PDA

Pogledaj cijelu verziju : Policajci pretječu kolonu preko pune linije



vjekan
15-07-2003, 20:19
Fotografije dvaju policijskih automobila u višestrukim prekršajima nedavno nam je poslao naš čitatelj Željko. Vozeći se državnom cestom D1 od Plitvičkih jezera u smjeru Slunja, dva su službena Forda Focusa, registarskih oznaka 010 368 i 010 402, više puta pretjecala kolonu vozila, i to na mjestima gdje je puna linija. Dakako da nisu imali upaljena ni zvučna niti svjetlosna obilježja, kojima bi ostale sudionike u prometu upozoravali da se sklone s ceste i propuste ih. Nakon ovakvih situacija zapitamo se jesmo li pred zakonom svi isti, ili ipak oni u službenim odorama i automobilima imaju povlastice, pa mogu činiti i prometne prekršaje kojima bi obična civilna osoba ostala bez vozačke dozvole, i to na nekoliko mjeseci, uz dakako vrlo visoku novčanu kaznu i popularne nam "točkice

http://www.vecernji-list.hr/AUTO/2003/07/15/Media/policajci_1.JPG

http://www.vecernji-list.hr/AUTO/2003/07/15/Media/policajci_2.JPG



Proteklog tjedna potpisnik ovih redaka bio je očevidac prometne nesreće u kojoj su vozač i suvozač na motociklu poginuli nakon izlijetanja sa ceste, što je - iako je i sam motorist - ostavilo dubok rez u njegovoj podsvijesti, pa neprestano razmišlja kako vozači automobila većinom ne paze na motocikliste i skuteraše. A nekoliko dana nakon toga, vozeći se između Svete Nedelje i Samobora, naišli smo na policijski motocikl koji je iz suprotnog smjera pretjecao kolonu vozila, a i nakon našeg približavanja nije se vratio u svoj trak. Pitamo se na kraju kakav su nam to primjer i uzor čuvari reda, koji i sami čine velik broj opasnih prekršaja!?

Mazda3
15-07-2003, 20:35
A nista cudno. Dosta toga sam i sam imao prilike vidjeti... Ako pogledate slike, koliko vas je napravilo to isto sto i oni? Nema sanse da cu se vuci iza kamiona a slobodno mi je da ga preteknem, pa makar bila puna crta..
Radim to a nisu me nikada kaznili, iako su mogli..

Pauk
15-07-2003, 20:40
Za policiju nemam komentara. Idioti ostaju idioti.

Za motoriste, prvo, ono prejebavanje na semaforu pa iz××××vanje do 60 pa ga opet obilazim. Ili ovi na 600 ccm i 1000 i preko ccm što pretiču preko zavoja i tri crta ko u mad maxu ko ih ×××× debile kad se voze ko da smo mi u autima smetala u tamo nekoj video igrici. Neka bar pale svjetla i drže se koliko toliko propisa pa će ih manje biti na grobljima. Konji debilni :smile09:

sepra
15-07-2003, 21:51
Mislim da je forum dobio novog dežurnog idiota - Pauka.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
15-07-2003, 21:52
Cijeli mi je onak nekak - priglup.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

S16
15-07-2003, 21:58
Ma sepra, to ti je jedna te ista osoba.

S16
15-07-2003, 21:59
Mijenja nickove kao i čarape. Svaki misec :))

Girrari
15-07-2003, 22:02
Kad bi dobio kunu za svaki put kaj vidim murijaka u službenom autu kako radi grdi prekršaj bez rotirki i sirena, već bi skupio za kakvog Stila 2.4! <br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

S16
15-07-2003, 22:21
Ja bi bar biciklu...

diablo VT
15-07-2003, 22:25
http://www.vecernji-list.hr/AUTO/2003/07/15/Media/policajci_1.JPG
http://www.vecernji-list.hr/AUTO/2003/07/15/Media/policajci_2.JPG<br><hr><font face="Courier" color="red">Do you feel that a Ferrari is too soft, too civilized for you? Then go for a Lamborghini Diablo. The historic Italian marque keeps producing a car as cars were meant to be until some years ago. The Diablo is an object of desire!</font>

S16
15-07-2003, 22:26
ok, diablo...

cupra etc
15-07-2003, 22:30
daj ubaci mi siku auta,neki da sam sa svojim autom oprao neki EVO VII americkih tablica ,po zg,boja srebrna,evo slike

http://www.crotuning.com/vijesti/_images/ibizamala.gif

diablo VT
15-07-2003, 22:34
http://www.crotuning.com/vijesti/_images/ibizamala.gif

Hahaha :)) :)) <br><hr><font face="Courier" color="red">Do you feel that a Ferrari is too soft, too civilized for you? Then go for a Lamborghini Diablo. The historic Italian marque keeps producing a car as cars were meant to be until some years ago. The Diablo is an object of desire!</font>

pauk
16-07-2003, 08:42
sepra...

sepra haha, ma ništa

Pauk
16-07-2003, 09:08
Ajde imam vremena pa da se izjasnim, pošto likovima poput sepre treba crtati.

