PDA

Pogledaj cijelu verziju : 6000 €



lac
07-05-2003, 09:47
Ovako pokušajte se zamisliti na mojem mjestu (naravno ako možete) da imate 20god. i da kupujete svoj prvi auto, a imate samo 6000€ , koji auto od ovih nanedenih biste izabrali i žašto?
1. renault laguna
2. opel calibra
3. audi80 B4
4. BMW 318
Moj favorit među navedenim je opel calibra 16v 110kW, znam da nije baš neki izbor ali calibra mi je bila želja još kao klincu prije nekih 5god. i od tad mislim samo na taj auto.

Kakva su bila vaša iskustva sa navedenim automobilima ako ste ih vozili, ili možda netko zna neki bolji auto a da nije skuplji od 6000€.

Stribor
07-05-2003, 10:17
A da li si razmišljao o Peugeotu 306 S16, 94' godina, metallic plavi, u groznom stanju. Gazda kaže da ga je slagao za sebe. Prednji branik sa spojlerom - od obične 306-ice, posljedica sudara. Iznutra prošao stampedo divljih bizona, poderani sicevi, izgrebana plastika, poderana koža mjenjača, sve izguljeno, umeci od najružnijeg mogućeg plastičnog drveta. Klima. Cijena 6000€.

Šta kažeš?

:smile12:

Girrari
07-05-2003, 10:36
Čuj, meni bi ipak na prvom mjestu bila Laguna, iako bi za te novce radije kupio neki noviji kompakt.

Zašto Laguna? Zato kaj, kao i svi Renaultčeki, dosta gubi na cijeni, pa ju je za te pare fakat moguće naći u dobrom stanju.

BMW buš teško našel za te novce, pa i 316, a da je u dobrom (čitaj voznom) stanju. (doduše ne znam na koju liniju pucaš; ovo važi za E36)

Audi 80 je pretpotopni model, dobio već 2 nasljednika i male su šanse da ćeš naletit na nekaj kaj valja iako... može se zalomit.


Calibra- 99% ih je razguženih i u očajnom stanju, a one koje nisu, nisu ni za prodaju. Da si kupoval prije cca. 8 mj. jedan tip s foruma je prodaval svoju. Videl sam taj auto u živo i fakat je bil u super stanju (ali to je ××××na iznnimka).


Fakat razmisli o nekom kompaktu (Alfa 145, Golf, Megane, Bravo, 306...).<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Initiale
07-05-2003, 10:43
Za te pare ja bi najrade zel lagunu 2.0 baccara koja ima svu opremu ili mozda megane coupe

sepra
07-05-2003, 11:27
Audi 80 doživljavam kao hrpu smeća, odnosno ovo prije A4 ne doživljavam uopće.

Opel Calibra... što reći osim pa koji će ti to ×××××, jurio ne budeš ne znam kak s time da se podrazumijeva da je sve u top stanju, što je pak teško ostvarivo. Trebam li spomenut imidž?

Laguna, dalo bi se razmislit i malo tražit.

BMW 318, serija e36 pred kraj, može se naći krasnih, moj izbor

Mada ne znam zašto se uopće zamaraš s tom klasom automobila, pa imaš 20 godina, gdje su auti tipa Bravo, Clio 1 i sl.?<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Odokativno
07-05-2003, 12:31
:smile10: Ja bi Lagunu :smile13:

Zasto :smile12:


Zato :smile11:

KUPI I VOZI, VRIJEME CE TI VEC POKAZATI

lac
07-05-2003, 14:36
mali auti kao što su clio1, alfa145, P306 mi baš i nisu nekak pri srcu iako su to dobri auti.

renault laguna je najbolji auto među navedenim zato sam ga i stavil na prvo mjesto... moj stric vozi lagunu 2.0 115 ks vec dvije godine i nikad nije imal problema sa ti autom.

Mazda3
07-05-2003, 14:52
Kupi onda lagunu, ak ti vec netko ima dobra iskustva sa njom...Bolje pucati na sigurno. Najbolje da povedes i strica sa sobom, da pronadjete neku koja je u najboljem stanju.

Mazda3
07-05-2003, 14:56
Zaboravih te pitati :)
Jesi li mozda razmisljao o mazdi mx-6 ili ford probe? Oboje imaju isti 2.5 V6 motor sa 166ks. Cijena se krece oko 6000€ Imas i slabije varijante...

lac
07-05-2003, 15:28
mazda mx6 ako je sređena (spojleri, alu ...) mi se više dopada od Ford Probe, ali 2.5 v6 mator sa 166 ks mi je malo prejak.

Mazda3
07-05-2003, 17:22
Vidio sam da spominjes calibru sa 150ks, pa mi ni ovih dodatnih 15ks nije izgledalo previse :)

Brock
07-05-2003, 20:56
Znam da je pristrano ali... Laguna. :))

VR6
07-05-2003, 23:04
BMW ako je E36, on bi vjerovatno bio moj izbor. Ali ni Laguna nije za odbaciti. Otidji kod "prodavaca" tih modela, sve ih provozaj pa odluci. Mislim da je E36-ica najudobniji, znam to je Laguna, ali ja nisam odusevljen francuskom udobnoscu. Oni jesu mekani ali ovjes je bucan, dok BMW-a ne cujes, a samo je malo tvrdji...

