PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ne, klima uređaj nije zdrav



VR6
08-06-2003, 00:18
Glasajuci na anketi ove stranice, primjetim da je vecina izabrala ovaj odgovor, kakvo je kod Vas stanje?!

I ako ima neko ko slucajno je glasao isto ovako "Ne, klima uređaj nije zdrav" da objasni zasto to nije zdrav, po cijim istrazivanjima i sl?!

OS-300
08-06-2003, 00:26
Nije zdrav moj k....! :smile12: :smile17: :smile17: :smile17:

Tile
08-06-2003, 00:30
Ja već osam godina koristim klimu u autima i po vlastitom iskustvu tvrdim da je to genijalna stvar za ove paklenske vrućine.Najveći problem kod ljudi je taj što ne znaju koristiti klima uređaj kako treba pa imaju problema sa napuhanim bubrezima,prehlade se i.t.d.
Osnovno pravilo je - raspršiti hladan zrak po kabini a ne uperit u sebe i nakon duže vožnje u rashlađenom autu prvo ugasit klimu,otvorit przore da se malo aklimatiziraš i sve će biti O.K.
Klima rules!!!!! :)) :)) :))

S V T
08-06-2003, 03:15
Klima uređaj nije zdrav ukoliko je velika temp. razlika u autu i vani a često idete nutar van! To je za organizam veliki šok, pogotovo ako je razlika 15-ak stupnjeva i više! Kažu da je najbolje do 8 stupnjeva razlike!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">NIKE Free Style.com</font>

Girrari
08-06-2003, 08:58
Ma ja sam samo odgovoril da ga nemam. A to da nije zdrav... ne znam... imam osjećaj da se tako tješe ljudi koji ga nemaju.

Misilm... naravno da nije zdrav ako ga tip od 6 banki nafrlji na 20 celzijevaca, a onda izleti van na temperaturu 35.
Osim toga, mislim da nije ništa više nezdraviji od venilatora ili otvorenog prozora koji ti fino ispušu oči tako da 3 dana poslije nemreš gledat.

Ja nisam uzeo klimu zato kaj nisam imao realnu potrebu. Nikad nisam imao problema s vručinom, pa nemam ni sada. Evo baš sjedim za kompom, sunce pići kroz krovni prozor, pijem vruću kavu i pušim cigaretu. Ventilator u sobi je ugašen.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

600
08-06-2003, 09:01
A na vratima od Girrarijeve kuće piše: "Welcome to Hell"! :))

Alfa 147
08-06-2003, 09:17
... a na izbjedjeloj crnoj maji "Symphony of destruction" :))

OS-300
08-06-2003, 10:07
Potkrovlje, ventilator ugašen... :smile17: :smile17: :smile17:

Girrari
08-06-2003, 10:10
I još imam efekt staklenika zbog prozora. Da, znam, zimogrozan sam. Kad dođe zima, odem u krevet i ne izlazim do 5. mj.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Kas
08-06-2003, 10:11
Sa zdravljem nema problema, ako se zna koristiti razumno, a ne frljiti do jaja. Bolje su one automatske, jer se smanjuju i pojaćavaju po potrebi. Nije zdrava za ozon, jer bi se svake godine trebale nadopunjavati sa freonom. U pokretu dio freona ispari.

Girrari
08-06-2003, 10:12
Ja u 164-vorki imam klimu bez freona. Mislim da je i u 166-ici isto.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Kas
08-06-2003, 10:23
Svi ti plinovi su dosta slični. Bez freona nemože, samo šta u novije aute stavljaju neki koji je puno manje štetan. Frend mi servisira klime pa mi je pričao malo o tom. Htjeo sam ja u 33 staviti, ali brate košta kao da je zlatna. Naknadna ugradnja se ne isplati. Rastavi ti pola auta, i pitanje je kako sastavi. (luftovi, cvrčci, .....)

Girrari
08-06-2003, 11:22
Ova je navodno fakat bila bez freona. Ne kužim zakaj ne bi mogla biti. Ako se rade frižideri bez freona, ne vidim razloga zašto ne bi mogli raditi i klime bez njega.

Uglavnom, ta u 164-vorki je bila američka koštala je pun ×××××i čekala se kao naruđba kod Gabreka. To je ujedno bila jedina ozbiljnija stvar koja je otišla na 164-vorki. Zamjenili smo je, ali mislim da već polako odlazi vrit. U jesen ćemo podvrgnuti Alfu kopletnoj restauraciji, pa će i klima vjerojatno (opet) biti zamjenjena iako mi to nije nužno.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Rossonero
08-06-2003, 11:32
Girrari, koji motor je u 166?

Freon je stvar prošlosti kaj se tiče klima uređaja...