Pošto vozim auto normalno da me motori živciraju. Mislim nebi me trebali živcirati,ali.
U gradu gužva, lijepo dođeš na semafor čekaš zeleno i onda ti se neki balava dojebava centimetar od laka i milimetar od retrovizora da bi se na×××× prvi na semafor. Pa dobro ne smeta mi to ali nakon 50 metara već ga moram obilaziti jer drek nejde 45 a idiot se drži sredine. Mislim pa daj se drži nekog pravila ×××××u sveca.
A drugo ovi jači motori otvorena cesta, ××××ga motor ide bolje nego auto normalno da mu smetam. Ali ako se ja vozim preko ograničenja, ako i ja hoću/ mogu nekog pretići, pa što onda da se svako malo okrećem i projeravam dali je netko na motoru iza, dali me pretiće, dali bude mangup u zavoju imal dosta mjesta da se provuče ja na trotoar a on par cm pokraj šlepera iz suprotnog smjera.

Pauk
16-07-2003, 09:09
Ili na autoputu, pa majku mu ograničenje je 130 ja recimo pri 170 nekog pretičem i eto ti njega dolijeće sa valjda 260, pa otkud da ja njega vidim kada valjda u 10 sekundi prođe kilometar. I još se vozi bez svjetla. I još ih ima masa bez kacige a probija ograničenja preko duplo. I sada da ih žalim, ma imam brdo prijatelja motorista u kolicima itd, (fizoterapeut sam) pa svima njima glave nikad ni nisu bile čiste. A svi kada tada najebu, 90% njih. Idite recimo u Pulu, pa kada horda krene prema Rovinju, ma to je ludilo, pretiču sve u 16. Kažem mad max ludilo, samo fali da mi netko lancem po staklu ne potegne !!!

A ti sepra prestani me nazivati budalom i neznam kako jer ako nemaš što reći onda tako razgovaraj sa Stevijem I VR6 a mene pusti da kažem što mislim. Jer netko se u vezi tih motorista slaže i samnom, prosječnim vozačem.
Dugog jezika, hahaha :smile06: :smile06:

mc
16-07-2003, 09:28
Pauk, slazem se s tvojim prigovorima na racun motociklista. Ovo sto si ti napisao vise-manje smeta svakog normalnog vozaca, iako bi vjerojatno i motociklisti nasli milion prigovora na vozace automobila.
A uvredu si zaradio jer si motocikliste nazvao "konjima debilnim" i sl. sto, normalno, vrijedja i one koji to nisu. Malo lakse s uvredama, pa ti se nece vracati istom mjerom...

Pauk
16-07-2003, 09:34
ok, da nisu konji debilni :smile08: , to su ljudi koji imaju stil i sve, ali oni koji voze sa vjetrom u kosi, harley ili neki choper, ali ovi drugi.... :( :(

Mario Haas
16-07-2003, 10:53
Meni su svi motociklisti kopije jedan drugog. Imam frenda koji je normalan i vozi ozbiljan motor, a imam i jednog koji je naizgled normalan i srećom više ne vozi motore. Kad sjedneš na motor s većim društvom, adrenalin poraste neviđeno, totalno se ufuraš i misliš da si Mamola, Biaggi i Rossi zajedno. Znam iz vlastitog iskustva. Pa se na cesti izvodi svašta, pa i opasne gluposti, slažem se tu s Paukom.

Premda me poneki primjerci motorista stvarno znaju iznervirat, u principu jako pazim na njih, pogotovo na otvorenoj cesti. Kaj mogu, uvijek mislim da će se poskliznut i past u zavoju baš ispred mene.

:smile10:

Fresh
16-07-2003, 11:48
Ovo policijsko preticanje kamiona se vrlo lako može opravdati.

Znam da postoji rupa u Zakonu gdje se kaže ako, se na državnoj cesti naiđe na radni stroj ili traktor koji se kreće malom brzinom može ga se preći i preko pune linije, ako je dovoljna preglednost.

Ja isto operem po koji kamion na punoj liniji ak mi se tip vozi 20 km/h.

