PDA

Pogledaj cijelu verziju : Honda ili Mazda



japanessy_fan
27-07-2003, 09:43
Jednostavno me "daleko-istočnjaci" osobito naravno Japanci oduševljavaju svojom kvalitetom, dizajnom, izdržljivošću ali i omjerom cijene i mogućnosti. Ponosno sam nekoliko godina rasturao nepoderivog Swifta GS i onda ga u još zavidno dobrom i sigurnom stanju sa 110.000km predao ženi. Inače sam pacijent sigurnosti pogotovo tudje, i garant joj ga ne bih predao da znam da je groblje od auta. No ponukan tim iskustvom i mišljenjem brojnih prijatelja, na žalost ili na sreću, ne vidim ni jedan drugi auto u svom posjedu bez japanskog pedigrea. Stoga štovano općinstvo tražim koristan i argumentiran savjet pri odluci u odabiru izmedju po svemu sudeći neprikosnovene HONDE (civic ili accord) i bestbuy zgodnih modela MAZDE (323, 626). Dakle gledam modele starosti 3-5 god., neodlučan sam još u pogledu benzinac/TD, i volio bih dobiti neki poblizi savjet koji bi se točno model HONDE ili MAZDE isplatio uzeti, s obzirom da oboje imaju vec siroku paletu motora i karoserija. :smile18:

Mazda3
27-07-2003, 13:02
Koliko si spreman max izdvojiti eurica? :) Dvoumis se izmedju dvije klase, sto vise preferiras, zescu voznju ili komfor?

igor
27-07-2003, 14:32
uzmi hondu accord, odličan auto za malo novaca(prema pasatima i tim glupostima) mislim da je to SIGURAN auto a uz to i brz 2.0 i kvalitetan!

neno-m
27-07-2003, 15:48
Prijatelju uzmi toyotu, vrh japanske autoindustrije.
12 god. stara celica izgledom i karakteristikama konkurira današnjim automobilima, dobije se podosta opreme a novčano je prihvatljiva. Za slike i karakteristike: neno-m@vip.hr

japanessy_fan
27-07-2003, 17:14
spreman sam izdvojiti cca 9.000€ za nešto što se zove HONDA (+/- 1.000€), naravno nešto manje za ono s imenom MAZDA. Moram priznati da od Japaneza definitivno po kvaliteti i karakteristikama na prvom mjestu vidim HONDU, odmah iza kao sjena je doduše TOYOTA... MAZDA je dosta dalje od njih, ali me svejedno privlači odnosom cijene i mogućnosti. U pravilu više ne tražim gradske brzalice, treba mi pouzdan obiteljski "autić", s 4 vrata i sa gepekom (nikako ne više HATCHBACK varijanta), eventualno čak možda neki turbodizelaš. U malom mozgu mi negdje stoji pritajena želja za dobrom ACCORD-icom - oduševljava me svojom kvalitetom i performingom. Dobrom varijantom mi se čini i CIVIC (sedan) koji bi tu malu razliku u komforu trebao nadoknadit opskrbljenijom opremom. A očekujem ovdje dobiti i pokoji dobar adut za neki model MAZDE (koji?!) baš s obzirom na bitno nižu cijenu, a znam da su je u zadnje vrijeme zapadno-europejci masovno kupovali s obzirom na 3 god garancije, pa ih se istom nakon te 3 god. rješavaju i daju zaista jeftino, dapače u vrlo dobrim stanjima. Dakle MAZDIN prvi adut mi je cijena :o
Btw. skidam kapu TOYOTI, al razumijet ćeš me da mi nešto staro 12 god. u ovom trenu ne pada ma pamet uzeti, pa bila to i neprikosnovena CELICA :smile07:

Kupus
27-07-2003, 19:05
Obično se kaže: Jednom Honda - uvijek Honda. Iako bi ja uzeo Toyotu, dajem glas za Accord. On je primjer perfekcije benzinskog motora.

neno-m
27-07-2003, 20:08
Obiteljski automobil: toyota carina 4wd karavan, turbodizel, 98.god.
Mazdu sam imao punih 6mj. i odustao sam (323F). 626 je neekonomična!
Honda je ok, ali vanjski izgled mu nedostaje. Izgledaju poput svemirskih letjelica. (osim prelude)
Kolega, samo se ti drži japanaca, sve je dobro!!!

neno-m
27-07-2003, 20:41
i...

Nippon
27-07-2003, 21:17
Moj savjet: Toyota. Bilo koja. Ubodi Avensisa ako možeš, ali oni su prilično rijetki kod nas.

Toyota
30-07-2003, 00:21
Ja sam imao Mitsubishija, a sada Toyotu Carinu E 1.6. Tast mi ima Hondu accord 2.0 benzinac. Sve je to po sistemu \"tankiraj i vozi\". Sva tri auta su kupljena kao rabljeni i nema nikakvih problema. Sve je to vrhunska kvaliteta bolja od europljana.Accord je iznutra bolje ušminkan i s kvalitetnijim materijalima dok je moja Carina prostranija i manje troši (ne vozim baš duge relacije i trošim oko 7 litara eurosupera, a na dulje ture i manje. Kupiš li Hondu, Toyotu ili Mazdu sve je to vrhunska kvaliteta.Još ako je od poznatog vlasnika i očuvana mislim da vrijedi više od bilo kojeg europskog novog auta iste klase.Našao sam na mobile.de dva primjerka Carine s prijeđenih preko milijun kilometara.

fiume
16-09-2003, 20:28
Proizvođač sa najnaprednijom tehnologijom je Honda i tu je accord to što ti treba. Najpouzdanija je Toyota i tu avensis drži koplje a Mazda je japanski Opel. Auto za raju. Inače Yaris ljudi vrijedi svaku paru. 70000 toči vozi.

loo
26-09-2003, 19:02
apsolutno se slažem sa prethodnim komentarom: Honda ima daleko najnaprednije razvijene benzince, Toyota je pojam za kvalitetu a što se tiče Mazde ne shvačaj doslovno "kao opel" ipak je to nebo i zemlja!! :smile17: