PDA

Pogledaj cijelu verziju : Škoda Octavia - nova armaturka



Guest
09-07-2003, 09:59
Zadnje vrijeme razmišljam kojim autom da zamijenim svog vremešnog BX-a. Jedan od kadidata je i Octavia.

Zna li netko, od koje godine Octavie imaju novu armaturku, onu što malo sliči na Passatovu. Ona stara mi je stvarno ružna, ali ova novija može stat (ako izuzmemo ružnu skalu brojčanika).

Koko
09-07-2003, 10:06
Ne znam na koju misliš, ali evo povjesnih činjenica. Prvi puta je unutrašnjost blago izmjenjena 1998., godinu dana nakon početka prodaje zato jer su kupci jaukali. Drugi puta je izmjenjena 2000. u sklopu redizajna čitavog automobila.

Guest
09-07-2003, 10:38
Mislio sam na oblik armaturke, tj. plastike pred vozačem i suvozačem. Razlike su u izvedbi plastičnog svoda nad instrumentima (na novijoj armaturki je manji, sličan kao kod Golfa i Passata), otvorima za ventilaciju itd. Ona starija varijanta armaturke mislim da se zadržala još neko vrijeme (možda i do danas ?) u opremi LX ili tako nešto.

_Stevo
09-07-2003, 10:39
Zavisi od opreme i airbagova.

Koko
09-07-2003, 10:43
E to baš ne bi znao... Inace, ono što što ti se sviđa definitivno je od 2000. na dalje.

Dr. Strangelove
09-07-2003, 11:53
Octavia Free ti ima staru armaturu...i u sedan i u karavanskoj izvedbi... i ja mislim još i Classic... za ovu drugu razinu opreme nisam siguran... uglavnom razlika je zbilja velika i u kvaliteti materijala a i u izgledu...

Guest
09-07-2003, 12:14
Da, razlika u izgledu je poprilična. Koliko se sjećam, stara armaturka je bila (bar neko vrijeme - ne znam kako je sad) u opremi Classic.

Muči me jedino godina, s obzirom da namjeravam kupit polovno auto.

T-IE
09-07-2003, 14:06
http://images.cardomain.com/member_img_a/211000-211999/211211_2_full.jpg

Ovo ti je prvi redizajn (kraj '98 mislim)

http://www.skoda-auto.cz/action/octaviacollection/images/big/03.jpg
Ovo je iz početka 2001.g (elegance)

Ali grafika urica je ostala ružna u svim modelima Škoda. <br><hr><font color="red">GTI</font>

Guest
09-07-2003, 15:20
Aha, dakle kraj '98. To sam htio.

Jedino ... ne vidim nikakvu razliku između slike A i slike B. Istina, nisam odavno bio u okuliste, ali, ima li uopće razlike?

Guest
09-07-2003, 15:22
Možda boja plastike? Na slici A je donji dio armaturke svjetlije boje. Ali oblik mi izgleda isti.

T-IE
09-07-2003, 19:01
http://www.autojournal.de/test/oldimage/octavia1.jpg

Ovo ti je cockpit sa prvih Octavija. Razlika je očigledna.

Ako kupuješ polovno traži SLX modele iz 99'-e ili elegance od 2001 na dalje i nećeš fulat. <br><hr><font color="red">GTI</font>

Mazda3
09-07-2003, 20:47
Joj kod skode mi se jedino to nije nikada svidjalo, ta njihova ploca. Cudno mi izgleda. No valjda je i to stvar navike....

Dr. Strangelove
10-07-2003, 07:55
žalosno kaj još uvijek rade Octavie s tom zastarjelom armaturom.. Classic i Free.. valjda im se ne isplati ugasit pogon koji to štanca... ali vjerojatnije je to zbog politike VAG-a... a sve u vezi one dobre stare..."Kolko para, tolko muzike"... ;)

LHM
10-07-2003, 08:22
Bez uvrede ljubiteljima bilo kojeg priozvodjaca,ali ako mijenjas BX-a zasto ne kupis nasljednika-Xantiu??Sa opruga je lako na hidrauliku,ali sa hidraulike na opruge malo teze(i tvrdje)sto govorim iz iskustva.Trebao bi uzeti u obzir Xantiu sa 2.1 TD motorom(110 ks) a ako ne volis dizele imas na izbor nekoliko benzinaca od kojih V6 vjerovatno ispada iz izbora zbog za nase uvjete velike potrosnje!!Zivio LHM!!

Guest
10-07-2003, 09:40
Naravno, Xantia je moj prvi izbor, mada se još uvijek dvoumim, nakon što sam imao različite problemčiče s BX-om, koje su istina većim dijelom uzrokovali serviseri. Najgore je to, što sam se 5 godina vozio s pogrešnim zadnjim kuglama, pretpostavljam s nekog karavana, zbog čega su mi na lošoj cesti malne ispadali zubi. Najveća bruka je to da su i vozači VW-a, Alfi i ostalih auta, koja su inače na glasu kao 'tvrda', negodovali zbog neudobne vožnje.

Inače, od Xantia vjerojatno bi uzeo 1.8 16V, ali razmišljam i o nekim drugim varijantama, poput Octavie, P307, Lagune II, Xsare is sl.

Dizel je teško dobiti s nekim razumnim brojem kilometara. 2.1 TD mi se ne čini baš dobar izbor - motor je prilično kompliciran, ima ih malo, tko će mi to servisirati? Hidroaktiva također otpada. Nijedna od tri koje sam vozio mi se nije činila baš nešto posebno udobna, a ležanje auta na cesti mi je ionako o drugom planu.

LHM
11-07-2003, 19:43
Pa trebao si odmah znati da nesto nije u redu sa ovjesom cim je tako tvrd,jer Citroenov je ovjes tvrd samo onda kad nesto ne stima i to je obicno jedan od prvih simptoma.Ali bez obzira koji od navedenih auta da izaberes zelim ti srecu i puno bezbriznih(bez kvarova i servisa)kilometara! ;)

Guest
11-07-2003, 21:01
Dosta dugo sam sumnjao da nešto nije u redu i da ne bi preko 3 mil ljudi kupili takvo auto, ali 5 različitih mehaničara (svi su se hvalili kako već desetljećima servisiraju Citroene i kako im je hidraulika u malom prstu) mi je reklo da je sve u najboljem redu i da je BX jednostavno tvrđi od GS-a (kojeg je ranije vozio otac).

Stvar je bila u tome da, kad si rukom pritisno auto prema dolje, to je izgledalo dosta slično kao kod GS-a (bar meni), ali vožnja je bila posve drukčija.