PDA

Pogledaj cijelu verziju : Clio - blatobrani



skywalker
28-07-2003, 06:53
Ne znam jel sam dobro shvatio...Kaj Clio ima plasticne prednje blatobrane?
To je sad neka furka na sigurnost ? Ak je, onda je Trabant najsigurniji, onak od kartona.<br><hr>

mc
28-07-2003, 08:29
Nije to stvar sigurnosti. Pa zar mislis da te pleh stiti pri sudaru? :o
Plasticni blatobrani se rade zato sto se pri manjim "sudarima" tipa cesanje stupica, parkiranje i sl. gluposti, ti blatobrani savijaju i ispravljaju bez vidljivih ostecenja. Ne znam da li ih Clio ima, ali znam da ih imaju nove Lagune i vec sam cuo ljude koji ih voze da su im dobro dosli u praksi...

Extreme
28-07-2003, 09:03
Da, ima plastične blatobrane, ali to nema nikakve veze sa sigurnošću (Laguna ti je dobar primjer). Pri sudaru te štiti nosiva konstrukcija autumobila na koju su blatobrani samo pričvršćeni. :smile15:

skywalker
28-07-2003, 09:12
aha, ok...Hvala. Malo me cudilo to za plastiku, al ima smisla. Nisam mislio da pleh stiti od sudara, al nekak mi je bilo, ne znam, "cudno" da mi je tolika povrsina na autu od plastike.
Thx na pojasnjenju.
Sve nesto trazim gdje je 206 bolji, ali nikak da se utjesim :smile15:

Girrari
28-07-2003, 09:49
He he, tak smo šogi i ja na njegovom Cliu utiskivali blatobrane. Onak, ideš samo malo pogurnut auto na pumpi, a on se udubi. Kad pustiš, lepo se ispravi i to je to. ××××na stvar.<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

igor
28-07-2003, 10:37
clio ima od 1998 prednje plastične blatobrane- i dobra je to stvar al mislim da su skuplji od limenih.. ima ih i laguna i peugeot 307.

Guest
29-07-2003, 07:48
Ne znam čita li tko od vas Slobodnu dalmaciju, ali prije koju godinu bio je tamo članak 'Psi marendali auto', sa slikom prednjeg dijela Clia, kojemu su bijesni psi pojeli dio blatobrana. Još mi je taj članak negdje u ormaru.

ja
30-07-2003, 02:42
imam ja sliku ljudi koji imaju problema sa mercedesom pa ih ne prikazujem zlurado u forumu.
to je fina plastika - posljednje cudo tehnologije, a uskoro ce to biti i u vasem omiljenom golfu i astri

INTERCEPTOR
30-07-2003, 18:27
Tako je unutarnji tako reć kostur je važan, ali i prednji dio auta je tako i tako napravljen mekše tj. d abude zona gužvanja d aupije energiju udara, kabina je dobro zakamuflirana.