PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW Polo 1.4



OlegS
23-06-2003, 08:22
Svidja mi se novi Polo, a posebno onaj sa benzinskim motorom od 1.4 kubika. SVjestan sam da je Polo skuplji od konkurencije, ali ako visu cijenu opravdava kvaliteta automobila, to je OK. Zanimaju me vaša iskustva sa novim Polom (kupio bih novi auto, ne polovni), osobito u pogledu njegove kvalitete.

bonjoe
23-06-2003, 19:11
Bok,ako zelite da kupite novog ili rabljenog Pola do 12 mjeseci starosti javite se na moj email i ja cu vam poslati ponudu,ako uvezete auto iz Njemacke imate 16% povrat poreza .
Primjer
VW POLO 1.4 TDI 04/2002 55KW 10 600 km
13 600 euro,,,, josip_ilic@web.de

OlegS
24-06-2003, 07:11
Hvala na ponudi, no ja jos uvijek razmisljam o kupnji tog automobila, trazim iskustva drugih jer sam cuo neke dobre stvari, ali i neke lose.

buhuhu
01-07-2003, 02:28
Ova Njemacka ponuda i nije neka. Ne znam koja je oprema u pitanju, ali bolje dati 1000 eura vise za potpuno novi auto. Kupi si 1,4 od 75 ks, comfortline, oddaj ABS i klimu i imas super auto. Jos ako ima 5 vrata... Bio sam na probnoj voznji, a znam ljude koji ga imaju, i nisu imali problema, ali nisu ni napravili neku kilometrazu. Meni se cini kao auto koji je u odnosu na 206, Clio, C3, Yaris... ipak u prednosti, pogotovo zbog prostranosti.

OlegS
01-07-2003, 07:34
Buhuhu, tako se i meni cini - bolje je dati malo vise pa imati novi auto nego ulaziti u dealaove sa polovnim autima koji, barem sto se novijih polovnih automobila tice, nisu puno jeftiniji od novih. Meni je u Polovom slucaju zanimljivija oprema Trendline uz nadoplatu klime i 5 vrata.

yuhu
01-07-2003, 21:22
ma da ja sam čuo da troši preko 9 litara, stari zaostao motor, da su servisi skupi da ga kradu i da mu unutra škripi plastika ko na nekom starom talijanu, te da promjenu žarulje koja je mom frendu krepala 9 puta treba rasturiti cijeli prednji kraj, ma precjenjeno smeće, uzmi bilo što drugo. Uz to polo je ružan.

skywalker
04-07-2003, 14:46
i ja sam cuo prilicno lose stvari o novom Polu

Buzz
14-07-2003, 08:33
Bježi od Pola i od Zubaka što dalje. Imam Polo 2000 god. i šta da ti kažem, plastika jako loša, bravica za paljenje riknula taman poslje garancije a cijena prava sitnica soma kunića, servisi pre preskupi. Jako je osjetljiv na naš benzin tako da sam sa njim na propuhivanju svakih 4-5 mj. Nisu više njemci što su bili. Ukratko, puno novaca za malo toga.

OlegS
14-07-2003, 12:52
Buzz, da li imas ovaj novi model Pola (sa okruglim svjetlima)? Pitam zato sto sam cuo da su mnogi pjevali hvalospjeve o novom Polu (urednik "Autokluba" na HTnetovom site-u, novinari "Autoblic-a" itd.).

Buzz
14-07-2003, 16:39
Imam stari model. Što se tiće novinara naših auto magazina oni su zagriženi za staru poslovicu "švabo je švabo". Nažalost švabo nije više što je nekad bio. Opel je počeo, a sljede ga mercedes, volkswagen, a tu je negdje i BMW. Sve više postaju koreanci i po izgledu i po kvaliteti. Vidi novu BMW peticu. :(

Nippon
15-07-2003, 20:56
Sorry ali ne pljuj po korejskoj kvaliteti! :smile09:

Buzz
18-07-2003, 13:53
Da koreanci su inače vrlo kvalitetna vozila. hehe :smile15:

polo14com@hotmail.co
25-07-2003, 22:52
:smile09:
Vlasnik sam POLO 1.4 Comfortline i mogu reci da sam imao samo probleme sa tim vozilom od dana kupnje. Ukratko za godinu dana sam vise bio po servisima nego na cesti... Vozilo je propustalo na sve strane, pojavila se korozija, skripanje ovjesa, zamjena kompletnih kedera, zadnja vrata se nisu zatvarala, otisla centralna brava nekoliko puta, podizaci stakala...zapravo gotovo da nema stvari na autu koja nije zamjenjena ili popravljena. Sto se tice udobnosti i vozljivosti ..lezi na cesti savrseno ali mi je ova \"dodatna\" oprema zagorcala zivot...

Nippon
27-07-2003, 21:21
Ajde Buzz, buzz off.

OlegS
30-07-2003, 07:43
Svaka cast japanskim autima i njihovoj kvaliteti, ali cinjenica je da su ipak u pravilu u startu preskupi i dizajnerski iza Europskih, tj. nisu po europskom ukusu. Sto se tice kvarljivosti Pola - pretpostavljam da ima pojedinacnih slucajeva, ali sam cuo od puno ljudi da su zadovoljni njihovom kvalitetom (ali tako nesto sam cuo i od ljudi koji voze "manje kvalitetne" Citroene, Peugeote i Skode). Neki kazu da ima istine u tome da za nase trziste dolaze slabije sklopljeni automobili iste marke jer se stedi pri izradi (manje kontrola, i sl.) Međutim, prema rezultatima njemackog ADAC-a o kvarljivosti pojedinih marki automobila ispada na na 100 isporucenih novih automobila bude onih 4-5 sa kvarom (kod Renaulta) ili svega 1-2 (Toyota, Honda, Mazda). VW je negdje na 2-3 kvara na 100 automobila. Ako uzmemo da u HR dolaze dvostruko losije sklopljeni automobili, dolazimo da brojke od 4-6 kvarljivih VW na 100 novih VW.

