PDA

Pogledaj cijelu verziju : SLOŽIMO SE KAO OBITELJ



Stranica : [1] 2

Pocket Rocket
05-05-2003, 23:29
MOLIM LIJEPO SVE DA SVI STANU NA STRANU PRAVDE.

MOLIM LIJEPO SVE DA PROKOMENTIRAJU POST OD \"autokluba\".

MI IMAMO PRAVO NA SVOJE MIŠLJENJE I DEFINITIVNO GA MOŽEMO IZNOSITI.

IAKO, VJERUJEM DA UVREDE NISU PRIMJERENE(ne znam jel ih bilo,nisam čitao teme),MOLIM SVE DA SE SKUPE OVDJE.

NA STRANU SVE SVAĐE KOJE SMO IMALI NA FORUMU MEĐUSOBNO.SLOŽIMO SE SVI KAO JEDNA VELIKA OBITELJ I BEZ SVEĐE OBJASNIMO DA OVO NIJE NAČIN,OBJASNIMO DA AKO JE NETKO NAPISAO I UOČIO GREŠKU AUTOKLUBA DA NIJE TERORIST.

POZDRAV SVIM ČLANOVIMA \"moja forum obitelji\" I POKAŽIMO DA IAKO IMAMO RAZMIRICE MEĐUSOBNO SMO JAKO SLOŽNI.

POZDRAV SVIMA.

DKW
06-05-2003, 01:18
Evo, ja ga necu prokomentirat jer je skinut (očigledno) sa Foruma...

Ali, braćo, ljudi, prijatelji...

Nedajmo da crveni, žuti i zeleni vragovi ometu tako-dugo-čekanu pomirbu svih Hrvata, automobilske vjeroispovijesti...
:smile12:

_Stevo
06-05-2003, 09:46
Još će nam i tomson pjevat na forumu...blah... :smile12: :smile17: <br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

krešo 594
06-05-2003, 09:55
meni ovo nije ništa jasno? Zašto smo mi ista obitelj a nemamo istog tatu?

Hondo
06-05-2003, 10:01
Molim pojašnjenje o čemu se ovdje radi pošto zadnjih tjedan dana baš i nisam bio prisutan.
Hvala.

Mazda3
06-05-2003, 10:19
piquet, nije moguce. Njegove rijeci jedino i mogu ostati prijetnja. To je beskorisno trosenje kisika. Za podizanje tuzbe je potrebno puno vise od komentiranja.....

turbolimac
06-05-2003, 10:34
autoklub nemre tuzit ovaj forum ni da se svi oni skupa, sa svim svojim advokatima postave na glavu... nema sanse, prema tome, pisite ljudi slobodno sto mislite o autoklubu.
Ja svoje misljenje izrazavam tako da ga jednostavno ne kupujem...

Girrari
06-05-2003, 10:46
OK ljudi, samo vas najozbiljnije i najljubaznije molim. Bez pljuvanja, vređanja i prozivanja osoba.
Nemojte prišivati određene riječi i radnje nekome, ako za to zaista nemate čvrstih dokaza.
Ako pak ne raspolažete faktičnim dokazima, opasno zalazite u domenu objede, klevete ili kako već želite, a to je gospodo kazneno djelo za koje se odgovara pred sudom.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Mazda3
06-05-2003, 11:03
Samo za da se podigne tuzba za klevetu potrebno je nekog tuziti. U ovom slucaju nebi imali koga tuziti :)

piquet
06-05-2003, 13:13
očito je sve moguće jer je moj post nestao.
molio bih lawa da objasni stanje na forumu jer ja nisam nikog vrijeđao osim sebe jer izdvajam mjesečno 24 kune za određene novine koje ne smijem spomenuti da ne bi i ovaj post nestao.

piquet
06-05-2003, 13:14
inače sam sam u vrijeme nestajanja foruma pisao post tako da znam tijek događanja i stvarno je sramota šta se desilo da nam forum maltetira jeda časopis

law
06-05-2003, 13:43
Post je izbrisan zato što je u njemu navedena kriva osoba.<br><hr>

Mazda3
06-05-2003, 13:50
piquet, nema ti koristi zamarati se oko toga. Slobdno iznosi svoje misljenje, samo preskoci dio gdje nekog spominjes poimence. Imas puno nacina da to zaobidjes.

Pocket Rocket
06-05-2003, 16:02
Lijepo se složimo i na najkulturniji način odjasnimo i pogledajmo što se tu dogodilo.
Pozivam sve da se pridruže.
HVALA.
:smile11: :smile11: :smile11:

gost 2
06-05-2003, 16:50
Ovaj post sam stavio na Iskon forum, dan nakon što se dogodilo to što se dogodilo:


Poštovani gospodine glavni uredniče Auto Kluba.
Lavinu prigovora i uvreda potakli ste najvećim dijelom sami, svojim površnim načinom rada koji Auto Klub nažalost njeguje od samog početka svog izlaženja. Vi ste samo još jedan u nizu urednika pod čijim se uređivačkim vodstvom Auto Klub prepoznatljivo proflira u i etablira kao isti, plitak, bezličan pa čak i tehnički loše napravljen provincijski magazin.
Vulgarne uvrede korisnika internet foruma prema časopisu Auto Klub nisu primjeren način komunikacije, kao što to uostalom nije niti cenzura koju ste uspjeli nametnuti a kamoli Vaša ridikulozna prijetnja tužbom. Internet je otvoren medij i takav treba ostati svidjelo se to Vama ili ne. Kulturu komuniciranja u ovoj zemlji treba izgradivati tolerancijom i dijalogom a ne gušenjem i represijom koju zazivate.
Osvrnite se malo oko sebe?! Da li Vi čitate strane stručne revije i stručne internet stranice i forume? Da Vaša reakcija zapravo nije tužna i opasna bila bi smiješna. Puno veći autoriteti od Vas osobno i Vaših novina nikad ne reagiraju na ovakav način. Da li ste se ikad zapitali kako to da se vrhunskim, stručnim svjetskim auto revijama kao što su CAR, EVO, Auto-Motor und Sport ili Car & Driver ne dešavaju takve stvari koja se upravo dogodila Vama i reviji koju uređujete, ovdje, u Hrvatskoj, na jednom običnom, da ne kažem beznačajnom forumu?!

Krešimir Crnković, Zagreb

mytbyte
06-05-2003, 18:09
Ne znam što je konkretno povod ovom "sukobu", ali u posljednja dva broja Autokluba desilo se toliko netočnosti i krivih podataka, da ne pričam o gramatičkim i semantičkim greškama, da sam htio slati "hate" e-mail na adresu AK-a. Jedino moram priznati da grafički nije tako loš...

Pravda
06-05-2003, 19:37
law i girrari, traži se istina od vas. ZAŠTO FORUM NIJE RADIO???
Napišite da i drugu znaju o čemu se radi kako se nebi opet isto ponovilo. Treba znati o kome se radi.

piquet
06-05-2003, 19:41
oko za oko zub za zub :))

Extreme
06-05-2003, 19:46
Slažem se! Istinu na sunce. A AK-u bi bilo bolje da pita zašto su mu čitaoci nezadovoljni nego da okolo prijeti tužbama.
No, u svakom slučaju je pozitivno što jedna obična tema na nekom forumu može imati učinak da se urednik najtiražnijeg auto časopisa u Hrvata osjeti ugroženim.
Zajedno smo jači! :smile18:

Mazda3
06-05-2003, 20:02
Mislim da VIDI ne bi trebao popustati pod pritiskom od bilo koje strane. Po AK-ovoj logici mogu tuziti svakoga na ovom forumu tko mi uputi neku losu rijec.
Novinari toliko zbore o slobodama medija, sto zapravo znaci i slobodu misljenja, govora, da bi je na kraju sami opovrgavali? OK, bilo je i pogrdnih rijeci, ali to se moglo rijesiti na bezbolniji nacin, brisanjem ili ispravkom doticnih.

_Stevo
06-05-2003, 20:47
VIDIAUTO je bio, do dolaska ovog "novog" foruma odgovoran za to što su useri u forumu napisali jer nije bilo disclaimera(ak sam dobro napiso lol) pa nije ni bio ograđen od toga što je netko napisao. A i cijela priča je malo dublja nego kaj mislite...<br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

OS-PUNTO
06-05-2003, 21:08
Sta se sekirate oko Auto kluba?Ja sam ga prestao davnih dana kupovati i time najbolje pokazao sta mislim o njemu.

alfa099
06-05-2003, 21:21
...nisam pratio postove oko uvaženog lista, ali sam shvatio o čemu se radi...
POUKA: NEMOJTE SE S ROGATIM BOST! "XXX" ima toliko para da nas sve može tužit do treće generacije i da nam sazna kemijski sastav govna unazad tri godine... :smile18:

_Stevo
06-05-2003, 21:40
E ti bi isto svašta saznavali, al ak im je gušt.... :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

Mario Haas
06-05-2003, 22:23
Dajte nemojte! Nemojte me krivo shvatit, ali ama bas nitko od vas na ovom topicu nije napisao nista suvislo osim onog tipa tamo koji se cak i potpisao, svojim ili tudjim imenom svejedno. Samo nesto terkeljate bezveze. Nista od vas ni od foruma, steta.

piquet
10-05-2003, 00:40
danas sam uštedio 12 kuna! :smile15:

OS-300
10-05-2003, 01:02
:smile12: :smile12: :smile14:

S V T
10-05-2003, 01:20
ja ga kupio samo zbog priloga o street raceu!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

VR6
10-05-2003, 01:31
Ja cu ga nabaviti tek danas...

ronew
11-05-2003, 11:03
Pa ljudi nije stvar u nekom Autoklubistu, nego je stvar u onima koji drže ovaj forum. Mislim, forum je odjednom zgašen pod laži "održavanje stranica". Pa ko to nama-vama prodaje, i šta?! Nisam možda niti skroz u toku, ali da li je nama-vama netko objasnio zašto je forum zatvoren ili to zna samo šačica vas. Pa organizirajte se na nekom drugom forumu! Kolko ih ima? Čini mi se da i oni imaju neku korist od vas-nas! I što sada? Ovaj Forum se netko opet smilovao otvoriti. Do kada ? Jel nam tko rekao što smijemo ovdje govorit, a što ne?! Slažem se da neke pristojnosti i odgoja mora biti, ali zašto se ne smije govoriti da li nešto valja ili je ××××××?! Jesam li sa ovme ×××××× možda i ja nekoga sad uvrijedio?! Pa možda je i ovo kaj ja pišem još više od ××××××. Pa dajte recite to slobodno. Pa kaj drugo se može i očekoivati od ovog anonimnog komuniciranja? Ajmo onda vi vlasnici Foruma, lijepo nam uvedite cenzuru! Naravno o tome nas obavijestite.
Ne znam ljudi, možda premalo o tome znamo. Kak je to vani, u razvijenom svijetu?
Ispričavam se ak sam kog uvredil!

M Lanser
11-05-2003, 12:56
...zbriso mi Law post iz očiglednih razloga...e pa ×××× mu ja rodbinu također iz očiglednih razloga, i to na njegov očigled...svatko radi što može, on briše, ja ×××××!

...ma kako da budem kulturan, kad se ovaj glupi forum u kojem se još nemogu svi niti registrirati, nije makao s mjesta, a sada još k tome moramo i paziti što pričamo i na koga to dižemo glas...a sve mi to možda pomalo smrdi i na onoga Igora Sertića koji ima prste u Auto Klubu, a bogami u vidi-u...e baš je "tić koji ××××" :smile18:

CLIO SPORT
11-05-2003, 17:26
lan××××....

"tić koji ××××"

zbog ovoga imas SUPERMENU u McDonald'su!

:o :o :o :o :o :o :o :o

Girrari
11-05-2003, 17:37
Dragi moji... ne mogu shvatiti da neki ovdje ne razumiju razliku između:

"Auto klub je ×××××× i govno"

i

"Auto klubovi novinari su potplačeni, na radno mjesto dolaze prek žnore i imaju kupljene diplome."


I prije se na forumu dobrano pljuvalo po AK-u i ostalim časopisima te vrste, pa nije bilo nikakvih problema. Postoji jasna razlika između klevete i vlastitog mišljenja.

Ne nastojim stati na ničiju stranu, ali i ja bih, Boga mi, popizdio da se na jednom od najposjećenijih foruma iste tematike kao i moj časopis, pišu takve stvari. Takvi napisi predstavljaju direktnu štetu i zaista se ne bih suzdržavao od bilo kakvih intervencija.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

600
11-05-2003, 17:44
Vidijevci trgnite se malo, jer zapuštati ovaj Forum je zbilja jadno! :(

Pocket Rocket
11-05-2003, 23:12
Nakon incidenta koji se dogodio, slabije dolazim na vidiauto forum, a sa autoklubom palim vatru za roštilj.
:smile09:
Nije mi jasno, da recimo, ti, Girrari ne znaš što je to sloboda govora.
:smile11:
Ovo je INTERNET i ovo je forum i ja tu mogu JEBATI MAJKU kome god poželim i koliko god želim, iako to nije u redu.
:smile09:
Nije mi jasno da ima ljudi koje je jedan AK koji je za jedan automagazin socijalistički dnevni list(pazi, tužit će me!!!)uspio utjerati strah u kosti VIDIJU i npr. tebi Girrari.Boli me ××××× za AK kao i 90% ljudi na ovom forumu.Ne razumijem zašto bi Girrari, tvoja teorija bila, bolje ovakav forum nego nikakav!!!!!!!!!!!
:smile11:
×××ך takav forum i takvu ANTIDEMOKRACIJU.×××ך sve!!!
:smile09:
Sve skupa, ovo je sramota i iako će se ovaj post izbrisati, nek ovo ljudi vide.

T-IE
11-05-2003, 23:54
Slažem se s Girrarijem u potpunosti. Ipak se granica mora znat.<br><hr><font color="red">GTI</font>

S V T
12-05-2003, 01:27
Ljudi pa ko oće neka kupuje AK a ko ne ne! Ja osobno ga kupujem samo zbog rubrika vremeplov ,sporta i ako je neki tuning u điru a testove novih automobila ni ne čitam jer je to ×××××× i boli me ××××× koji auto koliko troši i koji mu je međuosovinski razmak, dali ilma multilink ili de diona!

Ali slažem se da svako ima pravo iznijeti svoje mišljenje, pa ako neko misli da je AK ×××××× ne vidim razloga zašto to nebi moga reći u javnosti!
;) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

ronew
12-05-2003, 08:51
Možda neki misle da bi se mogo ukinut internet, tužit Gatesa, ukinut sve e-mail adrese, jer čujte, pa neko može npr. anonimno uvrijedit Nicole Kidman !?
××××××! Kaj nam niko i dalje neće odgovorit na ove polemike? Ma da, pa to bu trajalo još koji dan, i sve ide u zaborav - naravno do prve prilike kad se neko opet prestraši, pa opet malo krene "održavat stranice". Sramota!

Girrari
12-05-2003, 10:33
Pocket moj dragi, ja se ne mogu tako lako, niti imam razloga bilo čega uplašiti. Ako hoće, neka ukinu forum. Meni je osobno drag jer sam kroz njega upoznao hrpu dobrih ljudi, među njima i tebe, ali isto tako mogu otići na bilo koji drugi forum i tamo nastaviti sa raspravama. Dakle, meni ni iz đepa ni u đep.

