PDA

Pogledaj cijelu verziju : Adios kompanjeros!



Rossonero
09-06-2003, 22:42
Eto pozdravljam vas zadnji puta s ove strane planete jer me sutra skelar prebacuje preko. Kad ulovim vremena i nađem pristup netu u divljini sve ću vas opet pozdraviti. A do tada, živi mi bili piloti!

I neka vas Lanser sve skupa drži čile i vedre! :smile15: <br><hr>

600
09-06-2003, 22:47
Ajde sretno i pozdravi Fabiju ako ga sretneš! :smile06:

T-IE
09-06-2003, 22:50
Pozdrav Rossonero i sretan put.

Fabija je u Dubrovniku. ;) <br><hr><font color="red">GTI</font>

Girrari
09-06-2003, 22:54
Sretno stari, čuvaj se jer nema tamo kafe, ćevapa, bureka i inih blagodati balkanske civilizavije.

Javi se čim stigneš!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

_Stevo
09-06-2003, 23:01
Po×××× nešto tamo :))

_Stevo
09-06-2003, 23:01
A da nije made in croatia ;)

S V T
10-06-2003, 01:15
Sretan put i mirno more!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">NIKE Free Style.com</font>

206-os-
10-06-2003, 08:36
Sretan ti put i nadam se da ces ispuniti zadatak zbog kojeg ides tamo-vratiti se s puno love..
Pozdrav

sepra
10-06-2003, 11:36
Drž se i ponosno nosi ime Opelovo ;) <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

S16
10-06-2003, 17:16
Kako su rastanci tužni... :(

:))

Rossonero
27-06-2003, 22:38
Halo ekipa! Eto naletio sam konacno na komp u Bozemanu (Montana). To je jedno 2 i pol sata voznje od moje lokacije. Sad gledam da kupim neki auto. Ima tu kod jednog dilera Honda Civic stara nekih desetak godina za soma i pol dolara, ali mi je to malo previse jer treba doplatiti za osiguranje. Ako nadjem nesto solidno do 700 USD ziher kupujem.

Tu je prekrasno, ali je ××××no ako nemas auto jer je sve predaleko pa se stalno moras nekome prikrpavati. Barem je ekipa ok pa svako malo letimo okolo po Yellowstoneu.

Radim ko crnac oko 12 sati dnevno, ali sve se to bude isplatilo. ,) Ima da se nakupujem ×××××rija poput laptopa, digitalne kamere i slicnih gluposti koje su tu stvarno badave. I nakon 3 mjeseca ××××nog rada imam 2 tjedna za putovanje. Za sad je itinerar puta nesto kao Las Vegas, LA, Chicago, New York...

Pozdrav svima... nemam bas previse vremena... kad ugrabim koju minutu na kompu u pripizdini u kojoj zivim javit cu se. Tamo nam daju samo pola sata neta TJEDNO!!! I to tek od ovog tjedna. Prije nije niti bilo neta.

Doc, sorry ali tu u shumi gdi sam ja ima samo jelena, ali ne i GSM signala pa nista od sms-a! ×××××eti americki CDMA standard!

BOK!<br><hr>

M.Lancer
27-06-2003, 23:03
....Pozdrav prijatelju, kojem glavu nikada vidio nisam...al zato ga u srcu nosim, zajedno sa ostalim glupostima.....živio Kalibra sin Olimpov!!!

Rossonero
27-06-2003, 23:20
Jos sam na netu! Pozdrav Lanser! :) Budi mi ziv, zdrav i zilav! ;)

Rossonero
27-06-2003, 23:22
BTW, ja sam 8 sati u minusu... dakle kod mene je sad 4 i 20 poslijepodne!

zonta
27-06-2003, 23:40
Pozdrav Zenderu !!
Sorry, ali ne mogu se odviknut od famoznog nicka

A šta točno radiš tamo u tom dobrovoljnom zatvoru (pola čuke neta tjedno :)) ) ???

jel' samo posao ili ima i zabave ?
Kakvi su komadi u Montani ?
Nadam se da si još tu ili budem čekao odgovor opet tjedan dana
Pozdrav još jednom
;)

Rossonero
15-07-2003, 23:05
Radim ko crnac da namaknem neku lovu, a net je pola sata tjedno i to na vezi od 26000kbs! Pakao!

Ali zato je rulja fenomenalna i zajebancija je non stop, a bude i kakva lova na kraju pala.

Radim sve zivo, sve kaj treba. Bas si sredjujem konobarenje pa da napustim ovu firmu. Zgustal sam Yellowstone i idem dalje.

A da... pozdravim svima!


Cujemo se drugi tjedan. Prosli sam propustil termin na netu i popusil foru. :smile18:

Bok

Rossonero
15-07-2003, 23:08
A tu bez auta ko bez nogu... sad bi i Golf bil dobar!

Stvarno sam puko kad to pisem... ocaj za autom je jaci od svega. :)) Moram naci neku ekipu pa da ubodemo auto jer mi je preskupo da sam kupujem.

Yoko/
16-07-2003, 07:28
..Rossonero, videl sam ti kalibru jučer u ČK,i dalje izgleda besprijekorno...

Rossonero
23-07-2003, 00:49
Hvala Yoko, auto je ocuvan do jaja! :)

Eto me opet da vas pozdravim. Napustil sam Canyon Village i sad sam u West Yellowstoneu. Nova 2 posla sam nasao za 2, 3 sata i sad sam u knjiznici. Poslije idem naci neki stancic za cetvoro radisnih Hrvata.

Zivi mi bili i cujemo se!

I sad imam piristup netu pola sata dnevno! :)) Jos deset minuta i amen za danas!

Doc, pozdrav tebi i pozdravi Kida. Jesi dobil razglednicu?

Dom-Dom
23-07-2003, 09:26
Calibra , ajde mi još reci da poznaš Kid Frosta????????? :( :( :(
To užasno stvorenje ovog Foruma????

Girrari
23-07-2003, 09:43
Dom, Kid je Alenko, nekadašnji stanovnik ovog foruma.<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

Dom-Dom
23-07-2003, 10:09
A OK , več sam se zabrinul.Ispričavam se Varaždincima.

doc
24-07-2003, 16:46
Rosso.... Pozdrav!

Ja sam ti poslao već nekoliko SMS-a, a danas sam prvi puta ukljućio izvješće i vidim da još nisi dobio poruke koje sam ti posalo u ponedjeljak. Čini se da je daleka zemlja Amerika! Isto tako niti ja niti kid nismo dobili razglednice! :smile11:

Ja sam upravo stavio torbe u auto, i čim ovo utipkam krećem put "lepog plavog jadrana". Vraćam se 10.8.

Znaći biće para za novu munju, ja sam ti vec nabavio automobilismo u kojem je test Type R preko 10 stranica sa svim mogucim mjerenjima!

Inače ovdje je sve po starom. Sutra je turnir u Paladi u stolnome. Šteta da nismo doma, pitao me konobar zasto se ne prijavimo... :(

Ajde kad već nemaš vremena za e-mailove napisi nesto ovdje za javnost. Ja kad dođem s mora cu pogledat.


Pozdrav svima, a posebno amerima! :smile07:

doc
24-07-2003, 17:22
Eh, zaboravih napisati najvazniju vijest u ovom kraju!

Pred oko 2 tjedna u Varazdinu je osvanula crna Lancia Thesis. Masa se okretala i čudila, a meni jezik do poda. Audi, mecka, bmw sve to izgleda smješno i bezvezno u odnosu na Thesis. Thesis je taljanski rols!
Stari Prikratki je vozi.

A i vidio sam jučer tamno plavu Alfu Spider. Nije loše

Ajde pozdrav.

