PDA

Pogledaj cijelu verziju : Honda sivik....vasa iskustva



bla bla
07-08-2003, 10:11
Planiram kupiti hondu civic 1.6ils coupe, 140000km , 96 god. pa me zanima vase misljenje o tom autu
inace auto ima full opremu osim koze...

e da i dode 8000 eur..

Yoko/
07-08-2003, 10:29
..ganjal sam 3 mjeseca civic 1.5-16v iz 93. god. koja je imala 250000km i autić je juril ko lud.Taj auto ima i odličnu getribu.Još danas mi je u ljepom sjećanju taj autić :smile15: ...

KAMI-
07-08-2003, 16:23
Imam civic 1,4 is i sve najbolje o njemu.Auto imam godinu i pol ,nikavih kvarova za sad.Auto je 97 godište.Neznam kako se bivši vlasnik ponašao s autom al ja ga ne štedim.Jedino kaj ga ×××× je malo veča potrošnja al nemrem ni očekivat niš drugo kad je svako malo u blokadi.Uglavnom nebudeš se s×××× ak ga ubodeš. :))

Hondo
07-08-2003, 17:32
Imam treću Hondu i o njima samo najbolje. Vozio sam dva Civica, od kojih je drugi bio '96.g. sa 1.4 motorom. Kupio sam ga sa 100tkm, prodao sa 160tkm, a u međuvremenu sam ga u dvije godine vlasništva gazio do jaja i na njemu napravio temeljiti tuning. Prodao sam ga prijetelju koji ga i dalje 'dere' a auto ide i ide.
Uz put, prodajem Accord. Pogledaj na forumu o prodaji.

culav
07-08-2003, 19:38
prvi sam vlasnik civic-a,99 godište i idući auto iskljućivo honda,to dovoljno govori.Inače prevalio je 80tk.Redovan servis i neboj se.Samo naprijed.

bla bla
07-08-2003, 19:48
e da ,zaboravil sam pitati kolika mu je potrosnja. ovaj mi je reko 9 litara, al neznam bas ...ovo je 1.6 (92kw).. mogo bi ocekivat negdje oko 12 L ha?

Nippon
07-08-2003, 19:57
Civic 1.6 - :smile20: :smile18: :smile19: Kupuj odmah!

Brock
08-08-2003, 12:51
http://www.storevalley.co.uk/ssmotors/listings/433.jpg

http://www.jspeed.net/images/civic181.jpg


http://www.jspeed.net/images/Civic106.jpg

Lijepo... ;)

KAMI-
08-08-2003, 15:44
HONDO ,kad kažeš temeljti tuning šta misliš pod time.I ja imam taj 1,4 pa me zanima kaj se da na njemu napravit.

Mario Haas
08-08-2003, 15:51
Hebote, kupuješ auto od 130KS i pitaš za potrošnju... Kamo ide taj svijet.

:smile10:

Hondo
08-08-2003, 17:04
Ha sad to temeljiti tuning se da svakak shvatiti. Ukratko, ja sam izveo sljedeće: potpuno otvoreni auspuh od motora (grana 4u2u1, no kat, nema srednjeg lonca, zadnji lonac protočan) - Supersprint, direktni filter, povečan promjer usisne grane kod leptira, drugi reg. pritiska goriva, H&R, Koni, OZ 15¨. To je otprilike sve. Nakon tih zahvata, auto je išao puno bolje (npr. model 1.5 vtec sa 115 ks mi nije mogao ništ), Vmax u 4. cca realnih 195 km/h, a ležanje je bilo ko na tračnicama. Čip nisam stavljao jer mi je bio presukp, a smatrao sam da dobitak na sve ovo i ne bi opravdao ulaganje.
E da, potrošnja je kod ganjanja bila cca 12l. ;)

INTERCEPTOR
08-08-2003, 18:29
Koja je uloga tog regulatora pritiska goriva? tj. što si dobio s time?

KAMI-
08-08-2003, 18:38
Eto ja sam na svojoj stavio zamjenski k&n ,od soleta protočni zadnji i srednji te maknu kat.
Isto sam imao okršaj s 1.5 te ju imao do 100 km, za kakvu dužinu auta al onda me počela lagano sustizat.Daj mi reci drugi reg.pritiska goriva kak to funkcionira ,kolko košta i kaj bi stime otprilike dobio.I još jedno pitanjce mislim stavit kraće opruge al neznam za kolko da ga spustim i kolko če mi auto bit tvrđi i ovak je dosta tvrd.U biti zadovoljan sam s ležanjem jedino mi optički zgleda nekak previsok.Daj kakav savjet .Hvala. :)