A naš autoprijevoznik Mario sigurno je bio malo spor.
U biti sam skužio da ovakvi mali češće naprave gužvu. On ima u prosjeku 120 - 150 KS, nakrcan do ibera i naravno da ne ide. Šleperi od po 400 - 500 KS idu bez beda, osim na nizbrdici gdje je svima lagana frka.

Fresh
16-07-2003, 11:52
A motoristi. Oduvijek sam ih poštivao u prometu i micao im se s puta, ako sam ih primjetio.

Ali da neki znaju zajebavati i sami sebe dovoditi u ×××××× i to je istina.

Prije par mjeseci između Delnica i Tuhobića tip se na motoru vozi 70 po crti. Da ne govorim o tipovima koji po crti jedino i znaju voziti pa kad mi dolaze usuret moram bježati u stranu da ne razbijem i sebe i njega. Lako je na ravnom, ali oni tako voze i po zavojima.

Mario Haas
16-07-2003, 15:15
Kako sad Mario je spor, uvjeravam te da Mario nikad nije spor!

:)) :)) :))

Girrari
16-07-2003, 15:24
Ovi na normalnim motorima me u pravilu ne smetaju, ali bi ove na skuterima od 50 kubika, većinu dal pohapsit.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

_Stevo
16-07-2003, 15:30
Fresh novijim kamionima, sa retarderom i intarderom(mislim da se tak zove) nije nikakav problem po nizbrdici, čak mogu brže ić nego osobni auti. Uvjeril sam se i usro skoro od straha po gorskom kotaru.<br><hr>Oćer Mile, neću ja, svako svoje želje zna, sad za ljubav malo mira harmonika disko svira...!!!

S16
16-07-2003, 15:30
Motorne pile :smile09:

Alfa 147
16-07-2003, 19:20
Jucer oko 7.00h lagano, ma ××××m, onako jebacki zurim na posao, brzina oko 170km/h, voznja na granic normale s max. oprezom. Na suprotnoj strani ××××ni radar. Ja, cisto vozacki, solidarno, vozilima u susret raspalio ablendovanje, ko' light-show. Zatim, raspizdio preko pune linije jer kako velim, kasnim na job, a i caddy ispred mene mi je vec lagano isao na vrh qurca. I secer na kraju, poceo ja cik-cak, napalio se, idem jos otrest golfica, klasika preko pune linije(pregledne). Sva sreca, oko sokolovo, spazilo u retrovizoru motorin i bijeli sljem. Brzo se vezao i vratio u traku, ali 'cajac me skonto i onako frajerski zaustavio. Nabrojao mi gore navedene radnje, i izvadio zuti ticket da me pocasti simbolicnim iznosom. Sva sreca, ja izvadio svoju iskaznicu, objasnio strucno sto me tjera da tako vozim, zatim izmjenili imena i pozdrave tipa, kada sto bude trebalo, slobodno se pozvati na moje ime.
Eto, jedan lijepi zavrsetak moguceg ××××××.
Zivjela Dj. prometna policija i moj lijepi suzivot s njima.

S16
16-07-2003, 19:59
Koju iskaznicu? What are you?! :o :))

turbo-limac
16-07-2003, 20:53
osnovni problem je da bi murija trebala zaustavljati kamione i druge automobile koji su na celu dugackih kolona....
ako se netko vozi toliko sporo da je iza njega koloncuga od 10 i vise automobila ima lijepo stati sa strane i pustit ih...
jedina stvar koja me vise nervira od toga jest kad se iza kamiona na×××× nekoliko "penzica" koji fino drze 5 banki i onda umjesto da preteknes kamion moras prec njega i jos 5 automobila. Naravno, to ucinis odjednom, ta nisu konji pod haubom bezveze :) i onda te murjaci ganjaju zbog preticanja kolone.... :smile06:

najbolje mi je na ovim novim dijelovima ceste kad ti dodaju extra traku na uzbrdicama, i onda pametnjakovic u svojoj novoj astri, nakrcanoj do ibera, ide zaobilazit kamion, u petoj s pola gasa... i potrosi ti cijelu uzbrdicu da bi obisao jedan kamion... Onda ja popizdim, pa ih krenem obilazit s desne strane, i onda me gledaju ko ludzaka....