Poanta je u tome da svatko zaista ima pravo na svoje mišljenje, ali sloboda mišljenja ne predstavlja apsolutnu slobodu izražavanja, a još manje anarhiju. To znači da postoje određene restrikcije u vidu optužbi bez dokaza.
Nitko do sada nije prosvjedovao zato što su ljudi izražavali svoje mišljenje, već zato što su iznosili "činjenice" za koje nisu imali dokaza.

Pa ponavljam, postoji velika razlika između:

"Ja smatram (mislim, vjerujem...) da su nečiji zaposlenici, potplaćeni, imaju kupljene diplome, etc"

i klevete

"Nečiji zaposlenici SU potplaćeni i imaju kupljene diplome".

Vidite, jedno spada u domenu slobodnog mišljenja, a drugo u domenu klevete. Pa ako ste tako sigurni, da je to tako i imate dokaze, odite na sud & mirna Bosna.
<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Ing
12-05-2003, 10:36
Gospodo! Rekao sam da se nebum više javljal, ali poslije ovakvih istupa dajem vam punu podršku. Pa gdje je onaj Forumod prije kada su se izmjenjivala iskustva, polemike, pa i uvrede ako hočete.Pa jedeino tak se može doči do pravog rezultata.A, ako nije to to onda se svi skupa trebamo vratiti u vrijeme Stanka Stojčevića, ukinuti iternet i voziti novi YUGO koji če se izvoziti Amerima. ;) ;) ;)

Girrari
12-05-2003, 10:40
Uostalom, ne vidim razloga da forum dalje trpi zbog ovoga. U slučaju da ste užasno revoltirani (a vidim da jeste), pišite prosvjedna pisma na mail i adresu AK-a koja se nalazi u svakom impressumu časopisa, odite prosvjedovati pred redakciju, tužite AK Ustavnom sudu zbog kršenja sloboda zaštićenih Ustavom, trežite ispriku, odštetu i kaj god hoćete.


Ja smatram da je reakcija AK-a bila ishitrena i pretjerana (u takvom opsegu), ali sigurno nije bila neisprovocirana i bezrazložna.



Na kraju, znam da neki od vas ovdje imaju svoje firme ili rade u manjim firmama u kojima vlada tzv. obiteljski odnos. Pa vas ja pitam, koliko bi vam bilo drago i šta biste napravili da se na forumima koje se bave tematikom srodom vašoj firmi, pojave raznorazne klevete na račun tvrtke u kojoj radite ili čak vas osobno. Gledajte to malo i iz te perspektive.


<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

piquet
12-05-2003, 11:02
girrari apsolutno se ne slažem s tobom. pogotovo s ovim da bi trebali pisati prosvjedna pisma, tužiti i ne znam kakve kerefeke zbog nekog auto kluba. ljudi su (po mom mišljenju s pravom) komentirali napise u auto klubu i 99% je bilo sasvim ok. ovaj post o kupljenim diplomama nisam vidio ali smatram da je to bolje nego kad se psuje i šalje nekog u rodno mjesto.
zbog tog ataka na forum sam odlučio da više nikad ne kupim auto klub, pa ako im ne treba mojih 24 kn mjesečno onda dobro. mislim da je važnije za ak kad ja istovarim lovu na kiosku nego kad napišem neki loš komentar na forumu.

law
12-05-2003, 11:04
Mislim da nema smisla da nas toliko napadate. Mi nismo ništa pokrenuli i samo štitimo našu golu egzistenciju. Mislim da oni imaju dovoljno novaca te politickog utjecaja da na prosjacki stap stjeraju nas, sve odgovorene, one koji su pisali postove i njihvu bližu i daljnu rodbinu.
Zaboravljate pod čijim su okriljem?
S rogatim se ne bode, a nemamo namijeru niti mi. Eto toliko od službene strane.

Girrari
12-05-2003, 11:13
Tvoje je pravo da se ne slažeš samnom. Ono sam napisao jer me smetaju ljudi kaj se bjesni i isprovocirani, a uvijek ostanu na tome da mrmljaju sebi u bradu. Ako netko smatra da je zaista oštećen i da mu je uskraćeno neko pravo, zadovoljštinu može potražiti na načine koje sam naveo. Odnosno, ako zasita smatra da je učinjena neka nepravda, neka se izbori da se ona popravi.

Onih 99% postova je bilo u redu, pa u njima i nije problem, nego o onih 1%.
U svakom slučaju, ne da mi se ko papiga ponavljati sve što sam rekao, pa neću ni pisati više na ovoj temi.
Možda, da je neko od vas doživio da se po njemu (direktno ili indirektno blati), pa da je zbog toga skoro zgubio posao (i ne samo jedan), možda bi drugačije gledali na stvari.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

piquet
12-05-2003, 11:21
ma fućkaš ak. nego girrari šta je s promijenom pile-da li se šta otvara?
ja sam baš zagrizao za sportinga ali ništa. čekam y (mada mislim da će mi biti preskupa). :smile08:

Girrari
12-05-2003, 11:45
Eh sad... ono kaj sam zadnje čuo je da se ne mogu više naručivati novi (stari) Punteki. Dakle, prodaju se oni s lagera jer je (navodno) u FIAT-ovim pogonima već započela proizvodnja novog Punta.

Beštiju namjeravam zamjeniti u 11. mj. (ak sve bude kak spada), pa mi je to u neku ruku drago (da baš ne kupim auto čiji nasljednik dolazi za 2 dana), a opet mi je i žao jer mi se ova linija Punta fakat jako sviđa.

Ako novi Punto bude:
-dizajnerski dostojan prethodnika
-iste ili neznatno više cijene od prethodnika
-dolazio u Sporting inačici (1.2 80KS ili 1.4 ??KS sa 6-brzinskom getribom)

...onda bum ga kupil.

Ako ne, vjerojatno bu pala Lancia Y, no bojim se da bi mogla biti jako skupa, a iskreno sam još u sumnji budu li je uopće uvozili.

Treba se strpiti... :( <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Pocket Rocket
12-05-2003, 12:00
Girrari, ja se slažem s tobom, ali koliko smo srali po drugim časopisima, pa je sve bilo u redu.

Neka, AK se pokazao kakav je.Ja ga ne mislim kupiti više nikada, jer se radi o principu.

Ajmo iskreno, ja ne znam tko je "pametovao" o kupljenim diplomama, niti me ne zanima.Sve da je to i napisano, napisano je u stilu:

DALI SU LOŠU OCJENU npr. ALFI 156, PA JE KOMENTAR DA SU TO SVE JAJANI SA KUPLJENIM DIPLOMAMA...

AK se jabeno uvrijedio.

LAW, shvaćam sve, ali mi je odvratno da ja moram šutiti o nečemu.

BOLI ME ××××× za AK i šta se piše o njemu.

Girrari, znam da si ti naš predvodnik i znaš da ću ja uvijek popiti pivu s tobom(pošalji SMS kad si slobodan da malo popričamo o svemu), ali mi je prepun ××××× toga da mi šutimo.

Ovo je internet i što se tiče ovoga tu se može pisati tko što hoće...

I ja ću...

AK :smile09:

Girrari
12-05-2003, 12:10
Ma nema problema. Ja imam jako fleksibilne obveze, pa mi paše bilo koje doba dana, samo kaj se moramo dogovoriti koji dan ranije da si mogu sve pošlihtati.

Može recimo sutra navečer?<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

alfist_zg
12-05-2003, 17:10
Vidis, Law, ja mislim da je ovo sto si ti napisao,jako, jako tuzno.

No, barem znamo na cemu smo.
Poslije ovoga mi je ostala gorcina i vjerujtemi da prvi put u skoro godinu i pol otkad sam otkrio forum citam ga i uopce nemam volje bilosta pisati.
Necu reci da se vise nikad necu javljati na forum, ali kako se sad osjecam sve mi se to cini apsurdno, i sumnjam da cu se vise ikad onako ufurati u njega kao prije kad bi cekao novi post da odmah idem vidjeti ko je i sta napisao.

Ona intervencija od strane AK je tragikomicna u najmanju ruku.Ali neka, sve dodje na svoje, kad tad.

pozdrav,
Slaven<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

zonta
12-05-2003, 18:44
Mislim da nije uopće problem u pljuvanju i tom klevetanju Auto Kluba, jer se sve to radilo i prije- po Đuriću i onom tipu koji je testirao polovnog Punta i to sto put gore pa se nisu javljali

Problem je nastao kad su ljudi počeli bojkotirati i pozivat na nekupovanje AK. Onda su skočili kao opareni. Kupljene diplome nemaju veze s tim.

:smile12:

75 ks
12-05-2003, 21:52
šta je sa onim da se svojedobno pokrene vidiauto casopis?
ovako bi bar mogli kupovati ono što volimo :smile15:

sepra
12-05-2003, 22:17
Dečki kaj je bilo bilo je, mi tu na osobnu zadovoljštinu niš nemremo napravit. Idemo dalje, jedino ne kupujemo AK :))

I meni je ovaj forum postao dio svakodnevnih sitnih zadovoljstava. Nešto kao prdit pod dekicom.

Intervencija je bila tužna, ali ××××ga ne znamo niti mi sve relacije. Tako da možda činimo štetu samom webmasteru a on možda ima nekih veza s Velikim Magom.
Pa neki su se smrtno uvredili samo kaj su pročitali da je njihov auto loš.

I ja sam u početku bio ogorčen ali sada me tak boli ×××××. Bar znam da još uvijek puno govori kad čovjek novinar ne zna č i ć.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

knez
13-05-2003, 14:19
dobro. jer zna netko što je točno pisalo i zašto je zapravo mali igor popizdio?
ja ga kao znam iz kvarta - sesveta. uvijek je bio mali seljo koji kao kuži politiku i nogomet,a onda je (gle majstora) postao automobilist. neću pričati o njegovom seljačija jugu ili govnjavoj ibizi koja je najbolji auto na svijetu. u devedesetima se nije uguzio u politiku jer mu je propao soc savez pa je onda pisao u areni o muškoj vodi i babama koje lječe reumu na srušenim dalekovodnim stupovima.
nakon toga je kao pavićev miljenik ušao u aute u odma se ufuro. tehniku uopće ne kuži, to znam.
eto s takvim primićem imamo posla. ak ipak kupujem jer nemam kaj drugo. ×××× ga droga - loše al navika :smile20:

ronew
13-05-2003, 14:49
Čestitam Knez! "Joj, buju me sad našli?! Jesam to smio reći ili ne? Kaj se ono smije napisati?"
Dečki nije stvar u Ak, nego u zatvaranju Foruma. Fućkaš Ak, pa gle kolko nas ga više ne kupuje. Napravio si je sam štetu. Al opet pitam: kaj mi sad tu smijemo govoriti - koja je granica?

OS-300
13-05-2003, 15:46
Govori šta hoćeš i mirna bosna!!!
Ak se to ne svidi Law-u nek ti briše post!

"uvijek je bio mali seljo koji kao kuži politiku i nogomet,a onda je (gle majstora) postao automobilist. neću pričati o njegovom seljačija jugu ili govnjavoj ibizi koja je najbolji auto na svijetu."
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Ode sad forum na mjesec dana.... :smile17: :smile17: :smile17:

Pocket Rocket
13-05-2003, 16:57
:smile06: :smile06: :smile06:
:smile07: :smile07: :smile07:

gordan
13-05-2003, 17:56
vidim dečki da pišete o autoklubu.. neki dan se vraćam iz Rijeke i iza Skrada vozimo se po onoj zavojitoj cesti... kadli doleće Toyota Corolla s Ina Millenium Maraton test oznakama, mislim da je ova iz Auto kluba, te po punoj crti na nepreglednoj cesti pretiče nas i kamion šleper. Dobro da mu nitko nije došo iz suprotnog smjera. Poslije smo ga našli uz cestu kako plaća kaznu murjaku.

dobro oni to testiraju...

Mazda3
13-05-2003, 19:03
Ocito pokusavaju dati novo znacenje pojmu HARD TEST....

INTERCEPTOR
13-05-2003, 19:23
Dobro ljudi jeste vi sigurni da je pod onim poštom lično stajao Igor Stažić. Čisto sumnjam.

INTERCEPTOR
13-05-2003, 19:27
Koliko ja znam internet je slobodan medij i to je jedna njegova prednost. Što znači da je na netu dopušteno ono što u javnosti nije. Eto toliko.

INTERCEPTOR
13-05-2003, 19:28
A što je s političkim forumima gdje se vrijeđaju političke ličnosti. Jel možda račan pokreće parnicu protiv dotičnih?

_Stevo
13-05-2003, 19:44
Ono je sigurno bio Stazić ili Stažić il kak se već lik zove, a bila je jedna caka koja je sad izmjenjena i koju možete vidjeti ako malo bolje i detaljnjije pregledate forum...<br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

INTERCEPTOR
13-05-2003, 19:47
Girrari , može ovako: ja smatram da mi auto klub čini povredu mog materijalnog i psihičkog prava i interesa svaki put kad za dotični dvomjesečnik izdvojim 12 kuna. Za tih 12 kuna moja malenkost mogla je kupiti sladoled od tri (brojkom 3) velike kugle u hotelu Millenium 5 zvjezdica (slovima pet).
Međutim ja se osjećam prevarenim jer sam do sada vjerovao u dotični časopis ali kada se pojavljuju osobe za koje ja smatram da su tić koji ×××× itd. Ja također mislim da je auto klub jedan pseći izmetak koji zbog stranica u boji i dotične kvalitete papira nije dostatan niti za brisanje stakla. KAO TAKAV SMATRAM DA AUTO KLUB JE JEDAN NAJOBIČNIJI ISCJEDAk POSTSOCIJALISTIČKOG DOBA KOJI OKUPLJA LJUDE KOJI SU KAKO JA SMATRAM NEKOMPETENTNI I NEŠKOLovani za svoju struku kojom se predstavljaju. To i ne bi bilo tako loše, kako ja smatram, da se to ne očituje u priloženim teskstovima gdje se direktno vrijeđa moja mehanička ljubav alfa romeo i ljubavnice fiat, lancia .... i ostale.
Stoga ja svaki petak poslijepodne imam psihičkih problema a moji neuroni divljaju na limitatoru. Stoga ja smatram, kao što sam rekao da smatram da opet ponavljam auto klub je smeće (to naravno samo ja smatram) koje niej vrijedno niti 5 kn, a kamoli sladoleda u milleniumu. Isto tako smatram d anjihovi novinari nisu vrijedni da sjede u automobilima koje testiraju jer smatram da njihov dišni sustav nije vrijedan mirisa novog auta, al eto pošto je taj miris prema istraživanjima toksičan stvari se poklapaju kako ja smatram.

Mazda3
13-05-2003, 19:50
INTCP, a da odes u "zelen gaj" i pojedes nesto posteno?

Mazda3
13-05-2003, 19:51
ili "zelengaj" ne sjecam se vise. No pripremi napojnicu, bez nje nema izlaza.

_Stevo
13-05-2003, 19:54
INTCP, ti bi onda mogo tužit i Škodu zato kaj radi aute koji ne leže kak se spada....<br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

INTERCEPTOR
13-05-2003, 20:28
Joj pa taj zelengaj ne valja ni dreka. Ako hoćeš restoran u Opatiji samo pitaj. Ima ih mali milion prvoklasnih.
Al zelengaj je pri dnu. A i pizza im je za k...

VW bi mogao nas sve tužiti jer mu smanjujemo prodaju. Čiovjek hoće kupiti golfa, a mi:golf je ×××××× zastupnici su stoka serviseri nemaju pojma. I na kraju tip kupi megane.

Auto klub piša u vjetar.

