PDA

Pogledaj cijelu verziju : 206 i Clio - usporedba



skywalker
09-07-2003, 13:55
Zelio bih nekako rezimirati iskustva skupljena na forumu glede ova dva auta. Molio bih vas za vasa iskustva - kaj je dobro a kaj lose kod jednog a kaj kod drugog. Onak, fino i bez prepucavanja, molim lijepo :)<br><hr>

Guest
09-07-2003, 14:27
Moja iskustva s 206 Hdi (auto je od oca - vozio sam ga par puta)

- kabina je prilično prostrana, imaš dojam da si u za klasu većem autu. Prtljažnik je naravno omanji
- plastika u unutrašnjosti je nešto tvrđa, ali s obzirom na klasu uglavnom zadovoljava. U Cliu III mi se to više sviđa
- sjedala mi se ne sviđaju, previše me stiskaju ispod pleća i ne podupiru gornji dio kralježnice. U Cliu III su definitivno bolja, dok su u starijim Clima više-manje jednako loša
- display od automatske klime se po danu vrlo slabo vidi ako voziš s upaljenim svjetlima
- ležanje na cesti je vrlo dobro. Problem su jedino serijske Continentalove gume, koje su dobre na suhom, ali ne i na mokrom. Volan je baš po mom ukusu, precizan, ni pretežak ni prelagan. U cliu je malo prevelik
- federi su mekši nego u Cliu, ali su amortizeri dosta kruti. Ne mogu baš reć da je auto nešto specijalno udobno, ali nakon 2-3 godine, kad se amortizeri malo omekšaju, mislim da će biti bolje
- kočnice zahtijevaju nešto jači pritisak da počnu kočiti nego kod drugih auta, ali inače pouzdano zaustavljaju auto. Sve u svemu mi se sviđaju
- mjenjač nije baš precizan, a motori 1.1 i 1.4 imaju još lošiji. Ručica je malo preniska, u Cliu je bolje smještena
- 206 1.4 ne bi baš preporučio ni zbog zastarjelog motora ni zbog lošeg mjenjača. 1.4 16V u Cliu je sigurno puno bolji (prema mjerenjima razvija punih 110 KS). Istina, nisam ga uživo isprobao, ali žena ima Megan 1.6 16V i performanse motora su stvarno odlične, a 1.4 16V je iste konstrukcije, pa bi trebalo biti slično
- 206 2.0 Hdi je s druge strane prilično pogođena kombinacija, auto je prilično živahno, a buka dosta niska. Jedino potrošnja bi mogla biti nešto niža. Mislim da Renoli manje troše.
- vrata od auta se ne zatvaraju baš previše uglađeno. Moglo bi to i bolje s obzirom na cijenu
- U ovo pola godine nije bilo kvarova, a kako će biti dalje ne znam

Kad bi ja birao između ta dva auta i svih motora koji se nude na njima, vjerojatno bi ipak uzeo Clia 1.4, ali ...

skywalker
09-07-2003, 14:53
ne kuzim zakaj je renault (megane, clio) toliko lose rangiran na ADAC-ovoj listi najkvarljivijih auta, tj. uvjerljivo su najkvarljiviji, a s druge strane ljudi ih jako hvale, na ovim forumima osobito.

Guest
09-07-2003, 15:15
Ma, tamo u statistike ulaze banalnosti poput kvara akumulatora i sl.

I ja sam čuo razne priče o Renolima, ali na ženinom Meganu se u 3 godine /60.000 km još nije ništa pokvarilo niti je bilo ikakvih problema, opoziva u servis i sl. Jedino klimi će dogodine najvjerojatnije trebati punjenje, dok kod očeve 156-tice nakon 5 godina još hladi kao grom.

Helix_206
09-07-2003, 17:03
Evo, imam 1.6 16V 206-moj i 1.0 Clio-stara.