CLIO SPORT
16-07-2003, 21:08
2 pitanja:

1. FRESH JESI 100% siguran da postoji zakon da mozes po punoj crti prelazit kamione??????????

2. ALFA 147,JEL POSTOJI NACIN DA NA "CRNO" NABAVIM TU ISKAZNICU ZA DOKTORE????? mislim,jel to iskaznica koju ti kao das napravit ili je dobijes on nekakve komore ili di vec?

mc
16-07-2003, 21:19
Da turbo-limac i meni idu na jetra idoti koji se na×××× na kamion, a nemaju ga volje preticati. Buduci da sam do odredjene mjere kulturan u prometu, obicno ih pustim kada su prilike da vidim hoce-nece. Onda me nakon x prilika napusti strpljenje, krenem preticati kolonu i onda se najcesce sjete i oni da bi se mogli ubaciti ispred mene i pretec kamion - e takve bi smaknuo kraj ceste...

mc
16-07-2003, 21:22
Dodatak. Ne raspolazem konjima, ali i s ovo malo sto imam znam solidno odvoziti dionicu, preteci kamione i ostala prespora prometala, pa mi ne trebaju ovakvi inteletukci da mi pokvare pola prilika za preticanje...

sepra
16-07-2003, 21:39
Pauče odjednom si se raspisao, vidiš kako to možeš. Ajde se sada malo vrati na svoje prijašnje postove i usporedi malo način i izbor riječi. Sada odjednom nije bilo pičkaranja, konja, kurčeva i drugih organa u kombinaciji s životinjama. Povrijedilo te što te nitko nije shvatio ozbiljno i mislio da si ti nekaj u biti i htio reći. Pa si odjednom ipak sročio dvije rečenice. Vidiš da možeš kad hoćeš, jer ljudi su alergični na anonimce koji su ultra pametni a mijenjaju nickove ko ××××× gaće. Znači jednom tjedno.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
16-07-2003, 21:43
A generalizirati motoriste kao "konje debilne" si ne može dopustiti nitko. Motoristička populacija je cvijeće prema onome što kruži u autima, jer ruku na srce bez obzira što se tebi čini da rade ×××××rije oni itekako paze na sebe. A automatski i na druge jer njima nije svejedno.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Alfa 147
16-07-2003, 22:30
Kako kaze stara gelipterska poslovica: " Bolje biti prvi baja u svom selu, nego drugi fakin u gradu." :)) ; C.S., nazalost nemozes, a i on je mene zapisao na papir (vjerojatno da ne zaboravi i da provjeri u kompu), a i ja sam njega provjerio u svojoj kartoteci :)) :)) . <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Zdravlje je stanje potpuna tjelesnog, duševnog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsutnost bolesti i nemoći.</font>

Fresh
17-07-2003, 07:43
CLIO

Za obilaženje radnih strojeva, traktora i ostalih sporohodnih prometala sam (skoro) siguran da ih smiješ zaobići na punoj liniji.

E sad ako jedan traktor ide 30 km/h i ja ga smijem proći, zašto tako nebi zaobišao i kamion koji se kreće istom brzinom. Ovo je moja slobodna interpretacija, ali u praksi još nije bilo problema.

Pauk
18-07-2003, 09:47
Ljudi ginu, drotovi nas kažnjavaju (kako koga izgleda) moral ljudi je na nuli svi voze palice i pištolje....a ovaj dragi forumaš izjavljuje:
raspizdio preko pune linije jer kako velim, kasnim na job, a i caddy ispred mene mi je vec lagano isao na vrh qurca
napalio se, idem jos otrest golfica, klasika preko pune linije

on izvadio "karticu" i sve rješeno.

O ovome bi se dala raspisati tema, jako me asocira na one "seljačine" tražim ga osobnu on da policijsku iskaznicu da se kurči a zna da mi treba jmbg.

Alfa 147 ja tebe žalim, ali vjeruj da sam ja bio na tom motoru, tako bi te kaznio kako i prilići za te gluposti, a svrha kazne se zna. Vjeruj da joj nije svrha izbjeći je pogotovo ako si kriv, a ti si nam naveo divan primjer.
I sada da se čudom čudim.

Alfa 147 undercover
18-07-2003, 13:31
Pauče, vidim da sam i ja upao u tvoju mrežu jala i mržnje. Ne moraš se srditi na mene jer kao prvo to tebe osobno ništa ne dira, a i nitko te ne pita što bi ti napravio. ;)

Pauk
18-07-2003, 22:45
ma i to je istina ali ovako se raspisivati preko foruma i kao što si rekao napalio se na golf preko pune linije, jednom je mom bratu tako doletio neki luđak u zavoju po njegovoj strani, jadnik završio u jarku i sjebao si auto a ovaj nije ni stao. Srećom neki dobar čovjek je krenuo za njim pa se vratio da mu dojavi broj tablica. Mislim ja nemam ništa osobno protiv tebe niti te znam niti ti mene znaš, ali....ma nemoj se ni truditi, samo cepaj i uživaj u alfi mada "doista" je prekrstio u kramu :smile11: :smile11: :smile11:

cajo
19-07-2003, 22:35
alfa 147,baš si frajer, i to mi je pravna država!!!!