iz uvoza.. autić je zasad fakat ok.. ko nov... ali što me je iznenadilo... sicevi u toj Astri..koja je još uvijek aktualni model su fakat lošiji nego u onoj prijašnjoj generaciji... daleko su tvrđi, sa manje bočnog oslonca i više nemaju regulaciju naslona za glavu po nagibu?? tj... korak unazad od prethodne astre... to mi je prvi put da sam vidio da novija generecija nekog automobila ima jednu tako važnu stvar kao što je sic, usraniju nego prethodni model... totalno ne kužim...inače ostatak auta ok... 1,7 DTi fakat slabo vuče...ali je začuđujuće tih u kabini...

Antisha
21-08-2003, 17:24
Ja sam danas bio u salonu OPEL i rekoše mi da su ovi modeli koji se kod nas nude proizvedeni u Njemačkoj i da nema nikakve brige.
Sjedala su zaista tvrda i pomalo neudobna ali to je tipično za njemačku kvalitetu vozila. A model 1.7. TDI kod nas je navodno dosta tražen.

Rose
21-08-2003, 18:32
Da budem iskren, meni se nekak čini da je taj 1.7 diesel motor sa 75 KS živa pljuga (osim potrošnje).

Dr. Strangelove
22-08-2003, 07:03
...a ××××ga to kupuju ljudi koji apsolutno nemaju afiniteta za bržu vožnju... treba im čisto prijevozno sredstvo.. još ako rade veću kilometražu...onda je taj 1,7 DTI idealan za njih...

Rose
22-08-2003, 18:14
No, no, to sam i mislio, da je dobar za malo stariju populaciju koja radi veći broj kilometara, ali za ostale 75KS na ovaj motor zvuči dosta neuvjerljivo.

Što se tiče Astre Viva 1.2, taj je motor još manje uvjerljiv; Astra je dosta teška i nekak si baš ne mogu predočiti kako taj stroj vuče pod opterećenjem, recimo na uzbrdici.

prle
27-08-2003, 06:00
astre kod nas kod zastupnika iz njemacke.......kako mogu lagati!!!!sve madjarska......poljska!!!ako kog interesira ima stranica na webu..gdje se vidi po brojevima sasije gdje je auto slagan..........pa nebu nas niko je..... :))

Dankas
27-08-2003, 07:49
1. Naši prodavaći u salonima su mahom priućeni ljudi (i ženskice, naravno) koji nemaju blagog pojma gdje se koji auto radi. Poseban je problem što ti ljudi često rade malo za Peugeot, malo za Opel, malo za VW pa tako nemaju nikakvog pojma gdje se što radi i često nisu prošli nikakvu edukaciju. Naravno za njih je Opel njemački auto i naravno da se radi u NJemačkoj, Citroen u Francuskoj i sl. Često nemaju blagog pojma da se Citroen Saxo npr. nikada nije niti radio u Fransuskoj već u Španjolskoj. Isto je i sa Fordom Galaxy i VW Sharanom. Ti se auti nikada nisu radili u u Njemačkoj, već se rade u Španjolskoj. Porsche Boxer se proizvodi u Finskoj. Motori za Audi, kao i Audi TT proizvode se u Mađarskoj.
2. Astra 1.6 16V? Moj tast je prošle godine kupio jednu. Auto je O.K. i za sada nema niakavih problema. Istina on prelazi jako malo kilometara (ispod 10 000 godišnje). Auto ide jako ljepo jedino za moj pojam malo previše troši posebno u gradu. Ali s njime nema nikavih problema Mislim da je to dobar izbor ali za nekoga tko se ne vozika po gradi već uglavnom po otvoronej cesti i autoputu.

Rose
28-08-2003, 14:04
Prle, mogao si ovdje puknuti link, da vlasnici Opelovih vozila provjere voze li motorizirane tačke iz Istočnog bloka, ili ipak auto. No zanimljivo je da kod tih vozila koji dolaze iz poljskih, mađarskih, azerbejđanskih, proruskih i pakistanskih potleušica (gdje još uvijek sklapaju vozila ručno, srpom i čekićem) u dokumentima fino piše da su auti iz Njemačke; navodi se čak i ime grada gdje Opel ima svoju bazu (neki Sch...;sta ja znam!)

