PDA

Pogledaj cijelu verziju : Obavezno pročitati



INTERCEPTOR
31-05-2003, 21:53
Rjecnik VW-ovaca
Passat - san svakog VWovca. "To ti'j auto." (R) (C) voice snimka razgovora na pazaru u Tuzli. Ferrari medju svim jaranima ovog svijeta.
Vento - klasa iznad Golfa, isti auto kao Passat, ali 1 cm uzi. Za zemljake koji bas nemaju hrpu para, ali imaju vise nego za Golf.
Golf - VWovska klasika. Onaj tko se domogne Golfa, prakticno kao da je ostvario sve zivotne ciljeve i dosao na vrh hijerarhijske piramide. Moze ici i iznad - Vento, Passat, ali vec i sa Golfom upisao se na listu Besmrtnih Zemljaka. Jos ako je diesel - dobija mjesto na nebu odmah do Boga, jer, jel'te, trosi 4 litre po gradu...
Polo Classic - smanjeni Vento. Namijenjen uglavnom za jaranske hanume i prijevoz musave djecurlije od vrtica do kuce i natrag. Posto je rijec o relativno novom modelu, statusni simbol medju zenskom celjadi vlasnika Golfova i Passata.
Polo - donekle avangarda, jer najmanje podsjeca na odvratnu VWovsku marku, a i nema diesel verzije. VWovci ga mrze jer sa njim serijski dolazi servo volan, a poznato je da oni ne podnose bilo kakve dodatke koji omogucavaju laksu voznju, zamjenjuju ljudsku snagu itd. (centralna brava, podizaci stakala, servo volan itd.) Nekima koji nisu VWovci, ovaj autic je cak i simpatican, tako da ga vecina okorjelih (Golf I diesel type) VWovaca gleda s gnusanjem.
Sharan - najnoviji trend medju VWovcima, u 1.9 tdi izvedbi (trosi dve mjer'ce dizla na 100 kilometara) posebno pogodan za prijevoz igraca lokalnih klubova (Drkovac Donji, Ma'ala gornja, Pale, Tuzla, Vrbik Musavi itd.) na konfederalne susrete u drugi kanton.

<br><hr><font face="Courier" color="red">Master of reality - Your sweet dream destroyer</font>

INTERCEPTOR
31-05-2003, 21:57
Ge-Te-i - misticni pojam na spomen kojega zatitra srce svakog pravog VWovca koji je imao najmanje tri Golfa I diesel i sa svakim prosao u prosjeku 780.000 km bez servisa i izmjene ulja.
VR6 - nesto daleko, nedodirljivo i misticno. Na spomen tog motora, pravi VWovac zapadne u trans, i zamisli sam sebe kako vozi hanumu u lokalni disco u Golfu III sa tom oznakom na prednjem i zadnjem kraju auta. Doduse, crv sumnje je ipak prisutan i ovdje: to je benzinac, to trosi, ne meres' uzet' loz ulje iz babinog traktora!
Diesel - gorivo buducnosti kojemu stremi svaki VWovac, motor pogonjen tim gorivom mracni je, misticni i krajnji cilj svakog stovatelja prave volfsburske tradicije, rijec je o pojmu koji se prenosi s pokoljenja na pokoljenje poput nekog plemenskog totema vrijednog stovanja. VWovac nije VWovac ako nije imao Golfa diesel, ako nije u njega ulijevao aditiv protiv smrzavanja nafte, ako nije mijenjao grijace i ako nije barem jednom imao problema sa paljenjem auta dok je hladan zbog smanjene kompresije i dotrajalosti motora. Zabiljezeni su slucajevi da su VWovci pili sadrzaj filtera nafte jer su mislili da ce im srediti probleme sa izostankom erekcije.
VW Buba - "bas je slatka, to ti je u stvari Porsche 911". "Tko ne moze napraviti auto od 105 hp na 1500 ccm boxeru, radi 45 hp na 1600 ccm boxeru" - izreke su kojima bi se dao napisati ovaj ogavni nusprodukt automobilske industrije, a koji predstavlja pozivanje na tradiciju modernih vlasnika Golfa diesel. Kao sto je mudri covjek rekao - tko je nije vozio, ima pravo tvrditi da je simpaticna.

INTERCEPTOR
31-05-2003, 21:57
Benzin - agresor kojeg treba unistiti. Gorivo na koje idu tamo neki BMWi, Alfa Romei, Ferrariji, Porschei, Audiji etc. Navodno ga koriste i nacionalni neprijatelji u svrhu unistavanja svjetle dieselske tradicije naseg dragog konfederalnog susjeda.
Mercedes 200 D - zamjenski automobil koji se prema Statutu Zemljona smije kupiti i voziti u slucaju da na pazaru taj dan nije bilo Golfa diesel.
Alfa Romeo - nacionalni neprijatelj br. 1. Svaki pravi vlasnik Golfa diesel ima primary directive pricati o tome kako se kvare, kako su nekvalitetni i sto je najvaznije - isticati kako puno trose, i to, gle cuda, uvijek u trenutku dok isti prolazi na cesti s njihove lijeve strane.
Nedzarici Donji, Sarajevo, Travnik, Rama, Usora, Mostar, Pale, Tuzla, Zenica, Zagreb (od 1991 naovamo), garaza Ante Romca i Josipa Sabica, Banja Luka - najjace podruznice Kluba Obozavatelja VWa, odsjek Golf diesel i Golf Croatia

Nipon
31-05-2003, 21:59
What's the point? :smile08:

VR6
31-05-2003, 22:01
Ja mislim da je to neki alfista pisao. Imao sam i ime autora, neki Sasa ili tako nesto...

INTERCEPTOR
31-05-2003, 22:01
Da se smiješ :smile06: :smile06: :smile06:

Helix_206
31-05-2003, 22:03
Nipon...sam gledaj sada...ovo je još jedan u nizu budučih tzv. WAR topica. :smile17: INTCP sve 5 stari, ali tekst nije baš nekaj smješan, a rezulata če bit...war topic...mada brijem da se škvadri više baš i neda sprepucavat...

piquet
31-05-2003, 22:09
ali stvar je da je otprilike to tako. puno ekipe koju ne zanimaju auti ipak "znaju" da je vw zakon, a recimo lancia je fiat i to niš ne valja. :smile17:

Nipon
31-05-2003, 22:12
VW zakon? He, he...

D0mi
31-05-2003, 22:49
Nice 1 INTCP :)) :)) :))

INTERCEPTOR
01-06-2003, 11:35
"Tko ne moze napraviti auto od 105 hp na 1500 ccm boxeru, radi 45 hp na 1600 ccm boxeru"

S16
01-06-2003, 18:08
;) :smile19:

alfa099
01-06-2003, 20:39
...cool...rashladilo me dok liječim opekline po vratu i po čelu, suvenir svakog zaljubljenika u 402streethell

S V T
02-06-2003, 04:27
:)) :)) :))

trebate vidit T-iea, glava mu je crvena ko semafor! :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">NIKE Free Style.com</font>

Mrle_
02-06-2003, 08:37
Interseptor, moram ti reči, iako ne volim VW, da si GLUUUP!!! Kolko su ti razno razni mesari i ini primitivni, ti si prijatelju moj, prvak:smile18:

INTERCEPTOR
02-06-2003, 18:27
Od srca ti zahvaljujem đubre za mačore.

T-IE
02-06-2003, 19:18
:smile17: :smile17: :smile17:

Ovo samo alfistički um može smislit... ;) <br><hr><font color="red">GTI</font>

VR6
02-06-2003, 19:20
Jap... :))