Girrari
24-07-2003, 17:39
Thesis rules!<br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

bivši nn
24-07-2003, 18:01
pozdrav,Calibra

S V T
24-07-2003, 18:06
evo baš maloprije čitam mail od sestre koja je također u west yellowstoneu i kaže da je upoznala nekog dečka i curu iz hrvatske koji tamo također rade!

bit će da je upoznala rossenera :)) <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Rossonero
24-07-2003, 23:29
Dom-dom, ma nije Kid frost nego netko drugi. Nemam pojma ko je Kid frost.

Rossonero
24-07-2003, 23:44
Jebate SVT, prvo naletim na tebe na Street race pa sad na drugom kraju svijeta na tvoju sestru!!! Koja je, Danijela ili Ana?

Sebi sam sredil poso u Westu, a Ani i Danijeli jos trazim. I curi sam sredil da dodje u West. Nadam se da budem nasek nekaj i za cure pa da unajmimo kakav stancic i ubodemo kakvu pilu. Kad nas je 4 mozemo kupiti stvarno dobar autic ovdje. 5, 6 godina stari kompakt bez rege i osiguranja je ispod soma i pol dolara. Plus soma za osiguranj i regu. To cetvero plati dok si rekel keks. pogotovo kad u Westu dnevno dizem o preko 150 baka bruto.

Rossonero
24-07-2003, 23:48
Doc, ma pusti sms. GSM signala nema a ovo na netu (xms) je drek. Pisi mi mailove na nino_cro@yahoo.com. Nemam tvoj mail pa mi se javi. I posalji mi adresu od Kida jer je njegova razglednica jos kod mene! :))

Sad sam bil u kjiznici na netu pa sam slusal tipa kak pita dal moze proci kroz Yellowstone sa svojim autom jer ima samo 4 cilindra? Matere mu bedaste... :)) Sad sam u motelu... 6 baka za sat neta. I to je kao ok.. :smile09:

Rossonero
24-07-2003, 23:50
Kaj se tice auta... digel budem prek 6 somova tu za 3 mjeseca, ali mislim pola dati starcima jer su ipak oni platili sve ovo, a drugu polovicu budem tu ostavil za 2, 3 tjedana putovanja zapadnom obalom i to redom Seattle, Vegas, LA, San Fransisco, San Diego pa do Chicaga i New Yorka. Ostatak otpada za laptop digitalnu kameru i digitalan fotic. Tak da do daljnjega nista.

Rossonero
24-07-2003, 23:51
Igram tu stolni s Amerima. Zovu ga Fuzbal! :)) Pojma nemaju. Bas mi je zal kaj budem propustil turnir... ××××ga bude druge prilike. Posto si sad vec na mora budem ti poslal sms da nadjes neki Cafe i procitas poruke.

Rossonero
24-07-2003, 23:55
SVT, sestra ti je u Canyon Villageu. to ti je 40 milja od Westa.

Brock
25-07-2003, 07:06
SVT, sestra ti je 40 milja PREBLIZU Rossoner-u!!!

Girrari
25-07-2003, 08:45
:smile06: <br><hr><font color="red">La bellezza non basta.</font>

Rossonero
25-07-2003, 18:11
Ne nego je moja cura 40 milja predaleko! :smile09: Ali sutra dolazi raditi u West pa eto...

SVT, poruci sestri da joj trazim posao eto upravo sada kad izadjem iz knjiznice. Poslova ima ko dreka samo kaj je problem naci stan. Sve je puno jos barem 2 tjedna, a onda odlaze skolarci. Moram nekaj smisliti pod hitno jer navodno tvoja sestra i druga cura dolaze u West vec u utorak!

S V T
26-07-2003, 04:19
u zadnjem mailu je napisala da je u westu, ma kladim se ja da ona ni sama nema pojma di je!

ukratko rečeno ×××× se njoj di je, bitno da je u ameriku! :))

ugodnu zabavu i nemoj mi sestru pokvarit ! :smile15: <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Rossonero
29-07-2003, 23:17
SVT, eto naso sam ti jucer stan za sestru. Sutra dolazi u West. 350 baka za dvosoban stan i nije pretjerano ovdje. Cisto umjerena cijena pogotovo kad je dvoje u stanu pa dijele troskove. Sad si samo moraju same naci poslove.

Nekak mi se cini da bi Ana bila tvoja sestra. Jesam u pravu?

S V T
30-07-2003, 04:14
adrijana se zove, možda ju zovete ana a možda je i to neka dr. cura! pojma nemam buraz!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

sepra
30-07-2003, 12:46
Mila majko još jedna djeva će past obilježena Opelovim znakom :))<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Bmw Touring
30-07-2003, 12:52
ooooo Sepra kako si? jesi to stiga sa odmora?

Bmw Touring
30-07-2003, 12:55
Sepra stavija san ti jednu lijepu slikicu na temi Golf V-sluzbene slike stranica 5. Reci mi kako ti se svidja auto ;)

Rossonero
30-07-2003, 22:44
Zdravo Sepra! Jesi se nakrstario Jadranom i najeo prasetine? ;)

SVT, nemam pojma kaj se dogadja jer sam danas razgovaral s tim curama i niti jedna ti nije sestra. Tu u parku su jos dvije rijecanke, ali njih ne znam. Ocito nesporazum.

S V T
31-07-2003, 01:22
Upravo sam citao mail od dijane i ane, kažu da su se preselile u west i da su tamo dvoje iz varaždina (predpostavljam ti i tvoja đevojka) i da stižu neki poljaci!

kad saznam točno di mi je sestra ti javim!

uživajte!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

S V T
31-07-2003, 04:13
evo sazno konačno di mi je sestra , otok Tilghman, a to je blizu Eastona, Baltimorea i Washingtona!

Činimi se da i niste baš blizu jedan drugome!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Rossonero
01-08-2003, 23:25
Sad vise nist ne kuzim. Jer ovo kaj si gore napisal da dolaze neki Poljaci, to stoji i to mogu znati samo Ana ili Danijela. Jedna je Miskovic, ali ne znam koja. Samo si me zbunil s tim Tilgmanom. Kak si povezal te dvije price?

S V T
02-08-2003, 03:45
Pa kažem ti da sam čital mail koje su poslale dijana i ana mojoj sestri! Bit će da se one znaju, pojma nemam! Zbunjen sam 100-tku na sat!

Luuuudnica<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Rossonero
27-01-2004, 01:40
hehe moral sam dici ovu temu da mi ne padne u zaborav.

Eto da podijelim trenutke srece u ove sitne sate. Upravo sam zval u West Yellowstone i imam posel za slijedece ljeto. Eto to je prvo garantirano konobarenje u fakat super restoranu. Tam sam vec radil tak da sve znam. Job offer mi stize sredinom tjedna i sredjujem sve ostale papire tokom ovog i drugog tjedna.

Ali... uvijek ima ali. Imam posel, ali vizu jos nemam. Znaci ako/kad slijedeci put dignem ovu temu, a to bi trebal biti 5. mjesec, znaci da sam dobil vizu i da idem. Mozda se vratim ludji nego prije pa opet promijenim nick i krenem u nove borbe. ;) Sala, sala...

Eto korak po korak. Bitan prvi dio sam rijesil i sad moram samo cekati... drste fige jer sve to ide za eRusu!<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

Rossonero
27-01-2004, 01:48
...imam razanj, ali bez zeca. Samo da mi se sve skupa ne obije o glavu. :smile11:

širokobriježanin
27-01-2004, 12:52
E Rosso, čitaš mi misli... Mislio sam ti poslati mail, ali mi nešto šteka. Imam pitanje za tebe, a ostali članova foruma, ne zamjerite, nema drugog načina da ga pitam, a važno mi je.

