PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat Bravo....iskustva?



Casperini
23-07-2003, 11:55
Nakon užeg izbora između megane coupe-a,honde civic i brava,mislim da je odluka pala na ovaj zadnji,....no ipak još me uvijek zanimaju iskustva...pouzdanost,potrošnja(1.6 16v),odabir motora,okvirna cijena.
Znam da kvaliteta nije kao u honde,ali ni održavanje....mišljenje?<br><hr>

Dr. Strangelove
23-07-2003, 12:37
mislim da ti je Bravo best buy trenutno u toj klasi... cijene su niže nego od konkurencije... a po osjećaju u vožnji, ležanju i performansama jede Astru, Golfa i slične aute tog godišta... meni osobno jedan od naljepših auta dan danas na cestama... i ja sam trebao već preuzet svog, ali frend koji je trenutni vlasnik je u nekoj gabuli... nadam se da ću ga uskoro preuzeti...

passenger57
23-07-2003, 12:39
TaJ MOTOR Je SasVIM DOVOLJaN za sVe stO TI TREBa<Ja PO GRaDU NE MOGU nIKaKO da GA sPUSTIM IsPOD dEsET LiTara Na OTVORENOJ Je sKROz OK
Sa PRaVOVREMENIM INTERVeNCIJaMa MeHaNICaRa I ReDOVNIM IzMJeNAMa uLJa i filtera i nemas briga

Girrari
23-07-2003, 12:40
Jeftin za održavanje, a može ih se naći u jako dobrom stanju.<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

Girrari
23-07-2003, 12:42
Passenger, malo te C-Lock ××××?<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

passenger57
23-07-2003, 18:05
NeMOJ NI DA te DesetaK liTARa PO GRaDU IZNENaDI kaD VEC PITaS zA POTROSNJI A za VOZNU JE PRAVa UzIVaNCIJa


Ma GIRRARI UPO MI NEKI VIRUS IzGLEDA U KOMP PA Me zEzA TIPKa KOMP KAKO MU VJETaR DUNe a I TasTATURa JE sVaSTA PREzIVILA

sepra
23-07-2003, 23:28
Fiat Bravo mi je dan danas pre××××n autić, posebno crna varijanta. <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

VR6
24-07-2003, 02:02
Jedan od najljepsih autica iz Fiat koncerna u zadnjih 10-ak godina, mozda i najljepsi. Da se jos nisu zaebavali pa pravili odvojene modele za 3 i 5 vrata, da je i ona verzija s 5 izgledala kao Bravo, predpostavljam da bi im i prodaja bolje isla...

passenger57
24-07-2003, 09:06
po mom misljenju Bolje da su kako i oni sami Navode razdvojivli obiteljski od sportskog duHa i Brava takodJe izgleda super pogotovo za `95. god.

Girrari
24-07-2003, 10:06
Slažem se sa VR6. <br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

cannon
24-07-2003, 10:19
Imam model 1.4 1997 god., mogu ti reći da sam prezadovoljan, prešao sam 101.000 km i nikada do sada nisam imao niti najmanji problem osim sa pregorijevanjem jednog fara, ali i to je sada OK. Prezadovoljan sam, a imam kupca za 6.000 EUR, ali sam odustao od prodaje jer mi se ne da kupovati polovno već čekam da mi kapne nešto love pa opet na novo. Moj frend je isto sa 1.4 prešao već 250.000 km (stariji je 10 dana) i ništa nije mijenjao, osim potrošne robe. Motor ne djeluje uopće umorno. Istina u gradskoj vožnji i po zimi potrošnja prelazi debelo osam litara. No sve u svemu definitivno najbolji omjer uloženo/dobiveno trenutno na našem tržištu polovnjaka.

alfist_zg odlog.
24-07-2003, 15:59
evo , ako je VR6 ovo napisao, onda stvarno kupuj, kupuj , jer nikad nismo bili tako slozni dosad.

Nego, ja sam vozio model sa 1.4 motorom, bio je rent a car. Ono sto mi je malo zasmetalo u bravu je bilo to sto kad se skrece naprimjer lijevo, nekako onaj okvir izmedju vrata i vjetrobranskog stakla, kao da je malo presirok, a i opcenito je staklo nekako polozenije i onda u tom trenutku skretanja nekako ti pokrije vidno polje. neznam, tako mi se ucinilo , a vozio sam ga u vise navrata, mozda samo nisam imao dobro podesen sic. U svakom slucaju bolje je da uzmes 1.6 motor.

passenger57
24-07-2003, 18:13
Alfist ZG IMas PraVo zNa se desiti da Nekad zavirIM Iza sTUBa
da VidIM sta IMa
ali posto mozeS SIC I VOLaN POdeSAVatI GDJe I KaKo zeLis lako se nadje
ono sto ti odgovara(to isto je meni malo smetalo u Fabiji)


250 000 skidaM kapu neMa sTa...

cannon
25-07-2003, 08:01
koji sam ja baksuz, nakon što sam jučer nahvalio svoj bravo 1.4 isti dan navečer ugasi mi se u vožnji i više ni da mrdne.Danas će mi ga frend mehanizmus skompjuterizirati pa ćemo vidjeti što mu je, čini mi se da je nešto sa elektronikom. Više nikada neću hvaliti niti jedan auto, slično mi je bilo i sa nivom, pa je isto crkla drugi dan. Kažu pametnom jednom dosta, al dvaput je dvaput.

guest
29-07-2003, 12:32
Dvojica kolega imaju Brava 1.6.