Girrari
13-05-2003, 22:05
Je fakat ne kužim koji je vama ×××××. Idete ko muhe na govno. Pa koja vas to sila tjera da sipate ulje na vatru? Kaj vam nije čovjek lepo rekel da se ne isplati s rogatim bosti, ali neee, vi se stalno vraćate na isto.
Imamo forum i pričajmo kao i do sada. Ne kužim!!?? Kaj svršavate ××××ći po AK, vas to zadovoljava? Vas rajca pomisao da bu možda zbog vaše posta opet zatvorili forum?

Sve veliki bunđije koji prosvjeduju jer ih se ugnjetava i uskraćuje pravo na mišljenje. Dajte odite na ××××ni Ustavni sud, pa tužite AK i infantilnog Stažića umjesto da se tu ko curice tužakate i jadate u stilu, joj tata, mali Pero me jučer stukel u školi. Ak vas toliko smeta, imate GONG, HHO, sud... pa tamo uputite žalbu umjesto da tu mrmljate u bradu i jadikujete. Mislim, dajte odrastite. Svijet nije pravedno mjesto. Spekli smo se, naučili lekciju i idemo dalje.

I konačno od××××te od smrdljivog AK i Stažića. Pišite dalje o normalnim stvarima! :smile09: :smile09: :smile09: <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

OS-300
13-05-2003, 22:24
Ne može on pisat normalno kad i sam nije normalan. Kao takvog oni ga ne mogu ni tužiti...zato i drobi ko baba u bolesti. :smile12: :smile15: :smile15:

Reci Law-u da dečko ne zna što čini. Vidiš da je u nekom turbo transu koji nitko ne razumije. I još nešto. Zašto tužit sirotinju. :smile10: :smile10: :smile10:

Kozara
13-05-2003, 23:40
A kaj si ti sad lud?

Vidiš da svi divljaju u svojoj nemoći i sad bi ti pametovo. Pusti ih. Nek se ispucaju. Ima još novina osim AK. Meni je katastrofa i blic, al to nemrem nikom objasnit jer svi misle da je super samo zato kaj je švapsko. E nije. To je loše prevedeno i glupo prepisano švapsko smeće, pa ga opet kupim jer nemam kaj drugo.
Mislim imam jer svi ostali kasnije prepisuju iste testove i iste aute, a svi misle nekaj drugo. Pa kaj onda?

DDar
13-05-2003, 23:44
Što vam je sada taj Stazić kriv? Možda on uopće nije to pisao niti tako mislio. Možda mu je netko namjestio pa ga vi sada tu perete.
Bezveze. Dajte neku drugu spiku. Recimo televizija. Gledam neki dan brzinu i valjam se od smijeha. Prije su bili loši, ali sad su i dosadni. Imaju i neku voditeljicu koja ×××× o Porscheu ko da ih ima deset u garaži. To je užas, a ne AK ;) ;) ;)

Pocket Rocket
13-05-2003, 23:48
Inače, postove je pisao STAŽIĆ, a kretenizme sa tužbom može pisati nekom drugom...

A što se tiče BRZINE, prijatelju moj, ona je voditeljica i priča ono što joj ljudi kažu da priča...Zato, ne seri, jer je moj jako dobar prijatelj novinar u BRZINI...I vrlo je kompetentan...
:smile09:

DDar
13-05-2003, 23:54
E moj pocket rocket ipak si samo pocket. Taman sam mislio da vrijediš, a ono pohvala brzini. Možda ti je prijatelj i normalan, al' emisija sigurno nije.
Voditeljica je loša. Afektira i frflja, a tekstovi "koje ona samo čita" još su lošiji.
Jedva čekam da netko napravi neku dobru emisiju. Pitak frenda "kompetentnog" zakaj su samo na OTV-u, a ne i na CCN-u jer ih nigdi ne vidim osim u ZG. To mi je isto malo smrdljivo jer kao dobri su.
Aha, u školi

INTERCEPTOR
15-05-2003, 17:47
Čuj OS 300 pa ti iz dana u dan pokazuješ da postoje doktori-kreteni. Meni to nikad nije bilo shvatljivo al očito si iznimka koja potvrđuje pravilo.

Dom-Dom
15-05-2003, 17:52
Kaj kenjate protiv Vlatke????????
Cura je OK , a Bullit je kriv zakaj frflja. :)) :)) :))
Šala mala Bullit. :smile15: :smile07:

INTERCEPTOR
15-05-2003, 17:55
Dakle ako nisi shvatio otvoreno ti kažem da si kretenčina koja očito ima mentalnih problema i nepozvana mi upućuje ××××××-rečenice. Sva sreća da ćeš biti doktor pa ćeš si preko veze nalaziti psihijatre for free, tako da će ti ostati novca da si sređuješ svog narodskog renola. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

OS-300
15-05-2003, 19:18
Ne mogu vjerovat. Ti mora da si iz Hlebina....da doktori ne mogu biti kreteni!? Pa ××××te vidjam ih svaki dan. Ima ih ludih ko noć, a i ti bi se vjerojatno s njima dobro slagao.

Tvoja me naivnost podsjeća ne jednu babu koja nije mogla vjerovati da se i doktori mogu razboljeti. Tu okrutnu istinu je saznala gledajući "Čaroliju" i svoje zaprepaštenje je morala podijeliti s nama. Jadan doktor Talijan je imao karcinom ili tako nešto ne sjećam se dobro šta nam je baba rekla. Pa eto da i ti ne budeš daljnjoj u zabludi kao i sirota bakica. Zapamti što sam napisao. :smile12: :smile12:

A što se tiče psihijatra, imam jednog dobrog za tvoje probleme. Podvojena ličnost se malo teže liječi, ali mislim da ipak ima nade za tebe. Možda ugovorimo da te i Mel Gibson posjeti kada budeš išao na tretmane u Popovaču. :)) :)) :))

Moji postovi će te svaki puta pravednički udariti kad god se odlučiš nasumično pljuvat po bilo kojem novom autu. Pa ti onda nastavi ovako, jer očigledno ne shvaćaš da je tvoj vokabular prožet neizmjernim infantilizmom.
To je "govno", "ne ide s mjesta", "kanta", "proljevasti drek" i da dalje ne nabrajam tvoje djetinjarije.
Samo me čudi što ostali normalni forumaši ne reagiraju na tvoje ×××××ךtine. :smile15: :smile15: :o

_Stevo
15-05-2003, 19:37
OS-300 ajde drago mi je da se neko namjerio više na intcp-a, već je dosadan sa svojim komentarima. Nego kud ga oćeš u Popovaču, to mi je u okolici. Još će pobjeći pa će meni na vrata zvonit i počet me gnjavit sa ovjesima :)) :)) Pošalji ga u Vrapče, da se Black Knight i on dopisuju :smile06: <br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

OS-300
15-05-2003, 20:03
Možda ti tam u susjedstvu ukrade kakav kamiončić. Pa onda kad počne kao oni lubeničari gnjavit ljude preko razglasa.... jao tebi...
Dvostruuuuuuka ramena, multiiiiilinkkkk, dvostruka bregasta, Pobjegooooo sam iz munjareeeeee :smile17: :smile17: :)) :))

INTERCEPTOR
15-05-2003, 20:08
OS 300, ako ja kažem da je škoda drek što i je, ja vrijeđam škodu, a ne tebe. Ti odmah povlačiš paralele s mojim autom i sa mnom. Sad te pitam, je li to u redu.

OS-300
15-05-2003, 20:28
Tebi je sve drek što nije talijansko ili što nije neka ultimativna pila. Nije u pitanju samo Škoda. Tu su uvijek na tapeti i VW, SEAT, OPEL, PEUGEOT, FORD, moj voljeni RENAULT i da dalje ne nabrajam...
Problem je u toleranciji!!!
Ne mogu uopće zamisliti koliko si ti ljudi otjerao s ovog foruma sa svojim izjavama. Opelovaca skoro da i nema. VW-ovaca malo, a svi znamo da su to jedni od najčešćih auta na našim cestama. Neka se i ostali malo zamisle.
:smile15: :smile15: :smile15:

doc
15-05-2003, 20:39
os-300, nisi niti ti bas stedio "pohvale" na racun opela, fiata, a i ostalih...

INTERCEPTOR
15-05-2003, 20:39
Pa ja kažem da je škoda meni govno jer ne leži, ne ide itd. To ne mora značiti da je govno općenito za onakvu klijentelu koja ga kupuje. A ti ljudi se baš i ne zanimaju za aute, tako da ih na forumima i nema.

S V T
16-05-2003, 01:24
Intcp ljudi su u pravu , ×××ך i pljuješ po svima i svemu kao da voziš neznam koju pilu od auta i kao da si neki iskusni vozač i imaš iskustva sa raznoraznim automobilima, a zapravo si obični smrtnik kao i mi ostali!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

INTERCEPTOR
16-05-2003, 11:43
Pa meni su ti auti drekovi za moje pojmove jer postoje sportskiji u svakom segmentu. Ako netko voli udoban auto koji pliva u zavojima , kojemu krči mjenjač i sporo šalta, volan se vrti 4,5 okreta i bezosjećajan je nek izvoli. Ja to ne volim, već prezirem. U biti sve se to da srediti, ali zašto da sređujem i trošim pare kad mogu kupiti alfu koja sve to ima serijski.

Denis
16-05-2003, 13:42
Interceptor daj odrasti. Svatko bira auto prema svom ukusu i mogućnostima, pa čak i ti. Zašto si čovječe ne kupiš Alfu iz snova? Zato jer nemaš para. Iz istog razloga i ja ne vozim Porschea?!
:smile12:

206-os-
16-05-2003, 13:43
INTCP, kako ne kontas da nismo svi isti! Nekom je tvoj pogled na aute ×××××× jer ga ne zanima sportska voznja kao sto je tebi ×××××× svaki udobni i nesportski auto!
To ti ne daje za pravo da pljujes po takvim autima jer ni oni drugi ne ×××× tebi!
Velis, kupis si alfu i imas olicenje savrsenog sportskog vozila..pa zasto onda ne vozis alfu?
Imas minija ciji je motor tipican primjerak nesportskog motora, a isto kontam da kad bi morao, vozio bi i nekog opela ili skodu!
Da imam pun ××××× para i da si mi neki dobar prijatelj, kupio bi ti Octaviu RS i umjetni ××××× za rodjendan, pa ako ti se ne svidi Skoda, ×××× se!

Denis
16-05-2003, 13:45
I kakve su to fore da je sportskiji auto ujedno i bolji?! Svašta! Uvijek bi prije bilo koje "sportske" Alfe izabrao npr. Genschera i bio bi siguran da imam bolji auto!

Nižeš burek na burek, majstore!
:smile07:

S V T
16-05-2003, 14:57
I ja bi bujek!! :))

Neko voli jurilice, neko limuzine a ja plavuše ali to nije razlog da se omalovažavaju dr. auti ( osim V.A.G. koncerna :)) ), svako ima svoj ukus i čemu se onda prepirati!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

INTERCEPTOR
17-05-2003, 17:48
To su moji kriteriji. Ako neki auto nije sportski on je "meni" govno. Još najbolje da se ravnam po nekim uvriježenim kriterijima i priznajem. Da da odlična je škoda. Već sam rekao, tko voli škodu nek ju vozi. A sljedeći auto nakon minija će definitivno biti alfa. Alfu nisam htio za prvi auto jer su sve redom jake za prvi auto. A nešto što je slabo nije alfa.

Čisto me boli dupe što je nekome opel oličenje ne znam kojeg kurca. Meni je gnjida i gotovo. Valjda mogu iznijeti svoje mišljenje. Tako i tako svi koji voze aute po kojima ja pljujem tvrde da su između ostalog ti auti brzi, dobro drže cestu i slične nebuloze i još ktome da su sportskiji od alfe itd. E pa red je da se stvari poslože na mjesto. Da mi daš RS odmah bi ju hladnu išao klati na 6000 rpm, a onda bi ju prodao i uboo staru deltu integrale za 20000 eura.

OS-300
18-05-2003, 11:07
Bože moj, za tebe nema pomoći. :smile15: :smile15:

Da naravno, alfe od 103-120 ks su stvarno ultra sportske. Tu naravno govorim o motorima iz posljednje i predposljednje generacije (1,4 16v i 1,6 16v).
Ubrzanja su im vrtoglava. Naprosto je teško kontrolirati taj upravljač kada auto povuče na pre××××nih 10,5 sek do sto... :)) :)) :))

206-os-
18-05-2003, 12:36
OS-300, te Alfe ti leeeete :smile06: :smile06:
Pogotovo 1.6 s 105 ks!
Ti motori mozda idu dobro za svoju kubikazu ali ne u toj mjeri da ih jedan novopeceni vozac nemoze voziti..
INTCP-pichica!!! :smile06: :smile06:

INTERCEPTOR
18-05-2003, 18:44
0S-300, daj jel ti vidiš koja si ti ×××××× neotesana. ××××te pa dosadan si ko dr.. više.

INTERCEPTOR
18-05-2003, 18:46
Th 100, 120 ks je sasvim dovoljno prebrzo za prvi auto. Svaka ×××××× može laganini voziti i 200 ks. Stvar je u tome što ja ne vozim laganini i ne mogu se baš suzdržati.

INTERCEPTOR
18-05-2003, 18:49
A ti 206 kad budeš serpentinama vozio neku alfu od 120 ks da ti svaki zavoj nos proklizava i guzica zabacuje, onda možeš nešto nadodati jer tako ja vozim kad brzo vozim. A te stvari je bolje učiti na osjećajnom miniju nego na bilo kojem novom auto makar on bio najbolji za te stvari kao što je alfa.

OS-300
18-05-2003, 19:15
Nemam ništa nadodati na tvoje postove, jer u svakom slijedećem kojeg napišeš toneš sve više i više. Zapravo argumentacija ti toliko slaba da i sam postaješ sve nervozniji.

"Alfu nisam htio za prvi auto jer su sve redom jake za prvi auto. A nešto što je slabo nije alfa."

:)) :)) :)) :)) :))

Ako se dobro sjećam i sam si se odrekao alfinog motora sa 105 ks i rekao da je govno. Pa onda.
Daj se opredijeli. Padaš u teške i neriješive kontradikcije. :smile15: :smile15: :smile18:

HF INT
18-05-2003, 19:29
INTERCEPTOR
Ful si neki jako nabrijan tip,s tobom bi se svakako trebalo trkat...

Pocket Rocket
18-05-2003, 19:48
Ja samo ne kužim gdje je Alfa baš tolikoooo jakooo sportska?!?

Bez uvrede INTCP, ali ne razumijem...

:smile11: :smile11: :smile11:

Helix_206
18-05-2003, 19:51
"A ti 206 kad budeš serpentinama vozio neku alfu od 120 ks da ti svaki zavoj nos proklizava i guzica zabacuje..."

Jedino kaj ti zabacuje je šmrklj koji ti viri iz nosa...sory...morao sam :)
A to da je alfa sportska...mmmm...ja sam vidio bubu sportsku...ak možeš to razumjet.

INTERCEPTOR
18-05-2003, 20:09
OS 300, pa što si htio reći u vezi tog sa 105 ks' Ja to nikad ne bi vozio jer je očajno slab za 1.6 motor i jer je slab inače.

Ma ustvari ko vas ×××× više.

A ŠTO SE TIČE ALFI, VEĆINA ALFI JE SPORTSKIJA OD VEĆINE KONKURENTSKIH AUTA.

Girrari
18-05-2003, 21:50
"A ŠTO SE TIČE ALFI, VEĆINA ALFI JE SPORTSKIJA OD VEĆINE KONKURENTSKIH AUTA."

