PDA

Pogledaj cijelu verziju : honda, sportaš?!



alinghi
03-07-2003, 11:10
ne razmem kak to da svi manje-više hondu svrstavaju u "striktno sportske aute! u isti koš s alfa r. tu posebno mislim na stari (veoma aktualan) civic. rulja taj auto toliko favorizira da to više (meni barem) nema smisla. ajd ok s2000 ili rtayp, ali normalne civicovke su normalni japanski auti, izgleda klasično japanskog... pa pogledajte novu civikovku kaj to izgleda sportsko?! isti kalup je i stara civikovka ali neki su ljudi u tom vidli ultimativno-višenamjensko-alternativnog sporataša...
p.s. ona žuta prerađena honda civic s 3 vrata kaj je bila u avtoklubu i kaj je bila saftycar na ovom utrkivanju oko inine zgrade, fakat mi je smešna... na njoj ima plastike..., pa mogel bi se još bar cirka 1 trabant napravit... ali bračo i sestre to nije sportaš, čak ni s toliko plastike... dajte se ljudi uozbiljite... ko i onaj golf iz zg dubrave kaj je isto gro plastike pometal na svoj opaki golf (koji je ono to golf, osmica?)... odkale toliko želje za zelenim svetlima na haubi, gro spojlera, i sličnih unakaženja?! brijem da se svi furaju na one japanske (250konja snažne) brze i žestoke... ali opet, eto, to je samo moje skromno mišljenje...<br><hr>

S16
03-07-2003, 11:12
Svaki Hondin motor je sportski, pa i 1.4 Zar tebi auto mora imat minimalno 200ks da bi bija sportaš? Važnije su druge stvari...

alinghi
03-07-2003, 11:27
pa to i mislim važne su druge stvari... a honda je dosadno japansko prometalo. a to što ti kažeš, da smatram za sportaša samo jače aute, to nije istina. novi rolls fantom nije mi sportski auto :( :o
a sportaš može biti npr. slabiji auto kao lotus elise... i sl. kao npr alfa 1.6L...
a hondin 1.4, fakat mi nije sportki, a to na što su ljudi ovisni kod honde, jesu okretaji... a okretaji ne znače u slučaju civikovke ništa! ona njezina mašina 1.6L od koliko ono ks?! 125?! iz sredine 90tih, kaj je svi gledaju s divljenjem (osim mene), nije sportska pila, to je klasična hondina strojogradnja, motor kojega trebaš vrtiti da bi išel... i niš posebno, ali daj ti pogle te honde, spustiš je da bude 3mm do ceste i teraš je koliko ide, kaj je to sport?! Bmw il alfu ne moraš terat ko manijek da bi mogel reć prijatelju:"e pogle kak ovaj auto ide!" I upravo je tu glavna razlika, dok su ova 2 sportaša, sportaši, honda je normalan japanac koje su ljudi počeli kupovati i diviti mu se pojma nemam zašto... ZAŠTO? ???
P.S. možda su trebali nekakvu alternativu europljanima ili im se fakat svidio dizajn, ili se po njihovom taj auto da lepo uredit... ...<br><hr>

Mazda3
03-07-2003, 11:32
Znaci alfe se ne vrte?Ne vole bas okretaje?
INTCP, pa koga ti lazes? :))
Evo covjek je sve rekao. :smile16:

Mazda3
03-07-2003, 11:34
alinghi
Tvoj post je ispao bas tako, alfa se ne vrti. Mozda nisi mislio to, ali prema ovom sto si napisao izgleda tako. :smile08:

Rale.
03-07-2003, 11:35
To je sve počelo od ovih primitivaca koji nisu imali love zapravog sportaša (Alfa ili Bmw) pa su kupili jeftinu (usto i ružnu) hondu koju moraš bolesno vrtit do iznemoglosti ako bi išla,i rekli da je to sportaš!
Pa ljudi jeste vi normalni,imate li vi oči??

sepra
03-07-2003, 11:52
Pa nemojte tako, pa recimo novi Civic 1.6 ima brutalnih 10 sec do 100. I vrti se u nebesa! Taman da opereš stari 316 E36 koji ima 10,5.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

alinghi
03-07-2003, 12:41
neki nisu razumili što sam gore napiso... ili to ili sam neke hondiste dobro šutnio u guz, ali to mi nije bila namjera... :)) :smile07:

Mazda3
03-07-2003, 12:53
Automobile koji bi vozio samo iz gusta sigurno bi bili honda, toyota, mazda(wankel). Svi koji se vrte visoko nisu za normalnu voznju. Tko preferira normalnu voznju uzima sasvim drugi tip automobila.

Girrari
03-07-2003, 13:02
Fakat imam jako malo iskustva sa Hondama tako da zapravo ne znam kako se ponašaju u vožnji; da li je to sportski ili ne.

Ono kaj je meni bilo prepoznatljivo kod Hondi starijeg godišta je sportski dizajn. Niski i šir(ok)i auti sportskih linija. To mi je u svakom slučaju povezivalo Hondu s terminom "sportski auto". Ono kaj mi je nije povezivalo s tim terminom je razmjerno sterilna i ne baš sportska unutrašnjost.
Danas više tog dizajna gotovo da i nema. Nekoć prekrasni Civic danas izgleda kao monovolumen. Šteta.

Sve kaj sam rekao, odnosi se na standardne modele, a ne Type-R i slične 100% sportske izvedenice.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

OS-300
03-07-2003, 13:07
Pa da Mazda3, nisi ti ni lud!!
Malo wankel, pa malo s2000... :smile20: :smile20:

Možete vi reći šta god hoćete, ali kad vidiš onako nisku Hondu na cesti odmah pomisliš na sport. Dobro, sadašnje Honde su ormari i kad vidm novog Civica ostajem totalno ravnodušan! ;) :smile10: :smile10:

Mazda3
03-07-2003, 13:34
Jesi bio na samju automobila u OS?
Tamo je bila neka civic sport,bar mislim, nisam siguran. Sjedio sam u njoj i unutrasnjost mi je dobra, meni je skladna. A vani tak, tak. Puno ljepse izgleda uzivo nego kada se gledaju slike. Znaci, ocjena dobar.

KAMA-
03-07-2003, 13:56
Alinghi ,jesi ti ikad vozio hondu?

S16
03-07-2003, 14:00
Upravo se visoki okretaji vežu uz termin sport. Imaš ti pun k...c dizela koji postižu bolje ubrzanje od pola Alfi ili BMW-a, ali to ne znači da su sportaši...

OS-300
03-07-2003, 14:00
Vozio sam je (ako misliš na onu testnu u bordo boji, ima 110 ks).
Malo po gradu, malo po obilaznici.
Bilo nas je troje u autu, klima je radila pa je možda zato ispala dosta troma.
Mijenjač je dosta dobar. Brzo se navikneš i na njegov položaj.

Sa pragovima i krovnim spojlerom ne izgleda loše. :)

S16
03-07-2003, 14:08
Ali nije niska dovoljno... Mislin na oblik karosrije. Liči na 307 ;)

Mazda3
03-07-2003, 14:08
Da bas ta bordo. :)
Ipak klima i troje u autu... To se mora osjetiti. Trebao si katapultirati suputnike i ugasiti klimu pa da vidis kako bi onda isla :)

OS-300
03-07-2003, 14:19
Kad sam se ubacivao na Divaltovu auto je malo zaškripio gumama. Kaže Alfa da gazdi baš to i nije najbolje sjelo, ali je odtrpio. :)) :))

Potencijalni kupac je ipak najvažniji.

Eh da, vozio nas je i u novoj Accordici (ima oko 190 ks), onoj sa proširenim branicima i pragovima...