Girrari
08-06-2003, 11:34
3.0 V6.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

OS-300
08-06-2003, 11:58
To već ide s mjesta. :)) :smile17: :smile17: :smile17:

Helix_206
08-06-2003, 12:10
Kak klima nije zdrava, svaki put kad izađem iz auta je sve ok, nekak ovak izgledam http://www.optixix.com/Smilies/crosseyed4.gif

Helix_206
08-06-2003, 12:11
... a onda...http://www.optixix.com/Smilies/barf2.gif

Girrari
08-06-2003, 12:47
:)) :)) :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

VR6
08-06-2003, 14:59
Novi klima uredjaji valjda idu bez freona, to sam nasao i u cjeniku VW-ovih vozila.

Rossonero
08-06-2003, 15:42
Kakvo je stanje s potrošnjom? Prosjek mom starom je 10.5 do 11.

Rossonero
08-06-2003, 15:57
E da, i koje je boje? Kak funkcionira onaj sportski mod kod šaltanja? Kao brža reakcija na gas...? Prekidač je pored ESP-a i prekidača za otvaranje poklopca rezervara.

Girrari
08-06-2003, 16:16
Stari moj, da ti budem iskren nisam još ni vidio auto. Došao je prošli petak, a stari i ja taj dan nismo uspjeli uskladiti obaveze, pa se nismo našli. On je već slijedeći dan otišao na put, a trebao se vratiti u subotu, no zadržao se i dolazi danas navečer ili sutra. Ja nemam vremena početkom tjedna tako da bum videl auto tek četvrtak, petak.

Auto je tamnoplavi sa bež kožom.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTERCEPTOR
08-06-2003, 16:23
Ako ima 225/45ZR17 onda :smile20: :smile20:

Rossonero
08-06-2003, 22:11
Eh Girrari baš ti zavidim. Em je ljepša boja, em je jača i opremljenija. Ali da ja budem odan sebi i nađem dlaku u jajetu, onda moram reći da mi se jedino ne sviđa to kaj ima kožu, ali to je opet stvar ukusa... ajde kad provozaš nabaci impresije i obavezno slikaj auto i slike stavi ili na net ili mi ih pošalji na nino_cro@yahoo.com.

VR6
09-06-2003, 00:52
Ruzno kako god okrenes...

Girrari
09-06-2003, 07:49
Ma nemaš mi kaj zavidit; eventualno mom starom. On si ju je kupil i vozit će je 90% vremena. Ja sam sretan zato kaj stari nije imal srca prodat 164-vorku, pa bu mi je dal sredit u jesen.
Kad se malo prođiram, bum ti dal impresije o autu i poslal slike.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
09-06-2003, 07:52
BTW ni ja nisam neki ljubitelj kože, ali eto, kad je već naručival svu opermu, stavil je i kožu iako ni on nije neki fanatik; to je valjda zbog šminke... preserivać stari.


VR6, bez komentara.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
09-06-2003, 07:58
Klima - mozda je i nezdrava, ali ako se pametno koristi zdravije ju je imati nego nemati.
U svakom slucaju manje zlo...

mc
09-06-2003, 08:01
Koza je po meni totalni shit za auto osim ako auto nema grijana/hladjena sjedala. Po zimi hladi, po ljeti przi i znoji - vrlo nezgodan materijal za podmetnut pod guzicu...

Girrari
09-06-2003, 08:11
MC, ovisi. Ako imaš klimu, onda ti kožna sjedala baš i nisu neki problem, pa čak i ako su crna.
Ja ne volim kožu zato kaj se kliže. Osobito mi ide na jetra u njem. autima jer imaju odlično profilirane siceve, ali užasno široke, pa se u zavojima kližeš od jednog bubrega do drugog i nemaš dojam da sjedala dobro drže jer su rađena za Hansa i njegovih 200 kobasičarskih kila.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

passenger57
09-06-2003, 08:21
ko ima problema sa proljetnim alergijama njemu veoma pomaze klima...

Kontras
09-06-2003, 08:27
Eh evo ja da kazem da klima definitivno nije zdrava.

Vec godinu i po vozim s klimom i definitivno mi steti nosu i grlu.
Cim je ukljucim pocnem kihati, suzi mi nos i to nije stvar nikakve alergije jer je nemam a i koristim je stvarno po ps-u.
Mada nekad stvarno godi i vadi iz mrtvih ali uvijek bas uvijek mi pravi problem s disnim organima. Auto je novo VW, dakle nije do starosti ili cestica ili sta li vec.

Definitivno ako bi opet uzimao auto a morao doplatiti za klimu, uzeo bih neki dobar siber-dah umjesto..kao npr onaj dupli u Stilu.
Razgovarao sam i sa kolegama iz firme mnogi imaju isti problem :smile10:

mc
09-06-2003, 08:28
Ma imas pravo, ali onda prije ulaska u auto moras prvo pustiti klimu da ti ohladi siceve... Istini za volju nije puno bolje ni sa obicnim sicevima - uvalis se u auto, kresnes klimu, ona hladi s prednje strane, a odozada te lijepo griju sicevi i opet nije dobro.
A to sto kazes za klizanje je i meni koma. Jednom sam se vozio u frendovom Cherokee-u sa koznim sjedalima i to je bila totalna katastrofa - letio sam po cijelom autu usprkos pojasu i drzanju rukama i nogama... Jedva sam cekao da stignemo na odrediste...

mentor odlog.
09-06-2003, 08:47
Koža...samo se sjetim siceva i onoj GTA sportwagonki. Koža je shit u shit autima, a auti koji su meni interesantni imaju mrak siceve i sa kožom. 156 GTA jooj :smile20:
Klimu frljim do jaja prvih 10 min dok ne rashladi auto a onda smanjim na održavanje i nikad ne puše u facu nego u šajbu i nema problema.

Rossonero
09-06-2003, 16:13
Pa čekaj malo VR6, ja tebe jednostavno ne kužim. Jesti ti prirodno tolko glup ili doma treniraš? Pa kaj tebe boli za to kaj ja pitam Girrarija? Koga vraga se javljaš sa šugavim komentarom na temi koja te uopće ne tangira?

Jesi možda skliznuo majci iz ruke kad te prala još kad si bio novorođenče? :smile17:

Rossonero
09-06-2003, 16:16
Pusti ti to Girrari jer i onih 10% kaj budeš ti vozil bude gušta ko u priči... :)


Sjeo sam u 156 sa crnom kožom koja je stajala cijeli dan na parkingu od preprodavača na suncu. Izgorjele mi noge, guzica i leđa! Osjećao sam se ko jaje kad ga baciš na oko! :)) Ali da je šminka, je...

Rossonero
09-06-2003, 16:17
A vozio me frend u 605 s kožom. Sjedio sam iza.. malo lijevo, malo desno... :)) :)) :))

INTERCEPTOR
09-06-2003, 16:59
Girrari zanči sad ćeš imati dva auta 164 i Puntek. :smile07: Nego reci, što misliš pod srediti.

Girrari
09-06-2003, 19:37
Da, sad ću imati 2 auta.

Kaj mislim pod srediti?

Izvana kompletno polakirati, dati spjeskariti i polakirati felge, promjeniti šprice za pranje farova, vanjske retrovizore, zamjeniti šajbu i to je to.
Iznutra kompletno kem. čišćenje, zamjena srednjeg retrovizora (otišao senzor za zatamnjivanje), radio CD umjesto kazetofona, poljepiti tapecirunge na štokovima i još par sitnica.
Kompletna reparatura motora i stavljanje keramike u motor.

<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTERCEPTOR
09-06-2003, 19:43
A mjenjač, sinhroni, poluosovine, seleni, vilice, spone , to je sve u redu i nakon 500 000?

Zašto stavljaš keramiku, ako ništa drugo nećeš od tuninga?

M.Lanser
09-06-2003, 20:14
..tek kaj se tiće teme o klima uređajima, ako koga zanima može pročitati nešto o tome u novom autoonlineu od idućeg ponedjeljka...

Rossonero
09-06-2003, 20:42
Girrari, a kaj da ti lagano prodaš oba auta i pukneš si jedan...hmm... Stilo Abarth ili nekaj drugo po svom striktno talijanskom izboru? :smile15: Pa svu tu lovu kaj misliš uložiti u ipak realno rashodovan auto pukneš u nekaj novije. A i ne trebaju ti dve pile. Ionak te ne budu pokopali u toj 164. ;) Kaj misliš?

INTERCEPTOR
09-06-2003, 20:45
Tu su emocije... ne možeš alfu olako dati ća. Još ako ima 200 KS.

INTERCEPTOR
09-06-2003, 20:46
Tu su emocije... ne možeš alfu olako dati ća. Još ako ima 200 KS.

Girrari, ja mislim da bi ti trebao natucati toj alfi još koliko može km i ići u AC Commerce da im se pohvališ. Možda ti poklone generalku kao onom tipu što je s tipom dieselom prešo ne znam koliko.

INTERCEPTOR
09-06-2003, 20:47
I još nek ih Clio Sport malo zagrije.

Girrari
09-06-2003, 22:48
Nema teoretske šanse da tu Alfu prodam. Nemamo srca za to ni stari ni ja. Ta Alfa je obiteljska ikona. Vozit ću je dok se ne raspadne.

"A mjenjač, sinhroni, poluosovine, seleni, vilice, spone , to je sve u redu i nakon 500 000?"

To je sve već novo. Promjenjeno prije par tisuća km. I motor je u krasnom stanju, ali bi ipak htio da ga Deda rastavi i sastavi da bude baš ko nov. Keramiku stavljam da što više zaštitim motor. Nema to veze sa tuningom; Alfa nakon jeseni mora biti pic pic.
<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>