Večina onog kaj ti je gost napisao je točno, samo da ga ja nadopunim...display na 206 se potamni kad svjetla upališ jer su valjda napravili da kad padne mrak ne bode u oči...a da nisu računali na neke nove zakone o upaljenim svjetlima po danu...anyway ko to poštuje :)

Kvaliteta nije turbo na 206, no nije niti loša,...volan mi je ZAKON, a sicevi također...neznam zakad ili kakve siceve dobiješ sa 1.4, no u 1.6 su super...barem meni. Plastika je ok za tu klasu...no naravno moglo je i bolje...u cliu mi je bolja. U cliaču mi je i mjenjač malo bolji....tj...nema manu zapinjanja šta se kod 206 desi...ništa strašno ali iritira neke.

Design je stvar ukusa...ali mi 206 ima puno ljepši interior nego clio. Kaj se tiče kvarova...za sada još niš...

evo...to ti je moje stjalište. ukratko Clio i 206 su mi super...samo ovisi kaj ti više preferiraš. Oba imaju prednosti i mana...tak da je taktika...sjedni...vozi...probaj...odluči...kupi :)

sepra
09-07-2003, 17:11
Ova usporedba stoji jedino ak govorimo od predzadnjem Cliu, jer novi Clio je izradom daleko iznad 206. Osim naravno u pogonskoj grupi tu ga naravno gazi :)) <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
09-07-2003, 17:39
Punto. :))

skywalker
09-07-2003, 17:44
ja sam 206 kupio racunajuci da je kvaliteta oba automobila podjednaka, a k tome clio mi je grdi ko smrt. ××××ga, covjek nikad dosta pametan.
Ne znam, kaj se izgleda tice meni je clio penzionerski auto.
Da, i taj mjenjac kod 206, pa to je uzas. Na stojki iz '87 mi je bio bolji.
Jel mozda znate postoji li nacin da se rjesim auta ukoliko jos nisam do kraja otplatio kredit ? Ne znam, da ga uzme banka ili tak nekaj...

T-IE
09-07-2003, 19:15
Neznam za P 206, ali definitivno bi volio imat Clia Sport. Mada se nebi žalio ni na Šuletov 1.6. <br><hr><font color="red">GTI</font>

CLIO SPORT
09-07-2003, 19:50
TIE.....da......dobro si rekao....ne bilo koji 1.6 16v vec SULETOV!!!!!

imao sam par okrsaja s obicnim 1.6 16v i pobjegnem mu na 200m sigurno vise od 50m ali sa SULETOVIM je pak druga prica!

:o :o :o :o :o :o :o

Dom-Dom
09-07-2003, 19:57
Clio daj ne kenjaj Golf dizel te opere.Pa zbilja ti francuski konji niš ne valja, dobro je onaj instrument to izmjeril kod Bingule. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

CLIO SPORT
09-07-2003, 20:07
imam jos 2 dana garancije tak da.......sutra sam u biznisima cijeli dan.......mogao bih u petak do starkelja da mi motor promjene!


upravo skidam nesto glazbe s neta.....mrak zika! evo......obecajem SULE da cu ti snimiti jedan CD (przilica mi je u banani ali cu probat) s muzikom koja je fina i za uho i za ganjat.....(dobro....mozda ne toliko za ganjat ali za uho...fenomenalna!)

Dom-Dom
09-07-2003, 20:09
Kaj ništ ne komentiraš VR6??
Ma u pravu si , kaj se budeš ×××× sa biserima, ali sam se podrapal od smeha. :) :)

sepra
09-07-2003, 21:34
Ha, ne znam koji Punto ima Clia ili 206-icu. Znam da je meni najslađi zalogaj Punto HGT. Provjereno više puta. Neznam kak stoje relacije pri 1.6 motorima.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Girrari
09-07-2003, 22:45
Ono kaj znam iz debelog iskustva je da Punto 1.2 8v jede Clia 1.2 8v i 206 1.1 8v.
Tek su mu Clio 1.2 16v i 206 1.4 prava konkurencija i tu sam imao dosta zanimljivih okršaja u kojima sam i pušio i dobivao, a vrhunac je bio kada me vlasnik Clia 1.2 16v nakon jako izjednačenog dvoboja upitao "Kaj je to onaj od 80 konja?".

