PDA

Pogledaj cijelu verziju : bjelkasti dim



xy
10-07-2003, 09:58
Imam Hondu Civic '95 i jedan problemčić...Naime danas kad sam se provozao,otvorio sam haubu od motora,osjetio sam lagani smrad,a tamo di stoji štangica za ulje izlazio je lagano bjelkasti dim.Da li je nešto ozbiljno ili se kondenzirala neka vlaga(ulje je novo,nema još niti 500 km)?
Hvala

Ed Hunter
10-07-2003, 10:55
To ti znači stari moj, ako nisi zakuhal ulje, da bude ti uskoro trebala bar polugeneralka (karike).

Dr. Strangelove
10-07-2003, 11:14
provjeri dali ti je porasla količina ulja.. tj.. možda ti je počeo mješat vodu i ulje... ako da...onda svaka čast.. voziš se kak spada :))

xy
10-07-2003, 12:08
Za karike ne vjerujem, jer je to već mjenjano.Malo ga jesam stiskao,ali ništa posebno, e sad jel onda moglo kaj otici ili je to tek privremena posljedica "stiskanja"?
Hvala!

Ed Hunter
10-07-2003, 12:36
Provjeri razinu ulja ili gdi natačeš vodu da li se miješa ulje i voda. Ako je ... dihtung glave. Makar, veliš bijeli dim, ... meni ti to zvuči ipak ko da ti karike propuštaju polako. Auto je 95. a već su mijenjane karike ... nisi ga baš mazil i pazil. A ovo za stiskanje, dovoljno je par puta pošteno dok je hladan.

T-IE
10-07-2003, 14:14
Prekontroliraj ulje, ako se digla razina, a ulje postalo bijelkasto onda miješa vodu i ulje. Ali i ako je ulje u granicama normale onda skini čep od ulja (možeš i poklopac ventila, ako nije problem skinut) i ako ti sa unutarnje strane čepa/poklopca se skuplja bijelo-sivkasta emulzija onda je najvjerovatnije probila brtva glave.
<br><hr><font color="red">GTI</font>

xy
10-07-2003, 17:56
decki,hvala na odgovorima...
Mislim da je ipak sve ok jer sam se danas jos vozio pa sam pogledao i nije bilo vise nikakvog dima...Razina ulja,boja i sve ostalo je ok tako da se nadam da ce sve biti uredu.

Hondo
10-07-2003, 18:41
Koji je to motor i zakaj su mjenjane karike? Stvarno sam se susretao sa svakakvim ljudima koji su se svakak odnosili prema svojim Hondama, no sad prvi put od nekoga čujem da je mjenjao karike na Hondinom motoru. Ne kažem da je nemoguče, nego sam stvarno jako začuđen. Kolko kilometara je prešao motor?

vau
10-07-2003, 20:59
to su te pouzdane Honde koje se uopće ne kvare...... :smile16: :smile16:

znalac
10-07-2003, 21:20
××××vas takve,takvi stručnjaci ,a niko nista nezna,po vama bi vec bacili auto,a problem je u tome sta je covjek mjenjao ulje i izgleda da mu je kapnuo i okolo ,na usisnu granu od auspuha,pa se sad to ulje pali,mozda i malo dimi,nije to nista

xy
10-07-2003, 22:37
Uglavnom je sve ok bit ce da je tako neka glupost kako je znalac rekao.Hondo motor je 1.5 90ks,međutim stvar je u tome da je auto bio za američko tržište pa je već mjenjan motor i frajer ga je uspio razvaliti(taj novi.Inace sam auto kupio prije dvije godine tako da od kad su promijenjene te karike nemam nikakvih problema(to je islo na trosak servisa).Što se tiče auta i motora ne bi ga nikad mjenjao(samo za slijedeću hondu)jer auto stvarno ide za svojih 90ks opako i mislim da nije ništa čudno jer kako su ti auti voženi...dobro još to trpe.Vjerujem da nekog europskog automobila ganjaš ko hondu da bi crnkuo pet puta ranije.
p.s. to je samo moje osobno mišljenje