I to je ××××ni zakon! Nije najbrža, najbolja, najkvalitetnija..., ali u svakom svom modelu ima nekaj fakat sportsko, pa bila to i troma 147-ica sa 105 KS koja me isto oduševila. To kak one povuku nakon nekih 3-4 soma okretaja, taj fakat nenad××××v zvuk, držanje ceste koje je uvijek koplje ispred konkurencije...
Fora je u tome kaj je sve to na raspolaganju kod osnovnih modela, a ne morate naručivati neki S ili M model da bi to posjedovali.

Pričajte kaj hoćete, ali netko ko je fakat barem jednom pošteno profural Alfu, točno zna o čemu pričam. Pa čak i DKW-ova 156-ica od koje nisam očekival neku revoluciju sa tih 140 ide kao ××××ni zmaj. Kak se lepo razvrti, zvuk... ma ××××ni gušt. To ne pruža NITI JEDAN PROIZVOĐAĆ u slabijim modelima i basta.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

600
18-05-2003, 22:02
Naravno slažem se sa Girrarijem i dodajem da nije bezveze ona poslovica jednom Alfa uvijek Alfa! :)

VR6
18-05-2003, 22:12
INTERCEPTOR je nevjerovatan, 105 KS mu je premalo, a njegova 75-ica mu je prejaka.

600 ima i ona "jednom Alfa - nikad Alfa".

Girrari
18-05-2003, 22:13
Zakaj si je ti onda uopće kupoval?<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

VR6
18-05-2003, 22:26
Sta mislis?!

Girrari
18-05-2003, 22:31
Da nekaj mislim, ne bi pital!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

VR6
18-05-2003, 22:38
Da probam...

zonta
18-05-2003, 22:52
VR6 sad si kupio Alfu, pa piši i postove u skladu s tom činjenicom.


A svi vi antialfisti- j.... se
Alfa ne proizvodi aute kao Twingo, Kangoo, Touran, Ulysee ili Fabia Combi............. i slična ××××××, nema kompromisa, čista sportiva

Jedino joj tu može parirati BMW (ajde i Honda), ostalo je više-manje za ×××××.



:smile16: :smile16: :smile16:

VR6
18-05-2003, 23:01
Ja necu vjerovatno nista promjeniti u svom pisanju, objektivnost mi je bitna, dakle...

Girrari
18-05-2003, 23:08
Zeka VR6, zeka.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

sepra
18-05-2003, 23:17
ha dobro neka vam bude da je Alfa najsportskija. Mada to nije ono što čini auto savršenim, svatko ima svoje veselje zbog kojeg voli svoj auto. Bio to izgled bile to performanse bila to cijena. Nešto kao kad imaš najzgodniju pičku al ti je bed vodit van da ju netko nešto ne pita. A tebi dovoljno trpat usta tim sisama.
Neka vam bude to cuore sportivo onda. Žedno ulja doduše, angina pectoris :smile06: <br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

zonta
18-05-2003, 23:18
Ajde kad si objektivan i nezaluđen Alfa-virusom reci kakvi su ti prvi dojmovi sa 155-icom ?

Jel' taj auto valja ili mi na forumu drobimo gluposti o Alfi ?

:smile12: :smile17:

VR6
18-05-2003, 23:29
Pisao sam vec na "onom" forumu o tome, prekopirat cu ovdje kasnije uz neke dopune...

zonta
18-05-2003, 23:43
Ma ne trebaš se trudit, vidit ću ja tamo
;)

Ne stignem pratit sve teme pa mi stalno nešto promakne
Pozdrav

VR6
19-05-2003, 00:22
Evo direktan link na tu temu...

:URL=http://www.auto.ba/forum/viewtopic.php?t=656&start=15:Link!!:/URL:

To sam pisao sedmicu nakon sto sam uzeo autic, sada sam primjetio jos neke stvarcice, ima grijanje prednjih sjedista, i preglednost u lijevo nije najbolja, na desno je cini mi se odlicna, nema "mrtvih" kuteva...

F1 maher
19-05-2003, 10:12
INTCP je vidim dokrajčen i leži na podu bez teksta. Jedino još Girrari preuzima štafetu i lagano ćemo i njega položiti pokraj INTCP! Furajte svoja mišljenja, ali ih nemojte nametati drugima. Alfa nije sportskija od drugih u toj mjeri da se to treba ekstra naglašavati. Osobni ukus i emocije povezujete sa sportom u Alfi i potencirate sve skupa do besvijesti. S time da gomilu konkurenata niste vozili i ne znate kako se ponašaju. Zvuk koji proizvodi Alfa vam pomuti osjećaj za realnost i onda vam nema kraja. Želim vam svima da vas prođira netko u kakvom ipak pravom trkaču. Pa onda sudite.

Girrari
19-05-2003, 10:29
Stari moj, vozio sam ja sasvim dosta drugih automobila.

A to kaj veliš da nas treba provozati u pravom trkaču... E pa o tome ti govorim. Drugim firmama trebaju top modeli da bi dali osjećaj sporta dok kod Alfe tog ima i u najosnovnijim modelima. Samo to tvrdim. Daleko od toga da je Alfa najsportskiji auto, ali ono kaj nude u "civilnim" modelima ima daleko više sporta od konkurencije u istim modelima. Što se više ide prema top modelu, to Alfa (nažalost) sve više gubi korak. Al' ×××× ga, ne mogu si svi priuštiti jedan M3.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
19-05-2003, 10:32
I ne namećem svoje mišljenje nikome, ali bogami, ne dozvoljavam niti da meni netko nametne njegovo.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

206-os-
19-05-2003, 11:13
INTCP, ti nisi normalan! Svakim novim postom uleces sam sebi u usta i trones sve nize i nize!
Glupis tu nekog velikog auto-znalca i ludog i brzog vozaca koji moze stati uz bok Shumacheru..pa covjece, ti si ×××××, imas mozda dvije godine iskustva voznje u miniju..pa to je nista..i ja sam isto jos uvijek zelen ali za razliku od tebe, toga sam i svjestan.
Ti se neces smiriti dok ti se ne dogodi neko ××××××..
S druge strane uz svoje tzv. vozacke sposobnosti ne ide jedna alfa od 120 ks..covjece, odluci se sta bi..nemozes biti i ××××n i posten!

INTERCEPTOR
19-05-2003, 15:02
206 idiote nedokazani, daj molim te nađi rečenicu gdje ja to tvrdim da sam neki schumacher ili slično. Ovdje čovjek ne može ni priznati da se ganja s autom jer odmah svi navale srati. Koji je vama ××××× govna usrana. Tako ste i Black Knightu srali. BTW 2 puta sam rastukao auto i svejedno letim i dalje. A 2 godine moje vožnje i 2 godine vožnje prosječnog vozača koji nema nikakvih afiniteta prema bržoj vožnji nije isto. Ako 60% vožnje dereš auto do granice proklizavanja sigurno ćeš naučiti bolje kontrolirati auto i prolaziti zavoje nego netko tko se 2 godine vucara i samo jednom je pokušao malo brže proći zavoj. I opet kažem, nigdje se ja to ne hvalim da sam neki schumacher i slično niti mi je teško priznati DA NETKO VOZI BIOLJE OD MENE za razliku većine ljudi na forum kojima je to teško npr.

Danas uz moje vozačke sposobnosti ide jedna alfa od 120-150ks. Kad sam počeo voziti nije išla.

VR6 105 ks u alfi 75 od 1100 kg nije isto što i 105 ks u 147 od 1230.

Mini je definitivno preslab za mene sada. I sljedeći auto će morati imati min. 150 ks (mojom intervencijom najvjerovatnije).

Ajde sad, serite. Što će tebi 150 ks, ti si balavac umišljeni, mini ti je sad preslab, itd. Idemo os206, helix, os 300, pokažite opet svoju netrpeljivost primitivnu, boli me ×××××.

INTERCEPTOR
19-05-2003, 15:05
A što se tiče alfe, postoji samo jedan auto koji bi rađe imao, a to je Delta HF Integrale. Da mi nudite novi evo vII, imprezu i staru, ali očuvanu lanciu, ja bi uzeo lanciu bez premišljanja (pod uvjetom d aauto koji uzmem ne smijem prodavati dalje). Ajde sdad recite da sam kreten.

Gumar
19-05-2003, 15:30
Još jedna psovka INTCP u reći ću ti mami da ti stavi sapun u usta da ti opere tu prljavštinu koju sipaš!

205 GTI
19-05-2003, 15:31
×××ך ti taj sportivo kojeg npr. Clio ili 206 sa manje konja pere ko od šale.
Nije li bit sportskog auta da bude što je moguće lakši da bude što bolja iskoristivost konja?
Razmislite malo i o tome!

Hrakiri
19-05-2003, 15:40
:smile17: :smile17: :smile17:

Interceptor ili zepter posudje

Girrari
19-05-2003, 15:44
INTCP, lakše malo s vređanjem. :smile09: <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

VR6
19-05-2003, 15:52
INTERCEPTOR kad ti budes smjeo voziti tu Alfu 75 onda nesto pisi o sportskim automobilima. Tebe je strah zadnjeg pogona jel jos nisi kako treba naucio voziti ni prednji. Ti vozis do granica proklizavanja, a ja vec odavno vozim iznad njih. Svaku krivinu koja to dozvoljava pokusavam proci klizajuci, a ti bi to i s Minijem mogao jos lakse, jel je prakticno "stvoren" za to. Ljepseg uzivanja u voznji od toga kad ti automobil klize kroz krivinu kao u rally-u stilu skoro pa i nema, naravno, kad naucis to...

Girrari
19-05-2003, 15:54
Haahaha :)) :)) :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:00
do granice, preko granic kako hoćeš, a alfu 7 derem upravo tako i sa zimskim gumama. što sam ti ja govorio za alfine mjenjače. i sam priznaješ da je brz i precizan. šta bi tek rekao za 156

VR6
19-05-2003, 16:06
Ma da INTERCEPTOR, zato ti je 75-ica prejaka, ajde ne pjevaj. Prvo skontaj sta ces pisati pa onda pisi, ovdje su se vec tvoje izjave pocele kositi sa vlastitim...

Alfa 147
19-05-2003, 16:08
Kako sam sad dobro porucao i popio casu cedevite te prikupio energiju za nove pobjede, mogao bih nesto dodati na ovaj vas "obiteljski nesporazum".
Ne ulazeci u polemiku doticnih, kao ni u razmisljanja pojedinaca o snazi, "sportivu" i inim epitetima kojim zele (pre)hvaliti ili osporiti alfin sportski duh. Zelim reci da je bit cijele pricice kojoj ovdje nema kraja u tome da pojedinci krivo intepretiraju oznacje cuore sportivo, te pojednostavljuju taj pojam s koliko konja i koliko do 100-tke. S te strane gledano ispada da alfa i nije u velikoj prednosti nasuprot konkurencije. To bi onako "zdravo seljacki" znacilo ××××s pilu bez 250 konja. S druge strane, ako uporedimo konkurenciju po kategorijama npr. Astra, Golf, Megane, 307, Fokus, 147 ili 156, 406, pasat, laguna, vectra, mondeo, itd. sa slicnim performansama tada rezultati idu u korist alfi, a dodatak svemu, pogledajte kompletnu koncepciju auta (ovjes, unutrasnjost, motor) i na osnovu toga donesite zakljucak o "cuore sportivu". Potpuno brkate loncice usporedjujuci razlicite koncepte auta, i s iskrivljenom slikom o tome donosite i pogresne zakljucke. Smatram da poredbe 206-ice i Clia s 147-icom spadaju u kategoriju razmisljanja 10-godisnjaka. U tim autima nema ni "s" od sportiva koje nudi alfa, a osobito ne spadaju u istu konkurentnu klasu. Veoma je jednostavno nabrijati motor i staviti ga u "kutiju sibica" i poslije pricati kako je to sportska pila. Ma je moj k.... !!!! :)) ;)

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:10
rekao sam da ××××la prejaka kad sam poče voziti, sad mi je to slabo. Treba mi bar 150 ks da budem zadovoljan.

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:12
pa tvoja 155 je meni sporina teška

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:14
tako je alfa 147

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:15
tako je alfa 147

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:16
važno je imati komplet sporta koji ne uključuje samo dobro ubrzanje već i upravljivost, ovjes, kočnice, mjenjač...

VR6
19-05-2003, 16:17
INTERCEPTOR to si napisao prije jedno 2-3 mjeseca, znaci tek tada si poceo voziti?! Vozio bi ti svaki dan tu Alfu da ti ona odgovara, a Mini-a bi se rijesio...

VR6
19-05-2003, 16:18
INTERCEPTOR spominjes "kocnice", tu se onda ne pikaju onda ove nove Alfe?! :))

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:25
vr6, ja sam počeo voziti 10.01 2001., alfa 75 ima 350 000 i motor je drugi 1.8, ali ima jedva 90 ks, kardan je u kurcu i auto nije moj tako da me baš ne vuče jako. Tj 90 ks mi je malo.

Što se tiče kočnica. Toliko loše baš nisu, a to ovisi i o gumama. pogledaj testove guma, rezultati se razlikuju i do 5 metara.

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:25
minijatestove guma, rezultati se razlikuju i do 5 metara.

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:34
Ma uopće mi je glupo raspravljati tko kako vozi. Već sam rekao da mi uopće nije namjera da se hvalim, ali niti nije baš da sam toliko zelen koliko većina koja vozi 2 godine koji niti pokušali nisu stisnuti auto preko 4000 rpm.

Mazda3
19-05-2003, 16:34
Alfa 147:OK, stoji da ne treba usporedjivati P206 i 147... Ali usporedi Corollu i 147?
Uopce ne zaostaje po pitanju upravljivost ili'ti voznih osobina za 147. Netko ce reci izgled..Ali to je sve po cemu bi se mogla isticati od Corolle.

INTERCEPTOR
19-05-2003, 16:38
itekako zaostaje po ležanju i upravljivosti

VR6
19-05-2003, 16:49
INTERCEPTOR nikad ti neces doci pameti... :))

Opet on Alfa 147 bolje lezanje, upravljivost, a nigdje argumenata?!

VR6
19-05-2003, 16:51
Kakve veze ima sto neko nije automobil vozio iznad 4000 o/min?!

Zar je to neki dokaz vozackog umjeca, vecinom oni papci koji ne znaju voziti vrte automobile previse, jel se jedino tako mogu "nekome" dokazati kao extra vozaci...

205 GTI
19-05-2003, 17:00
"Veoma je jednostavno nabrijati motor i staviti ga u "kutiju sibica" i poslije pricati kako je to sportska pila. Ma je moj k.... !!!! "

Još jedan iskompleksirani majmun kojeg ×××× njegova sporohodna Alfa. 147 je malo kurca sportivo.Teško govno koje ne ide.Komad lima kojeg peru i Corse.
Kako vas nije stid to proglašavati sportskim. Stvarno ste svi retardirano zatucana skupina kompleksaša.I uz to ste strašno bezobrazni i umišljeni.

Šta je drugo sport ako nije glavna stavka ubrzanje??? Odite malo na streetrace sa svojim "spotašima" da popunite posljednja mjesta. :)) :))

INTCP log dead
19-05-2003, 17:25
VR6, molim te, ako nije vrtio motor nije nikada niti sportski vozio. Ne zanima me kako netko ima iskustva u gradskoj vožnji. Većinom papci ne vrte motor jer ih je strah da se ne razleti, zato jesu papci jer misle da je to štetno za motor. I još nešto VR6 alfin ovjes je konstrukcijski bolji, a uz to je i savršeno podešen (otvoren trap itd.). Corolla ne znam kakvu podešenost da imala 8osim ako staviš sportske opruge9 ne može dobiti 147 jer kod polukrute osovine ne postoje opcije podešavanja, jer se nema što podešavati. Imaš metalnu gredu i gotovo. Alfa 156 je i dan danas uzor u klasi i to se svugdje napominje. A 147 koristi njenu platformu i ovjes. Jel ti to sada tvrdiš da corolla drži bolje i od alfe 156? Jer 147 joj je meh. identična.

INTCP log dead
19-05-2003, 17:27
I još nešto VR6, nemoj misliti da je 156 tek neznatno bolja od 156. Itekako je osjetno bolja u svim segmentima, pa tako i u raspodjeli težine, težištu i ovjesu, pa i manjoj težini.

INTCP log dead
19-05-2003, 17:33
VR6 ne biš vjerovao koliko ljudi ima koji znaju voziti umjereno, ali kod brže vožnje ne znaju što napraviti jer nikada nisu vozili brzo. razumiješ VR6, ako nisi nikada vozio na granici ili preko granice, badava ti pola miliona pređenih km jer što se tiče takve vožnje nemaš pojma. Ako žena nije nikad pušila, niti neće znati nikad dobro pušiti iako se ×××× svaki drugi dan već 20 godina. Tako da ako nisi prešao 4000 okretaja i ako nisi iskusio pravu snagu auta, vjerovatno nisi letio po zavojima, a sigurno nisi ni vozio na granici.

Mazda3
19-05-2003, 17:43
sto se tice vrtenja, "kvacilo" je najsretnije kada se prebacuje na 4k rpm. Vjerovao ti ili ne ali ako previse silis motor, stetno je. Nece se razletiti, no na veliko se smanjuje vijek trajanja motora i veca je mogucnost da ce biti problema (kvarovi). Moguce je i "rasturiti" motor ako se zeznes i pri vecoj brzini spustis u nizu... Mislim malo teze izvesti ali zna se desiti :)

INTCP logg dead
19-05-2003, 17:50
Moguće je rasturiti motor i na mjestu ako nema limitator.

Što se tiče vrtenja, štetno je u tom smislu da ti se motor brže troši, ali baš da je toliko štetno da je vrijedno spomena, nije.

Jer ukoliko ga ne vrtiš, nakupiti će ti se svakakvih taloga u njemu i neće više imati snagu novog motora. Koja je onda bit visokoturažnih motora, ako ih ne možeš iskorištavati jer je to po tebi štetno toliko da se ne bi smio vrtjeti.

Girrari
19-05-2003, 18:02
Pod broj jedan, potpisujem post od Alfe147 i to od A do Ž. Točno se vidi da čovjek zna kaj priča. Ono što je on napisao, moje su misli sročene u jedan post za koji nemam volje sastavljati.

Pod broj dva, o sportskoj vožnji ne kanim raspravljati s čovjekom koji ALFU vozi do 4000, a opće je poznato da oko tih okretaja ALFE TEK POČINJU razvijati snagu.

Pod broj tri, Corrola nema mjesta u usporedbi po držanju i ležanju s BILO KOJOM ALFOM.

Pod broj četiri, ne kanim se više raspravljati jer je ovdje očito premalo onih koji su vozili Alfu (vožnja ispod 4000 okretaja također nije vožnja, bar ne Alfe), pa uopće ne razumiju o čemu se ovdje govori.


Probajte, vozite, pa pričajte. Meni je dosta kaj je VR6 kupio Alfu. To je dokaz da feeling u Alfi razbija sve predrasude. :smile16: <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Alfa 147
19-05-2003, 18:11
Mazda3, ne bih se slozio s tobom po pitanju corolle i 147-ice. Moguce je da ne zaostaje(nisam vozio) po voznim osobinama za 147, ali ostalo je nebo i zemlja. Neuporedivo ljepsa, s obiljem individualnosti, optimalnom dozom agresivnosti i nadasve talijanskim sarmom, 147-icu stavlja ispred corolle koja ipak nema tako originalan design i sportski feeling, koji vozac(u/ici) daje alfa.

Alfa 147
19-05-2003, 18:28
205 GTI, imas srece sto nemam vremena da potanko opisem sto mislim o tvom razmisljanju, ophodjenju i tebi samom. Mislim da si ti obicna fekalija koja gnoji svojim djelom i likom svijet uopce, zato pozdravi sve ukucane u svom brlogu i zahvali im sto su imali dosta samilosti da takav nakazni oblik zivota nastao incestoidnim odnosajem ne pobace.

Denis
19-05-2003, 18:30
INTCP ti stvarno niš ne kužiš ali uvijek imaš na sve odgovor.

Daj mi objasni npr. vožnju preko granice. Čega? Auta ili vozača? Izgleda da su ovdje svi vozački supermeni pa je očito pitanje granice auta. E pa prijatelju, da li si ikad bio u situaciji kad znaš da više ništa ne možeš napraviti? Kad se pitaš da li ćeš preživjet? Vjeruj mi, nije nimalo ugodno.

I šta je to papak za volanom?! Šta je to letenje po zavojima? Itd, da dalje ne nabrajam.

Da li to znači da sam seljo i papak ako svaku brzinu ne ganjam do blokade, nemam zatamnjena stakla i INTERCEPTOR naljepnicu? Ma daj molim te!

Mazda3
19-05-2003, 18:37
Joj girrari jesi li ti mozda vozio corollu? Dobro evo ja nisam alfu i moja je greska sto sam je usporedio sa alfom koju nisam ni probao, ali da auto (corolla) drzi..bome drzi. I ne vjerujem da je alfa bolja od toga. Buduci da nisam probao (alfu) i moje misljenje se temelji na tipu, "rek'o-kazao" odustajem od usporedbe corolle i alfe sto se tice drzanja ceste. Moja greska, moja isprika..... A sada, jesi ili nisi probao corollu? Ako jesi, izmjenimo misljenja.

INTCP:
Znam i ja da treba ponekad "propiriti" motor, ali da treba non-stop, to ne.
Pa i visokurazni motori imaju svoje granice. Vrtnja da, ali pretjerivanje ne.

Mazda3
19-05-2003, 18:43
Alfa 147: Nikada nisam ni osporavo alfinu agresivnost, ljepotu. Tu corolla ne moze parirati. Dizajnerski nije remek djelo, ali meni se dopada :)

Girrari
19-05-2003, 19:05
Da budem iskren, nisam. Možda sam malo pretjerano reagirao, ali fora je kaj sam do sada vozio dosta standardnih Japanaca (dakle ne top modela) i niti jedan me nije oduševio ležanjem. A ma baš ni jedan. Konkretno, radi se o Yarisu, Hondi Civic s dupetom (linija prije ove zadnje), Mazdi 626 i staroj Corolli...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Sick - veeeeeeery
19-05-2003, 21:56
možda ne bi bilo loše da bacite koju riječ o alfi ha...mislim ne bi bilo zgoreg :smile12: :smile12: :smile12:

CLIO SPORT
19-05-2003, 22:35
necu ulaziti u dublju diskusiju ali ovaj dio posta ALFE147 moram prokomentirat jer se tu spominje i moja pilendara kojom svaki dan perem sve alfe pa prema tome...:

"U tim autima nema ni "s" od sportiva koje nudi alfa, a osobito ne spadaju u istu konkurentnu klasu. Veoma je jednostavno nabrijati motor i staviti ga u "kutiju sibica" i poslije pricati kako je to sportska pila. Ma je moj k.... !!!! "

rijec je o 206 i cliju.....

upravo to ALFA I RADI!!!!! uzmu motor iz 156 GTA i stave ga u 147 i dobiju 147 GTA!!!! pa to cak ni AUDI ne radi!!!!!!!!!!! motor dvanulceka ili 206 RC se ne nalazi ni u jednom drugom renaultu ili peugeotu molim lijepo! hondini top motori se isto tako ne nalaze ni u jednoj drugoj hondi! kaj se tice te VW filozofije, nema nista lose u tome ali to se ne bi smjelo raditi sa TOP modelima sto u ALFI ocito rade!!!

mislim strasno........sto je to sportsko u toj 147 GTA (usporedjujuci je u toj klasi!!!)??? za 156 je cist ok i normalno da ima 3.2 motor ali u toj "golf" klasi imati 3.2 motor.....pa to mogu samo VW i ALFA napraviti!!!

eto......i usput, male jurilice su samo francuzi znali i znaju raditi......prema tome.... :smile16: !

:o :o :o :o :o :o :o :o

CLIO SPORT
19-05-2003, 22:37
e da......FIAT je ZNAO raditi male jurilice, ali vise ne!

:o :o :o :o :o :o

Helix_206
19-05-2003, 22:57
Bravo CLIO, jedna od pametnijih u ovom topicu.

Ja nemam ništa protiv alfe, auto je ok, 156 mi se sviđa kad se sredi, inače seriski zgleda užasno, pogotovo volan koji zgleda koda su ga zvadili iz autobusa, a položaj mjenjača je ubi me nježno, no svaki auto ima svoje muhe. Kaj se tiče alfe 147, to nejde s mjesta....sa svojim pugom sam ju oprao (alfa 147 1.8) za haubu i pol na savskoj, uz to da je balavac turirao na semaforu auto ko kreten i baš provocirao.
Ja sam uvjek za francuze i njihovu proizvodnju....a da ne govorim o designu. Renault i Peugeot su specifični po tome da im nije bed pokušat izbacit novi design auta, dok se ostali proizvođači drže "ako se prodaje ne diraj". Pogledajte malo aute oko sebe, novije, svi sad idu na agresivna mačija svjetla (206)....drugim rječima..samo kopiraju Peugeot.

Girrari
19-05-2003, 23:11
Alfa 147 1.8 :)) :)) :)) :))


To ak se prodaje, ne diraj??? Pogledaj malo Multiplu. To nije smjelo dizajniran auto!?

Isto kao što je FIAT nekoć znao raditi male jurilice tako su i Francuzi NEKOĆ znali raditi velike jurilice. Danas očito ne.

Digići nikad ne bu kopirali francuze, a nekak imam dojam da ih ni ostali baš ne fermaju previše. Dio japanerosa kopira Talijane (da dobiju sportski štih), dio Njemce (da dobiju luksuzni štih), a dio Amere (da im se uvuku u dupe i prodaju što više automobila na najvećem tržištu na svijetu). Oni, kao nacija poznata po tradiciji u kopiranju, baš (baram ja nemam dojam) nisu skloni kopiranju Francuza. Dajte neki primjer ako mislite da sam u krivu. Koji je to auto "skinuti" francuz?<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

205 GTI
19-05-2003, 23:16
"male jurilice su samo francuzi znali i znaju raditi......"
Aleluja!!! :o :o :o

Ne znam tko je zapravo kutija šibica. Ah, znam to je A147 sa svojih bijednih navučenih 3 zvjezde na crashu. Čak im nisu pomogli ni 6 airbaga da to poprave.Bijedan Clio kako vi kažete ima fakat 4 zvjezde i to uz samo 4 airbaga.Ne znam tko se zapravo vozi u kutiji šibica.

Da dvanulček nema ni S od sportskog je prvoklasna glupost koja ide u rang sa Interceptorovim provalama o prljanju motora ako ga ne tjeraš u visoke obrtaje.
Ajmo dečki da vidimo tko će koga preteći u lupetenju gluposti.Alfa 147 je opasno poveo i zasmrdio forum da će se smrad još teško razići. Interceptor naša su srca uz tebe.
:smile17: :smile17: :smile17:

Da još jednom ponovimo taj shit of the week: sporohodna alfa je sportskija od dvanulčeka i RS-a samo zato što za alfu kažu da ima sportsko srce.

Ma dajte molim vas.Odrastite.Bolje idite ××××t po netu nego što ovdje gnojite.Bit ćete zadovoljni a mi nećemo morat čitat vaše kretenarije.
Toliko od mene. :smile12: :)) :))

S V T
19-05-2003, 23:51
Istina, ponekad nešto stvarno zna smrditi na forumu! :smile17: <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

Alfa 147
20-05-2003, 09:45
Kako bi rekao nas poznati sljedbenik kama-sutre Calibra Zender :)) , vrte pricu u krug ko' vjetrenjace. :))
BTW, mislim da nisam ni u jednom djelicu svojih postova uporedjivao 2,0 Clio i RS 206 s 147-icom. Ponavljam, ti autici nisu u toj konkurentnoj klasi. Po tome ispada da su ti autici bolji i od BMW serije 3 slicne zapremine motora. Clio i 206 koje imamo prilike svakodnevno vidjeti na cesti zasigurno nisu C.Sport ili 206RS, kao ni npr. 147 GTA, ali zato draga djeco, obicni Clio i 206 su ××××× sportivo u odnosu na klasu iznad 147-icu. Isto vrijedi i za Megane Coupe, pa taj auto nema veze s obicnim megane tj. novim "papamobilom" koji ulazi u konkurenciju alfe 147. Dakle rezimirajmo napisano, cuore sportivo vama tako draga rijec ne oznacava samo ubrzanje ili konacnu brzinu ili sl., nego pojam kojim se u cijelosti definira alfin koncept auta uporedjujuci ga sa slicnim autima komercijalnog tipa, cija cjelokupna slika nije ni priblizno sportska kao alfina.

206-os-
20-05-2003, 09:48
INTCP, za mene tvrdis da sam dokazani idiot? Po cemu to? Daj argumente koje nikad nemas, niti u jednoj raspravi!

Pa pogledaj malo svoj status na forumu..uvjeren sam da 50% ljudi niti ne gleda ×××××× koja ti pises..

U svakoj raspravi popusis, a onda se na kraju pocnes vaditi na neka emotivna ×××××× koja dozivljavas s Alfom. INTCP, jesu tebe mozda zlostavljali kad si bio dijete?

Tvrdis da nigdje nisi hvalio svoja tzv. vozacka umjeca? A to sto si naveo da svakim zavojem letis i klizes preko nosa i ostale gluposti?
Daj covjece, ako si se provozao minijem par puta molo brze kroz zavoje ne znaci da si prvoklasni vozac. Pa ako si tolika faca, idi na stazu pa pokazi sta znas, budi prvak Hrvatske. Idi se suprostvi Bradaricu, Colaku ili nekom trecem..Nije skupo sudjelovanje u Fabija, Felicija ili Oktavija kupu ako mislis da si toliko dobar..
Problem je sto si ti obican prosjek s pilecim mozgom koji je u stanju dovoditi svoj i tudji zivot u opasnost..
Vjeruj mi i ja volim sportsku voznju i brzinu ali ne na svakom mjestu i pod svaku cijenu..jednom sam cak isao i na Grobnik prilikom boravka na moru..e to je prava stvar iako sam bio u autu od 75 ks. Po mom dojmu bila je to brža voznja ali to je ××××× naspram voznje jednog Bradarica..i nakon toga mi nije niti palo na pamet nekom srati kako sam ja dobar i brz vozac kao sto ti ovdje radis..poklopi se usima i suti dok nesto ne postignes na tom polju..a hvaljenje svojih vozackih sposobnosti ostavi za unuke jer se to moze cuti u svakom malo jadnijem bircu!