Ovak, bio sam u subotu na job fairu i dobio sam posao u kuhinji u Yellowstoneu. Oni će mi sad poslat sve iz staz-a i prije nego to sve ispunim i slično pitam tebe za mišljenje. Šta da radim, dal da pristanem i odem tamo početkom 6. mjeseca ili ipak mogu nać nešto bolje. Ženska mi je rekla da mi ne može garantirati da ću naći neki drugi posao niti da ću imati stalno posla. Dal da prihvatim posao pa kad dobijem SSC dam otkaz i nađem drugdje posao ili šta. Za koliko se uopće dobiva ta SSC?

Evo, puno pitanja, nadam se da ćeš mi odgovoriti, ne želim nešto zajebat. Ako hoćeš, SMSaj mi, imaš moj broj.

Pozdrav<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

206-os-
27-01-2004, 13:11
Rossenero, kako stojis s ispitima?

P.S.-mislim da sam te vidio prije jedno tjedan dana pred faksom. Taman si bio odlazio u Vectri karavan vrlo prepoznatljivih registarskih oznaka :)

Rossonero
27-01-2004, 13:15
SB, ako obojica dobijemo vize onda se garant u 7. mjesecu vidimo. Samo ti fino uzmi posel i ne bediraj se. Daj mi reci jel znas u koji Village te budu bacili? Mada sumnjam da znas takve detalje. Tko ti je poslodavac? Jel mozda General Store ili Xantera? Ovo drugo je jaaako, jaaako losa varijanta. Mada i tam se da izdrzati 4, 5 tjedana samo kaj budes zaradil skoro nista u periodu cekanja SSC-a. A onda putem West Yellowstonea po pravu lovu.

Posao ces naci i to ne jedan nego koliko god hoces. To nema beda uopce. Pogotovo jer eto ides tam gdi sam i ja bil pa imas info iz prve ruke. Svi koji su se iz parka spustili u West nasli su poslove, a dosta nas je naslo i konobarenje kaj je ipak vrhunac kaj mozes naci. Ja sam 2 posla za sebe i jedan za curu te stan nasao u tjedan dana. S time da sam prvi posao nasao nakon niti 5 sati kaj sam dosao u West.

Ako se mene pita ides na stvarno dobro mjesto. Ipak sam tamo ljetos digo solidnu lovu, a osim toga hocu se tam i vratiti. Cak ti je i super kaj ides u park jer ga budes zgustal u 4, 5 tjedana i stvarno budes uzival. Prekrasan je!!! A lova bude dosla kasnije tak da nije bed.

Posel u kuhinji ti je cisto ok. Ja sam u parku radil sve i svasta prije nego sam se spustil u West, a jedan od poslova su bili i oni u kuhinji. Lagano je i s tim nemas beda.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

Rossonero
27-01-2004, 13:17
206, pa mogo si bar pozdraviti, ne?

Dao sam prosli tjedan 2 ispita. Idem na jos 2 slijedeca 2 tjedna. Sad imam 6 do kraja. 4 normalna i 2 nenormalna. Cistim situaciju do ljeta.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

mc
27-01-2004, 13:18
Drzim fige za pravu stvar... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">'cos if you wanna run cool... you got to run
on heavy, heavy fuel</font>

Rossonero
27-01-2004, 13:21
Thnx :) Svibanj bude mjesec odluke.

206-os-
27-01-2004, 13:33
Rosso, ja sam izlazio iz pekare 'kiflić' a ti si taman bio izasao na rikverc kod onog kioska i kretao tak da te nisam mogao stici. prepoznao sam te po VŽ tablici i desnoj celicnoj felgi iza.
Inace neam pojma kako izgledas tako da te na faksu ne mogu prepoznati..

širokobriježanin
27-01-2004, 15:11
A ××××ga, očito sam dobio lošiju varijantu - Xanterru. Pitala me je ženska u koji park želim, al sam rekao da mi je svejedno... Kako si ti došao do tamo, meni je ženska objašnjavala da dođem do LA pa onda s busom... Može li se tamo direkt s avionom?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
27-01-2004, 15:25
206os, a ono... visok, mlad, zgodan... nebres fulat. ;)

Ta felga mi je trn u oku. Cekam da mi poprave onu koju sam strgal jer nikak da nadjem drugu. Vele da bude ok.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
27-01-2004, 15:37
Kad ti uopće planiraš ić tamo? Ja u prvom tjednu 6. mjeseca.<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
27-01-2004, 15:46
SB, imas iskreno saucesce kaj se poslodavca tice. Ceka te MAKSIMALNO 35 sati rada tjedno. A znas da prekovremeni iliti 1.5 puta veca placa po satu krece tek od 40. sata. Tak da zaboravi tam neku lovu. A stanovanje i hrana su im skupi do bola. Posto smo se svi druzili onda sam poznal i dosta ekipe iz Xanterre i svima je bil bed s lovom. Tjedna placa sa svim odbijenim ti bude maksimum maksimuma 200 Dolara. To ti je teska pljuga. Ja sam si u General storeu bil jako dobar sa sefovima pa sam lovil tjedno od 75 pa cak do 84 radna sata pa je moja placa isla i do 500 Dolara kaj su ovi iz Xanttere smatrali znanstvenom fantastikom. Cak me par Bugara ganjalo da im pokazem izvadke jer nisu vjerovali.

Problem je u tome da Xanttera zaposli hrpetinu ljudi. Debelo prek potreba koje imaju. Isplati im se imati cim vise zaposlenih. Racunica je jednostavna. Svi koji dodju moraju placati smjestaj i hranu koju im odbijaju od place. A to im garantira da niti jedna osoba ne bude usla u prekovremene sate. Isplativije je placati nekog ko je jos uvijek ispod 40 sati sa 6 dolara po satu nego drugog koji je usel u prekovremene jer svaki prekovremeni sat prema toj satnici ispada 9 dolara.

Zato je puno ljudi iz Xanttere dolazilo po part time poslove k nama u General store. S tim i ti racunaj. Odmah put druge firme i trazi da ti daju delati. I budi im dosadan sve dok ti nekaj ne daju. Prosle godine je bilo specificno jer smo mi non stop imali manjak radnika.

Tak da sam ja imal velike srece kaj sam lovil tolke sate. Da sam bil u Xantteri nema sanse da bi prosel 40 sati tjedno. A ovak sam sibal i prek 80. A i to sam uspjel 3 tjedna, a zadnja 2 tjedna su mi smanjili na 60 i nesto sati.

Rossonero
27-01-2004, 15:58
A kaj se tice puta... ma pusti te spike s LA. To je teska pusiona. Stvarno mi nije jasna ta ekipa koja tak glupo savjetuje. Pojma nemaju.

Ako hoces najjeftinije onda idi vlakom ili busom direktno iz New Yorka. Ali to traje skoro 3 puna dana pa sam to prosle godine odmah odbacil. Najjaca varijanta mi je bila avionom do Salt Lake Citya pa busom do Idaho Fallsa jer Greyhound prosle godine nije vozil za West Yellowstone. Zadnji dio puta smo rijesili taksijem jer nas je poslodavac nije pricekao na kolodvoru iako je sve bilo dogovoreno.
Avio karta je bila 130 Dolara plus jos pedesetak za bus. Popusil sam jedno 20 dolara jer sam dosta kasno kupoval. Planiraj najmanje 2 tjedna unaprijed kupiti kartu jer ti je onda najpovoljnije. Vidi na jetblue.com, southwest.com,... tak mislim i ove godine putovati. Mozda mrvicu drugacije jer me frenica zove da ju posjetim u Chicagu i budem kod nje par dana. To jos moram vidjeti.