Međimurec
30-07-2003, 18:32
Nemam nikakva iskustva s Polom. Kolega mi je nedavno kupio novu Fabiu s benzincem 1.4 i kaže da mu troši 9-10 litara. Što je previše, previše je.

deky
30-07-2003, 22:02
Pa šta ti misliš da će njemački ADAC srati po njemačkom VW :smile12: ?

OlegS
31-07-2003, 07:31
Za osporavanje ADAC-ovih testova je potrebno puno vise nego samo reci da je to njemacka organizacija i da zato favorizira njemacke automobile. Siutuacija je obratna, ADAC-ovi testovi govore da se japanski automobili najmanje kvare, ali pokazuju da je broj kvarova na novim automobilima (do 3 godine starosti) vrlo mali. Tim vise, ako se prouci struktura kvarova vidi se da najveci dio spada u manje elektricne kvarove, vrlo je malen udio mehanickih kvarova.

fun
09-08-2003, 08:18
Polo je the best, od malih automobila.

Megane_SB
11-08-2003, 17:02
Kreneš na more, po noći crkne jedna(ili ove - pogledajte policijske VW) žaruljica, i možeš se hebati.

Slažem se sa konstatacijom da je precijenjen, te da ne daje ono što su ti auti nekada davali.
Na nekim stvarima su ga stvarno ukomplicirali do bola ( što naravno košta ).

OlegS
29-08-2003, 12:59
Nakon što sam prošao pola autosalona u Zg, i iskušao Corsu, Astru, Getza, C3, Punta i zadnje probao Pola - moram reci da je Polo stvarno za "dužinu čamca" bolji od navedenih. Uz popuste i akcije (koje nažalost danas završavaju) za 13000 EUR se mogao dobiti Polo Comfortline (gotovo najbogatija oprema) 1.4 (75KS) sa klimom, ABS-om, putnim racunalom... Dodatna je sigurnost sto se tako opremljeni Polo-i isporucuju u NJemackoj, tako da onda u Hrvatsku dođe model za njemačko tržište koji je i kvalitetnije napravljen.

skywalker
29-08-2003, 14:28
ja ne vjerujem Zubaku, pa me ubij. Osim toga, opce je poznato da on uzima i aute ostecene u transportu, malo ih sredi i proda ih pod nove.
Provjerena informacija.
Za Dojkica i Kovacevica ne znam, ali cisto sumnjam da su oni kaj bolji.
Steta.
BTW, nisi probao ni Clia ni 206 (ovaj redizajnirani je navodno dosta poboljsan) ?

govno
29-08-2003, 21:25
Trebo si probat i Yarisa. Ipak je najbolji mališan. I nemoj si umišljat da su to modeli za njem. tržište. Neće oni nema slat poštene proizvode ni kad uđemo u EU. ×××××i. :smile09:

OlegS
04-09-2003, 07:48
Clia sam probao i iznutra izgleda dobro i kvalitetno, ali je užasno mali - posebno malo mjesta je na straznjim sjedalima - tako da nije preporucljiv za one vise od 185cm. Slicno je i sa 206-icom. Za Yarisa sam cuo dosta dobroga, ali mi izvana djeluje kao jaaako mali auto (Polo je barem pola kategorije veci auto).

Buzz
08-09-2003, 09:54
Evo novi kvar. Crkava mi u leru i to do bola. Moram kretati pod ful gasom, a naravno podizači prozora ne rade pa se uz sve to i fino kuham u njemu. :smile09:

Buzz
08-09-2003, 09:57
Olegs za 13 somova možeš si kupiti Citroen Xsaru sa klimom koja je još za koju dužinu čamca bolja od pola.

Altea
12-02-2004, 09:09
:smile07: Kaj veliš na SEAT ? Motor je od VW , dizajn puno bolji, puno opreme - pogotovo sad na akciji - climatronic, alu.f. centr. dalj. 2 z.j. stakla na struju , servo i td. - Radim u Seat salonu pa ti mogu poslat još neke informacije ak te interesiraju.Dođi na probnu vožnju - imam motor 1.4 pa ćeš se uvjerit kakv je!

m
04-04-2004, 11:50
mislim da nemozes kupiti losiji auto od pola.
a da je us to jos i preskup - preskup je.
ali to ti je nagrada za njegovu "visoku kvalitetu"
bjezi od tog auta, treba li ti rec da je u sest mjeseci popio toliko zivaca da sam ponovo uzeo unica..
m

Dario
04-04-2004, 15:47
Moj susjed je kupio Polo 1.2 sa Trendline opremom :Uzeo je i ABS, klimu,sjedala po visini i 5 vrata: i super je zadovoljan.I za vasu informaciju,ne za sve novi Polo se proizvodi u Španjolskoj.Bolji je sigurno od C3,Punta,Clia,Corse.Ja bih izabrao Polo odmah.