PDA

Pogledaj cijelu verziju : C3 - iskustva



skywalker
10-07-2003, 07:03
ima li tko iskustva o C3 - greske, mane, pro & contra ?<br><hr>

Bond!
10-07-2003, 08:43
28.000 km 1.4 SX, 5,8 l/km sa klimom, bez mane. SUPER!

mc
10-07-2003, 09:01
Auto je skroz ok - iako skroz zenskast. Visoko sjedenje idealno za grad i parkiranje, dosta prostran i udoban sprijeda, dosta funkcionalnih pretinaca. Prtljaznik jako velik za tu klasu, ali je zato straznja klupa nedopustivo skucena. Frend ga ima tek desetak dana, pa je prerano govoriti o kvaliteti ili eventualnoj kvarljivosti...

Guest
10-07-2003, 10:05
Bond, na kakvoj relaciji je mjerena ta potrošnja i je li to prema putnom kompjuteru ili prema onome što je pokazao brojač na crpki?

Inače, ženin Megan 1.6 16V s 2 osobe i punim autom prtljage, pri štedljivoj vožnji (70-90km/h) na relaciji Split-Jurovski brod (SLO granica) troši 5.0 bez klime, 5.5 s klimom, po putnom kompjuteru, koji prema mojim mjerenjima laže 0.2-0.3 dl/100km

Bond
10-07-2003, 12:38
Pa to ti je oko relacija 30 km do 100 km/h. To je sasvim realna potrošnja, jer još nema putno računalo.

Guest
10-07-2003, 13:06
Aha. Bilo je naime nekih pisanja na ovom forumu kako je motor 1.4 zastario (što je uvjetno rečeno istina, jer ima 8 ventila, blok je star 16 godina...) i kako puno troši, ali čini mi se da tvoj podatak ono o trošenju demantira.

guzo
10-07-2003, 13:08
vidim skywalker da imas losa iskustva s 206-icom.... onda bjezi od C3 jer je prema njemu 206 ko BMW....

plastika je na C3 grozna, a ima i tradicionalnih problema s elektronikom...

Mario Haas
10-07-2003, 13:32
Vidio sam u Opatiji jedan stvarno dobro uređen srebrni..mislim da je bio i na Streetu. Meni se sviđa.
;)

skywalker
10-07-2003, 13:40
guzo, daj me utjesi pa reci malo vise.
Ako pricamo o izgledu, a samo tako i mogu jer ga nisam vozio, onda mogu reci da mi je previsok sto mi se ne svidja.
Al zanima me kaj se kvari, kaj je lose, dobro i tak.

skywalker
10-07-2003, 13:50
sto vise citam forume, i sto vise slusam ljude i njihova iskustva s raznim autima, to sam zbunjeniji.
Bolje je nist ne znati i misliti si svoje.

E-type
10-07-2003, 13:51
Friend ima HDI, jedan dan mu je jednostavno stao, drugi dan je nasao u kasliću da se javi u Citroen zbog serijskog problema na elektronici. Nakon promjene elektronike sve je u redu, usput su mu platili vucnu sluzbu. Sve u svemu mislim da ga jos uvijek muce djecje bolesti.

Mario Haas
10-07-2003, 14:00
Skywalker, nažalost nema nikakvog pravila. Vidiš da se svi auti kvare, jednostavno to je posljedica masovne produkcije. U svojoj vozačkoj karijeri posjedovao sam samo Peugeote, i to isključivo ljute pile i mogu ti reći da je to jedan krasan šarmantan auto koji jako puno daje obzirom na novce.
Ima i on svojih mana, no na kraju ispada da ih ima svaki auto.
Ne znam da li čitate strane auto-magazine, pa recall-kampanje ima gotovo svaki proizvođač auta. To je vrijeme u kojem živimo, nažalost. POgledaj samo Microsfot i Windowse.

;)

skywalker
10-07-2003, 14:05
E-type, pisam ja na te fore s djecjim bolestima. To je onda poluproizvod, jednako ko i Microsoftovi produkti za koje izdaju patcheve i razne bug fixeve svako malo. Platis nekaj, i to masno, a onda ti vele da su to djecje bolseti i da je to prihvatljivo. ××××ga, pretpostavljam da kupac zeli "zreo" proizvod" a ne neko testno, beta ××××××.

skywalker
10-07-2003, 14:10
Mario, ocito smo istovremeno slali post, i dotakli se Micorsofta.
Imal bih i na tu temu reci puno toga buduci mi je to struka.