CLIO SPORT
20-05-2003, 10:18
alfa147......obicni clio 1.6 16V dynamic recimo opere 147 2.0 bez beda.....pitaj SULE!!!!

tako da......

gle,147 je sportska ali ne mozes reci da su "obicni" clio ili 206 ××××× za 147icu!? vozio sam selespeeda i 1.6 120 konja! i jedino sto me ugodno iznenadilo je direktan volan premda ne toliko osjecajan kao recimo kod mog dvanulceka!!! ali ta direktivnost volana je preee××××na stvar i gust za po gradu recimo....ali nista drugo (ok,i selespeed je gust) nije ostavilo takav dojam da bi mogao reci da je 147 sportski auto! e da,sjedala su dobra u 147!!!!!!

ali to je sve,volan,sjedala i selespeed! nista drugo!

:o :o :o :o :o :o

piquet
20-05-2003, 10:32
clio sport šta je zasmrdilo (1.6 opere 147 2.0) :smile12:

Helix_206
20-05-2003, 10:52
OOOOps...ispričavam se na krivo napisanoj verziji alfe...radilo se o 1.6..stisnuo krivi gumb....ne 1.8 :) lol

1.6 opere 2.0...nemam pojma...no imam doma i Clia...i znam da ide ko zmaj...actualy imamo 2 Renaulta (Clio, Megane)i jedan Peugeot u obitelji ...viva la France ! lol...viva la revolution !

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:05
Denis, do te granice da se pitam da li ću preživjeti, ne idem. Idem do granice auta, naravno u onoj količini koliko znam kontrolirati. To uglavnom idem u sporim i oštrim, ali i srednjim zavojima gdje brzine nisu velike. A ne u zavojima gdje se leti 130. U takvim situacijama gdje su tolike brzine ne kanim s eigrati sa preupravljanjem. U biti u takvim zavojima preupravljanje mi niej toliki gušt. Spori lakat zavoji su stvoreni za te stvari.

mc
20-05-2003, 11:11
Decki manje s pimpekima razmisljati - na cesti ima ljudi kojima se ne gine...

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:11
206 ti si dkazani idiot jer tvrdiš suprotno od onoga štio ja napišem, samo da me tobože pokopaš. 5 puta sam rekao da ne tvrdim da vozim najbolje i da mogu stati uz bok bradariću & co. Koji ti je k... tikvane? Što ne možeš shvatiti što napišem? gDJE SAM JA REKAO DA VOZIM LUDO PO GRADU ITD TJ. KAKO TI KAŽEŠ NA MJESTIMA KOJA NISU ZA TE STVARI. Jesi ti blesav? Daj malo pročitaj moje poštove, a onda svoje. Nikakvi argumenti mi ne trebaju da dokažem kakav si ti krele. Još jkednom, te pitam. Gdhje sam ja to rekao da vozim kao profesionalni rally vozači ili sl. Zato što sam rekao da letim kroz zavoj i da mi auto proklizava. Kkave to ima veze s navedenima. Ne letim kao oni, ali letim dosta brzo da se to može nazvati sportskom vožnjom. I da Auto proklizava i ravnam ga oduzimanjem gasa, i da, zabacuje guzicom. Što to tebi smeta krepilu?

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:18
Ma neću više ništa pisati kako vozim jer vidim da se uvijek nađe kreten koji nešto ×××× jer nije u stanju pravilno shvatiti poantu.

Helix_206
20-05-2003, 11:19
Kakvo je ovo sprepucavanje...svi natrag na posao !

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:19
Ma neću više ništa pisati kako vozim jer vidim da se uvijek nađe kreten koji nešto ×××× jer nije u stanju pravilno shvatiti poantu.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:21
Možda vozim bolje od tebe, možda ne. To ne možemo znati jer ti nisi vidio mene kako vozim, niti ja tebe. Zato cito. Sve je na mojoj strani jer ti omaložavaš moju vožnju, a ja tvoju ne.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:36
Što se tiče ovih primi usporedbi alfe 147 i clia. Kako možete uspoređivati tako različite klase auta? Pa neki red mora postojati. Namjera alfe je da napravi konkurentan auto drugim kompaktima, a ne nižoj klasi. Clio običan ima upravljački sistem i mjenjač za ×××××. To ne spominjete. Ipak je to kahlica težine ispod tone i normalna je stvar da će 110 ks u tom autu biti ludnica. 147 ima ××××nih 1250 kg i to je loše. Razlog tome treba tražiti u količini opreme i jednakoj šasiji i mehanici poput alfe 156. Ubrzanja zbog toga nisu raketna u odnosu na konkurenciju jer je konkurencija lakša u prosjeku 100 kg. Dakle tu nije kriva nmehanika već masa, ali to nije opravdanje.

Ležanje u 147 je uzor ne samo kompaktnoj klasi već i srednjoj klasi (ležanje 147 i 156 je identično - provjereno). Što swe tiče direktnog volana. Clio Sport, nemaš pojma koliko je direktni volan koristan i oštrim lakat zavojima i ako se namjeravaš igrati s proklizavanjem tj. kad treba vrastiti auto na pravu putanju. Punop je lakše manje motati. Isto tako servo ej hidraulički i stoga je više osjećajan nego na recimo novom meganeu koji ima električni kao i obični cliači. Ručka mjenjača na 147 ima malo duži hod, kako kome, ali sama brzina šaltanja i preciznost je odlična (kad se razradi, naravno). Ovjes i ležanje je priča za sebe, ali ukoliko su i gume na razini ovjesa.

Dakle jedina mana alfe 147 je prevelika težina koja joj ×××× performanse. I to niej dobro, ali što se tiče ovjesa, upravljivosti i samog feelinga ostali kompakti su ispod.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:42
I da naglasim, tj. da se ogradim od daljnih proljeva iz nečijih usta. Ako brzo vozim, to ne znači da vozim nepromišljeno i glupo. Primjerice, ja se rijetko ganjam ikada po gradu. U pravilu su to situacije kad je cesta prazna.

Girrari
20-05-2003, 11:43
Amen!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Helix_206
20-05-2003, 11:59
Meni samo nije jasno...čemu sva ta sprepucavanja oko Alfi...svako ima svoj ukus...neka vozi ono kaj mu se sviđa.

Girrari
20-05-2003, 12:04
Ma ni meni nije jasno, ali mi se spusti roleta kad neko počne srat po Alfama. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

sepra
20-05-2003, 14:47
Nažalost nisam čitao ovu temu ranije i ne želim prepucavanja čiji je auto brži.

Ali moram napomenuti da se 206 S16 poigrava s 147 2.0 SS. Nije to bio jedan semafor već krasna jurnjava po gradu s prijateljem. Na kraju večera je bila u okladi.

Poigravam se, a Clio Sport ju onda vjerovatno degradira.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Sport
20-05-2003, 14:55
ma nego.dva kruga uspijes napravit dok je on u punoj brzini. :))

INTERCEPTOR
20-05-2003, 15:30
Sepra, pa nemoj misliti da si otkrio toplu vodu. Pogledaj koliko je tvoj žope lakši. Normalno d aće se igrati sa 1300 teškom 147.

CLIO SPORT
20-05-2003, 16:57
PA ONDA NEMOJTE PRICATI DA SU 206 i DVANULCEK GOVNA A PERU 147icu!!!!!!!

i usput INTCP.....znam prednost direktnog volana, a jel ti znas prednost FEEDBACKA??????? takav feedback kakav ima dvanulcek nema NITI JEDNA ALFA!!!!!! provjereno,sve alfe sam vozio!

o tromim i teskim radilicama u alfi necemo ni pricat (govorim o 1.6 120ks i 2.0 150ks)! pa onda tu netko prica da su to okretni motori, i jesu ali ne kao od clija 1.6 16v a kamoli dvanulceka!!!!

ako vas veseli.....ALFA 147 je BOG BOGOVA sportskih auta, ali su dvanulcek i 1.6 16v i 206 S16 auti sa vise sportskog stiha i osjecaja u voznji!

p.s. ja govorim o svom iskustvu s tim autima.....ne kazem da je to neko pravilo!


:o :o :o :o :o :o :o

Girrari
20-05-2003, 17:24
Ma RS je ××××na formula. Kaj mi uopće pričamo. Dajte sad malo pričajte o tome kak ste naprali Ferrari Modenu i vozili krugove oko nje u Cliu Sport.

Mislim, ljudi, Clio Sport je ××××n mali autić, ali sad ste stvarno pretjerali u pizdu materinu. Već mi je pun ××××× slušanja hvalospjeva na temu Clia Sport...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTCP log dead
20-05-2003, 17:41
Clio Sport odkud tebi da aflini motori imaju teške radilice? I da je teška, nije samo u radilici pitanje vrtnje.

Sport
20-05-2003, 17:45
Pa clio sport ti si cudo prirode!Vozio si sve alfe?boga mi svaka cast!Sigurno si test vozac na nekoj stranoj tv kući!daj objasni nam "feedback" kojeg osjetis u cliu i te njegove prednosti!
"pa onda neko priča da su to okretni motori.i jesu ali ne kao kod clija ..."!
Skužaj ma na ovu umišljenost nemam riječi!2.0 ima vise sportskog ugođaja u vožnji od alfe?Kompa 2.0 ti se malo previse naginje u zavojima pa nije ni cudo da je vešligaj stavljao na svoga druge amortizere i federe!prije nekih 2 do 3 godine alfino podvozje proglašeno je među najboljima na svijetu a za clia to još nisam cuo1

INTERCEPTOR
20-05-2003, 17:53
Jedina stvar na 206 S16 koja je sportska je feedback. Drugo kako je sepra rekao koorcheena. Mjenjač ej neprecizani drobi, motor je limuzinski, 135 ks iz 2 litre, ajme majko. Ovjes je osjetljiv (možda to netko voli, ali def. prebrzo zabacuje repom). Dakle samo feedback odnosno upravljački sistem na S16 zaslužuje pohvale. Clio 1.6 16V ima očajan volan, to uopće nema feedbacka. I sam si rekao da niej kao na Sportu. Što se tiče vrtnje motora. Normalno da će se lakše zavrtiti motor u laganom cliu nego u teškoj 147. Stavi taj 1.6 sa 120 ks u punto, pa da vidiš rakete. Inače alfin 1.6 ima superkvadratno rješenje. Dakle veći provrt od hoda, što pridonosi vrtnji puno više od lakše radilice. Isto tako pogledaj gdje koji ostvaruje moment. BTW alfin 1.6 se vrti do 7200 okretaja kad se uključuje limitator.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 18:08
Probaj voziti novog meganea s tim motorom, pa onda kaži koji se više vrti. Jedan motor u malom i većem autu nije ista stvar. Normalno da će se manje vrtiti i teže kad je u lakšem autu.

I nemoj uspoređivati stari megane koji je lakši 100-150 kg od 147.

S16
20-05-2003, 18:24
INTCP, jesi li ti ikad uopće vozija 206 S16? Zato jer komentare tipa "Mjenjač ej neprecizani drobi, motor je limuzinski, 135 ks iz 2 litre, ajme majko. Ovjes je osjetljiv (možda to netko voli, ali def. prebrzo zabacuje repom). " možeš govorit samo ako si vozija bar 100km taj auto ili provea poduže vrime na stazi. A i šta ste se svi uvatili Alfinog 1.6 iz 147 koji očigledno nije namijenjem nekom prevelikom juricanju. Za to postoje i jači...

INTERCEPTOR
20-05-2003, 18:33
ne moram voziti S16 da bi iznio neke zaključke. Sepra ima 206 i ima prigovora na mjenjač velikih, kao i na limuzinski motor. U svim testovima do sada se spominje da 206 ima motor koji ne voli visoke okretaje i pašu mu niski. Vozio sam 206 1.4 i auto je stvarno ku...a, sporina. Jedino ima dobar upravljački sistem.

206 S16 je primjerice totalno suprotan auto do 306 S16 koji se punim pravom može nazvati čistokrvnom jurilicom sa adekvatnim motorom, mjenjačem i prihvatljivim ležanjem. Ali 206 i S16 oznaka nemaju veze s vezom. Auto je brz, istina, ali fali mu brutalnosti, motor razvija snagu linearno tj. nema kickova kao što bi ih imao 1.6 sa 135 ks. Taj 1.6 bi bio tromiji na nižim okretajima, ali bi zato bio puno eksplozivniji na visokim kako i doliči malom GTI-u. Ovako je to ××××× od motora 8osim ako mu ne dodaš još 15 ks).

Isto tako u vezi običnih clia. Pa nikad nisam čuo neke hvalospjeve kako clio leži odlično i da može biti uzor, dok recimo za 147 stalno to čitam, pa i u auto blicu.

S16
20-05-2003, 18:40
INTCP, istina je da je to limuzinski motor, ali ×××ך ti explozivnost pri višim okretajima kad ti ukupno ubrzanje zaostaje. Zbog tih pritužbi na motor i zbog konkurencije u Cliu, izaša je RC (pa ti s njim čekaj eksploziju pri ubrzanju). Ali nemoj mi reć da je 206 S16 loš auto i dr. Ok, mijenjač je spor-nabavi quickshift. Motor je slab-kupi čip i svakojaka kvazi ××××××. Loše leži-spusti ga i ukruti u tolikoj mjeri da osjetiš i pero na cesti... Naravno, shvaćaš moju ironiju.

doc
20-05-2003, 18:41
ne znam od kud vam uopće te ideje glede usporedbe 206 sa 147.
206 pored 147 ispada smješna nekvalitetna igračka.

Isto tako i Clio RS. Ima odlične performanse, ali ostalo je upitno.

S16
20-05-2003, 18:43
Tako je Doc, sad i ti uzdiži 147 u nebesa :smile13:

S16
20-05-2003, 18:45
I još nešto INTCP. To u stranim časopisima, kako ne navodiš ništa kontra Alfe??? Nikad nisi reka "Tako je, Alfa tu ne valja". Daj čoviče, budi (bar) malo objektivan. Ja ti priznajen bar da je mjenjač šit... ;)

doc
20-05-2003, 18:46
pa ne dižem u nebesa. Imam doma 206 pa jako dobro znam o kakvoj se robi radi.

Mislim da svako normalan, koji je barem sjedio u 206 i 147 ce ustvrdit isto sto i ja.

S16
20-05-2003, 18:48
Ovdi ne govorimo o običnoj 206. Uostalom, nisu ni ista klasa.

doc
20-05-2003, 18:50
Ma i da uspoređuješ 206 S16 i 147 1.6 sa 105 KS, opet peugeot ispada smiješan jer kako i sam kazes, jednostavno ne spada u istu klasu.

S16
20-05-2003, 18:53
Ne govorimo o vanjskim gabaritima, udobnosti, izradi, itd. Govorimo o voznim svojstvima i ležanju.

206-os-
20-05-2003, 19:02
INTCP, velis da sam ja dokazani idiot jer gotovo uvijek pisem suprotno od tebe? Pa sa tvog stajalista mozda da, ali sa stajalista normalnog covjeka ne, jer ti pises takva ×××××× da je to nevjerovatno! Stalno pobijas svoje izjave, vrtis se u krug..
Pa covjece, nisam ja rekao da SVAKI zavoj prolazis proklizivanjem i zabacivanjem. Ti si to napisao, ako nevjerujes vrati se par stranica i provjeri..
Furas se na spiku kako izvlacis maksimum iz auta, pa zato vozis minija od 60 ks..
Prvo ponosno kazes kako si dvaputa imao prometnu pa kasnije tvrdis kako pametno vozis..covjece, odluci koju ces tezu iznositi, o tom kak si pametan ili lud!!
A protiv tebe pisem jer si jako nerealan, tezak, naporan, nikad ne pises argumentirano i uvijek nameces svoj stav drugima!