Hondo
08-08-2003, 19:40
Regulator pritiska goriva je uređaj koji kako mu i ime kaže regulira pritisak goriva u onoj razvodnoj 'letvi' iz koje gorivo ide u injektore. Dakle pumpa iz rezervoara druka gorivo do motora, a kod motora pritisak se još dodatno regulira prije ubrizgavanja u cilindre. Kad je injektor otvoren u jedinici vremena ubrizga se određena količina goriva pod pritiskom koji regulira regulator pritiska. Ako podigneš pritisak, logično, u istoj toj jedinici vremena ubrizgat će se veća količina goriva što za rezultat ima bogatiju smjesu. Zapravo ista stvar ko dok na frgazeru staviš veću dizu. Naravno da bi to sve imalo smisla motoru treba dati dovoljno zraka i omogučiti dobar ispuh jer sad je i veća količina ispušnih plinova. Poveća se potrošnja, ali i performanse, osobito moment. I ne treba pretjerivati sa podizanjem pritiska jer od toga lagano stradavaju injektori.

Od opruga preporučam H&R koji po njihovom spuštaju auto kojih 3 cm ali realno auto ide dolje skoro 5 cm. Ti federi idu na obične amortizere, auto postane malo tvrđi, na cesti se puno popravi, a optički mu samo to fali. Nikako nemoj da ti netko reže ili sabija postoječe federe jer od toga nema koristi.

INTERCEPTOR
08-08-2003, 20:31
Hondo, pa zar se količina benzina ne povećava sukladno s povećanjem zraka tj. automatski ako ide više zraka elektronika daje više goriva? Ili je to do određene granice'

A za opruge, zar ne bi trebalo malo skratiti amortizere ako ide do 5 cm?

Mario Haas
08-08-2003, 21:16
Dobro si ti to shvatio INTCP, ali to je sve u granicama koje su htjeli i odredili inženjeri u tvornici, vodeći računa o svim aspektima korištenja auta. Trajnost, potrošnja, performanse, bla, bla. Auto je uvijek kompromis. Tako ti je i s ovim, ja bi ih nazvao doradama kojima motor više daje ali i više uzima, kužiš. To je relativno jednostavan zahvat a može dati dobar efekt.

KAMI-
09-08-2003, 10:19
Hondo,znači ti si metnuo samo opruge i ostavio ser.amortizere.Kak ti je ovjes podnosio tu torturu,valda znaš kakve su ceste ak si iz Zg.Nebi štel mjenjati svako malo neku ×××××riju.

KAMI-
09-08-2003, 10:24
Znači regulator pritiska se nemora mjenjat več se samo podigne s njim količina benz.To mogu otić kod bilo kojeg honda servisera valda da mi to napravi.

Hondo
09-08-2003, 12:21
Jedno kraće vrijeme sam imao serijske amortizere koje je ionako trebalo mjenjati, pa sam odriješio kesu i stavio Koni. Teško je tvrditi da auto sa kraćim federima i običnim amortizerima postane tvrđi. Po meni je točnije reći da se auto drugačije ponaša. Krači federi su nešto tvrđi, no ako su ti amortizeri OK, neće se to tak jako osjetiti. Važnije je da je sa kraćim federom skračen put koji radi kotač odn. cijeli ovjes, pa ti je i osječaj sasvim drugačiji. Naravno, idealno je staviti federe i malo zatvorenije amortizere.

Rijetko koji auto ima reg. pritiska koji dopušta štelanje, pa tako ni serijski Hondin nema tu mogučnost. Možeš kupiti drugi, ajmo reći univerzalan, na kojemu opet moraš malo izkemijat da bi mogao štelat pritisak. Ja sam kupio reg. za Fiat Tipo (mislim da je bio) koji je onda koštao cca 200 DEM u Italiji. Na novim autima je takav zahvat jako teško do nemoguče izvesti jer reg. pritiska imaju zajedno sa pumpom u rezervoaru i još gomilu elektronike koja nadzire kvantitetu ispuha, tako da trebaju veliki zahvati, a dobici su upitni.

KAMI-
09-08-2003, 14:43
Hondo hvala na odgovorima.Muči me jedino to kaj sam čuo od dosta škvadre da im auto skače po cesti poslje spuštanja tak da neznam jel bum se upuštao u to ili ne.Da živim negdje drugdje sigurno al po ovim oranicama neznam.
:o Ma hebiga budem pa kud puklo da puklo. :smile09:

INTERCEPTOR
09-08-2003, 15:09
Istina je da ako se previše otvrdne auto, ležnje će biti diskutabilno i auto će skakutati na grbama i neravninama tj. neće imati vremena da amortizira sve to.

Zato je najbolje imati amortizere sa štelanjem tvrdoće.