Znaci sve skupa jedno 200 Dolara.



I idi cim ranije. Meni ako odobre vizu ja sam na prvom avionu. A to bi trebali biti vec 23.5. Zato sad pokusavam ocistiti sve ispite pa da idem miran.

širokobriježanin
27-01-2004, 16:01
Uglavnom banana...

Trebam li ja čekat SSC da dam otkaz i počnem radit durugi posao? Daj mi pliz odgovori na dva gore postavljena pitanja, kad ti misliš ići i kako si došao lani do tamo, busom, avionom, nečim trećim?

širokobriježanin
27-01-2004, 16:02
Sad sam vidio, ok...
Stvarjno si mi puno pomogao, ak još budem nešto trebao, pitat ću.

H V A L A

Rossonero
27-01-2004, 16:23
E da, jos jedna stvar... SSC nije MUST HAVE! Ali onda ides na rizik. Cura je imala frke sa SSC. Svi smo dobili SSC na vrijeme, a samo ona nije. Navodno su izgubili papire pa je morala ponovno aplicirati. Ali i tu se da nekaj iskemijat ovisno o potrebi radne snage, a lani je potraznja daleko premasivala ponudu. Tak da sam ja otisel u ducan u Westu i nasel joj posel na blagajni bez SSC-a pa je samo tjedan dana poslije mene dosla u West.

Tu ti sad ima par caka... a to je da vecina poslodavaca koji te pristanu zaposliti unatoc tome kaj nemas SSC, NE isplacuju place. Isplate ti sve onog dana kad dobis SSC pa moras imat kod sebe dosta kesha u toj varijanti.

A nije niti samo to... adresu na koju ti budu poslali SSC je adresa prvog poslodavca i adresu primanja nebres promijeniti. I ti kad das otkaz i odes is Xanttere nemas nikakve garancije da ti SSC bude ikad stigel! Tu ti je opet JAAAKO vazan odnos s sefovima koji ti mogu ici na ruku (ko u slucaju moje cure) pa te obavijestiti kad ti stigne SSC da se vratis podici ga. Samo kaj je to jako klimavo. Moze se desiti da prime SSC i jednostavno ti ne jave.

SSC prima poslodavac i onda ti ga predaje. A pazi ovo... u Xantteri NISU davali SSC radnicima jer je jako puno ljudi odmah pakiralo kofere i odlazilo. Tek na zahtjev su dijelili primljene SSC. Dok u General storeu takvih slucajeva nije bilo.

Tak da je veliki bed dati otkaz i otici naslijepo bez SSC-a. Pogotovo ako si sam. U solo varijanti ja to nikad ne bi odigral. S SSC-om i dzepu si tek svoj na svome.

Rossonero
27-01-2004, 16:23
SB, sad imas tu stvarno esej i sve i najsitnije detalje! Vise infa nego u agenciji! :o ;)

Sretno i tebi i meni s vizom! :) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
27-01-2004, 16:32
To mi je i trebalo... Nadam se da ćemo obojica dobit vizu pa se vidjet u Yellowstoneu. Sam se nadam da vraćaju pare ak se odbije zahtjev za vizom... :smile15:


Sretno!!!!

Rossonero
27-01-2004, 19:55
Ne vraca ti se prva rata od 95 Eura koje agencija zadrzava za pokrice troskova, a niti Ameri ne vracaju 100 Dolara koliko te kosta posjet ambasadi.

širokobriježanin
27-01-2004, 22:16
Lijep, lijepo...

Imaš ti kakvu lijepu vijest za mene?!??!?! :(
Kak si ti to lani sa ispitima sređivao? Ja uopće ne znam ni kad su mi rokovi nit išta... Imam u planu dat 3 ili 4 ispita ove godine, a dogodine ponovno upisat prvu i sve rješit prek kolokvija. Za×××× sa se što 2 mjeseca nisam uopće išao na predavanja pa ne mogu dobit neke potpise... Kad su tebi rokovi kad ideš krajem 5.?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 22:20
Rossonero, gdje ti stanujes u SAD?

širokobriježanin
27-01-2004, 22:25
Ljudskoj gluposti nikad kraja.... :smile17: :smile17: :smile17:

Fabia, čitaš li ti išta prije nego bubneš kakvu glupost?

Rossonero
28-01-2004, 12:43
Ja sam apsolovent i sad imam rokove svaki mjesec tak da s tim nemam beda. Prosle godine nisam bil apsolvent pa sam popusil rokove u lipnju, ali me to nije previse dirali.

Idem krajem 5. mjeseca jer hocu ici cim ranije tak da iskoristim kompletnu turisticku sezonu parka. Moras znati da pocetkom 9. mjeseca krece postsezona koja je lani bila sjajna, ali ne znam kaj me ocekuje ove godine.

Pripazi s ispitima. Ako se pojavis s praznim indexom na ambasadi ili sa samo jednim ili 2 polozena ispita vrlo su ti male sanse da dobijes vizu. Apsolventi i brucosi su rizicna kategorija. Ti jer si tek upisao faks, a ja jer me smatraju potencijalnim imigrantom. Tak da obavezno skini jedno 4 komada pa ides kolko tolko miran na razgovor.

širokobriježanin
28-01-2004, 12:45
Rosso, još ću ti malo dosađivat... :smile15:

Ovako, zvao sam ljude u Rijeci i pričao sam s nekim tipom. Pitao sam ga bi li mogao ja promjeniti posao, tj. naći si neki bolji. Rekao je da mogu otkazati ovima koji su mi ponudili pa da pokušam naći nešto bolje. Šta mi ti preporučaš? Kako da uopće pronađem neki bolji posao, totalno sam izgubljen u svim procedurama i sličnim sranjima...
Mogu li ja ikako kontaktirati ove u General store-u i pitat njih imaju li kakav posao? To baš i ne bi išlo, ha?

KAJ DA RADIM?!?!?!?!??! :( <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
28-01-2004, 16:07
Naravno da mozes kontaktirati bilo koga hoces. Sve kaj trebas je nabaviti job offer od bilo koga za koga bi radio. U tom slucaju te program kosta 1195 Eura. Ako imas rodbine ili frendove u Americi zamoli ih da ti srede kakav poslic.

Ako nemas nikog onda imas modem pa kopaj po netu i trazi kaj ima. General store ima svoj web site pa ga nadji na Googleu, a ja ti eto dajem broj njihove centrale pa ih mozes nazvati direktno u West Yellowstone gdje je lociran i human resources pa vidi direktno. Ljetos je human resources vodila Charlene Owens, a njen broj je 001 406 586 7593.
Eto ti jos jedan broj, ako ne rijesis na prvom: 001 406 646 7325 ili salji molbu za posao na fax: 011 406 646 7045.0D0A0D0

Ako sredis nesto s General storeom, kaj je i dosta realno jer trebaju jaaako puno ljudi preko ljeta, a mi Hrvati radimo sve za taj prokleti Dolar, onda probaj iskamciti da unaprijed dogovoris sve, ali apsolutno sve detalje. Inace te bude zadesila moja sudbina. A to je da se budes pojavil u Westu u njihovom uredu i tek tam ti budu rekli u koje selo ides i kaj budes radil. I to ti bude zadnja suga kaj imaju. Zato eto jos par infa pa da se znas postaviti... trazi da hoces raditi u glavnom skladistu u West Yellowstoneu, a ne u nekom od Villagea u parku. U tom slucaju trazi i smjestaj. Oni za radnike unajmljuju PREKRASNE dvosobne stanove u kojima zivite dvojica. Oni ce ti naci cimera. Redovna cijena stana je 500 Dolara, a za zapsolenike 300. I to se dijeli na dvojicu i nema rezija! Ako dodjes medju prvima onda mozes dobiti i telku, toster, mikrovalnu,... toga nema previse pa se brzo razgrabi. Ta se zgrada inace zove Buffalo jump i nalazi se u Faithful street 420. Ako dobim vizu probat cu ih nazvati i rezervirati stancic i to po punoj cijeni jer su lokacija i stanovi mrak iako podosta skupi kad se placa puna cijena.

Rossonero
28-01-2004, 16:11
Evo ti i broj Supermarketa: 011 406 646 9600. I oni obicno trebaju radnike za sezonu. Poslovi su poput punjena polica, rad na kasi... zovi i pitaj. Nemas kaj izgubiti.

I pozuri jer ako ides na solo kombinaciju onda trebas sve papire predati agenciji najkasnije do kraja veljace. A jedan od papira ti je i job offer.

Ako ces zvati nemoj zaboraviti da je vremenska razlika 8 sati. Dakle racunaj minus 8!

Bitan ti je i housing koji osim s General storeom neces sigurno srediti s niti jednim drugim poslodavcem. Ali to te nek ne brine. Sredi posao i javi da ti dam housing listu s brojevima telefona. I to se da lako srediti.

Sretno! :)

Rossonero
28-01-2004, 16:12
SB, ×××××ti ako me dovoljno isprovociras, sam cu ti naci posao, ali bome i uzimati 10% od svake place! :smile12: :))

širokobriježanin
28-01-2004, 16:21
A šta reć nego

Hvala ti LEGENDO!!! :smile14:

širokobriježanin
28-01-2004, 16:22
Hoćeš ti ikako dolazit u Zgb da se možda nađemo na cugi?

širokobriježanin
28-01-2004, 18:51
Rosso, poslao sam ti mail pa bih te molio da ga pročitaš i javiš šta misliš.

Hvala :smile14:

Rossonero
28-01-2004, 20:58
U ZG sam u petak jer idem po potvrdu o nekaznjavanju. Ako ne budem usput fural mamu u shoping, budem se javil.

Posalji to kaj si napisal, a ako se ne jave kroz koji dan onda obavezno zovi i reci to kaj si napisal. U General storeu nema konobarenja. Tam te ceka rad u main warehousu i kompletiranje robe koja ide na kamione i u sva sela po Yellowstoneu. To je ok posel. Jedno 7 dolara po satu, jeftino stanovanje i prilika za ubost drugi posel u gradu.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
28-01-2004, 21:05
Jesi pogledao mail?

OBAVEZNO se javi da odemo na ćevape :smile15: . Mislim da će to biti prvi put da netko zapravo održi svoje obećanje o ćevapima... :smile14:

Rossonero
28-01-2004, 21:09
Editiral sam post iznad... nisam videl da si vec pital... okreni na proslu stranu.

I ako se bude papalo, ja budem oslica i rizu! ;) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
28-01-2004, 21:15
Imaš kakvih primjedbi na mail, možda bi nešto trebao nadodati ili? :smile08:

I računaj na oslića i rižu... :) <br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
28-01-2004, 21:25
Ma ok je. Samo nemoj pisati skracenice tipa I'm, I'll,... pisi pune recenice bez skracenica. To ti je pravilo u sluzbenom obracanju. Malo opsirnije objasni radno iskustvo i to bi bilo po meni ok.

I ne cekaj tjedan, dva na odgovor. Ako se ne jave za 2, 3 dana onda telefon u ruke pa nek i HT nekaj zaradi. Ili idi na amis.hr pa prek njih zovi jer je dosta jeftinije.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
28-01-2004, 21:29
Znači ovako:
Ja njih moram žicat da mi pošalju taj job offer, s tim otići u staz, dat 1195€ i molit se za vizu. Joj, već sam sam sebi dosadan...<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
28-01-2004, 21:35
E da... eto ti jos jedan broj za stvarno super posel. Pete's Rocky Mountain Pizza, trazi Mrs. Darlene (zena od vlasnika, dusa od osobe): 001 404 646 7820. To je ove zime jedan od rijedjih restorana koji radi jer je ova zima jako slaba. Inace najbolja pizzerija u gradu, posla prek glave. Tu ne racunaj na konobarenje. Nema sanse. Kompletan staff koji je konobaril ljetos se vraca jer je lova OGROMNA! U popodnevnoj smjeni je minimum minimuma 100 Dolara u napojnicama.

Ali dajem ti broj jer sam ja u toj pizzeriji imal drugi posel pokraj konobarenja u drugom restoranu. Rijec je o bussiranju (busser). Sve kaj ti radis je ciscenje stolova iza gostiju i postavljanje cistog besteka. Pocetna placa je 6 Dolara. Ako radis OK vec druga placa bude po 7, a moze se desiti ko i meni i frendu da ti odmah isplati po 7! Posel je super jer ti konobari (njih 3) daju postotak od napojnica. Prevedeno u Dolare to ti je u sezoni izmedju 30 i 40 Dolara dnevno jer gadovi dizu ogromne novce pa su siroke ruke, a u postsezoni od 15 do 20 dnevno. Radis od 4 ili 5 poslijepodne do 11 u noci. Pa sad izracunaj realnu satnicu?! Jedno 11 Dolara s tim da su napojnice u keshu svaki dan i na njih ne placas porez.

To bi ti bilo fenomenalno za pocetak. Samo housing moras sam rijesiti. A konobarenje potrazis kad dodjes u grad.

Rossonero
28-01-2004, 21:37
Za STAZ trebas i potvrdu o nekaznajvanju (izdaje Ministarstvo pravosudja), potvrdu s faksa da studiras, slike, ISIC iskaznica, on line pristupnica koju nadji na ccusa.com... ne znam dal sam jos kaj propustil.

Placas u ratama. Prva je 95 Eura pa sedamsto i nesto pa cetiristo i nesto.

Da i obavezno trazi poslodavce da ti salju job offer i to na mail ili faks jer je brze. Bez job offera si niko i nista. Za taj job offer placas agenciji 150 Eura vise, ako ti oni traze posel.

širokobriježanin
28-01-2004, 21:38
Svi ovi poslovi koje si mi nabrojao su na jednom mjestu, tj. u West Yellowstoneu?

Rossonero
28-01-2004, 21:42
Tocno.

širokobriježanin
28-01-2004, 21:43
I ako dobijem job offer od bilo koja 3 navedena posla mogu pakirat kofere?

Rossonero
28-01-2004, 21:47
Kak ne! A viza??? Tek je onda zec na raznju. Ovo sve je tek prep work.


Sad vise ne znam dal sam i jedan detalj propustil. E da je meni lani bil sav taj info... gdi bi mi bil kraj?

Zovi cim ranije i sredi stvar. Malo si knap s vremenom. Ja cak ne bi niti slal mailove. Prvo General store jer imas i housing, a za dodatni posel si ubodes bussiranje, ako vec ne ide konobarenje i puna saka brade!

Ja da sam na tvom mjestu vec bi nocas zvao.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
28-01-2004, 21:51
A ××××te... Igre bez granica...
žSlušaj, Rosso, stvarno si mi bio od OGROMNE pomoći i isvještivat ću te o daljnjem razvoju situacije. Nadam se da dolaziš u petak na oslića (bez mame) pa da porazgovaramo ko ljudi. Mogao bi i ja odmah otić po tu potvrdu o nekažnjavanju pa se možemo tamo vidjet. Sve u svemu, moj broj moba imaš ak se ne varam pa se samo javi!!!

POZDRAV

širokobriježanin
28-01-2004, 21:52
Da ih noćas zovem? hmmmmm....
A kaj ak za××××× u gramatici? :(

Zovem ih sutra navečer, dat ću im 24 sata fore.

Rossonero
28-01-2004, 21:53
Nema frke. Potvrda ti ionak treba. Ja sam na ministarstvu u petak oko 11. Visok, plav, zgodan... nebres fulat! ;) ;) ;)


Pete's Pizza ti ziher radi. U ponoc je kod njih 4 poslijepodne. Nemas kaj izgubit. Ak ti engleski ne ide tecno, skrpaj na papir pa provjezbaj.

Ja moram zvat Dell. Duzni su mi mail in rebate 250 Dolara. Mamicu im...

Pozdrav... moram strebati medjunarodni marketing i upravljanje marketingom. Rokovi su pred vratima! :) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
28-01-2004, 21:56
Samo uči prijatelju, a ako hoćeš, mejlaj mi svoj mob da te mogu SMSnut u petak ak dođe do kakve promjene planova. :)

širokobriježanin
29-01-2004, 06:47
ROSSO, IMAŠ MAIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

širokobriježanin
29-01-2004, 14:51
Jesi pročitao? :smile10:

Mislim da je caka u ovom iako nisam ziher ša bi to trebalo značit...

"NOTE: We do not file petitions for working visa’s on your behalf or hire through independent programs. DNPS @ Yellowstone hires international employees only through Work Experience USA and Interexchange"<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
29-01-2004, 17:27
Pa reci im da ides preko CCUSA i da je to work experience program i nek idu samo na ccusa.com i uvjere se. Jer ti fakat ides prek CCUSA, samo kaj ti agencija nudi da ti oni nadju posao ili da ti posao nadjes sam, ali svejedno sve ostalo rijesava agencija. TO JE WORK EXPERIENCE PROGRAM!!!

OBJASNI IM TO! I ako treba kontaktiraj CCUSA u Rijeci da i oni potvrde tvoje rijeci.



A kaj se tice onog popisa... od tebe traze da imas jedan od onih dokumenata. I ti budes imal I-94! To budes dobil od imigracijskog kad se iskrcas u New Yorka i to moras cuvat ko oko u glavi.


Probaj nazvat agenciju i objasnit stvar. Ocito ih pere zbunjola u General storeu, a po mailu vidim sanse da upadnes. Samo to trebas sve objasniti i zamoliti ekipu u agenciji da ti pomogne.



... i za kraj... provjeri si putovnicu. Mora ti vrijedit najmanje do travnja 2005. Ako ti vrijedi krace moras po novu. Moja vrijedi do 23.3.2005. pa idem sutra zatrazit novu! :smile09: <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
30-01-2004, 01:37
Upravo sam se vratio s tekme.... :smile07:

Baš sam im poslao mail objašnjavajući sve i nadam se da bi mi mogli ubrzo odgovoriti. Ak neće, sutra ih zovem, ne briga me...

Kaj sa sutrašnjim oslićem?<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

širokobriježanin
31-01-2004, 21:53
Rosso, razmišljao sam...
Šta misliš o ovoj varijanti:
Ove godine dam 3,4 ispita, na ljeto odem radim negdje na more, dogodine očistim cijelu prvu, prijavim se za SAD u 10. mjesecu za ljeto 2005., nađem neki ××××ni posao, nemam frke sa vizom, itd.
Mogu se strpit još godinu dana, ne želim sad sve podredit toj Americi, a viza mi je pod ogromnim upitnikom, kao i posao...<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
31-01-2004, 22:01
Nebres se prijavit tak rano, a frke s vizom budes ionak imal. Drhtal budes ko i ove godine. Ne dizi ruke od svega dok jos ima sanse. Probaj dobit vizu, a ako te odbiju onda probaj nagodinu.
Ako odes u Xantteru ko zadnja varijanta, izdrzal budes mjesec dana, popusil nekaj para, nafestal se i popil vise nego kaj mislis da je moguce, a kasnije budes pobral i lovu.

širokobriježanin
31-01-2004, 22:06
Znam, ali moram pokrit sve putne troškove i sve živo, a imam pravo samo dvaput dobit J-1 vizu. Bolje da odem 2005. i 2006. kad si odmah na početku nađem dobar posao i da iskoristim maximum, a ovak aumnjam da ću zgrnut neke velike pare, a u 5. mjesecu NEMA ŠANSE da dam više od 2,3 ispita tak da...<br><hr><font face="Impact" color="blue">el presidente</font>

Rossonero
31-01-2004, 22:14
Pa rekel sam ti kolko sam lani zaradil, a i ja sam potratil 5 tjedana u parku. Samo 8 tjedana sam konobaril i sve skupa sam radil samo 13 tjedana.

A ti imas punih 16 tjedana rada i mozes si dozvoliti luksuz od 4 tjedana rada u parku. Ali zato kasnije racunaj na osamdesetak radnih sati tjedno.

Da sam na tvom mjestu ne bih se bunio jer kakve su feste i zeka... a love bude kasnije sasvim dosta. A ko kaze da neces i ti naci konobarenje?

Kaj god odlucil, sretno!

širokobriježanin
31-01-2004, 22:24
Pizdim Rosso, pizdim... Svaki mrtvi dan mi nešto drugo padne na pamet, poludit ću!!!
Ovak, mislim da će sve na kraju ovak ispast, pošto vizu ne mogu dobit zbog ispita, ove dvije godine ću nać neki posao sa strane, riješit prvu godinu pa 2005. pravac SAD. Tad ću bit još zreliji, više i ranije ću se raspitivat i sve će ić ko po loju.
Ali, tko zna šta će mi sutra past na pamet.... :(

Rossonero
31-01-2004, 22:31
Prespavaj odluku. Nemoj se predati bez borbe. Imas vremena i apsolutno sve opcije su ti otvorene. Cekaju te i predrokovi i ispite stignes rijesiti. Slijedece godine budes ganjal uvjet za trecu, novi ispiti, nove frke...

I onda pocetkom lipnja u obecanu zemlju! :)

A ako jos cimer i ja dobijemo vize, a i bivsa s frendicom planira doci... onda ulijeces u boj s opakom ekipom! Bude ti puno lakse nego da si sam. Ljetos je tam bil jedan Makedonac koji je prek mene upal u General store, ali za vrijeme kad sam ja bil u parku on je bil u Westu. Decko je padal u depresije zbog toga kaj je bil sam. Vjeruj mi, nije lako biti sam na drugoj strani svijeta! Steknes lokalne frendove i to super rulju, ali kad imas nekog svog to ti je nekaj drugo. Kad sam se i ja spustil u West, Makedonac je rekel da se preporodil!!! I vidlo se na njemu.<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
31-01-2004, 23:31
Definitvno ću još doooooooooobro razmislit... U svakom slučaju, čut ćemo se...

Hvala

Rossonero
25-02-2004, 22:32
Siroki, jel ti vidis kolko sam ja tu natipkal da bi ti sam tak odustal! :smile09:

Sad bar kopiraj u word pa spremi info za drugu godinu.