mc
10-07-2003, 14:28
××××ga skywalker, danas na zalost u prodaju idu beta verzije. Postoje par nacina kako preko toga prijeci:
1. i najbolji nacin je ne kupovati novi model auta bar godinu dana od pocetka prodaje - vecina bugova se do tada ispravi ili se auto pokaze kao totalni promasaj. U tom slucaju jedino nisi prvi u selu s novim autom, ali si postedjen bugova.
2. kupis takav auto cim izadje jer zelis imati novi model i pomiris se s tim da ces biti malo cesci gost servisa. Jedino molis boga da se se nece nasiroko procuti za bugove, da ti se zlobnici ne bi smijali iza ledja.
3. kupis novi model odmah po izlasku, ocekujes savrsenstvo za lovu koju si na jedvite jade skupio, zderes se zbog svakog krivog suma, mane ili nedaj boze kvara - lagano izgubis zdravu pamet do isteka druge godine druzenja s autom, zavrsis u ludari ili kao kronicni alkoholicar.
Mislim da ti se ipak bolje isplati biti lukav (primjer 1) i/ili psihicki spreman (primjer 2), nego se izluditi zbog neceg sto se ocito ispraviti ne da...

E-type
10-07-2003, 14:34
Skywalker, slazem se da je poluproizvod, mislim da je mc sve dobro objasnio, kada smo vec kod Microsofta ne postoji ponavljam ne postoji nijedan proizvodjac software koji nema bugova u svom software-u, no to je vec druga tema.

Mario Haas
10-07-2003, 14:36
Stara je mudrost da je najbolja kupovina uzeti model na zalazu karijere, pogotovo ako želiš auto voziti duže vrijeme i depricijacija ti nije najbitnija stvar na svijetu.

Evo, spomenuo sam to na Peugeot Clubu, sada je idealno kupiti Peugeot 406, jer je u očekivanju 407-ice nakrcan svime i svačime, a cijena je umjerena, obzirom je, eto, na zalazu. Dao sam primjer 406 limuzina 2.2 Pack sport, dakle to je top model koji se može kod nas dobiti, cijena je 24,350€ uključivo PDV.
Isto je bilo sa Peugeotom 306 prije nego se pojavila 307-ica. Ne samo da je cijena povoljna a oprema maksimalna, nego su sve greške otklonjene.

E-type
10-07-2003, 14:47
Slazem se, osim sto onda nisi glavna faca u gradu (ili selu).

mc
10-07-2003, 14:53
Znas kako Cole pjeva: "Pusti, pusti modu...".

skywalker
10-07-2003, 14:59
a kaj reci, gospodo, slazem se s vama.

guzo
11-07-2003, 10:40
skywalker, evo ti malo iskustva...

imao sam C3 na nekoliko dana, u tijeku kojih je servo odlucio otkazati poslusnost kad mu se to htjelo.... plastika u unutrasnjosti je na nivou malcice boljem o yuga..... ali to se mos sam uvjeriti ako posjetis Citroenov salon...

inace je za tu velicinu dosta prostran autic... gepek je mrak... a 1.4 HDi je super motor...

Mario Haas
11-07-2003, 11:36
Za tvoju rit Guzo svaki auto je premali

:smile06: :smile06: :smile06:

Guest
11-07-2003, 11:37
Ne znam, meni plastika u C3 izgleda solidna, ipak je to miljama daleko od Yuga, ne vidim po čemu je u 206 ili bilo kojem drugom autu te klase bolja, ali mi se ne sviđa ni izvedba instrument ploče ni oblik armaturke, sve je to previše okruglasto, valjda da se svidi ženskama. Zašto tvrdite da plastika ne valja? Je li škripi, je li pretvrda ili ?

Servo je električan, nije ni čudo da radi kad mu se prohtije, kao i ostala elektronika.

Inače, mehanika je ionako većinom ista kao u 206, s izuzetkom zadnje osovine i servo volana.

Initiale
11-07-2003, 12:11
Frend ima c 3 1.1 vec pol godine i uglavnom je zadovoljan s njim.Normalno da auto nejde nikam,nemres nikoga prestici dok si sam a kamoli dok je dvoje,troje ljudi u autu,volan je za moj ukus osjetno prelegan.Plastika je uzasno tvrda i nekvalitetna,pogotovo na vratima,sjedi se poviseno,sjedala nemaju bocnog oslonca,presvlake su shit(x oprema),jedino kaj napred ima dosta mjesta i jedino kaj ga je dosad zajebavalo je nekakvo lupkanje straznjih amortizera,auto ima 7000 km

skywalker
11-07-2003, 12:34
hmmm...mislim da je sve to cjepidlacenje. Takvih zamjerki se moze ziher naci na svakom autu. Mislim, i ja imam milion prigovora na unutrasnjost svog 206 XS, ali kaj ja znam, valjda je to tak, da sam lakse dal novce za njega ne bi me smetale tolike sitnice..ili "sitnice"