Interesantno je kako me onaj Clio 1.4 sa 75 konja lepo pere dok ovaj 1.2 sa isto konja zna fest popušit.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

INTERCEPTOR
10-07-2003, 16:53
Sepra, Punto sporting ili obični 1.2 16V ima u šaci bilo koji clio 1.2 ili 206 1.4. Jesi ti kad razmišljao da su HGT i S16 auti jako sličnih performansi i da je tu stvar vozača tko će biti brži?

INTERCEPTOR
10-07-2003, 16:56
Moj frend ima 206 1.4 i auto ne ide ni k... u odnosu na sportinga. Samo 5 ks manje, ali i 200 ccm više. Auto je doslovno sporina teška u odnosu na Punto kako sporting tako i 1.2 16V. Tih 80 KS su definitivno 2 koraka ispred konkurencije. Ne znam koji se auto od 75-80 ks uspio približiti samo tih 11.4 s do 100 km/h. Sve se vrti oko 13.5 sekundi.

T-IE
10-07-2003, 19:21
Clio,

pa samo Šuletov 1,6 dolazi u obzir.

Šule, koliko ono?

6000€ :)) <br><hr><font color="red">GTI</font>

ŠULE
10-07-2003, 20:10
Ma ne znam ni sam koliko da tražim. Mislim da ću početi sa 8 pa da vidimo.

ne stvarno
10-07-2003, 21:10
mi je clio odvratan auto. Mislim alfe se lijepe, mazda 6 je ok, honde ali ovo je rugoba. A tek Thalia, vozi se danas iza mene neki taj clio maslinasto zelen, kad ono na zavoju skužim da ima i kutiju iza ajme rugla nad ruglima. Ma koma neznam ko to može uopće vozit. Ma jadni kad nemaju ukusa. :smile17: :smile17: :smile17:

skywalker
11-07-2003, 09:32
i meni je Clio grdi, a Talia mi je skolski primjer ruznog auta. Al ok, sve je to stvar ukusa.

Girrari
11-07-2003, 09:36
Ma mislim da Thalija nije pitanje ukusa. To ne naprosto nakaza na 4 kotača. Trebali bi je ukinuti dekretom.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

mc
11-07-2003, 09:40
Thalia je i meni zivi horror, kao i svi auti koji su nastali varenjem prtljaznika na mali gradski auto. Dobar takmac Thaliji (po ruznoci) je Honda Jazz s gepekom, a naslo bi ih se jos podosta...

skywalker
11-07-2003, 09:46
meni je i nova mazda 323 u svim verzijama grda. Nissan da i ne spominjem. Grde su mi i toyote, iako su ove nove prilicno ok, i k tome su jos opako kvalitetne. Honde su mi lijepe.
I Fiesta mi je grda za puknut.

E-type
11-07-2003, 10:03
Thaliu kupuju obiteljski ljudi koji zele novi auto sa velikim prtljaznikom a nemaju puno novaca.
Ako se gleda u tom kontekstu auto je jako dobar izbor.

mc
11-07-2003, 10:49
Bas me zanima kakva je kvaliteta tih Thalia, s obzirom da se rade u Turskoj - nisam do sada cuo nista lose o njima...

Mario Haas
11-07-2003, 11:33
Kako znate s kojim 206 se utrkujete? Da li je 1,1 ili 1,4? Imate supermenov vid?

:)) :))

skywalker
11-07-2003, 11:44
:)), ili namirisu iz ausfuha pa znaju koji je motor

skywalker
11-07-2003, 11:54
ne ulazim sad u to koliko je Thalia prakticna ili ne, vec samo kazem da je manje-vise prihvacana kao grdi auto

Girrari
11-07-2003, 12:10
Pa ja u pravilu popričam s čovjekon nakon špananja. Onak na semaforu tipa koji motor, eventualni prepravci, kak je zadovoljan itd.

