PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sonax spužva



Girrari
27-05-2003, 19:41
Prije cca. 6 mjeseci kupio sam u Getrou ××××nu Sonaxovu spužvu. Paće da, kupio sam dvije u slučaju da bude nestašica. Naravno, to se i dogodilo. Budući da mi je ova druga već pri kraju, bacio sam se u potragu za spužvetinom, ali je nisam nigdje našao. Tražio sam u Getrou i na svim OMV-ovim pumpama gdje ih je navodno bilo. Ništa!

Stoga raspisujem tjeralicu za tamnosivom Sonaxovom spužvom koja ima bijeli sloj (mrežicu) za skidanje kukaca. Spužva ima klasičan oblik osmice.
Ako je tko vidio traženu neka odmah javi njeno trenutno utočište.
Ne pokušavajte je sami uloviti jer je naoružana i opasna!!!

Za korisne informacije slijedi nagrada u vidu jednog Laškog.

Ponavljam, ne pokušavajte je sami savladati jer raspolaže posebnim močima i u stanju vas je oprati s lica zamlje.

Oprez!!!

<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

S16
27-05-2003, 19:42
Ja ću ti je nać za jednu Bavariu :))

Helix_206
27-05-2003, 21:35
Za dvije Bavarije ti ju nađem i kloniram...
Vidio sam baš na OTV-u prije par tjedana da neka autopraona reklamira Sonax...da su oni zastupnici ili nekaj...ak ju ulovim opet..bum ti dao broj.

Alfa 147 - 1.6 105KS
27-05-2003, 22:36
OS-300 je to skidanje mušica riješio "čarobnom krpom" i mogu reći da stvarno dobro djeluje.
BTW, šta ti radiš sa spužvama, dvije u 6 mjeseci; jedeš ih???? :)) :))

Dr. Strangelove
28-05-2003, 07:44
...ja tu istu spužvu imam već 2 godine... :)) .. nije baš da često perem auto... U Buzinu kod autopraonice Herc je neki tip otvorio dućan s auto potrepštinama.. ima sve od Sonaxa... ja sam uzeo kod njega odličan Sonaxov šampon...

Fresh
28-05-2003, 08:05
Ne znam za spužvu, ali ja sam prije nekih par mjeseci kupio vlažne maramice za čišćenje kokpita. Stvar je super, od onih silnih sprejeva ne mogu disati poslije upotrebe.

E sad maramice su pri kraju, a ja više ne znam gdje sam ih kupio, niti ih igdje vidim na policama. Vrećica je zelena a proizvođač Negro Nigro ili tako nekako (mislim da je nekakv dimnjačar na logu firme).
Piva po izboru.

mc
28-05-2003, 08:08
Mislis Nigrin ?

Poguzija
28-05-2003, 08:18
Meni je 505 s crtom bolji on Negra :smile16:


A sto se tice piva.....Becks preferiram ;)


sta ono bi tema....janjetina sa raznja :smile12:

seyzmo
28-05-2003, 09:11
Girrari, jesi li pogledao u Heinzelovu u SONAX-ovu auto praonu ?

Ja sam se lijepo zeznuo, nasao sam tu istu spuzvu u Metrou i kupio sav sretan, a par dana kasnije (taj vikend kad sam prao auto), pored mene se sparka frend i vadi iz auta istu spuzvu koju je kupio u Heinzelovoj za 40 % manje para..

UZAS

Girrari
28-05-2003, 09:21
Di je ta praona točno?<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Dr. Strangelove
28-05-2003, 09:21
mislim da je taj dućan u Heinzlovoj zatvoren... barem je jedno vrijeme bio... tamo je valjda sjedište zastupnika za Sonax.. mislim da je firma "Buhić&sinovi"... tak nekaj smješno..

seyzmo
28-05-2003, 12:38
nije, nije zatvoren, ja sam prije dva tjedna bio ostavio na poliranju 6 dzipova nasih.

Ta ti je praona (kad gledas prema sjeveru) na vrhu Heinzelove s lijeve strane ceste. Dakle, dodjes do marticeve i okrenes se polkruzno i ides nazad... mislim da je onda prva zgrada s lijeve strane, malo u dvoristu.

OS-300
28-05-2003, 12:47
Ja već tri godine koristim "čarobnu krpu" od mikrofibre. Koštala je oko 75 kuna.
Po ljetu svaki je dan koristim jer dnevno prelazim po 80-tak km pa onda možete zamisliti na šta mi auto liči na kraju dana. Bude sav prekriven insektima!
Rad sa krpom je jednostavan. Samo je treba navlažiti i to je to.
Sve se skine od u pet minuta.

I napomena to je posebna krpa od mikrofibre i proizvodi se isključivo u zelenoj boji( znak da je za aute).

seyzmo
28-05-2003, 12:59
? pa di si to nabavio, ja se uzasno zezam s krpama, jedino sto donekle valja je krpa koju sam popalio deckima iz praone...

stvarno bi rado nasao nesto pametno, please za informaciju, gdje ??

tnx

OS-300
28-05-2003, 13:19
Javim ti kad se vratim u Osijek.
Nisam to je ništa novo izmislio.
Stvar je ovakva. Ja sam ti onako svaki dan prao s vodom i šamponom dok mi moj susjed koji ima svoju auto praonicu nije rekao da on to perfektno čisti s tom krpom. Pa sam ga ja poslušao.

Bilo je i onih glupih komentara da će mikrofibra u skinuti boju s auta. U tri godine ništa od toga se nije desilo. Korištena je na tri auta svakodnevno.