Auto je fenomenalan!! :smile20: :smile20:

Alfa 147
03-07-2003, 14:25
Malo?? Mislim da te je tog trenutka zamrzio. U ocima mu je bio jal :)) :)) ! Inace, autic je superiska! :))

Mazda3
03-07-2003, 14:27
Kupac je uvijek na prvom mjestu, tako su me bar ucili u skoli :) Nije da ste je bas kupili.... :))
Mislim da sam tu vidio u gradu par puta. Dobro su skockali novi accord...

mc
03-07-2003, 14:32
Vozio sam se u Type-R-u i kad se toga sjetim, jajca mi utrnu :smile20:

Brock
03-07-2003, 14:36
EVUŠA je jaaaačaaaa!!!

lalalallaalaaaaaa!!!

Sorry... malo sam puk'o...

INTERCEPTOR
03-07-2003, 18:37
Sepra da oprostiš taj civic nije ni H od honde. Možda samo na papiru, ali u biti taj motor uopće nije toliko sportski koliko bi se dalo naslutiti, a najmanje to da se vrti kao honda. Druga stvar što bmw-ovi četverocilindraši sa 1 bregastom se ne vrte ni k...

INTERCEPTOR
03-07-2003, 18:38
Ili si bio ironičan? ;)

INTERCEPTOR
03-07-2003, 18:40
Al zanimljivo da meni običan novi civic izgleda bolje od type R. Razlog leži što type r mi ima ionako predebelu bočnu liniju i još s onim pragovim - koma :smile17: :smile17: da ne govorim da su kotači malo neskladnih dimenzija tj. pretanki za svoju visinu (tako izgleda) i onda to još više čini da auto izgleda ko zid.

INTERCEPTOR
03-07-2003, 18:42
A u biti civic niti nije visok auto. Bar onaj s 3 vrata. Gledam ma,lo, pa nije uopće ništa viši od ostalih kompakata. Samo mu je prednji A nosač previše napred.

KAMA-
03-07-2003, 19:59
Stvar je u njušci koja je monovolumenka i kratka pa auto izgleda viši nego što je.

D0mi
03-07-2003, 22:11
Prijasni civici su bili zakon, 1.6 vts... A osim toga, Honda se ponajvise povezuje s sportom zbog Integre i CRX-ice...

sepra
03-07-2003, 22:44
Pa naravno da sam bio ironičan. Kaj ti se čine te brojke za pohvalu?<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

mc
04-07-2003, 08:11
Ne znam za originalne kotace - frendov Type-R je imao 4 km na satu kad je dobio nove cipelice. Dizajn je u najmanju ruku bezveze, ali se to ionako zaboravi istog trena kad se sjedne unutra...

i-VTEC Driver
05-07-2003, 08:37
Za odgovor na ovu temu dovoljno je spomenuti NSX, Integra, S 2000, CRX i Type-R. Ako ovo nisu sportski auti, pitam se, što je sport uopće.
Ako je sport Formula 1, onda je Honda glavna i odgovorna za peto godišnje dosadno pobjeđivanje u njoj.
Ako je sport kraljevska klasa u motociklizmu ( 500 ccm ), zašto "nesportska" Honda godinama spava na najvišoj stepenici.
Ne razumijem kako "pravim sportašima" ne uspijeva napraviti jači motor po litri obujma od Honde ( S 2000 = 2.0 ccm/ 240 KS ; bez ikakvih pomagala ).
Vjerovatno je teško povezati trajnost i sportsku vožnju, jer kod europskih sportaša te logike nema. To je možda i najveća greška Honde, zbog koje je jedinstvena i protiv svih. Jer, kakav je to sportaš, kojeg goniš.. goniš, a on traje ..traje... i TRAJE. :o ;)

diablo VT
05-07-2003, 08:42
Ako je sport Formula 1, onda je Honda glavna i odgovorna za peto godišnje dosadno pobjeđivanje u njoj.


Honda pobjeđuje u formuli 1
http://www.monitor.hr/smilies/bonk.gif
pa ti stvarno nemaš veze s vozom! :smile13: <br><hr><font face="Courier" color="red">Do you feel that a Ferrari is too soft, too civilized for you? Then go for a Lamborghini Diablo. The historic Italian marque keeps producing a car as cars were meant to be until some years ago. The Diablo is an object of desire!</font>

mytbyte
05-07-2003, 09:08
diablo,

prije nego se skenjaš potraži malo po googleu tablice iz povijesti F1 pa ćeš vidjeti čiji su motori i čije šasije drapale sve oko sebe u prošlosti...

Što se tiče sportskosti, dizelaši koji su upravilu velikog obujma vuku iz dna okretaja kao da ih goni sma vrag, ali i umiru vrlo nisko pa ih ne možeš šaltati naniže tako da si uvijek u powerbandu...zato i imaju lošiji 0-100 od adekvatnih benzinaca iako im je recimo okretni moment ogroman...i teški su, što je ubitačno za performnse i stabilnost, isto kao i golemi švapski benzinci koji vuku od dna ali nema tu sportskog osjećaja...kao jedan recimo TDI vuče nije normalno ali ti ga NE MOŽEŠ sportski voziti, jednsotavno se ne ponaša...na 402 metra spušio bi od bilo kojeg Civica...spomenut je Lotus-to je sportski auto-lagan, lagan i snažan motor (sada Toyotin) koji NE VUČE iz podruma ali osječaj vuče je ××××n jer je motor lagan kao i sam auto...to je filozofija...kaj misliš da F1 vuče od podruma? Samo kaj se on tako brzo zavrti da ju hipu u području maximalne snage i maximalnog momenta...a ideal je da je F1 automobil što lakši...kaj su konstruktori F1 bolida ××××××???

RETARDIRANI DEGEN
05-07-2003, 09:18
danas je honda u rangu arrowsa i minardija! A to što je honda nekada pobjeđivala u F1, to je zato jer tada F1 nije bila popularna kao danas i zato drugi proizvođači nisu obraćali pretjeranu pažnju na F1!

Danas su sve ćešće slike bolida honde sa dimnom zavjesom iza sebe! :smile14: ;) <br><hr>

KAMA-
05-07-2003, 10:18
Današnji čelni čovjek Honde ne gura hondu u sportske vode tako da formula dobiva malo sredstava,vjerovatno misli da netreba više raditi na tom imiđu.Kakva greška.

sepra
05-07-2003, 10:34
Možda su odustali od sportskog predznaka?
<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

diablo VT
05-07-2003, 10:40
<font size="+1" color="red">...prije je na čelu honde bio jedan čovjek (nesjećam se kako se zove), koji je od djetinjstva volio brze automobile, pa je za njegovo vrijeme honda bila više orjentirana na sportske modele automobila.

...međutim stvari su se promjenile, došli su novi ljudi na čelo kompanije, kojima je u interesu samo da prodaju što više automobila, i prekinuli su sportsku tradiciju honde! </font>

i-VTEC Driver
05-07-2003, 10:55
Formula je oduvijek bila popularna ( odmah iza SP u nogometu ).I baš zato što je popularnost Formule 1 pala zadnjih godina( a ne obrnuto ), mjenjaju se pravila da se poveća gledanost.
Hondin VTEC je dijelom preuzet iz Formule 1. Ni dan danas se drugi proizvođači ne usude raditi takve motore, jer su im prekomplicirani i preskupi. A da ne govorim o i-VTEC-u, koji je upravo SNAGA SNOVA ( The Power of Dreams ). IDE..TRAJE..NE TROŠI
Pogodite koja je marka dobila nagrade za motor godine: do 1.0 ccm; do 1.4 ccm; do 2.0 ccm i za najštedljiviji motor. :smile15:

i-VTEC Driver
05-07-2003, 11:03
A onaj tko prati Formulu samo zadnjih godina, vjerovatno misli da je Niki Lauda, samo jedan od poznatijih sportskih komentatora.

sepra
05-07-2003, 18:10
"Hondin VTEC je dijelom preuzet iz Formule 1. Ni dan danas se drugi proizvođači ne usude raditi takve motore, jer su im prekomplicirani i preskupi. A da ne govorim o i-VTEC-u, koji je upravo SNAGA SNOVA ( The Power of Dreams ). IDE..TRAJE..NE TROŠI"

Je, i ima ogromnu kurčinu.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
05-07-2003, 18:43
...i to obrijanu ...