Ne znam sta znaci ono "svoj prvi automobil" ako ti je ukupno prvi, onda nesto jace i nije najbolji izbor, treba ti neki autic koji ce te smirivati, ili uzmi nesto jeftinije za "trkanja" da ako ga razbijes ne zalis puno...

T-IE
08-05-2003, 10:34
Sa tih 6000€ biš mogao ubost Calibru mlađeg godišta, npr. 95. Ali one su imali ecotec motor 2,0 16v sa 136ks, mislim da se ovaj od 150ks ugrađivao negdje do 93.g.
Jedini je problem nać Calibru u dobrom stanju. <br><hr><font color="red">GTI</font>

T-IE
08-05-2003, 10:37
A što se tiče imidža Calibre i seljaštva, on je uvjetovan tvojim ponašanjem. Ako kreneš sa nakaradnim spoilerima, raznim led lampicama na brizgaljkama brisača, e onda je seljaštvo i podsmijeh zagarantiran. <br><hr><font color="red">GTI</font>

Dom-Dom
08-05-2003, 10:41
Od ova 4 nabrojana , uvjerljivo BMW, pa onda Renault.Opel i Audi 80 neču komentirati,gnoj Kutina.

lac
08-05-2003, 19:36
T-IE

potpuno se slažem sa tobom da je calibru staru oko 10god. jako teško nači u dobrom stanju... ali tako je sa svakim drugim autom tih godina, koji ima tu jačinu motora kao calibra... led diodice, naljepnice i sl. stvari ne dolaze u obzir jer onda auto stvarno izgleda seljački...

mislim da za tu lovu budem jako teško dobil calibru sa ECOTEC motorom, a da uz to i dobro izgleda... vaca je vjerojatnost da budem prije nasel onu stariju sa DOHC motorom a da je u dobro stanju.

T-IE
08-05-2003, 20:09
Pa i ECOTEC je DOHC. Razlika između 2.0 16v motora od 136ks i 150ks je u tome da je ovaj od 150ks rađen u suradnji s cosworthom pa je nešto i jači. Inače, taj je motor i najbolji dio auta.
Ako se odlučiš za Calibru obavezno pogledaj dal ima hrđe. Prijatelju je zadnja lijeva mulda skroz propala. Pripazi i na elektroniku.<br><hr><font color="red">GTI</font>

lac
08-05-2003, 20:18
T-IE

limarija mi nije neki problem jer radim u takvoj firmi gdje ima nekoliko majstora koji se bave limarijom pa mi auto mogu maksimalno sredidi za malu lovu... glavno mi je da je motor ok... a elektronika je moje područje (zanimanje) pa tu nebi trebalo biti problema.

T-IE
08-05-2003, 20:22
Super, onda pokušaj nać neku u dobrom stanju i to je to...<br><hr><font color="red">GTI</font>

Stribor
08-05-2003, 21:14
Dečko,
ako kupuješ prvi auto možda bi bilo bolje da uzmeš nešto jeftinije dok se malo ispraksiraš i tako. To je čisto moje mišljenje, naravno. Bilo bi šteta da iskrcaš gomilu novaca i slupaš se ili pokvari se nešto... nezgodno. Možda kroz vožnju skužiš kakav bi ti se auto mogao svidjeti. Razumiješ, ako si bez iskustva kupiti jak i brz auto nije baš preporučljivo, koliko god ti razuman bio.

Diogeneš
08-05-2003, 21:27
Vidim da tu kupuju totalni nepismenjaci. Znaš ti šta je uopće ECOTEC, a šta DOHC?

T-IE
08-05-2003, 22:47
ECOTEC- je naziv za Opelove motore koji su štedljiviji i proizvode manje štetnih plinova koji idu u okoliš.

DOHC-to valjda svi znaju...<br><hr><font color="red">GTI</font>

S V T
09-05-2003, 01:32
T-ie opet navodiš ljude u propast!
Po meni tu bi najbolji izbor bila laguna!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

lac
09-05-2003, 06:18
Stribor

vozačku dozvolu imam tek 2god.(B kategorija ), prije oko godinu dana kad sam završio sa srednjom školom odmah sam počeo raditi u Sloveniji zajedno sa starim koji tamo radi već duže godina...
u tih godinu dana radio sam sve i svašta, a u međuvremenu položio sam u Sloveniji C i E kategoriju i sad zadnjih 5 mjeseci vozim miksera...

kao što sam rekao vozaču imam tek dvije god., ali imam dosta iskustva za te 2god.

Stribor
09-05-2003, 10:32
Nisam ja ništa loše mislio kad sam spominjao vozačku praksu. 2 godine je nekima više nego drugima 20, nema tu nikakvih pravila. Htio sam reć da ćeš kad počneš vozit svoj auto možda shvatit da te zanima neki drugačiji auto od onog koji si kupio.

Zašto ne bi probao prije sve aute koji te zanimaju, pa se odlučio za onaj koji ti je najveći gušt voziti? Još si mlad, i bez ljutnje, npr. Laguna je auto za tvog ili mog tatu a ne za tebe.

Iskoristi priliku i izaberi si najbolje, a moje je mišljenje da ti sam najbolje znaš što hoćeš od auta i koji ti se auto najviše dopada. Shvaćaš?