PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sta je bolje?dizel ili benzin



Mr. X
10-07-2003, 05:32
Silom prilika.......moram birati izmedju...
astre karavan 1.7TDS i
astre karavan 1.6i

Sta je bolji izbor.......

E-type
10-07-2003, 15:10
Pa i nije ti neki izbor, sta ti ih netko poklanja ?

mc
10-07-2003, 15:40
Cuo sam samo lose kritike na racun Opelovih diesel motora...
Ovaj 1,6 bi bio moj izbor da bas moram...

INTERCEPTOR
10-07-2003, 16:30
1.6 benzinac je miljma bolji motor upravo iz razloga što opelovi dieseli ne valjaju ni k... Ne znam o kojoj je astri riječ ali 1.7 u staroj astri je govno. Kao i 1.6 D u kadettu.

Girrari
10-07-2003, 16:58
Ja bih odabrao benzinac.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

VR6
10-07-2003, 17:26
Dizel, vidi ako se ljudi ne zale na kvalitetu...

T-IE
10-07-2003, 19:19
Uzmi 1,6i kad baš moraš birat između Opela. <br><hr><font color="red">GTI</font>

INTERCEPTOR
10-07-2003, 19:24
Al onda opet ostaje hrđa, mjenjač i .... opel :))

diablo VT
10-07-2003, 19:29
VIVA BENZIN!!!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Do you feel that a Ferrari is too soft, too civilized for you? Then go for a Lamborghini Diablo. The historic Italian marque keeps producing a car as cars were meant to be until some years ago. The Diablo is an object of desire!</font>

DKW
11-07-2003, 00:16
Točno: Nikad Opel sa dizlom nije imao neke sreće. Ja sam vozio najnoviju Astru sa 2.2. DTi motorom i osim okretnog momenta i dobrog ubrzanja, to je traktor, naročito po tom drndavom zvuku

ŽBUKA
11-07-2003, 10:17
AKO ŽELIŠ FERGUSONA KUPI DIESEL. :smile19:

_Stevo
11-07-2003, 10:53
Hm....ja sam za onaj 1.7 dizel u AStri čul sasvim drukčije, da je super. Ali taj motor tak i tak nije od Opela nego Isuzua. A što se 1.6 D tiče, od starog bratić je taxist i ima Kadetta s tim motorom i nije imo baš neke prevelike probleme. Stoga, Opel+hrđa=vaše pretjerivanje. Mjenjač je loš, tj. nije namjenjen sportskoj vožnji, al kad se nauči na njega može se prešaltat bez ikakvog zapinjanja.

Koji ste vi, da ne kažem licemjeri. ××××te ljude u zdrav mozak ako ×××× protiv Alfe kao nekvalitetne, nepouzdane i bla bla bla i veličate ju kao nešto natprirodno, a po svemu ostalom pljujete da to nije normalno(VW, Opel,...) a samo zato što tvrtka nije sportski orijentirana(ko Alfa, a auti joj teže ko tenkovi iz 1. svjetskog rata).

Balkanische mentalitet isto ko i oni "zidari, prevoznici svinjskih polovica" i ini... :smile17: :smile17: :smile09:

zebra
11-07-2003, 11:04
a sta rec

mc
11-07-2003, 11:25
Stevo, nemoj se ljutiti ali imali smo u firmi 15-tak Astri (novih i starih), vozio sam ih dosta i svima su mjenjaci zapinjali k'o blesavi (iz druge u trecu narocito) - tu ne gledam (ne)sportskost mjenjaca nego opcu nefunkcionalnost... Drugo, skoro svi auti koji su ostali kod nas do nekih 100-120tkm su imali problema s ventilima i hrpu raznoraznih popravaka za novce da ti prisjedne... Za firmu je to bilo skupo, a da se to desi meni osobno, zapeljal bi ga u Savu ili zapalio, ali sigurno ne bi dao tolike novce za takav popravak na toj, relativno maloj kilometrazi... Zao mi je, ali meni je to bilo dovoljno da steknem vrlo negativno misljenje o Opelu.

astra
11-07-2003, 11:55
gle vozim astru 1.6i......8 godina staru i nit ima problem asa hrdjom niti mjenjac zapinje.......kilometara poprilicno........nesto ispod 200 000 pad tisuca manje
kako sad onda???

mc
11-07-2003, 12:08
Drago mi je sto ti je sve ok - mi na zalost nismo bili te srece s vecinom primjeraka.
E da, frendica je imala novu Astru karavan diesel. Prodali su je nakon 2 godine jer se kvarila k'o blesava, ukljucujuci i otkazivanje serva malo nakon garantnog roka. Priznali su joj dio popravka, ali uz pisanje u Njemacku i hrpu neugodnosti...

_Stevo
11-07-2003, 14:11
Mi imamo Astru od 97. a proizvedena je 95. Znači bila je stara 2 godine kad smo ju kupili sa nekih 22k km na brojčaniku. Kad je puko remen(zahvaljujući mom starom koji nije promijenil remen na vrijeme) mehaničar je reko da auto nema 22 nego 122k km(tj. imo kad smo ga kupili). Do sad nikakvih problema sa autom(osim gore navedenog kvara). A mjenjač šteka iz 1. u 2. ak se prebacuje direktno ili ak je auto hladan još. Sad ima nekih 200k km, i ko nov je(osim par bliskih susreta sa (ne)pomičnim objektima kojima je uzrok opet moj stari).

mc
11-07-2003, 14:37
Cuj, jednom kad se opeces, puses i na hladno. Sad se dobro pokazuje kako je ugled puno lakse izgubiti nego steci, a kamoli ponovno steci... A Opel je s ovim gafovima jako pao u mojim ocima i trebat ce puno da me se uvjeri da je ok...

Kas
13-07-2003, 11:56
Zašto toliko pljujete po mjenjačima. Vozio sam 5 god Opele i sa mjenjačima sam imao najmanje problema. Solidno su precizni, nisu rasklimani. Kod mjenjanja nemoraš ništa pazitikako češ šaltati, dok na 33-ojki moram paziti kad ubacujem u prvu, paziti kad ubacujem u drugu. Ako ju isturiram, i pokušam odmah u prvu, zupčanici grebu i to opako. Moram pričekati da padnu okretaji i da se zupčanici zaustave, i tek onda. Ako se ganjam i šaltam brzo drugu, krči. Moraš biti nježan i paziti. Kod Opela nisam imao takvih problema. Čak sam ga mogao šaltati bez kuplunga, a zupčanici se nisu čuli.