KAMA-
06-07-2003, 10:56
:o

Girrari
06-07-2003, 11:06
... a inaće je kita dlakava... :smile17: <br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Hondo
07-07-2003, 22:01
A ja bi samo pitao po čemu je BMW sportaš?
Jel iko ikad vozio E36 316, 318 ili 320?
Ove nove nisam probao, al siguran sam da nisu ništ bolji.

Po čemu je Alfa sportaš? Po povijesti?
Jel vozio ko 145 QV (što je Alfin top model u klasi u kojoj se može uspoređivat sa Hondom i iz vremena je od kad je spomenuti Hondin 1.6 l sa 125 ks)?

Po čemu je Audi sportaš?

Molim odgovore, pa onda možemo diskutirati o Hondi.
Možda jesam subjektivan, al imao sam nešto od te krame i znam o čemu pričam.
I kakve veze ima 1.4 motor i sport?
I pitajte gosp. Borisa Bastu iz Drydena, vlasnika onog žutog Civica, što misli o BMW-u koji je imao nakon sretnih godina s Hondom?

Girrari
07-07-2003, 22:15
Ja sam vozio 145 QV i skidam kapu tom autu do poda!!! Takav handling rijetko koji auto ima.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

INTERCEPTOR
07-07-2003, 22:22
Alfa 145 QV je čistokrvni GTI bez mane. Sve zadovoljava, motor, snaga, mjenjač, ubrzanje, kočnice, ležanje, upravljivost. Neki 20 KS jači auti su mu gledali u leđa. Pred kraj proizvodnje su bile nakrcane opremom i sukladno tome sporije.

VR6
08-07-2003, 00:20
Honda pravi najsportskije automobile sa prednjim pogonom, bar je tako bilo do sada. E sad sve zavisi sta neko podrazumjeva pod terminom "Sport"...

30thtypeR
08-07-2003, 01:15
Tko se nije vozio u type R-u ne može ni govoriti o pojmu sportskog auta :))

S V T
08-07-2003, 01:18
Zastava je uvjek radila najbolje sportaše, sjetite se samo fiće, spartanska unutrašnjost, stražnji pogon, lagan! Sve karakteristike ultimativnog sportaša!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Doista??!
08-07-2003, 04:56
Alfa je sportas SAMO po povijesti i to davnoj!Alfe u zadnjih 15-ak godina nisu ni do koljena Hondi koja je pravi sportas za siroke mase(izuzev nenad××××vog Ficeka :)) )A sto se tice ove ×××××× koja dade onaj komentar o F1 stvarno nemam rijeci-pa covjece ispod kog kamena si ti rastao??Alfa i sport idu jedno uz drugo kao i Zastava i kvaliteta!! :)) :smile06: :smile16:

naravno
08-07-2003, 08:24
zato već 10 godina vladaju stc prvenstvom pokraj trulog bmw. Daj se malo informiraj prije nego počneš srat. :smile17: :smile17: :smile17:

Girrari
08-07-2003, 08:34
Hondo, fakat ne znam zakaj si uzel 145 QV kao neki negativni primjer.

Zanimal me taj auto svojednobno i zaista sam ga htio kupiti, ali nisam našao ni jednu u dobrom stanju (barem ne ono pod čime ja doživljavam dobro stanje). Vozil sam je, saznal sve o tom auto i mogu reći da je taj auto po voznim karakteristikama jedan od kompletnijih u Alfinoj gami u zadnjih 10-ak godina.
Za taj auto imam sve same pohvale.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Mazda3
08-07-2003, 08:50
Girrari, nisi ga ocito shavtio. Nije rekao nista lose, nego je rekao da nije nista bolja od civica 1.6 i 125ks. Ne vidim da je to neki negativan primjer.

Girrari
08-07-2003, 09:02
Onda sam valjda krivo shvatio. :smile17: <br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Hondo
08-07-2003, 09:17
Girrari, nisam uzeo 145 QV kao negativan primjer. Auto je super i memam nekih velikih zamjerki na njega. Svi znamo kakav je 2.0 Tspark, ali u 145 QV bi čovjek očekivao puno 'lakonogiju' vožnju, a auto je dosta trom i mekan. Znam da Alfa može puno bolje, a ipak je to bio top model u kompaktnoj klasi sa velikim predznakom SPORT.
Da Mazda3, baš sam na to mislio. Probajte voziti spomenuti Hondin 1.6 sa 125 ks i vidjet ćete da i nema neke velike razlike, osim što će Civic uvijek biti inferiorniji (subjektivno) po pitanju dizajna.
Interesantno zašto nitko ne spominje BMW i sport! Ne mislim tu na M3 jer ni kod Honde ne raspravljamo o NSX-u.

mc
08-07-2003, 09:24
Hondo, znas Bastu? U njegovom Type-R-u sam se vozio, a obecao mi je i voznju u zutom Civicu. Znamo se duze vrijeme i znam samo da je uvijek plakao kada bi netko (njegov otac ili on) zamijenili Hondu s necim drugim.

Girrari
08-07-2003, 09:39
145 QV trom i mekan??? To mi je prvi glas.

Ja nisam imao ni približno takav dojam kad sam ga vozio, a ni bilo tko drugi s kim sam razgovarao. To se pogotovo odnosi na ovo mekan jer ja sam imao totalno suprotni dojam.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

m343
08-07-2003, 10:05
Mislim da se BMW nikad s modelima 316 i 318 nije trudio biti neki jako sportski auto, tek nešto sportskiji od večine u klasi. Za one s više ccm može se reći da su sportski (u okvirima klase), barem tako pokazuju ubrzanja kočnice, upravljivost, krug na stazi...
5 je uvijek bila najsportskija limuzina u klasi, a M model nedostižan ostalima
7 - nema govora o sportu, ali u klasi...
X5 po svim testiranjima najbolji u klasi što se tiče sporta i vožnje po asfaltu (tu negdje je i porsche)
U Z3 nikako ne paše 1.9, ali već sa 2.2 i više ... sve do M!!!
Ako gledamo aute do 2000 ccm, a BMW nema pravog predstavnika u klasi gdje ti motori mogu biti sportski - civic, 145..., onda BMW nije sportski, ali ako se gleda cijeli BMW moraš i ti Hondo priznati da je sportski

PS. ja ne tvrdim da honda nije sportska

jeli
08-07-2003, 10:41
radi jednog m3 i starog m5 je bmw sportski ?? Ma je ××××× šta je dovoljno imati jedan ili dva modela u ponudi da je marka sportska ???
Meni bmw asocira na ciganske aute, pogotovo stariji a novi su brat bratu ružne rugobe na cesti svi odreda osim možda trojke nove.

Girrari
08-07-2003, 10:57
Pa nisu samo M3 i M5. Tu su i 325, 330, 530, 535, 540... Ne možeš reći da ti auti nisu sportski jer ako oni nisu, ne znam što je.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

m343
08-07-2003, 11:04
i Z4, Z3 3.0, Z3 M, Z3 Coupe, Z3 M Coupe, Z8, 325ti, a još dolaze neki...

