PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji je sad gušt po staroj Riječkoj...



DKW
14-07-2003, 23:54
Jučer (nedjelja) smo se žena i ja vraćali po staroj Riječkoj iz Crikve, i to sve do Vukove Gorice (kad se priključuješ na zaobilazak Karlovca i zatim na Karlovačku)

Fora je to što je totalno prazno (osim par škrtih Kranjaca koji "nedaju tolarje ×××××ma horvaškim) i leggero...

Baš dobro iskustvo... ideš nešto sporije, ali totalka relaksirano.

<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

Fresh
15-07-2003, 08:01
Samo ti reklamiraj staru cestu.
Dobit ćeš zabranu ulaska na autocestu, a jednom će ti se žurit.

laguna
15-07-2003, 08:03
DKW!!!stara je zakon!jedva cekam da do splita bude gotov autoput...bit ce uzitak starom cestom za zadar!

Girrari
15-07-2003, 12:45
Apsolutno se alžem Laguna. Autocesta nije moj đir, pa makar došao i duplo brže, ali dobro je znati da postoji čisto ako npr. na Velebitu rukne kiša, pa mi se ne da vendlat po zavojima.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

laguna
15-07-2003, 12:51
ma daj covjece.....po staroj.stanes.pojedes malo janjetine.popijes si nesto.....ak ti se pripisa stanes i i obavis.......a sta imas na autoputu???

Mario Haas
15-07-2003, 13:56
Ja uredno obilazim "zimsku dionicu" prema Rijeci i skrećem kod Delnica na staru cestu do Gornjeg Jelenja. Osim kad zaboravim skrenuti.

;)

Zadnji put kad sam išao onuda, u odlasku na more prestigao sam 2 auta, a u povratku nije bilo doslovno nikog. Iznenadio sam se kako sam brzo zapravo stigao.

;)

Fresh
15-07-2003, 14:31
Ne mogu vjerovat koliko Vas ima koji izbjegavate autoputeve.

A do prije 10 godina ste se cvrljili u kolonama i razmišljali, e da je autoputa.

Sad kad ga imate, ipak Vam je draža stara cesta.

turbo-limac
15-07-2003, 14:42
u novom dosadnom automobilu uvijek cu ostati na autoputu, ali u starom sportskom stara cesta ima prednost.. pogotovo ako imam viska vremena...

alfist_zg odlog.
15-07-2003, 19:06
Ja sam isao za prvi maj sa motorom u istru , naravno sve po staroj, osim nazad jedan dio od Rijeke do Delnica....ma nisam sreo dva tri auta mozda lokalaca i par motorista i jedan bus (?!). koji gust...samo vi gradite autoceste, ja cu ipak sumom a ne drumom (figurativno :) ).

p.s. Fresh, ne boj se, neces ostat bez posla bar jos 15 godina. :)

vjekan
15-07-2003, 20:16
Želite li iz Zagreba do Rijeke putovati bez plaćanja cestarina, morate računati da ćete za to trebati oko sat vremena više nego vožnjom skupim autocestama i poluautocestama. Najviše se vremena izgubi na Staroj karlovačkoj cesti, jer prolazi kroz puno naseljenih mjesta. Cesta od Duge Rese do Bosanaca poluprazna je, a cesta preko Delnica gotovo prazna, pa se njima može voziti prosječno "stotku". Dakako, s usporavanjima u naseljima.

Pauk
15-07-2003, 20:45
×××× vas patak što ste onda tulili i cvilili za tom cestom da se sada vozite starom. ×××× trulu janjetinu sa svakog 100 gosta. Autoput i piči 200 kad dođeš dolje onda na janjetinu. Šta imaš na autoputu ? Mir blagostanje, malu potrošnju i čuvaš auto. A okolo ??? Grabe zavoji policija i trula janjetina, pa idi onda možda ušparaš 20 kn. :smile16: :smile16:

Kas
15-07-2003, 20:55
Zna li netko gdje točno treba skrenuti, odnosno, ima li neki putokaz kad se ide za Rijeku, a da ne idem po brzoj cesti. U kojem mjestu?