Prvi ga je kupio starog 2 godine i u 5 godina nije imao nikakvih problema. Vrlo je zadovoljan, kaže da mu bolje ne treba (ranije je vozio Golfa, BMW 5-ticu i dvije Alfe 155).

Drugi je kupio novoga. Imao je nekih problema s elektronikom, auto nije dobro vuklo dok je motor bio hladan, nekoliko puta ga je vozio na servis, uspjeli su nešto učiniti oko toga, ali kaže da to povremeno i dalje zeza. Jednom je izgledalo da mu je sva struja crkla, ali srećom, ispalo je da je crkao samo akumulator. Ovaj nije pretjerano zadovoljan, ali ga još uvijek vozi. Taj je ranije vozio Pony-ja.

Vozio sam jedamput onog prvog, vožnja mi izgleda solidna i što se tiče udobnosti i što se tiče ležanja, volana, mjenjača, prostora, prtljažnika itd. U biti, smetaju me samo dvije stvari: kočnice nisu dovoljno ojačane za moj ukus (nije ni čudo - servo od kočnica je vrlo malen) i sicevi nisu baš najbolji. Civica nisam vozio, ali u HR-V-u su mi kočnice djelovale osjetno uvjerljivije. A također su uvjerljivije kočnice i na Meganu (promjer serva je 10 inča, kao na Passatu, koji je 30% teži)

Megan Coupe ne bi uzeo radi neupotrebljivog prtljažnika. Ako se svejedno odlučiš za Megana (bilo kupe, bilo 5v), moja preporuka je 1.6 16V. Motor je odličan, vrlo malo troši, jedino što je poviše 3000 okr malo glasan. Kočnice su također uvjerljive. Podvozje je nešto tvrđe nego u Bravi. S našim (ženinim) u 3 godine nije bilo ni najmanjeg problema.

Bmw Touring
29-07-2003, 12:36
http://www.rsportscars.com/foto/04/bravo03-wall800.jpg

Bmw Touring
29-07-2003, 12:37
http://www.rsportscars.com/foto/04/bravo02.jpg

Girrari
29-07-2003, 12:46
Ovaj je zaista prećero. :)) <br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

Casperini
29-07-2003, 19:58
Dečki stvarno ste me iznenadili,nisam očekivao ovoliko postova i preporuka.
Hvala na trudu oko slika,možda koji post o potrošnji jer sam čuo svašta,no čini se da je odluka ipak pala!

Bmw Touring
29-07-2003, 20:07
Casperini izabra si dobro auto i cuvaj ga lipo ;) Sretno

600
29-07-2003, 22:53
Casperini, čestitam na izboru i sretno sa novom pilom! :)

Nemoj zaboraviti kad ga kupiš moraš se obavezno početi javljati na FIAT temu! ;)

Kas
30-07-2003, 22:17
Čuo sam da motori 1.6 troše po gradu dosta 10 - 12 litara. Jel to istina?

passenger57
31-07-2003, 07:36
IPOD TE PRVE CIFRE NEMA SaNSE DA IDE PO GRaDU A NI TU DRUGU NIJE PROBLEM NaBITI KAD SE POTRUDIS SaMO STO ONDa TREBas BRzO MIJENJTI GUME

ŽBUKA
31-07-2003, 07:57
JA SAN GA KUPIJA `97. NOVOGA. DO DANAS SAN IMA PROBLEMA SA NEKIN SITNICAMA, (SERVO PUMPA, INSTALACIJA ZR. JASTUKA, AUSPUH, ZAD. AMORTIZERI I SL.)SAD IMA 110000 KM. PRIJE 8OOO SAN VADIJA MOTOR I DETALJNO GA SREDIJA (BRTVE, SEMERINZI, SVE JE PROPIŠALO). USPUT SAN IZVADIJA KLIPOVE I ZAMINIJA PRSTENOVE (PREVENTIVNO). CILINDRI SU BILI KA STAKLO. SAD GA VOZI ŽENA NA POSA I KUPANJE A JA SI RADIN RENAULTA 8 `67. ZA GUŠT. SA BRAVOM SAN PREZADOVOLJAN. KUPUJ. ZABORAVIJA SAN REĆI DA JE MOTOR 1.4.

andrejslo
01-08-2003, 14:00
imel fiat bravo 1.6 SX 16V

poraba ob normalni vožnji 7 - 7.5 litra/100 km, vožnja relacijska (Novo mesto - Ljubljana)

Bmw Touring
01-08-2003, 15:56
jebate Andrej koliko si ti to onda ima auta? :))