Hondo
08-07-2003, 11:05
Girrari, vjeruj mi da kad sjedneš iz Civica VTi sa 160 ks u dotičnu Alfu, osjetiš da se u njoj sve događa dosta sporije nego u Hondi. Sporije diže okretaje, automatski si sporiji na mjenjaču, u zavoju tone dublje i sl. Ovdje govorim o SPORTSKIM aspektima vožnje, a ne o ljepoti, udobnosti i prostornosti u kojima je 145 QV u prednosti. I naravno govorim o tvornički podešenim autima, bez ikakvih (kvazi)tuninga. Opet ponavljam da je auto super i u drugoj polovici '90. sam najozbiljnije razmatrao kupnju iste.

M343 slažem se sa tobom u potpunosti. Prvi BMW kod kojeg se moglo govoriti o sportskosti bio je 325i sa 192 ks, no to je već bio auto koji i nije bio dostupan svima. BMW-i imaju jake mašine, ali ih resi totalno nesportska odlika - težina.
Mc, Bastu baš i ne poznam direktno, no znamo se preko zajedničkog servisera pa znam i spomenute o prokišnjavanju i odumiranju stanovitog coupea.

Girrari
08-07-2003, 11:15
Pa i ja govorim o sportskim aspektima, ovo kaj si nabrojao ni nema veze s temom.

145 QV je tvrda do bola i fakat ne znam kako si nabrao takve dojmove jer su moji sasvim suprotni kao i većine ljudi koji su vozili taj auto. Ne znam...<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Ed Hunter
08-07-2003, 11:27
Istina, samo je pitanje kolko ima 325, 330, 535, 540. Ja viđam najčešće 316, 318, tu i tam 320. Većina su 'opake pile'.

mc
08-07-2003, 11:32
Da, isti je zamijenjen, Type-R-om, na sveopce odusevljenje... :smile20: :smile20: :smile20:

Girrari
08-07-2003, 12:10
Hunter, imaš pravo, no moram priznati da u zadnje vrijeme viđam dosta 330-ica. Čelava glava, lančina i ostali folklor, ali ima ih.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Ed Hunter
08-07-2003, 12:33
Da to je, ovi novi. Baš mi je to čudno, ovih novih trojki kod nas ima svakakvih. Nije više '316, ako bude para i 318', nego 330Ci i slični. Ja sam mislil pod prijašnjim postom na E36. I Mercedesa coupea ima dosta (novih naravno). :smile12:

Ed Hunter
08-07-2003, 13:28
Mc, ako nekog znaš, ja bi se isto zamjenil. Renalt 5 GTL za Nissan Skyline GTR. :))

mc
08-07-2003, 13:32
Stani u red... :))

Hondo
08-07-2003, 14:38
Girrari ne kužim. Po meni su ponašanje u zavoju, mogučnost brzog šaltanja i motor koji se vrti ko lud sportske odlike automobila, a ne udaljenost od ceste od 5 cm i kožni sicevi u unutrašnjosti. Kako onda to što sam nabrojao za 145 QV nema veze s temom?
Nisam siguran da je Alfa baš tako tvrda, no tvrdoća je ipak subjektivni pojam.
I baš ovo što sam nabrojao kao sportske odlike ima većina Hondinih automobila (a ovdje zapravo raspravljamo o Civicu). Neovisan ovjes na sva četiri kotača, nizak i širok auto sa nisko smještenim težištem što sa spomenutim ovjesom pruža odlično ležanje na cesti. Ako se tome još pridodaju lagani motori male zapremine i velike specifične snage koji žive iznad 5000 o/min, dobivamo odličnu podlogu za prerade i stvaranje uličnih fightera. Baš zbog male zapremine i visoko smještenih okretnih momenata, Hondini kompakti nisu imali visoku krajnju brzinu (190 do 200 km/h) i zato na autoputevima gube od 'sportskih' BMW-a, Mercedesa ili Alfi, no na zavojitim cestama se takve zujalice vrlo lako odupiru puno jačim i daleko skupljim autima. I na kraju nikako ne treba zaboraviti kvalitetu. Okrenite se po ulici ili pogledajte u oglasniku koliko još ima Civica s početka '90. koji se još uvijek jako traže.
Ili se zapitajte, ako je Honda samo još jedan bezlični Japanac, zašto ljudi ne jure u Coltovima, Almerama, 323, Corolama i sl. i njih ne uređuju i ne prerađuju? Ili pogledajte što su i kakvu tehniku nudili Evropljani u to vrijeme.

Girrari
09-07-2003, 10:26
Ma neee, krivo si shvatio. Pod onim kaj nema veze s temom, mislio sam nabrajenje tipa prostranost, dizajn i ostale, za sport, nebitne elemente koje si naveo pri karakteriziranju 145-ice QV.

Ako nešto ističem kod QV kao stvarno izvan-serijski onda je to u prvom redu ležanje i ponašanje u zavojima. Performanse su jako dobre za ono vrijeme, ali nisu nekaj extra-ludo.

To sa puno Honda s početka 90-ih mi ne znaći previše. Također na cestama možeš naići na hrpu Unića, Golfova, pa čak i Stojki/Jugića iz istog ili čak starijeg razdoblja.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

KAMA-
09-07-2003, 14:37
Hondo gdje servisiraš svoju Hondu.
Ja neznam di bi pa ako imaš dobre preporuke.

206-os-
09-07-2003, 15:08
Za sve koji ×××× protiv sportskosti BMW-a, mogu reci samo jedno-nemate pojma. Pa normalno da BMW mora imati modele kao sto su 316 i 318 jer to zahtjeva trziste. Pa i svi ostali proizvodjaci imaju 1.8 ili 2.0 motore u srednjoj klasi koji u vecini slucajeva nemogu parirati BMW-u. Trica je u svojoj klasi najpotpuniji automobil pa kvaliteti, performansama, dizajnu. U svim testovima 316-ice ili 318-ice naglasava se kako je to pocetak ponude ali samo po snazi motora dok je lezanje, mjenjac i upravljivost na najvecoj razini.
Stara petica je 15 puta proglasena najboljim automobilom klase i takodjer se naglasava izvrsni balans, lezanje i upravljivost. Nova petica je po prvim probnim voznjama jos bolja-konkurencija se moze skriti. Sedmica je klasa u kojoj je sport sporedna stvar ali svejedno je u vrhu. Za X5 se naglasava da je najsportskiji SUV. O Z3(osim 1.8 i 1.9), Z4, Z8, M3 i M5 se nemora nista govoriti..i koji je zakljucak?
Zakljucak je da BMW u svakoj klasi na vrhu ili pri vrhu sto se tice sporta ali i ostalih stvari a to sto je netko iskompleksiran jer mu celavi susjed vozi 316 i guzi pola naselja nije problem BMW-a, nego naseg drustva.

Miro.
09-07-2003, 15:23
Za sve koji tvrde da Alfa nije sportska pitam vas šta je onda sa Alfama koje nose prestižnu oznaku GTA?
Ne zamoravite da je ta Alfa pobijedila u usporednom testu "sportaše" Focus RS i Golf R32! :smile07:

INTERCEPTOR
09-07-2003, 16:38
Samo da napomenem u vezi 145QV. Ona s početka proizvodnje i ona kasnije se dosta razlikuju. Uglavnom nakon određenog vremena i ubrazanje se počelo deklarirati kao 8.5. U početku je bilo 8.2. Isto tako ona sa 155 ks je najuglađenija i najsporija od svih QV. Teža je, a možda je i mekše podešena.

I normalna stvar da se 1.6 sa 160 ks više vrti nego 2.0 od 150. To se podrazumijeva.

