PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW Passat iz Sarajeva



Forum Master
10-05-2003, 21:05
Tvornica automobila ''Volkswagen'' Sarajevo, ove sedmice je zapocela montazu modela Passat.
:smile20: :smile20: :smile20:

nadimak
10-05-2003, 21:23
herceg bosno srce ponosno

slr
10-05-2003, 22:43
Sarajevo u herceg bosni? nisam to znao

S V T
11-05-2003, 01:36
VW passat TAS :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

dragstar
11-05-2003, 11:42
Samo se vi sprdajte, ali u Hrvatskoj se ne pravi ama bas nista od auta, to ne zaboravite,pa se mi podsmijavajmo bosancima :smile18:

Girrari
11-05-2003, 14:45
Bolje ništa nego...



Šala, šala. :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

S V T
11-05-2003, 18:16
Dragstar nemoj tako, proizvode se traktori i radni strojevi! Ipak i to je nešto!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

Dankas
12-05-2003, 10:49
Ako je to istina onda svaka čast ljudima iz TAS-a.
Malo me zbunjuje neke stvari pa molim pojašnjenje. Što se točno to u TAS-u proizvodi? Škoda ili VW? Negdje sam čuo Felicija, pa Fabija pa bit će Golf V kad izađe pa sada Passat.
Ili se ne proizvodi još ništa, a samo se prića kako će se proizvoditi?

Mene osobno smeta što mi u Hrvatskoj ne sklapamo nikakv auto. Mislim da bi bilo dobro da se u Hrvatskoj nešto i sklapa (po meni Hyundai bi bio odlična stvar), ali zna li tko što se u Hrvatskoj proizvodi od dijelova za ostale porizvođače automobila?

Forum Master
13-05-2003, 08:27
Proizvodila/citaj sastavljala se

FELICIA
sada FABIA I GOLF IV

a treba krajem godine GOLFV I PASSAT.



Mada iskreno receno ja bih vise volio da se pone proizvoditi auto-cesta barem da dobaci do Sl. Broda ili Mora :smile20: pa taman se vozio i u Skodi 1000MB.

Danaks
13-05-2003, 11:19
Dakle tako. Golf IV isto se proizvodi u TAS-u. To je impresivno, zaista. Inaće koliko je meni poznato TAS je bio jedini proizvođač VW vozila kojemu je VW dozvolio da stavlja svoju oznaku na automobile koje proizvodi i za druga tržisšta osim ondašnjeg jugoslavenskog.

Što mislite o mojoj ideji da bi bilo dobro da se Hyudai dovede u Hrvatsku?

Koko
13-05-2003, 13:45
Kod nas se proizvodi dosta dijelova za aute. Evo recimo, odbojnici za oko 300.000 Clia godišnje u AD Plastiku u Solinu...
Ima još dosta firmi i dijelova... NPR: Citroen, Peugeot, Škoda pa ćak i Audi TT.
Što se sastavaljanja tiće od toga nište nema već 30-tak godina. Zadnje je aute (tristače) montirala Zastava tijekom 70-tih, no to je bilo po pricipu Dobiš gotov auto iz Srbije i još samo staviš radkape. Dobro, pretjerujem, no nije daleko od istine...

VR6
14-05-2003, 01:50
Koko slicno sada radi i TAS, sto bi neki rekli "zavrnu samo par sarafa", ali porezi su manji i sl., pa im se valjda isplati taj "sistem".

Prije jedno mjesec-dva je bilo na TV-u price o tome da bi GM mogao uloziti oko 2 milijarde u otvaranje nekih pogona za proizvodnju automobila u BIH, ali cini mi se da je to propalo, ili se jos "pregovara".

VR6
15-05-2003, 02:36
VW Passat - Made in BIH

Pogoni Volksvagena u Bosni i Hercegovini, bolje receno Tvornica automobila "Volkswagen" Sarajevo je ove nedelje zapocela proizvodnju još jednog modela. Iz fabrike u Vogošci, prema izjavama njenih celnika, ove godine bi trebalo da izadje oko dvije stotine primjeraka ovog modela srednje klase. Svi proizvedeni primjerci ce biti plasirani na bosansko-hercegovacko tržište. Paralelno sa montažom automobila, fabrika ce nastaviti proizvodnju auto-djelova i proširiti je uvodenjem linije za sklapanje kucišta amortizera i transportnih paleta. Povecanje proizvodnje je rezultiralo otvaranjem 60 novih radnih mesta.