Alfa 147 undercover
11-07-2003, 13:39
Auto je onako solidan, imao sam testni 1,4 HDI, mislim 75hp. Iznutra je onako bezvezna plastika, sjedala obicna, kilometar sat isto mi je dizao tlak sa onim glomaznim digitalnim display-om, motor mi se za razliku od ostalih dijelova cak i svidio. Ne trosi ni za kurca, ali drzanje ceste je bozepomozi. Doveo sam ga do ruba granica prevrtanja, smrzo sam se kao grlica. Kreten :)) :smile17: ! Mislim da kad mi stigne 1,4 HDI 16v da ce biti lagano nove opruge i sire gume. BTW, sjebali su nas za alu felgice. Prvo spika kao ima, a onda platis pa te pocnu muljati kao dodatna oprema, ali moze Alessio po nekoj extra niskoj cijeni. Ma mislim stvarno.... :smile09: :(
Generalno : jako skup za to sto nudi !

skywalker
11-07-2003, 14:33
alfa, ne cjepidlacis li malo?<br><hr>

Alfa 147
12-07-2003, 20:06
ne

Alfa 147
17-07-2003, 19:31
ŠULE, da se pohvalim, stigao "spaček". Majka mi nije ni svjesna da buraz i ja vec kalkuliramo opruge i 16' felgice. Nema 2h kako je stigao, a vec radi mozgalica. :)) :)) :smile17: :smile17:

mytbyte
17-07-2003, 20:04
Malo se protegneš i kupiš Pluriel pa imaš C3 kabrio /hehe)...nije nešto puno bolji, al si barem glavni (na pozitivan ili negativan način ovisi o okruženju)...

mytbyte
17-07-2003, 20:32
Test...sorry...za sve neugodnosti javite se Mr. LAW-u... :smile09:

Hdi
22-07-2003, 06:55
Imam C3 1.4 Hdi (50 kW) oko 8 mjeseci i prošao sam 23000 km auto super radi a od kvarova jedino mi je pregorila sirena koju su mi zamijenili. Potrošnja mi je oko 4,5 litre i to je to Auto je skup ali koji nije :smile15:

skywalker
22-07-2003, 22:55
jel zna netko, dijele li ovi u PSA mjenjace (pug citroen) ? Jel u C3 isti mjenjac ko u 206 ?

andre C
25-07-2003, 12:25
:smile09: prvi kvarovi,poslušnost otkazao podizač stakla

koala
25-07-2003, 13:59
Ista prica kao i prethodni post - riknuli podizaci!

Guest
29-07-2003, 07:45
Dijele mjenjače. Recimo, na mom BX16 '89 je praktički isti kao na očevom 206 HDi '03, po izgledu, po osjećaju na ručici i po buci koju stvara pri šaltanju. Razlika je samo u izvedbi mehanizma za odvajanje lamele kumpluga.

Ugrubo, postoje tri modela manuelnih mjenjača, jedan za TU motore (do 1.6), jedan za XU/XUD motore (od 1.6), te još jedan za V6 i mislim 2.0 turbo i u tom stilu. Naravno, svaki od ovih modela ima nekoliko podvarijanti, s obzirom na godište i sl, ali razlike su minimalne.

DKW
29-07-2003, 22:32
"nejde nikam,nemres nikoga prestici dok si sam a kamoli dok je dvoje,troje ljudi u autu,volan je za moj ukus osjetno prelegan.Plastika je uzasno tvrda i nekvalitetna,pogotovo na vratima,sjedi se poviseno,sjedala nemaju bocnog oslonca,presvlake su shit(x oprema),jedino kaj napred ima dosta mjesta i jedino kaj ga je dosad zajebavalo je nekakvo lupkanje straznjih amortizera,auto ima 7000 km "....... itd...itd..itd

Naime, to je priča sa svim autima u klasi do 15.000 eura.

Zato treba kupit rabljeni 3-4 godine za 1-2 klase veći i bok. Ovako je jeftin auto uvijek jeftin auto...<br><hr><font face="Impact" color="blue">Every Day is the Stockholm Getaway</font>

ZZ TOP
15-08-2003, 12:29
loš i z××××n kao i finalna obrada. Puno elektronike ima svoje negativnosti što se oslikava stalnim posjetom servisu. Francuska vozila su plijen za ××××××tine kojima jedino dugačak popis dodatne, nepotrebne opreme čini jezičac na vagi odluke pri kupnji novog automobila.