INTERCEPTOR
09-07-2003, 16:39
I u konačnici alfa 145 je dosta težak auto. Jednako kao i 147.

VR6
09-07-2003, 17:03
A tebi Miro. bas fali neka kockica u glavi, u kojem je to testu GTA pobjedila R32?! Daj link, ili suti.

BMW je jos krajem 80-ih u kockici imao modele 318IS i 320IS, 320IS je imao malo preko 190 KS,. Takodjer, BMW mnogo pazi i na raspored tezine, sto je vrlo bitno. O Hondi sam vec rekao, vjerovatno prave najsporstkije automobile sa prednjim pogonom...

sepra
09-07-2003, 17:14
Ja bih se malo osvrnuo na ono o što se cijelo vrijeme mi spotičemo. A to je sportski predznak pojedinog automobila. Ja na ovom forumu ne poznam niti ne znam da ima slučaj forumaša koji je iz petnih žila urlao i tvrdio da je BMW sportska marka. On IMA dozu sporta prije svega jer ima stražnji pogon i veliku paletu benzinskih motora pa možemo naći i sportsku notu od npr. 2.5 litarskih motora pa nadalje, zatim napravljen je kao "driver's car" a ne kao Mercedesova kištra. To se vidi već kad sjednete unutra prema položaju sjedenja, položaju armature, mjenjača i slično. Zanemarit ću recimo činjenice da je BMW prvi proizveo civilni turbo-benzinac, formulu, motor iz McLarena F1 i da ne nabrajam koliko još stvari vezanih uz auto sport.

Sada će doći netko i reći: Da ali npr. Honda iz 2 litre radi čuda!.
To je točno, ali glavno pitanje je da li BMW to želi raditi ili možda ne zna raditi. Rekao bih da BMW to ne želi raditi, jer svi znamo da može bez problema izvlačiti 115 ks/litri atmosferskog motora.
Zašto to BMW ne želi raditi?
Pa zato što BMW nikad nije bio auto za siromake i boli ih ××××× kaj Hrvati nemaju za 325-icu da bi malo jurili. Zato postoji 316.
A zašto još postoji 316?
Pa zato što ima ljudi koji žele BMW i to im je dovoljno snage u autu.
A koji su to ljudi?
Možda hrvatske seljačine koje naljepe ///M oznaku i sad imaju pilu? Ne to su ljudi kojima se taj auto jednostavno sviđa kao takav i time su zadovoljni jer ionako uopće ne žele posebno juriti. I ne pate da nijhov auto ima Coure Sportivo po defaultu, jer to NIJE takva marka.
To kaj je sve u ovoj ××××noj zemlji iskrivljeno i pojmovi vrijednosti potpuno poremećeni to je drugi par rukava.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
09-07-2003, 17:21
VR6 R32 je dobrano posran (mjenjač, motor, šasija, 4 motion) u samostalnom testu od Top Geara (i to je bilo na TV), A GTA nije. Eventualna mane su joj slaba trakcija. Što se tiče focusa RS isti top gear je rekao da mu u svakodnevnom prometu taj trkački set up više odmaže nego donosi. Auto je pretvrd i na običnim cestama bi vrlo vjerovatno previše skakutao. A i vidio si test usporedni u auto blicu GTA protiv RS. RS se niej baš proslavio. Alfa motor 5 zvjezdica, a Focus 3 :smile06: :smile06: :smile06: i to još švabi tvrde, a ni ubrzanje mu nije bajno ispalo. Skoro ko alfi 2.5.

Girrari
09-07-2003, 17:23
Amen!<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Girrari
09-07-2003, 17:24
Ovo "amen" se odnosilo na post od Sepre, INTCP je naprasno uletio.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Hondo
09-07-2003, 21:35
Možda ću sad ispasti iskompleksirani Hondaš, no vezano uz post 206-os samo da se zna da je recimo verzija Accorda koju ja imam ('98. - '02.g.) u testovima Talijanskih novinara uvijek proglašavana boljom od BMW-ove trice iz istog vremena u svim segmentima osim u komforu (izolacija od buke, dizajn unutrašnjosti i sl.). Naravno uspoređivali su Accord 1.8 sa BMW-om 318 i Accord 2.0 sa BMW-om 320 jer Euro Accord nije imao drugih motora u ponudi.
Naglašavam da su to ocjene Talijanskih novinara i naravno da su drugačije ocjene moguće u drugim novinama, no ja osobno smatram Talijanske auto-revije najobjektivnije.
Isto tako koliko od Vas zna da je ta ista linija Accorda '98.g. dobila 4 zvjezdice u Euro-NCAP testu i da je bila proglašena za najsigurniji auto u klasi tada?
Nebih želio ispasti isključivi Hondaš jer niti tvrdim da je Honda naj niti tvrdim da ne postoje drugi auti. Jedino me smeta kad neki golobradi likovi idu ocjenjivati aute i marke, a o njima pojma nemaju i nikada ih nisu vozili.
Na Seprin post i ja kažem AMEN jer čovjek je lijepo napisao o čemu se ovdje radi, jer to što je on napisao za BMW vrijedi i za Hondu i za Alfu, pa i za Mercedesa itd.

sepra
09-07-2003, 21:44
Hvala na razumijevanju, jer ruku na srce 95% Hrvata vozi "normalne" aute tek unazad 10 godina. A već su spremni na kritiku autoindustrije u globalu.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Miro.
09-07-2003, 22:09
VR6,ti koliko vidim pričaš o autima a baš ne pratiš previše literaturu vezanu za njih!Da kojim slučajem pratš znao bi za članak iz Auto blica!INTCP ti je to detaljnije objasnio!
Sad znaš da je Alfa GTA potukla tvoje "švabe"! :smile07:

Dom-Dom
09-07-2003, 22:22
Pa nemrem vjerovati kak je Sepra napisal pametan post. Vjerovatno je ušel u pubertet. :smile16: :smile16:

Girrari
09-07-2003, 22:35
Ma ne, očito je pojeo burek. :smile06:


Burek, najbolje za podmazivanje vašeg organizma. :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Hondo
09-07-2003, 23:47
KAMA kaj se tiče servisa, ja ja sam svoje Honde servisirao u Vž u AC Tacchi. Imaju jednog mehaničara školovanog u Hondi i dva pomočnika, a zajedno čine uigrani tim sa dosta iskustva i stručnog znanja. Ono kaj mi se najviše sviđa je kaj su dečki pošteni, fer i korektni i nakon par iskustava sa 'slavnim' Zagrebačkim serviserima uopče mi ne pada na pamet da ih mijenjam. Uglavnom, preporučam ih.

Girrari
10-07-2003, 00:20
Ma svi ZG servisi su u blagom kurcu; ne samo od Honde nego i od ostalih.
Mislim da se na prste jedne ruke može nabrojati poštene, kvalitetne i korektne, ovlaštene servise.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

VR6
10-07-2003, 01:00
Miro. u tom testu nije bilo Golfa R32, u svakom gdje je bio, cak i u engleskim testovima, Alfa je izgubila. Tako je, na tvoju zalost. A ti INTERCEPTOR nadji taj test iz TopGeara, imas na njihovoj stranici obadva testa, takodjer ima negdje i flimic taj test sa TopGeara pa skini i vidi...