Čak kada idem na more ponesem je u onoj futrolici od vilede dovoljno navlaženu i kad stanem na kavicu samo s njom prebrišem stakla i retrovizore. :smile19:

seyzmo
28-05-2003, 13:41
mmmm

mrak.

please javi mi kad stignes..
tnx

mc
28-05-2003, 13:59
Ja se sjecam da je moj kompa prodavao te krpe - budem ga pitao jel jos uvijek moze to nabaviti. Ali se isto tako sjecam , kad me je gnjavio s prezentiranjem njenih nadnaravnih moci, da je bilo govora da s tim krpama ne smijes brisati lakirane povrsine jer skidaju lak (otprilike kao polir pasta). Mozda s ovom specijalnom za aute mozes brisati i po laku...

KAMA-
28-05-2003, 17:56
Možda u molydonu ili kod herca prema aerodromu je otvorena sonaxsova prodavaona ,probaj tam.

Fresh
29-05-2003, 07:35
''tamnosiva Sonaxova spužva koja ima bijeli sloj (mrežicu) za skidanje kukaca. Spužva ima klasičan oblik osmice''
Girrari ovo je prepravljeni tvoj citat iz prvog posta.

Jučer sam bio u Mercatoru i vidi čuda naletio na spužvu kakvu opisuješ. E sad na polici su bile dve. Jednu sam uzeo sebi i krenuo dalje, da bi mi se tek nakon par polica aktivirao mozak i zaključio, ako uzmem i tebi eto pive. Vratim se nazad, i sam zaključuješ netko ju je već uzeo. Poslije sam vidio Br0cka u dućanu, možda ju je on uzeo.

Drugim rječima, trk do Mercatora i traži spužvu. Cijena je cca 12 kn.
A ako platiš više pivica dam ti ja svoju.

Mrle_
29-05-2003, 08:10
Pevec također ima Sonax. Nema spužve, ali ima krpa od microfibre. Krpa je od Sonaxa, nije zelena nego bijela, ali je u zelenom papiru. Valja to kaj? Košta 32 kn. Koji šampon i polir pastu bi mi preporučili. Jedni pričaju da je Sonax zakon, a meni je pričal vlasnik praone da koristi Ma-Fra i da je to zakon.

Girrari
29-05-2003, 09:48
E Fresh, hvala ti k'o bratu. Bum se zaletil u Mercator po špužvu. Prevrnut ću cijeli dućan dok je ne nađem.

Hvala i Seyzmu na informacijama.


Od šampona koristim Arexons za metalik lakove, a za unutrašnjost baš Ma-fra. Bio sam jako skeptičan u vezi tog sredstva, ali se pokazlo fakat dobrim. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Mrle_
29-05-2003, 11:52
Za Arexons, moram priznat, čujem prvi put u životu. Kaj, dobar je? Niko ne zna za Sonaxou microfibra krpu dal kaj valja? :(

Girrari
29-05-2003, 13:04
Ne znam kako nisi čuo jer je to dosta poznata firma. Nisam sad ziher da li sam dobro napisao ime, a ne da mi se ići u garažu provjeravati. Uglavnom, sa šamponom sam jako zadovoljan, a SZ-ovci znaju da sam po tom pitanju jako zahtjevan tip.

Dakle, šampon spada u rubriku "Girrari preporuča". :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

600
29-05-2003, 14:32
Trebaš samo naljepnice dat otisnut, pa lijepo na svaki proizvod koji valja zalijepit! :))

Girrari
29-05-2003, 15:10
Hehe, još da imam i svoj show tipa "Girrari isprobava sredstva za vašeg metalnog ljubimca". Strava!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Đani.
29-05-2003, 15:42
Koliko filozofije oko jedne pišljive spuzve!
×××× vas spužve!Ovo je forum o autima! :smile18:

soccer
29-05-2003, 16:16
Fakat :smile12: :smile12: :smile12:

Girrari
29-05-2003, 16:29
Pretpostavljam da ti svoj auto pereš sa drot-kefom i vimom.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Baleno
30-05-2003, 16:17
Auto mi peru u praonici. Ne brinu me niti krpe niti šamponi. A više štete na autu naprave mi kreteni koji ne znaju ući i izaći s parkinga nego crta, dvije nesmotrenog perača u praoni. Uostalom ne mislim auto voziti 100 godina. Razmislite o tome.

Girrari
31-05-2003, 01:33
Mrzim racionaliste!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Baleno
31-05-2003, 19:33
A ja mrzim gubiti svoje dragocjeno vrijeme na traženje razno raznih šampona i krpica za lickanje te još poslije brisuckati svaku crticu i govanca od buba s lima. Mogo bi dodati da mrzim i picajzle.

Girrari
01-06-2003, 09:48
Onda se obostrano mrzimo. :smile16:

Šala. Ma samo ti peri autou praonici, tvoj auto- tvoja stvar. Ja za to nemam srca.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

ico
01-06-2003, 10:04
ma kaj tebe boli,

ak decki vole glancati i uzivaju u tome onda super. svako ima svoj gust

OS-300
01-06-2003, 10:18
Eto, i mene konačno.... :smile10: :smile10:

Seyzmo, na krpi piše RSI ROYAL Sael International ako sam uspio dobro pročitati.
To je navodno neka švedska firma i sjedište za Hrvatsku joj je u Svetoj Nedelji.
Točnu adresu ne znam, jer je ja nabavljam od preprodavača...

Nadam se da sam ti dovoljno pomogao! :smile10: :smile10: :)