Ja sam eto nakon mjesec dana kilavljenja konacno prikupil svu potrebnu dokumentaciju, platil agenciji i kooonacno dobil job offer. Uletel mi je faxom prije sat, dva i sad je sve rijeseno. Sredil sam posel i cimeru u istom restoranu i za sad je sve 5! :)



2 krasna mjeseca su iza mane... prekrasan rockas, skinul sam 5 ispita (jos 3 i amen), sredil sve papire za Ameriku. Samo nek sve nastavi istim ritmom! :)




Strepnja s vizom traje jos 3 mjeseca... svibanj je mjesec odluke!<br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

Rossonero
25-02-2004, 22:38
Btw, Siroki jos ima nade i za tebe. Javil se General store i CCUSA ima nova 74 radna mjesa kod njih u parku. Nude i konobarenje. Ovaj tjedan i pocetak slijedeceg i s ovom pricom za sve potencijalne kandidate je kraj. Deadline je tu. Proslijedim ti njihov mail, ako si zainteresiran. Eto mala buba u uho! ;) <br><hr><font color="red">...stiglo je sunce...</font>

širokobriježanin
25-02-2004, 23:23
:)) Rosso, nemoj me dovoditi u iskušenje... Sve je već odavno kopirano i čeka 2005. Do 5. mjeseca neću dat nijedan ispit zato što sam odgodio jedini jednosemestralni. :( Tebi držim fige i iskreno se nadam da ćeš dobit vizu i da ćeš se vratit s parama u džepu i pun pozitivnih dojmova koje ćeš meni prepričavati....

širokobriježanin
25-02-2004, 23:24
Što se maila tiče, samo forwardiraj, od viška glava ne boli... :)

dorfmeister
27-02-2004, 12:05
preko koje agencije si trazite te poslove? mene zanima nesto u zimu, od 1.10 pa do 1.2

širokobriježanin
27-02-2004, 12:07
sta-zagreb, odi na www.sta-zagreb.com i tamo se informiraj, iako mislim da oni većinom sređuju poslove samo preko ljeta i samo za studente.

Rossonero
27-02-2004, 12:54
Dorfmeister, student do 27 godina starosti je cini mi se generalni uvjet pa onda od toga idu razne kerefeke. Imas dosta kombinacija. Nije ljeto jedini termin. Pogledaj kaj se nudi u Irskoj. Cini mi se da se moze razvuci od mjesec dana pa sve do godine.

Rossonero
27-02-2004, 12:59
"RAD U IRSKOJ
Rad u Irskoj je apsolutni hit među studentima u protekle tri godine. Kombinacije rada i učenja engleskog jezika, Dublina kao najpopularnije svjetske destinacije za mlade i zanimljivih poslova pokazale se kao najuspješnije. Učenjem engleskog jezika ostvaruješ status studenta. Kao student imaš pravo na studentsku radnu vizu. Sa tom vizom možeš raditi na svim poslovima koje ti pronalazi škola (pubovi, restorani, gift shopovi, butici i dr.) dokle god imaš taj status (i do 3 godine!) ili na poslovima koje pronađeš sam. Za uključenje u program nemoraš imati studentski status u Hrvatskoj ili bilo gdje drugdje."


:URL=http://www.sta-zagreb.com/aktualno.php?id=28:vise o tome:/URL:

dorfmeister
27-02-2004, 15:52
hvala
ja i jesam student od 24 godine. u principu si hocu sredit posel u struci kod jednog hrvata u new jerseyu ali ako ne upali gledam i ostale solucije. od frenda frend je bio u baltimoreu radio u planet holywoodu pa ce mi on ispricat jos nekaj ali nije lose ni ovo kaj si ti bio rosso, samo ja cu tek moc u zimu jer sam opet frknul godinu a odslusal sam cijeli zimski semestar

Rossonero
27-02-2004, 16:59
Rad u SAD-u je samo preko ljeta. Jos tjedan, dva i ode rok za ovogodisnje prijave. Vidi na sajtu kaj ti odgovara. Ziher budes nekaj nasel. Sretno! :)

Rossonero
23-04-2004, 17:23
Imam vizu!!!


Letim 25.05.!

:) :) :) :) :)

Pocket Rocket Turbo
23-04-2004, 17:26
:))
Ajde super!
Se vraćaš?
:smile06:

Rossonero
23-04-2004, 17:55
Pocket, radim od 1.6. do 30.09., a onda mjesec dana putujem. Gdje? Nemam pojma. O tome imam vremena misliti. Za sad samo znam da ove godine ne propustam Miami i Chicago, a ziher idem opet u Vegas, LA i San Francisco. Mozda i Havaji opet padnu mada cimer pikira na Karibe. :) :) :)


Da mi je tamo ubost postdiplomski, ostal bi bez ×××××ti.<br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

HaHaHa
23-04-2004, 21:47
Rossonero šta to ideš preko studentskog?
Jučer mi je frend išao baš po vizu u zg.Kaže da ju je dobio bez problema,ali prošle godine su ga jebali....
Jesi i ti dobio bez problema?

Rossonero
24-04-2004, 01:15
HaHaHa, bez frke ove godine kaj se tice vize! ;) Prosle je isto bilo ok samo kaj je dosta rulje dobilo odjeb. Kolko cujem ove godine nema nikakvih problema. Idem preko CCUSA.

Pocket Rocket Turbo
24-04-2004, 01:32
Pa to i velim...
Moja ekipa koja je gore završila na faksu kaže da ih HR može vidjeti jednino na 2 tjedna u ljeto i amen.
Tko ode, ostane.
:)

Rossonero
24-04-2004, 09:21
Probat cu ovo ljeto prikupit sto vise informacija jer cu se ziher vratiti doma krajem 10. mjeseca. J1 vizu je nemoguce legalno produziti, a ako probas bilo sta muljati onda vise nema sanse da se vratis.

2 stvari su problem. Prva je ta da li uopce postoji koje solidnije sveuciliste koje prizna diplomu s naseg ekonomskog faksa? U to cisto sumnjam. A druga stvar je dobiti stipendiju koja bi barem pokrila skolarinu. Za stan i hranu mogu sam zaraditi, ali skolarine su pakleno visoke.

Ako imas kakve informacije glede toga, pisi! :)

Rossonero
26-05-2004, 02:39
Doc, Sule, CS, Siroki, Alfa147, OS300, Girrari,.. pozdrav iz New Yorka! :smile07:

širokobriježanin
26-05-2004, 09:23
Pozdrav stari!!!

Javi se iz Yellowstonea i obavještavaj kako ide skupljanje za Type R!!! I sredi mi već nešto za dogodine... :smile22: <br><hr><font face="Impact" color="blue">"Ako nešto doista želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ." Paulo Coelho - Alkemičar</font>

Girrari
26-05-2004, 09:56
Pozdrav.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * * *</font>

ŠULE
26-05-2004, 11:01
Hey, mister nice guy!

doc
26-05-2004, 18:17
pozrdrav Rosso!
I nemoj zabusavat na forumu nego se baci na posao! :))

Alfa 147
26-05-2004, 21:52
Pozdrav i tebi i sretno!

P.S.
Biznis za pilu odgodjen do daljnjeg :( :( (××××ga visa sila), ali zato da ublazim bol vise ne vozim na "malim" :)) :)) ;) tockovima. Superturismo 16'' 205/55. Pa sad racunaj! :)) :)) :smile06: ;)

OS FIAT>>>
26-05-2004, 21:55
Bas sam te to mislio pitati Alfa 147.Vidio sam danas jednu 147 sa Superturismom pa sam bas pomislio da je tvoja.

Alfa 147
26-05-2004, 21:59
Najvjerojatnije ce uletiti i spaceri od 7mm na zadnje tockove, cisto za probu. :)) :smile07:

doc
27-05-2004, 18:55
Alfa 147, e onda ce ti auto biti najljepsa 147 koju sam vidio! Promjene po mojem ukusu!

Osim naravno GTA modela.