S V T
10-07-2003, 04:16
Sve ih je prebil najobičniji golf 2 dizlo, dotični mu nisu ni do blatobrana!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

KRALJ!!
10-07-2003, 07:47
Ma pred R32 sve se danasnje Alfe mogu sakriti!Golf je bio i ostao kralj klase i tu se nema sto reci!!A ako je na nekom od tih testova netko i rekao nesto protiv 4 motion pogona onda tu stvarno ×××× lud zbunjenog jer su u svim dosadasnji testovima imali samo rijeci pohvale za isti taj 4 motion,znaci da su poput jednog od forum mastera koji sam sebi pljunu u usta izjavom da bi "zabijeni Golf"oprao svaku Alfu u zavojima usprkos njezinom(kako ga on vidi kroz svojim bolesnim i Alfom zamucenim pogledom kroz zakrvavljene oci))nenad××××vom ovjesu!!! :))

206-os-
10-07-2003, 10:37
Hondo, ja u svom postu nigdje nisam naveo da je trica sportskija u odnosu na Accord, tako da uopce neznam zasto povlacis takve paralele. Samo sam naveo da je po sporskosti u vrhu klase (dakle tu ima mjesta i za Accord, 156). naveo sam takodjer da je trica najpotpuniji automobil te klase, iza cega i sada stojim. I na kraju, hondu cijenim kao i BMW jer su im filozofije slicne jedino se razlikuju u kubikazi gdje je Honda pomalo hendikepirana japanskim zakonima i granici 280 ks, no ja sam uvjeren da toga nema, Honda bi takodjer imala dragulje vece kubikaze kao sto BMW ima motor iz M3 npr. Sada su to uglavnom motori do 2 litre.

alinghi
10-07-2003, 12:04
strah me (drhtim) da ti hondo briješ sve ono što sam ja izdepiliro kod otvaranja teme..., ali moram ti skinuti kapu i priznati ti da si me uvjerio da honda ima ponšto sportskog u sebi... (ali daleko je to od sportaša) ali sada to više nije ni bitno...
ovo iznad kaj ste batrljali dal je sportskije accord auto ili trica (bmwova valjda) auto - usuđujem se reći unatoć tabuima i neslaganjima (s mojom tvrdnjom) da je trica sportskija... bar meni! ali opet honda accord je lažljivac - treba je uspoređivat s bmw peticom!!! :) :smile06:
ali kažem svejedno mi, i alfa i honda su auti za prosječan hrvatski đžep, daleko je to od jednog mazeratia.... p.s. hondo priznam - tvoja sestra honda i nije tak loš auto....

Hondo
10-07-2003, 15:53
Alinghi, uvjerit ćeš se sam ako sjedneš u bilo koji Civic proizveden do 2000. g. Accord nije nikakav lažljivac jer se po vanjskim i unutrašnjim gabaritima lijepo uklapa u klasu trice, 156, Bore, i sl., a Honda u klasi petice, Mercedesa E, i sl. nema predstavnika jer je Legend smješten negdje između spomenutih i sedmice ili S klase.
I nikako se ne bih složio da su Honda i Alfa za prosječni hrvatski džep jer su i jedni i drugi dosta skupi, a prosječnom hrvatskom džepu se više sviđa Renault, Peugeot i Hyundai.

Ti si stari moj očito jako pomješao lončiće jer si topic započeo raspravom o sportskosti Honde kao marke i primjer si davao sa Civicom, a sad odjednom spominješ Maseratija!!!Mamma mia!

KAMA-
10-07-2003, 18:49
Fala hondo na odgovoru al mislio sam na zg.Prije sam servisirao auto kod pupeka al se on prebacio na hyundai sad tražim novi servis.Valda će se nać koji pošteni servis honde u zg.

KAMA-
10-07-2003, 18:58
Alighni ti miješaš aute bez ikakve veze i reda .Dobro da nisi usporedio diablo sa hondom civic i ustvrdio da honda nije sportska.

prvi dio
10-07-2003, 21:01
Opet netko diže taj bmw nebu pod oblake.

Da malo budem bezobrazan kao oni što pričaju golf se bolje prodaje to znači da je najbolji. E pa isto tako se mercedes za koji svi znamo kakva je krama bolje prodaje od bmw petice. E pa sada ako je E klasa takva kanta kakva li je tek bmw ??? :smile16:

Drugo ta famozna trica. Pa daj budite malo realni to je solidan auto za koji kažu da je unutrašnjost na nivou yuga u što sam se sam uvjerio (dobro nije ko yugo ali je ko škoda) Auto nije neki ljepotan klase nego neki prosjek izuzev svega osim M3. Recimo Acord ga pere u svim segmentima klase. Jedino što taj bmw ima je potrošnja i cijena (Previsoka cijena) I sada se sve svodi na to da ko kupuje novi njega ne ×××× jer ima dovoljno da puši. A rabljeni ?? Svi mi mladi i nadobudni htjeli bi pile sa konjima. Ma bi mi i bmw samo da vozi.
A svako svoje kljuse hvali to se zna pa makar bio i crknuti 318 i to IS !!
A nama mladima otkud para za ××××ni spušteni 316 ili 318 i to 1992,3 za donedavno famoznih 20.000 DEM??? Ljudi pa za te novce se kupuju novi auti sa skoro takvim perfomansama, Jer neću ni pomišljati kakva sve prdala i poluproizvodi peru to veličansto BMW i to ××××te sa zadnjim pogonom čak. Koje li isusove koristi od zadnjg pogona na tim autima do 320 i i dizela ? Nikakve.
I koje li nauke omjer težine 50-50 sa kojim su se hvalili 1976 sa 315 :smile16:

dio drugi
10-07-2003, 21:04
I tako da ne dužim za 20.000 želim pilu od bar 150 ks koja ide i kuri a ne da penzionišem u njoj. Tu dolaze kojekave alfe honde i ostalo. A sada da je ovaj toliko kvalitetan i da se ne kvari....puste priče :smile16: Ma jel to uopće toliko bitno nekom 20 godišnjaku iskešira zadnju lovu za bemburu koja cucla 11,12 litara a ne ide čak ni ko poluproizvod. I kakav je to onda bmw za siromake kad toliko troši. ? :smile16:
MA bmw za siromake je rabljeni bmw i to 730 i stara serija 5 koji se nude u bescjenje. I na kraju se sve svodi na M3 i koliko on to konja ima a drugi nemaju. Tom rijetkom autu bi cijena sa godinama trebala rasti, vlasnici ih čuvati a ne da nakon desetak godina svi završe ko razjebane kante od par somova i isto toliko karambola. Ma kužim i to kako došlo tako otišlo. Više ga valjda čuva onaj dedica svog 320 d na kojeg je tako ponosan. Mislim to je to, ta blijeda ikona tog bmw, nije to to što bi trebalo biti a opet mnogi bi valjda one odvratne bubrege na maski zamijenili svojima.
I nemojte da vam ovi novi bmw postanu lijepi, sjetite se da ima i lijepih auta.

treći i posljednji
10-07-2003, 21:05
A ove fatamorgane Z4,6 i ostale ne spominjem pa toga nema na cestama. Mislim ima ali jerbo toliko da šteta tipkovnicu trošiti.
I sada vi pišajte koliko želite, ne nemam bmw, imam auto solidan, da auto i to dva čak :smile16: i to je potrošna roba voziš par godina pa uzmeš nešto drugo itd, ma ima vrlo važnijih stvari u životu.
Dakle ipak bmw nema ××××× do poda :smile16:

sepra
10-07-2003, 21:10
treći dio: Anonimna curica koja je jedina u pravu.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
10-07-2003, 21:11
u jebati brža si! onda je to četvrti dio.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

sepra
10-07-2003, 21:12
ima još? ima još?
Daj molim te, odmah se vidi štih kulera.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

?????
10-07-2003, 21:20
sepra brate pa što te toliko razljutilo da ne voziš neku ajkulu iz 1982 :smile16: PA sve je to zajebancija ne radiš valjda u beemweu ??? :))

sepra
10-07-2003, 21:35
hehe ma nisam uopće ljut, nemam bemburu ni ajkulu ni tostolobika<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

206-os-
11-07-2003, 18:23
Ovakvi idiotski postovi gdje se unutrasnjost BMW-a trice usporedjuje s unutrasnjoscu yuga, nisu vrijedni komentara. Po svemu je vidljivo da je to napisano od strane nekoga tko je dugo na ovom forumu i nekoga tko ima nick ali se jednostavno boji potpisati ispod gluposti kojom želi ublaziti komplekse nastale ljubavlju prema nekoj marki automobila koja je ocito daleko iza BMW-a. Navedenoj osobi porucujem da ovakvim provokacijama zapravo samo sebi pokazuje koliko je jadna i bjedna i ako zeli raspravljati ili davati komentare o necemu neka se slobodno potpise pa da mozemo normalno diskutirati a ne igrati se macke i misa.

