PDA

Pogledaj cijelu verziju : POMOĆ!



Mrle
16-05-2003, 13:44
Imam jedan problem. Auto je Golf III. Na njemu su po zimi 175/70R13, a po ljeti 195/50R15 kotaci. Dok se vozim sa zimskim gumama sve je ok, ali dok stavim natrag ljetne auto 'bjezi' prema sredini ceste kad se pusti volan. Bilo bi logicno da ide dalje od sredine buduci da je cesta nagnuta od sredine. Auto je bil na optici i to je OK. Promijenjeni su seleni na vilicama pa bi i to trebalo biti OK. Ne znam kaj bi jos moglo biti. Da li je jos tko imao slican problem?

S V T
16-05-2003, 15:00
Pa mislim da svi vozači VW-a imaju iste probleme! :)) Šalalalala no hard fellings buraz!

Stvarno nemam pojma, možda su ti felge malo krive pa vuče!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

VR6
17-05-2003, 18:55
Meni se nesto slicno desava sa alu felgama i sirokim gumama. Ulete tockovi vrlo rado u ona "udubljenja" u cesti. Nekad se i ne vide skoro, ali lako ulece u to i sam smota, moras dobro drzati volan, ili ce te vozati te "tracnice". Probaj jel se to desava na svakoj cesti, ili samo odredjenoj...

Mrle
19-05-2003, 07:57
Ma nema veze s rupama odnosno kanalima na cesti. Te gume su dosta široke i dosta tanke tak da je opterećenje na amortizere i ovjes opčenito dosta veliko. Moras držati malo bolje volan (zbog naših cesta). Ali to me ne muci. Znači, vozim se na ravnoj cesti, cesta je nagnuta od sredine, pustim volan i auto počne ići prema sredini. I tak na svakoj cesti. Pitam vulkanizera, naprave optiku i veli OK. Više ne zanosi, a ako ti još zanosi to ti je od širokih guma. Uglavnom, nije napravil ništ. Pitam mehaničara on veli ma to ti je od širokih guma. Čovječe, ko da su gore 435/15R35 kotači. Ja to ne kužim. Veli on stavi si ti gore 'original' kotače.

Da He Woooo
19-05-2003, 08:57
Ma kupi si Lanosa, onda ce's rijesiti sve probleme :smile17: :smile17: :smile12:

S16
19-05-2003, 09:29
Ozbiljno, provjeri felge jesu li krive (možeš u vulkanizera). Jesu li sve gume iste?

Mrle
19-05-2003, 13:59
Nisu sve iste. Prednje su Toyo Proxes T1-S, a zadnje Continental neke. Mislim da nisu gume jer sam probal promijeniti kombinaciju. Prve, zadnje, lijevo, desno, ali uvijek vuče u istu stranu (lijevo). Možda je Golf neki komunista!

S16
19-05-2003, 14:56
Jel ti golf ima prije ikakvih težih sudara?

Gumar
19-05-2003, 15:19
Prilikom mijenjanja guma na osovinama ne mijenja se smjer vrtnje. Znači zadrži ju na istoj strani samo na drugoj osovini.

Mrle
20-05-2003, 08:03
Mislim da nije imal nikakvih težih sudara. Špricana mu je prednja hauba (i to loše). Da je to od sudara mislim da bi onda i na tanjim gumama zanosil.