PDA

Pogledaj cijelu verziju : novi auto - HITNO



Gordan
08-05-2003, 09:40
U igri je nova škoda fabia mpi free hatck back 1.4 16 v 68 kw koja je sada na akciji. Raspolažem sa cca 11.000 eur-a. HITNO mi je potrebna pomoć da li ga kupiti ili mi preporučujete neki drugi. Naime, ne vozim se puno,potreban mi je manji gradski benzinac. Čuo sam za clio da je o.k., no nekako mi je dost skučen unutra. Što bi mi drugo predložili? Volio bi možda i neki 2-3 godine rabljeni no nemogu ga naći. Bojim se da ću možda puno izgubiti ako kupim novi auto, jer ga mislim imati 2-5 godina, neznam.!?! No, opet novo je novo(dve godine garancije, nemaš straha da ne naletiš na neki mutan auto).
Molim Vas da me hitno informirate, jer ako mi preporučite za novu škodu, akcija mi još traje samo neko kraće vrijeme.
Hvala!!!!!

Fabia SDI Elegance.
08-05-2003, 09:48
Ja sam imao 2 Fabije, sad sam prodao jednu i u mjesto nje sada u mojoj garazi spava nova E klasa 270 CDI.
Fabija je cudan auto ali u HR (i ako sam iz CG) znam da se ne prodaje 1.4 sa 16V u Free paketu. Znaci taj motor je 1.4 MPI (OHV) sa 68 ks koji je dosta star ali koristi novu VW-ovu elektroniku. Inace nije nimalo los. Trosi oko 7.5 litara. Clio kupi samo ako volis da spavas kod mehanicara.
INACE FABIA JE AUTO KOJI JE ZA KLASU VISE KAO IBIZA. Kupi to i uzivaj bre u ovo ljeto.

mc
08-05-2003, 09:59
Taj motor se ne spusta ispod 9-10 l po gradu (ima frendica), a ide losije od mog Twinga. Ta ista frendica je u prvih mjesec-dva isla 3 puta u servis zbog kvarova na elektronici. Osim toga Fabia mi je grozno tvrda (mislim na sjedala). Za te novce bi definitivno radije uzeo Clio ili Punto.

Fabia SDI Elegance.
08-05-2003, 10:09
Punto ili Clio, Gorane napusti kucu i nadji jednu garsonjeru kod tvojeg mehanicara da ne putujes svaki dan na relaciju KUCA--MEHANICAR, mozda Punto je nesto bolji od Clia ali Clio je lepsi ali ja ne mogu da gledam ni Clio ni Punto. A ti, Twingo je brzi od Fabije, ali i ako je brzi Fabija ima 1100 kg a tvoj Twingo 800 kg. I, vozaci koji imaju duzinu od 2 metara u Twingo treba da maknu prednja sjedala i da voze sa zadnjih.

T-IE
08-05-2003, 10:25
Gordan, vjerovatno misliš na Fabiju 1,4mpi sa 68ks. Taj motor ima 8v ne 16, a ako misliš na 1,4 16v, on nema 68kw nego 74kw.
A što se tiče kupovine, djeluje dosta povoljno, nema carine, a ima i trenutni popust od 7500kn. Razmisli o kupnji.
Pozdrav.<br><hr><font color="red">GTI</font>

Girrari
08-05-2003, 10:49
T-IE, ne kW nego KS.


Fabia, ne budali.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

ŠULE
08-05-2003, 10:51
Nonsens Fabia. Imam prekrasnih dva metra i sjedim bogovski u Cliu. Štaviše u savršenom putnom vozilu tipa "Avantime" nisam se osjećao ništa komfornije nego u Cliu.

mc
08-05-2003, 11:09
Sad mi uopce nije jasno o kojem motru se tu radi - ja sam pisao o onom 1,4 68 KS.
Fabia, znao si spomenuti da je Fabia 300 kg teza od Twinga (ako je to uopce tocno), a nisi spomenuo da navodno ima 8 ks vise od Twinga.... Kako god bilo, tromija je. U krajnjem slucaju, to sam naveo samo kao ilustraciju da pokazem kako Fabia s tim motorom ide dosta slabo - sto je cinjenica.
A drugo, u Twingu imas toliko mjesta naprijed i nazad da je tesko povjerovati dok ne probas, tako da i dvometras moze stati bez problema - jel' tako BrOck?
Ako pustim po strani moje osjecaje prema Fabiji (koji bas i nisu nesto) opet sam misljenja da je grehota ulupati 11000 uraca za auto s motorom koji slabo ide i puno trosi.
Sto se kvalitete tice, Clio i Punto su u prosjeku daleko od onoga sto si napisao, a ni Skoda nije tako bezgresna kako bi ti volio - vidi primjer moje frendice. Sve je to jedna velika lutrija u kojoj mozes dobiti savrseni auto, ali i pogoditi prstom u govno. BTW, Renault ti sada daje 2 godine jamstva, a sprema se i akcija s besplatnim gorivom.

Brock
08-05-2003, 11:37
Fabia - ne seri!

Ti sigurno nikad nisi sjedio u Twingu. Ja imam 185cm i nemam apsolutno nikakvih problema. Čak, dapače... ima više mjesta nego u Astri koju sam prije imao. :smile16: :smile16: :smile16:

mytbyte
08-05-2003, 16:34
Taj Fabijin motor od 68 konja guta 11 l u gradu ljeti, provjereno kod frenda koji ga ima...zvuči kao dobra ponuda dok ne izračunaš koliko ćeš dati za benzu...ja bih ti predložio Yarisa i to 1.0 zbog fakat male potrošnje mada 1.3 troši neosjetno više a bolji je na autoput, a imaju akciju za klimu (samo 300€), naravno, ako te ne smeta nešto manji gepek od trenutačnog standarda (nanovo skrojene) B klase...

S16
08-05-2003, 19:59
Kupi nešto polovno za tu lovu staro 2 godine.

alfa099
08-05-2003, 20:05
...evo: Peugeot 307 1.4, 5 vrata, metalik plavi, star 9 mjeseci, sva oprema osim klime, prvi vlasnik, garancija...12 somova eura...javi se na alfa×××@yahoo.com