I tako, kupiš si Opela i onda se on nakon par tisuća kilometara počne raspadati. Prvo ti otpadnu kvake na vratima, onda propadnu stakla, zatim se otkinu čitava vrata; onda odjednom zvizne hauba, pa odleti krov...
I eto što ti je OPEL kojega u tamo nekoj šupi koja smrdi po majstorskom prdežu, znoju i Castrolu starom 10 godina šarafi bivši ročnik pukovnika Gadafija ili sin ubijenog nećaka ubijenog strica muževljeve tete od Visarionoviča.

Mislim da bi još u doba ruske carice Katarine Opel imao svoje pogone u carskoj Rusiji, da kozaci nisu naguzili i protjerali sve njihove priučene mehaničare.

Opel N Joy
05-09-2003, 19:58
Evo, ja ću vam ispričati nešto o Astri. Vlasnik sam nove Astre 1.6, n-joy, nekih mjesec dana. Što se tiče motora i performansi sve je OK (unutrašnjost je tiha čak i kod malo jačih ubrzanja), ali konačna izvedba plastike na nekim je mjestima blagi očaj. Kritične točke su ručkice iznad vrata za putnike. Tko se malo čvršće primi mogao bi se iznenaditi ako mu čitava ručka, zajedno sa svjetlima za čitanje, ostane u ruci. Zatim plastika između prednjih i stražnjih sjedala, koja je toliko tanka i savitljiva pod prstima, da je to užas jedan. Kad čovjek to dotakne čisto se pita je li taj auto uopće vidio Eisenach i Njemačku. Zatim, gumb ručne kočnice, pa plastični podizač sjedala koji se pomiču lijevo-desno i po nekoliko milimetara. Ručkice za ventilaciju su katastrofa (ona za svjetlo još se može oprostiti).
Općeniti dojam je poražavajući i sada mi je krivo što se nisam odlučio za Xsaru čija je konačna izvedba daleko bolja i kvalitetnija.

Opel N Joy
05-09-2003, 20:04
Ah, da, zaboravio sam dodati. Ako imate više od 1,80 visine, računajte na slabiju preglednost (pogotovo semafora ako ste u prvim redovima), na poteškoće pri izvlačenju iz auta van. Stalno ćete imati dojam da sjedite previsoko i nećete si moći pomoći jer podizač sjedala na minimumu i podizač volana na maksimumu za visoke ne nude ništa više osim nespretnog i nesretnog provlačenja van. Izbubat ćete si sva koljena.
Osim toga visoki se ni u vožnji neće osjećati naročito komotno. Daleko je bolje sjediti otraga, nekako je "niže" i udobnije.

Opel- hvala
22-09-2003, 13:45
Imal sam kadeta pa vectru pa astru D. Nakon svega velim bok Opelu. Vise ne . Japanca (Honda,Toyota) - to. :smile07:

brunosa
04-02-2004, 22:30
:smile15: Imam 1.6 16 v 99 god., prvi vlasnik, 75000 km bez kvarova od prvoga dana, jako sam zadovoljan malo troši cca 7 lit i dosta je jeftino održavanje

defi
06-02-2004, 03:14
prijatelj mii ima 1.2 16v...totalna katastrofa! mijenjana elektronika, letva volana i niz sitnica

stjepan h
06-02-2004, 14:31
Nerazumijem ljude koji kupuju auto,a znaju gdje se proizvodi i sad je netko drugi kriv za nezadovoljstvo.
Svi su pametni i traže nemoguće.
Ja sam vlasnik Thalije i prvo u salonu što sam rekao "To je iz Turske umjesto R19!" Odgovorili su da je jeftinija proizvodnja i da je vozilo u redu.
U prometnoj je zemlja Francuska pa ljudi nek pričaju što hoće ali ja sam zadovoljan i nesumljam u kvalitetu jer je to Renault gdje god ga proizvodili.
Tako je i za ostale marke tipa VW,Fiat,Opel.

marek
10-02-2004, 09:10
gdje se moze naci broj sasija na netu da se vidi gdje je automobil sklapan.

to je spomenuo clan prle pa me zanima.

prle
11-02-2004, 08:15
sorry decki malo sam duze bio odsutan s ovih stranica!