S16
20-05-2003, 19:05
Polako 206-os... Jedno po jedno :)) INTERCEPTORe, ja neman ništa protiv tebe, dapače. Ali ne ×××× me u zdrav mozak da S16 nije sportski auto!

S16
20-05-2003, 19:06
Naravno, 206 S16

CLIO SPORT
20-05-2003, 19:20
sport.....vozio sam vecinu alfi.....evo,jel preciznije?

a to da motori nisu ni priblizno okretni kao recimo kod sporta konkretno mislim na recimo motor 2.0 od 150konja TS ili 1.6 sa 120 konja......na recimo 6000 okretaja kada stisnes kvacilo....vidis kako okretaji ne padaju vec stoje gore......pa onda nakon skoro sekundu pocinju padati i to lagano(odmah sam se sjetio opelovog 3.2 motora iz vectre GTS....ista stvar)......kod sporta toga nema!!!!!

kod dvanulceka na 7000okretaja kada stisnes kvacilo,okretaji padaju istog trenutka a u leru okretaji se dizu kako gas stisnes! ista je stvar sa hondinim motorima!

ne kazem da su svi renaultovi motori takvi.....ali 1.6 16v i dvanulcek jesu!

ma pustite nagrade za ovjes za ovo za ono......HOT HATCH OF THE YEAR je bio dvanulcek ako cemo o nagradama!

i jos nesto,ne kazem da alfe nisu sportske.....ali nisu ni 206 ili clio "govna" kakvim ih netko tu smatra! ne ulazim u one bazne modele ali clio 1.6 16V stoji uz bok po voznim svojstvima sa recimo 147 2.0 dok o dvanulceku tu necemo!

:o :o :o :o :o :o :o

p.s. ne hvalim dvanulceka i ne dizem ga u nebesa....ima i on mana....samo hocu reci da nije govno kakvim ga netko tu smatra....i onda ga isti taj svrstava ispod 147ice!?

Helix_206
20-05-2003, 19:22
Aaahahaha...moj je bolji !...neeee..moj je bolji...ma neeeee...moj je u boljoj klasi...ma daj ne seri...moj ima više Ks...ma daj...ali moj ima bolji ovjes...mož si mislit...tvoj spada u klasu kanta...i moj ima gumbe...ma neee, moj ima ljepše gumbe i bolje leži kad ulazim u zavoj sa 100Km/h...i tako dalje.

Ljudi moji, kad me na poslu depra uhvati, fakat se dobro nasmijem čitajuči ovo :)) A komentari tipa 147 i 206...206 je kanta pokraj 147...to je vrh smjeha...ali sad sam skužio zašto ljudi ne vole Alfe, zbog ljudi koji ju voze i govore o njoj koda je bolja od Formule 1 (ne mislim na sve ovdje).
A kad smo kod uspoređivanja, svako ima svoj ukus, jer da nije tako svi bi vozili ili Alfe ili Peugeote ili Fordove. Alfa 147 je ok autek, i ima svojih bugova koje očito ovdje niko ne spominje, a kad se radi o 206, situacija je obratna.

doc
20-05-2003, 19:29
Kad kažem da 206 i clio ispadaju smješni u odnosu na 147, onda mislim tu na kompletne aute, a ne na određene modele. To je valjda svima jasno.

A sta je Helixe onda tu "vrh smjeha"?

206-os-
20-05-2003, 19:38
Upravo tako, Helix 206..alfi su najveci neprijatelji sami alfisti (naravno ne svi) koji svojim komentarima zapravo najvise stete nanose Alfi kao tvrtki jer je smjesno da ljudi takvog profila voze aute kao sto su alfe..

Inace, realno gledajuci, od svih auto-tvrtki jedino i postoje Alfisti. Nema bemveista, mercedaša ili volksvagenaša-samo alfisti. A sta to znaci?
Svatko tko je ikada ucio psihologiju ili filozofiju zna da je to nacin zastite slabica, jer nisu dovoljno jaki da budu sami nego se ubacuju u grupe gdje su kao jaci-slican su primjer skinheadsi..
Naravno, postoje izuzeci koji su rijetki i koji stvarno vole Alfu i alfistom se smatraju iz samo jednog razloga a to je voznja! Takvima svaka cast i moje postovanje a ostatku zelim poruciti neka si nadju neku drugu skupinu u kojoj ce se utopiti jer ovako sam stete alfi koju kao vole!
Znam da ce mi sad svi krenuti srati ali me boli ××××× jer sam iznio ono sto mislim!
Zakljucak je-nije problem u Alfi jer je to ok auto nego o pojedinim alfistima koji svojim izjavama provociraju ostale pa se stjece dojam da ostali govore protiv Alfi a zapravo samo pokusavaju biti realni!

Helix_206
20-05-2003, 19:39
Smješno je to da možeš tako lako kategorizirat aute, 206 XS ili S16 koji izgledom baš i ne izgledaju ko ostale 206-ice, kad se stanu pokraj 147 1.6 ili 2.0, ne izgledaju (barem meni ne) smješno, naprotiv 206 XS,S16 imaju (open meni) puno agresivniji izgled od alfe 147....govorim o modelima koji izlete iz tvornice, ne koji su izletili iz npr. gabrekove garaže.

To je moj ukus, i zato sam odlučio kupit Puga. Naravno ne kažem da je Alfa smeče, ali da Clio ili 206 izgledaju smješno...well...sory ali to je meni malo čudno (čitaj: za spišat se od smjeha) :))

Helix_206
20-05-2003, 19:43
P.S. ××××te edit.

Ali povrh svega, meni još nije jasno čemu uopče ovaj razgovor. Bolje pokrenite neki informativni topic da ljudi malo nešto i nauče o autima nego ovo bezsmisleno sprepucavanje čiji je bolji.
Dajte onda barem neke dobre fotke butri pokraj auta pa da onda raspravljamo koja butra/koji auto je bolji.

Mazda3
20-05-2003, 19:54
Evo uzora za sve:
http://306s16bv6.free.fr/images/DSC00036.JPG

Mazda3
20-05-2003, 19:55
Ako slika ne radi, ovo je :URL=http://306s16bv6.free.fr/images/DSC00036.JPG:LINK:/URL:

alfist_zg odlog.
20-05-2003, 21:10
206-os ili kako vec.

Molim te ucini si uslugu pa pogledaj ponovo koju si glupost napisao u svom zadnjem postu.
Majko mila , pa kolko ti imas godina?
nevjerujem ...jos uvijek.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 21:13
S16 kome to zaostaje ukupno ubrzanje? Vjeruj mi da 206 ima 1.6 motor iste snage ubrzanje bi bilo isto, samo što bi auto bio pogodniji za ostvarivanje tih ubrzanja. Pa jel znaš koliko ti fali eksplozivnost na visokim okretajima kad pretičeš npr. Ono sve što si naveo fali s16, quickshift, rad na zadnjem ovjesu i čip. Onda je to S16 i može ponosito nositi ime S16. Ali ako ga ovako usporediš sa 306 S16 i 106 S16 pitaš se što on tu radi.

alfist_zg odlog.
20-05-2003, 21:13
haha, procito sam jos jednom taj post.
ti si ucio psihologiju i filozofiju ? (kakve ima veze filozofija s psihologijom to valjda samo ti znas )

kazes skinheadsi ha?
strasno...strasno.
Ali svaka cst , poslije skoro mjesec dana upravo me je ovo natjeralo da nesto napisem na forum.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 21:15
Nisam ni rekao da je 206 loš auto. S16 mi je i sad u zadnje vrijeme postao OK i simpatičan, ali mu fale one stvari.

Glava obitelji
20-05-2003, 21:35
SLOŽIMO SE KAO OBITELJ :smile06:


INTCP -HAJDE TI MI BUDI ŽENA PA GA FINO POŠINŠIPU A JA ČU TI GA SATJERATI ZGUZA :smile16:

INTERCEPTOR
20-05-2003, 21:36
206 os. Kakve veze ima što sam se 2 puta razbio? Svi se razbiju kad tad. To nije nikakvo mjerilo kako tko vozi. Nisam udario u drugi auto nego u zid, a iskreno govoreći nisam se razbio dok sam se ganjao već zbog nedostatka pozornosti. 1. put sam bio živčan, a gume su bile ćelave, a zavoj je takav da se svaki drugi tjedan na kiši tu netko razbije iako ne vozi nenormalno brzo. 2. puta sam prešao preko vode (netko je nešto prao) i sa mokrim gumamam uletio u lakat zavoj. Pošto su gume mokre bile (ja to nisam znao zaneslo me).

Ja sam rekao da dok se ganjam, ako se ganjam, najčešće sam sa sobom iz užitka, vozim tako kako sam rekao s proklizavanjem. To su lakat zavoji uglavnom ili ne isuviše brzi zavoji jer mis e ne igra s proklizavanjem u zavojima gdje neki prolaze 130. Konfiguracija terena je brdo. I što ti tu sada ispada da se hvalim. Zato što kažem istinu? Jesam rekao, možda, nitko ne vozi kao ja i sl.?

INTERCEPTOR
20-05-2003, 21:41
206 onaj pošt o alfistima ti nije trebao. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Kakve nebuloze. :smile07: :smile07:

206-os-
20-05-2003, 21:47
Alfist-zg, to sto sam napisao za filozofiju i psihologiju ne znaci da su povezane nego se svaka dotice pojedinca koji se topi u masi.
Psihologija se dotice tako sto proucava fenomene ljudskog ponasanja pa samim time i odnosa pojedinca i skupine.
Sto se tice filozofije, ako si je ikad ucio a vjerujem da jesi, vjerovatno se sjecas recimo Schopenhauera ali i ostalih filozofa koji su se ismijavali ljudskoj potrebi za pripadnosti nekoj skupini jer se time zeli sakriti svoja slabost. Mozda je to sve ×××××× ali ja ipak vjerujem da tu ima necega.
Ako ti moj post jos uvijek nije jasan, probaj ga jos jednom procitati, mozda shvatis..

INTERCEPTOR
20-05-2003, 21:57
206 OS, a jesi li možda pomislio da je bit alfista ljubav prema određenoj marki auta koju konstantno kroz sve generacije karakterizira jedna određena doza stila, osebujnosti, performansi.
A u biti okupljanja su tu ako netko poželi. Ali nisu uopće potrebna. Uopće nije važna skupina već ljubav prema alfi i prema vožnji dotične, ali naravno ti ćeš to sada osporiti nekim citatom čupavog šopenhauera.

Alfa 147
20-05-2003, 21:57
Kokice, špice, kikiriki, sokovi, navali narode; ajmo šport za zube.... Kokice, špice, kikiriki, semenke razne,...Kokice,... športska zajebancija... :)) :smile06:

206-os-
20-05-2003, 22:01
INTCP, nisam niti mislio da ces skontati onaj post..
Ovo mi je zadnji post koji cu ti napisati jer si stvarno jako naporan..
Gledaj, kad smo te ja i OS-300 podjebavali za snagu auta ti si rekao kako nisi htio alfu jer je prejaka pa si uzeo minija jer TI VOZIS UVIJEK NA NEKOM LIMITU, UVIJEK PROLAZIS ZAVOJE PROKLIZAVAJUCI znaci samim time si jasno dao do znanja kako si kao ti bolji vozac od svih ostalih koji voze jace aute s 18 godina jer oni ne voze na limitu!
Kao ti si faca koja svaki zavoj prolazi po boku i takva ××××××. Ti nisi nigdje na direktan nacin naveo da si Shumacher nego na indirektan nacin. Vise mi stvarno nije jasno kako ne znas ni sam sta pises..
Sad si se opet posrao sebi u usta kad si u par postova napisao da ti je 206 (znaci svaki 206 a ne s16) dobar auto a i sam znas kako si prije srao i pokretao topice "206 u krizi" i govorio da je 206 ××××××.
INTCP, ti nemas vlastito JA, nego si onakav kakav treba biti u pojedinoj situaciji..slicno nasim politicarima..

Vidim da su se neki uvrijedili mojim postom o alfistima. Zar su se mozda pronasli u toj prici?

Girrari
20-05-2003, 22:01
Pričate o filozofiji i psihologiji, a dajete objašnjenja sociologija.
No ne da mi se sad srat...

Nego da nastavim... kikiriki, kokice, zanimacija... košpice, sport za zube... jeftino... samo 5 kn...navali narode...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

doc
20-05-2003, 22:06
206-os, a ti nisi čuo da postoje ljubitelji i drugih marka osim Alfista??? Potrazi malo na netu, smao nemoj upisat u google: volksvagenaš!
Znači po toj tvojoj filozofiji svi kojie vole neku marku i vole se druziti s istomesljenicima su slabici, poput skinheadsa. :smile12: :smile15: :smile17:

Helixe, 206 nije niti pravedno uspoređivat sa 147. Za cijenu Alfe 147, samo malo dodaš i evo dvije 206-ce (mislim na osnovne modele).
I zasto je Alfa tolko skuplja se osjeti cim sjednes u nju. Ma ne moras niti sjesti, dovoljno je da kvaku primis.

Ok, ako je tebi 206 agresivniji itd. Sve je to pitanje ukusa, ali uspoređivat prosjek gradske klase sa vrhom kompaktne je smijesno.
To je ko da ja napisem da Punto moze stati uz bok novom Audiu A3.

206-os-
20-05-2003, 22:16
Doc, znam ja da postoje i drugi klubovi ljubitelja auta ali moras priznati da su alfisti otisli najdalje. Cini mi se da rijec alfist i alfizam ima i u pravopisu..
Ne drzim da je svaki ljubitelj koji je u nekom klubu slabic jer sam i ja sam u recimo nekom imaginarnom klubu automobilista ili motociklista ali stvar je da su alfisti svagdje najzastupljeniji i najglasniji kao sto je slucaj i na ovom forumu sto vodi do onih saznanja sto sam naveo u onom famoznom postu..

INTERCEPTOR
20-05-2003, 22:22
Moja tvrdnja: "Nisam ni rekao da je 206 loš auto. S16 mi je i sad u zadnje vrijeme postao OK i simpatičan, ali mu fale one stvari".

Dakle S16 mi je samo simpatičan. 206 običan je ×××××× što se tiče mojih kriterija i treba puno novca da se dovede u prihvatljivo stanje MENI. S16 je malo bolji, ali svejedno treba sređivati neke stvari. Sam za sebe mi je govno da ga takvom moram voziti jer ima strašno neiskorišten potencijal. Ali ipak ne toliko kao na običnim 206 koji su ponavljam GOVNO sporohodno.

Nisam rekao da sam uzeo mini jer vozim na limitu, već sam ga uzeo kao prvi auto, da bi naučio na slabom autu voziti kako spada pa i na limitu jer je mini idealan za te stvari tj. osjećajan i predvidljiv te puno oprašta. A to je bilo pred 2,5 godine. Dakle to više ne vrijedi. Sad mi treba jači auto.
<br><hr><font face="Courier" color="red">Master of reality - Your sweet dream destroyer</font>

doc
20-05-2003, 22:23
Kod Alfe je specificno da je kupuju manje vise zaljubljenici u aute i sve sta ide uz to.
Ima naravno i pun ××××× vlasnika novih ili rabljenih, recimo 156, a da uopce ne znaju kolko ima kubika motor.
Ali u postotku, mislim da je takvih puno manje nego kod drugih marki.

