PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko se koji kvari?



Smoki
08-05-2003, 14:29
Gdje naci na netu statistiku o kvarovima na automobilima?
Bilo bi zanimljivo znati koja ja marka najpouzdanija i koji model automobila.

eastern
08-05-2003, 14:36
Američka potrošačka unija svake godine izdaje vodič za kupnju automobila. Consumer Reports slovi kao biblija za one koji svakih pet godina kupe novi automobil, a ne prate novosti iz svijeta automobilske industrije.

Ove je godine u istraživanju sudjelovalo 460.000 vlasnika vozila ne starijih od pet godina. Na vrhu ljestvice najpouzdanijih marki, neprikosnoveno se nalazi Honda, a mnoge je iznenadilo drugo mjesto korejskog Hyundaia. Slično istraživanje J. D. Power'sa pokazalo je da je pouzdanost Hyundaia ispod industrijskog prosjeka. Consumer Reports pak pokazuje kako je od 100 vlasnika Hyundaia, probleme imalo njih 11.

Consumer Report je pokazao kako su američki vozači sve manje zadovoljni svojim Vokswagenima, BMW-ima i Mercedesima, a da je kvaliteta Forda, GM-a i Daimlera u usponu.

Suprotno od uspjeha marki, BMW 530i odnio je laskavu titulu najboljeg testiranog automobila, a Volkswagenov Passat dijeli mjesto najuspješnijeg obiteljskog sedana s Hondom Accord.

Najzabavnije vozilo je Subaru Impreza WRX koju slijede Honda S2000 i Porsche Boxter. U kategoriji malih sedana ugnijezdio se japanski dvojac Toyota Corolla i Honda Civic, a u kategoriji "zelenih automobila" Civic Hybrid.

Čelno mjesto u klasi "raznolikost koja se može priuštiti" dijele Pontiac Vibe i Honda Matrix. Među malim SUV-ovima najboljom se pokazala Toyota RAV4 a Honda Pilot je najkvalitetniji srednji SUV.

Chevrolet Avalanche proglašen je najboljim pick-upom, a Honda Odyssey najboljim minivanom.


Više o tome www.consumerreports.org

Smoki
08-05-2003, 15:01
Hvala na iscrpnom odgovoru ali kako stvari stoje kod nas?
Nasi servisi sigurno vode neke statistike o kvarovima.
Pretpostavljam da se ti podaci drze u tajnosti jer mozda bi to moglo utjecati na prodaju.

mytbyte
08-05-2003, 15:15
Eastern, ja ipak mislim da je Matrix, Toyotin a ne Hondin, a Pontiac Vibe mu je brat blizanac, s time da sam vidio oba uživo i Matrix mi je definitivno sportskiji...

eastern
08-05-2003, 21:11
Ono je kompletno kopirano bez ikakvih intervencija tako da mytbyte...

mytbyte
09-05-2003, 19:47
Ne kužim, otkud je kopirano...ili www.consumerreports.org imaju stranice na hrvatskom???Kako bilo da bilo, honda NEMA model koji se zove Matrix!!!