INTERCEPTOR
11-07-2003, 20:33
prvi dio pa kakav omjer težine 50-50 kod BMW-a? To je bio nepoznat pojam do nove trice, a mislim da ni ona to nema.

Doista??
11-07-2003, 21:14
Pa ti INTCP stvarno pojma nemas.Zasto se blamiras,zar nije lakse negdje iskopati podatak da trica vec 15-ak godina ima taj omjer 50:50(mozda ne bas svi modeli)nego se ovdje prosipati i valjati gluposti??!!! :)) :smile16:

INTERCEPTOR
11-07-2003, 21:23
Ma koja trica? Sigurno ne kockica ili nešto prije nje. Kockica ima oko 60/40, ili još gore.

INTERCEPTOR
11-07-2003, 21:26
http://www.smiley-smilies.de/pftroest.gif

Doista??
11-07-2003, 21:31
Procackaj malo po netu prije nego se nastavis hvalisati svojim ne-znanjem! :smile16:

INTERCEPTOR
11-07-2003, 21:37
Zato imaju onaj njihov famozni katastrofalni over. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
11-07-2003, 21:37
http://www.smiley-smilies.de/pervers/throwup.gif

Doista??
11-07-2003, 21:41
Ma cak i sa njim su par svjetlosnih godina ispred Alfe-krame,pojam sporta za Talijance(cast velikanima)koje vi tako uporno trpate tamo gdje im nije mjesto-medju sportska vozila.Pa i Hyundai ima vise sporta u sebi od Alfe.a Seat je za Alfu nedostizni pojam!! :smile16:

INTERCEPTOR
11-07-2003, 21:46
Koliko ti imaš godina?

Doista??
11-07-2003, 21:51
Sta je,hoces da me izvedes na pice??Sory,stari ali ja sam privrzen ljepsem polu.Nadji ti sebi nekog drugog da te guzi,nisam ti ja za to!! :)) :smile06: :smile16:

VR6
12-07-2003, 00:49
E36 pa na ovamo imaju raspored tezine 50:50. I E30 "kockica" M3 ima raspored bilzu toga...

KAMA-
12-07-2003, 11:21
Znači odustali ste od dokazivanja da honda nije sportaš i prešli na bmw i alfu.Sad bu bilo hudo. :))

alinghi
12-07-2003, 11:26
opako!
P.S. prijatelji, ak mi kužiš on, onak u facu talijan dođe, kužiš ono, ne, razmeš ha, ona u buču mi dođe talijan i onak iskreno u facu mi kaže onak iz sveg sraca, svog temperamentnog srca, uostalom, i onak mi iskreno kaže, veli mi, kužiš onak, kaže mi ALFA JE SPORTSKI AUTO, i kužiš ono ja mu verujem jer, kužiš ono, talijani su temperamentan narod, i ono kužiš, onak, i oni znadu kaj je sportski auto, i ono oni znaju to prepoznat, kužiš ono, onak, iskreno... :smile17: :smile06:

Girrari
12-07-2003, 11:27
Ma sve su to jebni auti; i Alfa i BMW i Honda.
Sve ovisi čisto o ukusu.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

sepra
12-07-2003, 19:51
VR6 mislim da griješiš mislim da još uvijek je raspored oko 49:51, s time da je to najbolji raspored postignut do sada. Mislim da još nigdje nije bilo baš čistih 50:50<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

INTERCEPTOR
12-07-2003, 20:03
Ma daj sepra pa neke transaxle alfe su imale čistih 50-50 i još masu auta. Baš da je tih 1 % nedostižno.

sepra
12-07-2003, 23:51
Pa ne znam dal je nedostižno ili ne ali tak navode, možda griješim.
Koja je to Alfa, daj nešto razumljivo.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Doista??
13-07-2003, 00:14
Slazem se sa Girrarijem,sve su to auti!!Ali daj nam reci INTCPRBGSD koja je to Alfa imala(ili ima)50:50 raspodjelu tezine,konkretan primjer potkrijepljen nekim dokazima(link za neki test ili tak nekaj)a ne tu da lupetas po obicaju kao da si pokupio svu pamet svijeta,a u stvari ne vidis dalje od Alfinog ovjesa i dvije bregaste??!! :smile10: :smile12:

Girrari
13-07-2003, 09:12
Nisam ziher, ali mislim da je SZ imala 50/50. Ne da mi se sad tražit po netu.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Mazda3
13-07-2003, 09:59
Nova RX-8 ima 50:50...i 1300kg....i super motor....i..... :smile20:

Dom-Dom
13-07-2003, 10:04
Super cijenu! :)

Dom-Dom
13-07-2003, 10:04
Sviđa mi se auto. :smile20:

Girrari
13-07-2003, 10:09
Meni je isto famozan.

Dizajn, motor, unutrašnjost, funkcionalnost... sve 5.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Dom-Dom
13-07-2003, 10:14
Čitao sam test i kaj sve dobiš u cijeni 34000 eura , koja oprema i perfomanse, mrak , zbilja poštena cijena.Samo neznam kak je pouzdan Wankel motor.Jel ima neko kakva iskustva s tim motorom?

Girrari
13-07-2003, 10:16
Ne vjerujem da bi si Mazda dozvolila ugraditi nekaj nepouzdano u svoj auto. Znaju oni da se uglad mukotrpno i dugo stvara, a brzo i lako gubi.
Kad već slove kao pouzdana marka, onda će se sigurno pobrinuti da ostanu pri tome.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>

Hondo
13-07-2003, 10:28
Sjetite se RX-7.

Kas
13-07-2003, 10:34
Frend je bio u Australiji. Tamo se održavaju Street race samo sa RX-7. Svi prijavljeni voze isti auto. Turbine su odšarafljene, itd. Njima nije bed jer je Japan blizu i djelovi su lako dostupni. Mogu čak uvesti auto iz Japana, jer voze po istoj strani. Možda ste i čuli kako japanci slažu aute za sebe?

Dom-Dom
13-07-2003, 10:40
Hondo , kaj sa RX-7? Ja neznam.

Mazda3
13-07-2003, 10:51
Novi renesis ce biti pouzdan. Kao prvo N/A i ugradjene su godine iskustva rada sa wankel motorima. Buduci da se zeli nametnuti sirem krugu kupaca pouzdanost je "must have" :) Maksimalnu snagu razvija na 8200 a bilo je predvidjeno (na pocetku) 9000rpm a crveno na 10.000rpm! No sto je sigurno sigurno je. Kod rx-7 je bio problem ako se nije pravilno odrzavao (motor), eksplodirao bi :)

Mazda3
13-07-2003, 10:57
Dom-Dom: Potrosnja je bila jako velika :) No ajde, bar to vise nije slucaj kod RX-8.