INTERCEPTOR
20-05-2003, 22:23
Ne vidim nikakvu povezanost između moje vožnje na limitu i tvoje tvrdnje da sam time bolji vozač od ostalih koji ne voze na limitu. Dođi u opatiju pa ću ti pokazati dal vozim na limitu. Da imam deltu integrale ne bi vozio na limitu jer je limit toliko visok da mi ni ne treba proklizavanje. Što bi ja sad trebao šutiti o tome da vozim na limitu jer vi ostali ne vozite na limitu? MA BOLI ME ××××× DAL TI SVOGA PUGA VOZIŠ NA LIMITU ILI NE, ja mini vozim na limitu kad se ganjam. Isto tako nigdje nisam naveo da sam vozio na limitu kad sam počeo voziti. Nisam vozio ni približno kao što vozim sada.

P.S vožnja na limitu ne znači i prolaženje zavoja s boka. Dovoljno je da nos ili guzica bježi i d amoraš popuštati gas i dodavati volan. To je već limit. Limit ima nekoliko razina s kojima ti izgleda uopće nisi upoznat.




:smile06: :smile06: :smile06:


Naporan? :smile10:
SAMO NAJJAČI OPSTAJU, a ti ××××ckaj dalje koliko hoćeš....

INTERCEPTOR
20-05-2003, 22:24
Ne vidim nikakvu povezanost između moje vožnje na limitu i tvoje tvrdnje da sam time bolji vozač od ostalih koji ne voze na limitu. Dođi u opatiju pa ću ti pokazati dal vozim na limitu. Da imam deltu integrale ne bi vozio na limitu jer je limit toliko visok da mi ni ne treba proklizavanje. Što bi ja sad trebao šutiti o tome da vozim na limitu jer vi ostali ne vozite na limitu? MA BOLI ME ××××× DAL TI SVOGA PUGA VOZIŠ NA LIMITU ILI NE, ja mini vozim na limitu kad se ganjam. Isto tako nigdje nisam naveo da sam vozio na limitu kad sam počeo voziti. Nisam vozio ni približno kao što vozim sada.

P.S vožnja na limitu ne znači i prolaženje zavoja s boka. Dovoljno je da nos ili guzica bježi i d amoraš popuštati gas i dodavati volan. To je već limit. Limit ima nekoliko razina s kojima ti izgleda uopće nisi upoznat.




:smile06: :smile06: :smile06:


Naporan? :smile10:
SAMO NAJJAČI OPSTAJU, a ti ××××ckaj dalje koliko hoćeš....

Pocket Rocket
20-05-2003, 22:40
NE MOGU A DA SE NE UKLJUČIM:

Pročitao sam par vrhunski idiotskih postova od nekih ljudi!!!

Koji je vama ×××××?Idete uspoređivati kvalitetu izrade 206 i 147-ice?Pa stvarno sam šokiran!!!147 je klasa iznad i možeš ga jebati!!!

Vidim veliku dozu zavisti i ljubomore prema CLIU SPORT kao automobilu.Koji idiot ovdje tvrdi da je 147 brži od Clia?

Pa stavite ih na stazu pička mu materina!!!Koji 147?!?Ja imam GTT koji serijski ima 8,0sec do 100 i radim idiota iz Selespeeda!Pa samo sam se jednom ganjao s njim i nikad više.Nema smisla...Ko da se netko u STi ide ganjat sa GTT!!!!HALO????A Clio 2.0 ima 7,2 do 100!!!Koji se tu ××××× događa?!?

Ja nemam ništa protiv Alfe, dapače, moj otac je Alfist, obožavam Alfu.Osvrnuo bi se na post od Girrarija(nemoj se ljutiti frende), koji hvalospjevi o Cliu?!?

×××× vas ja sjebane, svi vidite taj ××××× od Alfe ko da je Bog!!!Nabijem 70% Alfi na ××××× sa 205 GTI, Williams, GTT, čak i s vama mrskim Polom GTI ili još bolje G40!!!U ××××× više!!!ALFA,ALFA!!!Pogledajte Alfu 75, ono smeće koje je imao moj stari (2.0TD), 33 Boxer 16V koju je imao moj buraz(šalica amortizera se vrti kad okrećeš volan, sinhroni u kurcu, trokira...)A gdje su vam druge Alfe, Alfisti moji?

Od mog oca 156 1.9JTD u tjedan dana 23,000kn servisa!!!GOVNO.Ništa drugo.

I završna glupost(ne znam čija je)306 S16, BOG.Karina koja ima 6 brzina i 8,7 do 100.Sa 167ks?!?SMEĆE tromo.
Tko god je to napisao, ne zna da postoji CLIO WILLIAMS. Ne zna.

zonta
20-05-2003, 22:48
A možda i ima nešto u toj Alfi kad je uspjela zaluditi tolike mase ??

Di god odem, na koju god stranicu na netu, svugdje iste šprehe o Alfi kao i tu na forumu
Isti Alfa mentalitet svud- u USA, HR, Italiji, Njemačkoj, Argentini………

Može bit da smo ludi, ali kako nitko ne poludi za VW-om, Nissanom, Fordom ?

A Schopenhauera možemo odmah otkantat…….. čovjek koji se nikad nije ženio, niti je vjerojatno imao prijatelja i onda je izmislio filozofiju kako bi se prikazao kao supersnažan čovjek koji ne treba nikog da opstane na svijetu……. :( :(

doc
20-05-2003, 22:55
Pa bilo bi sramotno da ne operes sa tih 8.0 do 100, auto koji ima 9.2s do 100.

Ja samo tvrdim da se 206, kao i Clio nemaju sta uspoređivati sa 147.
Naravno da Clio Sport pere 147 1-6 i 2.0. Niti sam igdje pisao da ih Alfa pere i za to mi je bas svejedno.
Slazes se Girrariem glede clia rs

doc
20-05-2003, 23:00
I kaj ti znaci kad sa tim 205 GTI peres 70% Alfi, kad jedna 147 GTA pere sve serijske aute koji dolaze iz Francuske!

zonta
20-05-2003, 23:05
Inače su mi totalno seljačke ove priče "pere ovog, pere onog"

Kaj, neko malo brže starta na semaforu i neki kreten izvadi dušu svom "bolidu" kako bi prije njega stigao do slijedećeg i sutra se hvalio nama na forumu.
Vozim već 6 godina i vidio sam svega par pravih ganjanja.
Prema vama izgleda da se cijeli grad ganja 24h na dan


:smile13:

Girrari
20-05-2003, 23:09
Da nekaj razjasnim. Clio Sport je ××××n mali auto i definitivno najbolji auto u gradskoj klasi. Ono kaj mi je diglo tlak kaj se taj autić diže na takav pjedestal, kao da je (u najmanju ruku) ××××na Impreza. Pa čekajte malo! I to kaj pere Alfu 147 2.0, me zaboli. Alfa 147 2.0 nije top model niti 147-ice, niti Alfe uopće. I to kaj nju pere top model Renaulta (ne samo Clia), me boli dupe.

Uspređujete jedan jedini pošten auto cijele firme (u kontekstu sporta) sa cijelom gamom druge firme. I onda je on kao bolji od 70% Alfi??? Pa dobro, ××××no jutro. A kaj je sa 147 GTA, 156 GTA, GTV 3.2??? Zakaj se o tome šuti? Kaj ste se zakačili na tu usranu 2.0 i ove slabije modele.

<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

205 GTI
20-05-2003, 23:09
Pere novi Clio V6 moj ×××××!!!!
Zato prestani gnojit, jer si Alfu već prestigao po glupostima, a Interceproru opasno dišeš za vratom.

Nema me jedan dan i već sve smrdi ko najgora kalafonja. :smile17: :smile17: :smile17:

Pocket Rocket
20-05-2003, 23:13
Ma dajte, molim vas...

U ××××× više. Ništa drugo ni ne vidite.

Samo Alfa, Alfa...

Ma, neću dalje, jer bi se debelo raspisao, a neda mi se.Na ovom forumu ima totalno zatucanih ljudi i gotovo.

GTA?Super, GTA.Odlično.Predivna, lijepa, brza, sportska...

A gdje se nalazi jedan M3 ili M3 CSL?Gdje je EVO VII?!?Gdje je STi?Gdje je...Ma ne da mi se...××××te više sa Alfama...

Ma, u kurcu sve...

:smile11: :smile11: :smile11:

205 GTI
20-05-2003, 23:15
Sve tri puše od Clia V6 i točka!!!
Gospodo da Renault počne raditi samo sportske aute Talijani bi ostali bez posla. Vidite šta im rade sa samo dva modela. Ah, da dolazi i megane 2,0 Turbo. :smile14: :smile07: :smile07:

Pocket Rocket
20-05-2003, 23:16
Girrari,

CLIO V6 briše prašinu sa svake GTA.

I točka.

:smile11:

Pocket Rocket
20-05-2003, 23:19
Da, 205 GTI, ali će onda "stručnjaci" sa foruma naći zamjerku.

Bit će im ružan, recimo.

Ah, zaboravih,dolazi i novi CLIO SPORT.

Prepun mi je ×××××.Alfe i Fiata!!!U ××××× više!!!Ima na ovom forumu netko brutalnu jurilicu osim par ljudi?Ima ×××××.Serite samo.

Girrari
20-05-2003, 23:19
E ljudi, ne da mi se više...
<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

CLIO SPORT
20-05-2003, 23:39
ma nije stvar koji auto pere koji.......vec termin SPORTSKIJI i GOVNO su u pitanju!

netko je rekao da je 147ica SPORTSKIJA od clija i 206 (tu treba imati na umu da postoji 1.6 16v i dvanulcek i S16 a sada i RC) i da su 206 i clio GOVNO!

sad nastavite u ovom smjeru!
:o :o :o :o :o

S V T
21-05-2003, 00:44
Ovoliko ×××××× u jednom topicu nisam već dugo prčitao!

Intcp trebaš jači auto? Kupi mini cupera 1.3!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

206-os-
21-05-2003, 09:08
INTCP, ma da, kako god ti kazes :smile15: :smile15:
Vidim da se tu paralelno vodila i rasprava o sporskosti Alfe. Alfa je ok auto, pogotvo 147 i 156, ali malo je smjesno sto jedan OPEL (sporohodni, jel tako INTCP?) ima u ponudi auto koji pere sve alfe-speedster, 5.9 do sto!
To je sve od mene..
Pozdrav, dragi forumasi!

S16
21-05-2003, 09:33
Low kick, 206os :)) INTCP, šta poimaš pod pojmom brutalnosti i eksplozivnosti?

ŠULE
21-05-2003, 10:38
To radi onaj obični /atmosferski/ Speedster, ali onaj turbo glanca i neke šminkere iz Modene.

INTCP log dead
21-05-2003, 10:50
Što se tiče speedstera. Pa taj auto nema veze s opelom, osim motora koji je sam za sebe drek i to ćete se svi složiti (mislim drek za sportski auto).

26 S16 fali brutalnosti na visokim okretajima tj. motor je previše uglađen za jedan S16. Istina da imaš dojam da auto čupa što ej normalno akos e uzme u obzir odnos snage i težine, ali ipak motor razvija to čupanje linearno i bolje bi bilo d abude manje veličine, a iste snage jer bi onda recimo bio tromiji do 4000 rpm, ali naskon te granice bi počeo nervoznije i neobuzdanije razvijati više snage nego dvolitraš te snage - eto to sam mislio. A to je za jedan mali GTI puno važnije od elastičnosti ii uglađenosti koja je nepoželjna jer u pravilu takvi motori nisu skloni visokim okretajima koji su važni za namjenu takvog auta.

INTERCEPTOR
21-05-2003, 11:16
Pocket, u većini se slažem s tobom. Nitko ovdje ne osporava (barem ja ne da je clio sport sportskiji auto od 147).

Kao prvo puno je lakši i ima 20 ks više. Prema tome, nisu ni iz istih klasa, niti su za usporedbu.
Istina je takva da 147 danas nema auto koji bi po brzinskim mjerenjima mogao prati konkurenciju kao što su prale početne verzije 145 QV. Onih 8,2 sekundi do stotke 147 će biti jako nedostižno. Zašto? Nemam pojma jer i 145 je bila težak auto. To je neka enigma koju samo u alfi znaju ZAŠT JE TO TAKO. Zašto je 147 2.0 sporija od teže 156 2.0? Pitaj boga. Valjda da ne bude velika razlika između 1.6 i 2.0. Već sam rekao to ih ne opravdava. Da imam 147 2.0 s tim ubrzanjem bi bio nezadovoljan. I promijenio bi sve što je drukčije od 156, samo da dođem do 8.7 koliko bi teoretski trebala imati. Ali ipak ležanju, samom motoru se nema što prigovoriti. istina da je 2.0 sa 170 ks iz clia sport sportskiji, ali to su glupe usporedbe jer to nije ista klasa. A tvoje komparacije selespeeda i gtt su ×××××. Pa što to pričaš? Pa koliko je gtt lakši auto. Sasvim normalne stvari. Skroz glupe usporedbe.

Isto tako Clio 1.6 mi je odličan auto što nisam nigdje osporio. Odličan motor, ležanje , ali usran feedback (što nije slučaj sa Sportom) i prihvatljiv mjenjač, ne bolji od alfinih, ali puno bolji od bilo kojeg peugeotovog.

A za 306 S16 stvarno nisam znao da je tako spor. Pa 145 sa 150 ks imala je nekih 8.2 (prve verzije).

INTERCEPTOR
21-05-2003, 11:25
Ali svi ćete lijepo ušutkati koji zamjerate alfi kad dođe 158 sa sljedečom ponudom motora.

1.8 150 KS
2.0 170 KS
2.2 190 KS :smile17: :smile17:
2.8 230 KS :smile17: :smile17: :smile17:
3.2 260 KS

Pazite sad

2.2 supercharged 300 KS :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

ili 2.0 atomsferac 220 ks :smile17:

Za kraj GTA 3.2 biturbo i 400 KS :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

Jači motori biti će definitivno opremljeni sa 4x4 sa tri torsena.

Recite i priznajte, je li ova ponuda motora dovoljno sportska? Za jednu srednju klasu.

INTERCEPTOR
21-05-2003, 11:38
Pocket, a 33 16V je odličan sportaš kojemu su eventualna mana nešto slabije kočnice u odnosu na konkurenciju. Tu raspravljamo o novoj 33 16V, a ne nekoj razj... starudiji.

Alfa 75. Samo ću ti navesti neke motore iz ponude, pa onda zaključi je li to dovoljno sportska limuzina.

1.8 Turbo 155 ks i ××××nih 7.6 sekundi do stotke uz 220 km/h. Ovaj rezultat je vrijedan divljenja. za to doba. Pogotovo što je to srednja klasa od svojih 1200 kg i očajne aerodinamike.

1.8 Turbo 7.3 s

3.0 V6 190 KS 7.3 S

2.0 8v T.S. I 147 ks :smile12: Govorimo o 87. i srednjoj klasi. Dakle rezultat je 8.2 s do stotke. Pa to nije tako daleko od 8 se koliko ima tvoja perolaka jurilica.

1.8 karburatori i 120 ks - 9.5 s :smile17:

Ipak ×××ך malo previše da je 75 bila govno jer je bila sportskija od svih konkuretnih auta u klasi. Čak niti M3 kockica nije imao što tražiti pored 75 Evoluzione - 1.8 Turbo i 260-280 ks, 500komada ih je napravljeno, ali ipak se proizvodila. U biti za M3 je bio više konkurentan 1.8 Turbo sa 165 ks. Iako je M3 više klasa alfe 33 jer onda trojka bila puno manji auto.

Dakle povuci rječ da je 75 bila govno. I kako možeš uopće nešto govoriti o alfi, a imali ste samo dizelke. 75 2.0 TD. I taj TD je prao sve ostale TD-e sa svojih 12.5.