Osim toga već sam ih prokužil. 1.1 nema nikakve šanse dok 1.4 me može poprat, ali se nerjetko s×××× na šaltanju i to pogotovo iz prve u drugu. Do cca. 60-80 me teško može preći, jako teško; ali poslije sam njegov.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

E-type
11-07-2003, 12:35
Tocno, cak i vecina ljudi koja ga kupi kaze daje grdi, ali kad imas dijete, kolica i slicne stvari a uz to i plitki novcanik onda se takve stvari zanemaruju.

Guest
11-07-2003, 13:42
Da. Čitajući neke od naših postova, čovjek dobiva utisak da većina od nas pliva u lovi i nijedno nam auto nije dovoljno dobro, ali ne znam baš je li to tako. Bar ne kod mene.

Ali dobro, Thalia je stvarno ružna. Mislim da je krajnje vrijeme da Renault zamijeni svog dizajnera, nakon nekoliko zadnjih velebnih 'uradaka'.

Helix_206
11-07-2003, 14:00
dizajner = dete kreten

skywalker
11-07-2003, 14:31
mislim da se u cijeloj ovoj prici zaboravlja kojem cjenovnom razredu pripadaju i 206 i clio...Ruku na srce, ne mozemo ni oceivati neke vrhunske aute za te novce. Meni je bitno da mi ne crkava motor, da mi je plastika ne cvili i da ne trosi puno. Da, i da izgleda donekle ok. Koliko sam platio, toliko mogu i ocekivati. Manje-vise.
A one bijesne sekunde, pa usporedjivanja, pa ganjanja, fakat me ne zanimaju. Od ovakvog auta se moze i smije ocekivati da bude solidan, ni vise ni manje od toga. A jurnjavu, potrosnju od 3 litre, i ne znam kaj ostavljam za razne alfe i druge duplo skuplje aute. Kazem, zelim solidan auto pristojnih, ne vrhunskih performansi.

skywalker
11-07-2003, 14:34
Guest, slazem se s tobom

mc
11-07-2003, 14:53
Konacno jos par normalnih ljudi s kojima se da kulturno razgovarati na forumu...
Pozdrav decki

Girrari
11-07-2003, 15:20
MC, slažem se.

Guest, pa nije baš da pilvamo u lovi, ali radije bih kupio Clia nego Thaliu. Bolje mi se gužvat u normalnom autu nego komodat u nakazi.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Guest
11-07-2003, 17:27
Slažem se ja sa svima vama.

Ne treba zaboravit da se auta ovog razreda u Europi uglavnom koriste kao drugo ili treće autu u kući, tek toliko da se prebaciš do samoposluge, škole, faksa ili garaže u kojoj je veća limuzina. Kod nas su auta obično prvo i jedino auto u kući, koje istina za naš standard nije ni najmanje jeftino ali ... koliko para, toliko muzike.

Osim toga, i ukusi ljudi su različiti (mada vjerojatno ne toliko, koliko su različiti ukusi dizajnera), inače bi svi radili ista auta, zar ne. Svako auto ima svoju ciljnu grupu vozača koji će ga voziti. Zato me i ne čudi npr. što me sjedala u 206 stiskaju u plećima - ciljna skupina kupaca toga auta su (na zapadu) uglavnom žene, pa je tome predviđeno i sjedalo, zar ne.

Mario Haas
12-07-2003, 13:41
Da dodam i ja koju pametnu ovdje. Najgora stvar interijera 206-ice mi je to što je crna plastika koja izgleda kao "soft feel" zapravo tvrda plastika koja se lako grebe. Čak je i 205-ica imala bolje napravljene neke detalje. Ono što je izgledalo kao "soft feel" bilo je soft feel. I obrnuto.