Kas
13-07-2003, 11:00
Kod RX-7 su odlazili dihtunzi na rotorima, Ako se motor šarafio, mnokih 50000 km. Vrijeme će pokazati kakvi je novi renesis motor.

sepra
13-07-2003, 11:05
Pa sa takvim motorom su odvozili 24 sata Le Mansa i funkcionirao je odlično. To je valjda bio dokaz da su ga složili kak spada.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Mazda3
13-07-2003, 11:05
Kada gledas RX-7 od vlasnika koji su bili zaljubljenici u takve motore, ni jedna nije imala problema. Problem je bio sto ima malo specijalista za tu vrstu motora. Tako da ako nisi sam(bar malo), auto bi ti bio rupa bez dna...

Mazda3
13-07-2003, 11:13
A sto velite na 1.3l (2X650) i 240 ks?
Tko ima tako veliku snagu iz malog obujma? :)

Kas
13-07-2003, 11:16
Funkcionira on odlično, nisam niti rekao da je loš, ali činjenica je da je dosta kratnog vjeka. Što se tiće odnosa prema autu, moguće je da trajnost ovisi o održavanju. Inače da je toliko dobar, vjerovatno bi ga većina proizvođača danas ugrađivala. Licencu je otkupio osim Mazde i BMW, Peugeot, i odtali proizvođači, ali su odustali. NSU je propao zbog Wankela. RO 80 je bio auto ispred vremena kad je napravljen, ali motor, 40000 km i to je to.

Mazda3
13-07-2003, 12:00
A ostali su odustali vec 70tih godina zato jer je trosio puno ulja, a buduci da je tada bila kriza nafte ili tako nesto... I mercedes je radio wankel motore... No probleme sa uljem je mazda rjesila, ali drugi valjda u tome nisu vidjeli neku financijsku korist.
Kada je Mazda sa 787B pobjedila na leMans-u odmah je donesena odluka da se nesmije nastupati sa wankel motorima jer je stvarno dobro pomela konkurenciju.

Kas
13-07-2003, 12:04
Nebih znao, ali ta odluka je ×××××. Dizel smije, a Wankel ne. Gluposti. Mogu ja napravtiti auto na solarni pogon i pobjediti. Boli nji ××××× kakav motor ima moj auto. Pobjeda je pobjeda.

INTERCEPTOR
13-07-2003, 12:05
Sepra pa mislim Alfetta GTV. Negdje sam našao neki presjek i iznad piše 50/50. Ima mjenjač otraga. A možda i alfette i 75 s četverocilindrašima. Uglavnom sve alfe od 1975. na dalje koje su imale zadnji pogon su imale mjenjač otraga i dobru raspodjelu težine.

INTERCEPTOR
13-07-2003, 12:06
SZ nije imala 50/50 jer je imala teži V6 naprijed ilaganu karoseriju.

Mazda3
13-07-2003, 12:07
Fora je bila u tome sto je auto bio laksi za skoro 400kg od ostalih jer wankel ima manje pomocnih djelova od "standardnik" motora. To kao nije bilo fer....

Mazda3
13-07-2003, 12:07
pomocnih = pomicnih :)

Kas
13-07-2003, 12:07
Alfa 75 ima iza mjenjač?

Kas
13-07-2003, 12:09
To je problem Mazde. Nek i ostali naprave takve motore. Nitko im ne brani.

INTERCEPTOR
13-07-2003, 12:09
Mazda 3 to što veliš za snagu i obujam ti ne vriejdi. Jer je jedna od karakteristika Wankela da iz manjeg volumena izvlače dosta više snage od klipnog motora. To ti je kao da usporediš turbo i atmosferac klipni.

Kas
13-07-2003, 12:13
Npr. dođem ja sa Mazdom Wankel na Street. Auto ima 1300 ccm. U kojoj klasi bi ja bio?

INTERCEPTOR
13-07-2003, 12:17
To ti je onako kao kad pitaš u kojoj bi klasi bio ako imaš šperu.

Mazda3
13-07-2003, 12:20
Razvija vecu snagu jer u jednom procesu moze obaviti vise stvari. Ali 1.3 je 1.3

Mazda3
13-07-2003, 12:21
Kas, bio bi u klasi do 1300 ccm :) Ozbiljno, jedan tip u danskoj je upao u tu klasu. Imao je Golf 2, mazdu 323 1.3 i takve fore kao protivnike :)

Mazda3
13-07-2003, 12:23
Gruba usporedba wankel 1.3 je 2.6 od ostalih, ali nije bas tako...

206-os-
13-07-2003, 12:26
Pa vjerovatno bi postojao neki koeficjent za Wankel motore kao sto postoji i za turbo motore, ali smatram da bi bio veci od turba..

Kas
13-07-2003, 12:27
Razvalio bih sve kao od šale. Mislim da bi većina odustala.

Hondo
13-07-2003, 13:43
Dom-Dom evo, Kas i Mazda3 su zapravo sve rekli. Rx 7 je, za sve koji ne znaju, prethodnik (ma zamisli!) aktualne Rx 8. Posebnost im je spomenuti Wankel motor koji ima dosta prednosti u odnosu na klasični Otto motor i dvije velike mane: trajnost i visoku potrošnju.
Osnovna prednost motora je velika iskoristivost, odn. nema pretvaranja pravocrtnog gibanja u kružno i zato su vrlo mali gubici (velika snaga iz malog obujma). Postoje dva osnovna principa gradnje Wankela. Mazda je razvi(ja)la onaj 'jednostavniji', dok onaj kompliciraniji dozvoljava brzine vrtnje rotora i do 25.000 o/min i pogodan je za prave racing mašine.
Uzak i dugoljast oblik prostora za sagorijevanje koji rotor zatvara sa stijenkom cilindra uzrokovao je nejednoliko izgaranje usisanog goriva i samim tim velika termička naprezanja samih dijelova motora i loše izgaranje (velika potrošnja i loš ispuh). Mazda je to riješila sa nekom vrstom sekvencijalnog ubrizgavanja i ugradnjom dvije (pa i tri) svječice. Drugi problem je sa habanjem vrhova rotora koji diraju cilindar - relativno mala površina prijanjanja izložena velikim naprezanjima brzo bi se 'potrošila'. I to je na novom RX-8 navodno riješeno upotrebom keramike.
Inače, RX-8 mi je mrak, a o njegovoj kvaliteti znat ćemo kroz neko vrijeme.

Mazda3
13-07-2003, 14:00
To su sve mane prvih rotora, tj. sve do '92. Od tada kod Mazde, rotary motori su gotovo jednaki po kvaliteti "obicnim".... Najvaznija stvar je odrzavanje, kao i kod svakog motora :) Prvi prototip Dr. Felix Wankel-a je radio na 18.000 okretaja :)

Mazda3
13-07-2003, 14:06
Treba naglasiti da za razliku od klasicnih otto motora koji su vec preko 100 godina u automobilima, rotary se upotrebljavaju u auto industriji nepunih 40. godina.

Hondo
13-07-2003, 14:14
Da, samo kaj sam koncept rotora kao 'pogona' seže još do srednjeg vijeka. Felix Wankel nije izmislio Rotary Combustion Engine. On je prvo katalogizirao oko 800 ideja od kojih je trećina bila neizvediva u praksi, a onda je na osnovi ostalih patenata radio i gradio sada nam znan Wankel motor.

Mazda3
13-07-2003, 14:19
Nisam ni mislio da je wankel motor star 40 godina, ali u auto industriji jeste :) Znam da je prije Wankela jedan svicarac negdje 1903. patentirao takav nacin rada motora.

INTERCEPTOR
13-07-2003, 16:48
Sepra evo je.

http://alfetta.ch/alfetta/gt/Bilder/tetails4.jpg