A sto se tice kupnje, zao mi je sto je propalo. Ali nikad se ne zna, mozda ti uleti neka testna :)) :smile06:

Alfa 147
29-05-2004, 13:58
Thnx Doc ! Za sada sumnjam u takove ili ine kombinacije. Doslo vrijeme na korak dalje i rjesavanja stambenog pitanja kao prva stepenica u osamostaljivanju i tzv. odrastanju. :( :( :smile06: :smile06:

Budem ti fotke poslao e-mailom.<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">Zdravlje je stanje potpuna tjelesnog, duševnog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsutnost bolesti i nemoći.</font>

Rossonero
29-05-2004, 18:01
Steta Alfa147 za pilu... ma nema veze bude vremena i za te promijene. Svidja mi se kaj rijesavas stan. Super! :)
E da... sad su ti kotaci zakon! :))

BTW, u Westu se zabavljam do 1., a onda krece udarnicki po 70, 80 sati tjedno.

Doc, mi se jos cujemo mailom.

Pozdrav ekipa!

širokobriježanin
08-06-2004, 11:40
Hej Rosso, daj napiši koji ti je mail tamo...

Rosso_
08-06-2004, 16:06
handjob@yahoo.com

Rosso odlog.
08-06-2004, 18:16
Jooooj bas sam si mislil jucer kad sam napisal ona 2 posta odlogiran da se bude neko nasel i zabavljal se s mojim nickom. Ej stari moj, ja ti tu festam, sljakam, uzivam s ekipom, a tebi je najveci gust drkica doma na Seve i tipkanje pod mojim nickom! Get a life! :)) :)) :)) :)) :))






SB, imam tvo mail, ali onaj kaj si imal prek Croneta, prek moba mislim. Slal sam ti vec nekaj pa nisi dobil. Daj mi mail na nino_cro@yahoo.com.


I naravno... pozdrav Dom! :))

Rosso_
08-06-2004, 18:27
×××× te dom u dupe, ×××××u! :smile09:

Rosso odlog.
08-06-2004, 18:40
Bok stari! Uzivaj! :)) :)) :))

I naravno... pozdrav Dom! :))

alfa099
08-06-2004, 18:42
...ima neka tajna veza...tajna veza za sve naaaas.. :smile17:
...pošto su Remusi u USA?
...ajd vidi za nei detektor radara, pa daj cijene... :smile12:

Rosso odlog.
08-06-2004, 18:47
Daj modele pa ak se bude kaj naslo i dalo profurati, nema beda!


I naravno... pozdrav Dom! :))

alfa099
08-06-2004, 18:50
...znaš kaj me još zanima...Powerbook G5, 15 incha, superdrive...
...koja cijena?

širokobriježanin
09-06-2004, 00:03
Prijetelju, mail je poslan... ;)

Rosso odlog.
09-06-2004, 01:06
Pogledaj na bestbuy.com, circuitcity.com... lani sam uzel Dell 5150 sa svim dodatnim kaj su nudili. Ove godine budem ponovil.

Rosso odlog.
09-06-2004, 01:09
E da i internet ti nije najmjerodavniji jer su non stop neke reklame i akcije po novinama pa se nadje svega po super povoljnim cijenama.

Vele da bude i Remusa ove godine. Za Alfe ide najjaci popust. Videl sam lani u New Yorku jednu 164-orku pa mozda gazda i ubode te Remuse. Ta je bila turbak, a cujem da pase i na one manje Alfe s 250 konja. :)) :)) :))

Rosso odlog.
09-06-2004, 01:14
E a pazi ovo. Bas gledam tu u Westu... drzi frajer skoro nove 8X17 i 225/45/17 za Alfu. Skinul je i metnul Superleggere tak da bi mogel srediti deal, ako neko treba. :)) :)) :))

ŠULE
09-06-2004, 06:41
Ajde rosso potraži brzom tati jedan Escort Passport 8500 na akciji. ;)

Rosso odlog.
09-06-2004, 18:17
Moglo bi se Sule mozda i nekaj obaviti po tom pitanju. Sad malo gledam i na prvom sajtu se nudi po 300 Dolara. Nije to neka lova, ako stvar valja. Dostava je valjda neka sica. Treba to jos malo vise prekopati.
To bi cak i mogli rijesiti kroz mjesec, dva kad se zabijem u kupovine tehnike. Daj me samo sjeti na vrijeme pa ako ide...

A jel treba ko Remus za Alfu? Akcija je samo do kraja tjedna! Ima jos par lonci za JTS! :)) :)) :))

Rossonero
25-06-2004, 07:38
Sule, daj mi reci jel ti pratis te detektore i kakav je tvoj stav o ovom Escortu 8500? Citam sad malo po netu i gledam kaj kupit i hvale razne modele na razim sajtovima. I ovaj je dosta nahvaljen pa nemam pojma kaj da mislim. A cijena nije nist posebno pa bi ga cak i uzel.

Dal to ima smisla kupovat bez jammera?

Kolko citam po netu, laseri izmjere brzinu u trecini sekunde tak da mi je nekak logicno da nemas sanse odreagirati na vrijeme nakon kaj se detektor oglasi.

Kaj mislis o Blinder-u M20? Novi je cca 400 Dolara, a na :URL=http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=14935&item=5706503059&rd=1&ssPageName=WDVW:ebay-u:/URL: je za sad cijena 285 Dolara. Ima dobre kritike na netu pa mi se cini ok.
Ako te zanima, javi se pa da sredimo dostavu u HR.


A kad malo razmislis... s 350 Dolara u kunskoj protuvrijednosti se plati dosta kazni i izbjegne dosta bodova... ;) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

ŠULE
25-06-2004, 08:59
Znam samo da je taj Passport kao neki high end među detektorima i da je svuda nahvaljen.
Mislim da bi to trebalo imati. :smile18:

Rossonero
25-06-2004, 09:07
Eto me Sule... kod mene je 2 ujutro i pere me nesanica pa gledam malo kaj ima na netu. Kaj se mene tice mogli bi nekaj srediti. Ako hoces, javi mi se na nino_cro@yahoo.com pa da vidimo kak rijesiti placanje i dostavu.

HaHaHa
25-06-2004, 21:51
Rosso,šta si u "jelostonu"???
Ako da,jel znaš možda jednog gorana,i on je preko servisa išao tamo.Ima crvenkastu kosu..... :smile12: :smile12: :smile12:

Rossonero
25-06-2004, 22:28
Naravo... prosli tjedan smo rentali auto i bili kod Hoblaja u Canyonu i malo festali. Njegov najbolji frend je moj cimer vec 5 godina na faksu i sad skupa radimo u Westu pa sam Hoblaja upoznao preko njega. Obojica su iz Sredisca. Zajedno smo putovali do Salt Lake Citya i tamo se razisli jer je Goran ostao dan duze, a mi smo nastavili do Westa.


Ne znam dal ste u kontaktu, ali Hoblaj je ok i isto radi ko konobar. Sevi gore neku malu zgoljavu. Veli da mala cuda dela. :)) ;) Hebote kaj je svijet mali. :)) <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

HaHaHa
27-06-2004, 19:26
Kul e!
Kažeš,mali se odmah bacio na akciju!E ×××× ga ja!!
On je i prošle god. radio kao konobar,al neznam gdje ono točno.(Rhode Island??)

Puno mi ga pozdravi i daj mi napiši njegov mail!(inače,ja sam Denis,da mu znaš reći)
ps:čuvaj ga da ne napravi neko ×××××× sa tom malom!hahahahaha :smile06: :)
Ajd onda!

Rossonero
28-06-2004, 06:10
Daj mi posalji mail na nino_cro@yahoo.com pa ti pustim njegov mail jer mi je bad ostavljat ga na forumu.
Konobaril je samo pod kraj, zadnjih par tjedana, a sad je odmah pocel ko i mi. Budem ga pozdravil kad ga drugi put vidim.

HaHaHa
28-06-2004, 23:36
Rosso,check d mejl! :smile07:

Rossonero
29-06-2004, 05:56
Jesam. Imas povratni info. ;)