Nippon
15-07-2003, 21:04
Sad je Lička magistrala totalno prazna, a tamo se da lijepo stisnuti. :smile20: Skoro ko na autoputu. :smile18:

_Stevo
15-07-2003, 21:47
Kas pa za staru cestu za Rijeku se skineš u Karlovcu i na onom križanju ravno-Split desno-Rijeka skreneš desno i ideš starom cestom kolko meni poznato. Samo di se ta cesta spaja sa onim djelom gdje je završavo autoput kod Vukove Gorice????<br><hr>Oćer Mile, neću ja, svako svoje želje zna, sad za ljubav malo mira harmonika disko svira...!!!

Girrari
15-07-2003, 21:51
A ×××× ga; meni nema do zavoja. Pogotovo kad je poluprazna cesta, pa onak pičiš za svoj gušt. Pa malo staneš sa strane, zakolješ nešto i nastaviš dalje punog želuca.

Nikad se nisam žalio na kolone i hrpe auta. Sve mi je to dio nekakvog more-štimunga.
<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Kas
15-07-2003, 21:59
To me zanima, gdje se ta cesta spaja sa novom. U kakvom je stanju dio od Karlovca do Vukove Gorice?

zonta
15-07-2003, 23:15
Bravo Girrari, nije more more ako nema gužvi i zastoja.........ja tu autocestu nikad ne bi radio........to je ionako sam za strance i komotne dedeke..........pozdrav svima....na moru san od danas

dragec gec
16-07-2003, 00:12
autocesta je zakoooooon
nema ×××××× frke pri pretjecanju da ti sleper naleti iz drugog smjera itd itd

njofra
16-07-2003, 07:10
dragec a tu je tek gust.....skuzis sleper s druge strane......ruknes ga u drugu i gas do poda.....obrtaljka u crveno....i ako prodjes ........onda znas da imas stvarno pilu!!!! :smile18: :smile16:

Fresh
16-07-2003, 07:32
Kas

Spoj cesta koji je bio u Vukovoj Gorici više ne postoji.
Stara cesta na tom dijelu prolazi ispod autoceste.
Dalje ideš starom cestom do Vrbovskog, gdje onada opet možeš skrenuti lijevo pa doći na autocestu ili skrenuti desno i dalje si na staroj cesti.

Između Karlovca i Bosiljeva nema ulazaka na autocestu, a do sljedeće godine oni koji autocestom putuju prema Rijeci, moraju na Bosiljevu izaći van.

DKW
16-07-2003, 17:46
"Svi ste kukali za autocestom, a sada idete starom..."

Pa nije stvar u auto cesti, nego u gužvi. Pa svakom vozaču koji ne putuje ko kofer, nego se hoće malo kuriti po zavojima više odgovara obična cesta (koja je, by the way, jako dobre kvalitete tamo oko Delnica), samo što to prije nije bilo moguće zbog kamiona i vozača koji su na pola evolicijskog puta od amebe do bićaša, a na autima im oznaka: PL, H, CZ ili SK...<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

Mario Haas
16-07-2003, 18:10
To DKW! Care!

;)

Nippon
16-07-2003, 19:53
Ili D, I, CH, S, DK, B, A...

Fresh
17-07-2003, 10:43
DKW sve je to točno i nemam ja ništa protiv stare ceste, ali shati to kao profesinalnu deformaciju.

××××ga, ja dobivam plaću od te autoceste. I što će te se vi manje voziti, ja ću manje zaraditi, i kako onda da kažem kćeri - dijete drago tata nema novaca jer se DKW i njemu slični voze po staroj cesti. :( :(

mc
17-07-2003, 10:50
Ok Fresh, ja onda idem po autocesti bar dok ti mala ne zavrsi faks i zaposli se... Zauzvrat ces je ti uredno voditi kod mene u firmu. Po potrebi mozemo produziti ugovor na unuke... :)

Brock
17-07-2003, 11:05
A, za dogovore o međusobnom iskorištavanju koristite mob, a ne mail...

Pa, i ja moram neš' zaradit... :))

mc
17-07-2003, 11:47
OK BrOck, jel se zeli jos tko prikljuciti hranidbenom lancu? :)

Varaždinac
18-07-2003, 10:27
Društvo dajte mi recite koji vam je najkrači put /bez najmanje gužve/ do krčkog mosta.
-preko Križišća
-preko Bakarca
-i dali je otvorena auto-cesta od Čavli
na cestu prema Crikvi. : :(
Svakog petka popodne se .ebem u nepreglednim kolonama, pa nikak da se dovučem do mosta-ali ipak dođem sav u .urcu

_Stevo
18-07-2003, 15:23
Preko Križišća ako ideš od Zagreba.<br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>