www.analogx.com/contents/vinview.htm

ŽUTI
20-02-2004, 13:35
ZABORAVI OPEL!99god JE U FIRMI GAZDA JUPIO 6OPELA ASTRI I 5IH SE POKVARILO U ROKU 2godine!TO JE NJEMAČKI POLUPROIZVOD ISTO KAO I WV-GOLF!OPEL JAKO PUŠI,SAMO JE OSTALO IME,A TO VIŠE NEMA VEZE SA NJEMAČKOM KVALITETOM,NEUDOBAN TVRD-MOTOR MASTAN I SLINI NA 60000KM,A HONDA SA 170000KM NIKAD KVARA I MOTOR JE ČIST KO SUZA!AUTO CUKA DOK SE NE UGRIJE,DESEL JAKO LOŠ,NIJE ZA USPOREDBU SA FRANCUSKIM A KAMOLI MERCEDA I AUDIJA!OPEL PREVIŠE KOŠTA ZA ONO ŠTO NUDI,DALEKO BOLJI ODABIR JE FRANCUSKI PEUGEOT ILI CITROEN HDI,UDOBNIJI SI I NE KVARE SE! :smile15: :smile15:

ŽUTI
20-02-2004, 13:37
OPEL NE :smile15:

ŽUTI
20-02-2004, 13:39
SVI KOJI SU TI REKLI TOČNO SU REKLI OPEL SE NE PROIZVODI U JEMAČKOJ VEČ MAĐARSKA,POLJSKA RUMUNJSKA!IZVOLI ;)

ŽUTI
22-02-2004, 22:06
HELP !!!U VELIKOJ SAM DILEMI IZMEĐU OPEL ASTRE I ŠKODE OCTAVIE-ŠTO KAŽE VIJEĆE STARACA ? :smile17:

astra
22-02-2004, 22:49
preporučujem ti astru! octavia je drlog a ovi trenutni modeli free i tak neki nude se sa starom unutrašnjošču pogledaj armaturu! Astra je puno bolja

astra
22-02-2004, 22:49
preporučujem ti astru! octavia je drlog a ovi trenutni modeli free i tak neki nude se sa starom unutrašnjošču pogledaj armaturu! Astra je puno bolja

Josef
26-02-2004, 18:58
To je najbolji, imam ga već 5 godina, bez greške!

manitu
10-03-2004, 23:44
eeej ljudi moze li mi iko reci neki link gdje bih mogao pogledati nesto o astri 1.7 dti...verzije od 97-99....zanimaju me tehnicki podaci...mane...i sl
hvala

kupac1
24-03-2004, 00:34
;) :smile10: :smile15:

opelovac
27-03-2004, 21:12
u mojoj astri classic lijepo piše da se proizvodi u poljskoj

ZZZ
19-04-2004, 21:41
Nova Astra - super auto - za izbjegavanje! :smile09:

Adrian
27-04-2004, 15:57
Imam Astru 1.6 16V kupljenu ovdje 98 godine, i jako sam zadovoljan. Na autu su rađeni redovni servisi, i nije bilo kvarova. Vozio sam Astru F, sad vozim Astru H, i uplatio sam Astru H. To valjda dovoljno govori samo po sebi. Ovu Astru koju sad vozim prodajem, info je na stranici
www.aurelis.hr/astra.htm
Bez obzira zanima li vas moj automobil ili ne, svakako preporučam taj automobil.
Pozdrav svima

alien5
28-04-2004, 07:22
Sačuvaj me bože Astre!
A uspoređivat Octaviju i Astru je ko uspoređivat Mercedes i fiću! Iako je i fićo bolji od Astre!

BELI
03-05-2004, 10:16
Imam Astru 1,7 DTI godinu i pol. Za to vrijeme mi je dvaput mjenjana servo pumpa volana i dihtung na poklopcu motora jedanput. Žalio sam se čak u Mađarsku, ali žali bože vremena. Ponašaju se monopolistički i bahato. Ima li tko slična iskustva? Treba mi i savjet kuda na sevis poslije garantnog roka. :smile08:

heeeelp
12-10-2004, 21:44
Molim , ako netko zna, da mi kaže di se sve proizvode Ferrari, Lamborghini i Masserati??? Unaprijed puno hvala...... :) :) :)