PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupnja novog auta sa stetom nacinjenom od padavine leda



M-key
07-07-2003, 07:23
Ja bih molio za vas savjet. Svake godine kod dilera novih auta ovdje u Americi gdje sam, mogu se naci novi automobili razlicitih marki, koji su bili pod udarom leda. Recimo, moj brat trazi sebi auto i tako sam ja
putem novina nasao oglas kod Nisanovog dilera koji ima vise od 100 automobila koji su dovezeni iz tvornice koja je bila pod udarom leda ili grada, kako se to vec kaze. Vozila nemaju vise od 50 predjenih kilometara dakle to su gotovo nova vozila. Model koji smo mi gledali bila je nova 2003 Nissan Maxima SE, sa novom prodajnom cijenom od 28 900 dolara ali je zbog stete leda , cijena 22 000 a mogla bi se spustiti na tu negdje oko 20 500. Automobili ima stetu samo na prednjoj haubi, na vrhu i na zadnjoj haubi. Rupe nisu velike, mislim cak da su negdje oko 3 do 4 milimetra. Sajbe i stakla su potpuno promjenjeni. Kako je led padao , staklo je popucalo i na nekim autima kao sto je ovo sto smo gledali, ulazila je voda unutar ali je diler potpuno zamijenio za novi enterijer. Automobil je u izvrsnom stanju, sve radi kao novo. Treba mi vas savjet. Da li se isplati kupiti takav auto jer on nije u stanju dati skoro 30 000 dolara za novo. On i misli kupiti ga na kredit. Koje su mane i koliko treba uloziti u njega na karoseriji da se dovede u red imajuci na umu ispravljanje karoserije i mozda novo farbanje. Da li nakon toga moze imati onaj isti sjaj kao kod novog? <br><hr>

Girrari
07-07-2003, 08:24
Dvije stvari su dosta bitne.

1. Da li su auti samo preživjeli tuču nakon čega su sklonjeni i reparirani ili su se još "pacali" u ledu i vodi duže vrijeme?

2. Daje li Nissan kakvu garanciju na te aute; eventualno neku kraću?<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Mazda3
07-07-2003, 08:26
Nije problem srediti auto da ponovo izgleda kao nov. Dobar limar cini cuda. Ako je sve ostalo na automobilu dobro (motor, elektronika) onda nema razloga da se ne kupi. Zatrazite probnu voznju.

turbo-limac
07-07-2003, 08:42
u hrvata ti takve aute poprave i prodaju pod novo po cijeni novog... to ti je odgovor....

diablo VT
07-07-2003, 11:06
30.000 $ novo
20.000 $ novo sa par udubljenja na karoseriji


ušteda 10.000 dolara!!! samo naprijed!<br><hr><font face="Courier" color="red">Do you feel that a Ferrari is too soft, too civilized for you? Then go for a Lamborghini Diablo. The historic Italian marque keeps producing a car as cars were meant to be until some years ago. The Diablo is an object of desire!</font>

Ed Hunter
07-07-2003, 11:28
Kod nas ti to dileri poprave za 200 EUR i prodaju pod novo kak ti je limač već napisal. Ako je samo oštećen lim od tuče, ... samo daj.

M-key
08-07-2003, 02:50
Pa imali smo probnu voznju. Auto je proslo inspekciju kod nisana sve radi izvrsno. Auto pali iz prve, sve radi kao i novo. Auto je stvarno dobro. Motor je 3.5 V6 265 konja. Garancija na auto je 3 godine. Po meni je to dobar deal. Samo sam se pokajao sto sam prije 6 mjeseci kupio auto kad se ovako moze iskoristiti prilika i uzeti novo auto za male pare. Ali vidi sto i oni traze nacina da te prevare. Mom bratu daju iznimno visoku kamatu na kredit pa on trazi kredu na drugoj strani sto moze malo potrajat ali mislim da se isplati kupiti. <br><hr>

Girrari
08-07-2003, 08:11
Ak ti daju 3 godine garancije, vozi.

Možda buš imal više ×××××rija nego s normalnim autom, ali u 3 godine bi se sve trebalo riješiti.
Samo dobro prouči na šta se odnosi garancija kako se ne bi dogodilo da se oni unaprijed ograde od rješavanja problema koji su mogli nastati zbog tuče.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Megane_SB
08-07-2003, 10:16
Samo da potvrdim tvrdnje dogadjanja kod nas.
Moja tvrtka odrzava opremu za dobar dio auto kuca na ovom podrucju, pa neke stvari znam iz prve ruke.
Npr. (nije napad na nekoga, pa nemojte odmah dizati frku) Peugeot dolazi sa 80-tak% auto oštećenih u transportu.
Skoda, VW slicno .
Sve ide pod novo, Ameri barem kazu o cemu se radi.

Yoko/
08-07-2003, 10:36
..Megane_SB, a kak je situacija sa japancima?...

sepra
08-07-2003, 14:11
Hm da je samo lim izubijan odmah bi ga ubo ali pošto je bio napacan vodom, ne znam... nisam siguran da bih to kupio i da ga daje za 10000<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
08-07-2003, 14:14
Treba dobro definirati da li ta garancija pokriva i moguća ×××××× od te vode ili jednog dana kad dođeš popljuju te i kažu:To je nestandardni kvar to nije pokriveno<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

OS PUNTO
08-07-2003, 22:20
Usteda je zaista velika i smatram da se isplati kupiti takav auto.


Megane_SB jesi li ti iz Slavonskog Broda? :)