PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prva Saobracajka!!!



Dr.Nele
05-05-2003, 23:05
Eto sad sam i ja postao pravi vozac :)) .U subotu sam uletio u pravo olujno nevrijeme na planinskom prevoju(imao sam osjecaj da vozim kroz oblak),kisa je pljustala toliko da brisaci nisu mogli obrisati,cesta je sva bila pod nekoliko cm vode,iznenada kisa je gotovo prestala padati,te sam lagano ubrzao do nekih 130 km/h,vidim sve je u redu jer bjelkasti asfalt(inace je takve boje na tom dijelu ceste nije se vise presijavao) te sam pomislio da je samo vlazan i ubrzao dodatnih 20-ak km/h da bi tada shvatio da je to led,ali vec je bilo kasno,voda i led u smrtonosnoj kombinaciji doveli su do Aquaplanunga(ili mozda Iceplanunga),osjetio sam da vise nemam kontrolu,auto je samo pocelo skretati,kocnicu nisam dirao no ni to nije pomoglo,sletjeli smo sa puta,opako se zavrtjeli(zahvaljujuci tezini i dimenzijama nismo se prevrnuli),iscupali znak izmedju puteva i zaustavili se nekoliko metara dalje.Ozlijedjenih nije bilo,ja sam zapravo najgore prosao(rasjecena usna)jer je znak udario u moja vrata.Kad mo se zaustavili usta su mi bila puna stakla,ostalih troje putnika su svi OK,a zanimljivo je da se u unutrasnjosti nista nije ni pomjerilo(cak ni na mojim vratima)!!<br><hr>

Girrari
05-05-2003, 23:09
Ma glavno je da je sve u redu. Eto, ni ti više nisi jumfer. :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

sepra
05-05-2003, 23:16
Tako je ni prvi ni zadnji.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

CLIO SPORT
05-05-2003, 23:19
kaze se da nakon trece saobracajke postajes pravi vozac......aj jos te dvije ubrzaj pa si onda miran!

salim se.....s koliko si to izletio s ceste.130kmh?????

:o :o :o :o :o :o

Dr.Nele
05-05-2003, 23:39
Nemoj bogati vise,dosta je i jedna!! :)) Izletio sam sa 150km/h. :smile08: Strasno,zar ne?

CLIO SPORT
05-05-2003, 23:43
sa 150 kmh i da nije bilo nista????????

hm.....ja sam izletio 2 puta i to jednom sa 50kmh i drugi put sa 80-90kmh!

a sa 150kmh izletiti je sasvim druga prica.....tako da....jesi ziher da ti radi cajger????

:o :o :o :o :o

Dr.Nele
06-05-2003, 00:00
Znam da zvuci cudno,ali ×××× ga,cajger radi a zena mi je vec mozak popila kako smo zamalo izginuli te zasto sam vozio tako brzo po kisi i bla bla.To je prednost velikog i cvrstog auta.Ne znam kojom smo se brzinom zapucali u znak koji nas je skoro zaustavio,ali orali smo zemlju i travu vise od trideset metara,pa me pravo cudi kako se nismo prevrnuli.?

CLIO SPORT
06-05-2003, 00:04
koja pila je u pitanju?
:o :o :o :o

Dr.Nele
06-05-2003, 00:07
Ma nije pila,americka kanta(kako je zovu na forumu) :)) Oldsmobile Intrigue,5 metara duzine,oko 190 cm sirine i nekih 1600kg.

CLIO SPORT
06-05-2003, 00:08
aaaaaaaaaaa,ti nisi uopce u hr,jel?

Dr.Nele
06-05-2003, 00:10
http://oldsmobile.com/collectors/intrigue/images/intrigue.jpg

Dr.Nele
06-05-2003, 00:10
Ma ne Clio,USA!!

CLIO SPORT
06-05-2003, 00:12
ma da........sad se sjecam! i jel dosla murija?? mora da si gadno nastradao od njih????

:o :o :o

Dr.Nele
06-05-2003, 00:16
Jeste,ali nisam nastradao jer smo svi cetvero dali istu izjavu,tj.da sam vozio tacno po ogranicenju. :)) Mora se malo i lagiti,×××× ga.

CLIO SPORT
06-05-2003, 00:19
naravno......! :o :o :o

Dr.Nele
06-05-2003, 03:07
http://www.oldsmobile.com/intrigue/images/intrigue.jpg

Dr.Nele
06-05-2003, 03:12
Eto,nakon sto su mi sreca i auto spasili zivot,ponovo sam na trzistu kao kupac i vjerujte da nakon ovog iskustva imam na umu samo jedno auto-Intrigue,iz prostog razloga sto ispunjava sve moje potrebe(prostor,performanse a sada i provjerenu sigurnost).http://www.oldsmobile.com/intrigue/galery/images/galeryFull_ri_4.jpg

Dr.Nele
06-05-2003, 03:15
http://www.oldsmobile.com/intrigue/galery/images/galeryFull_r1_4.jpg

Dr.Nele
06-05-2003, 03:19
http://www.oldsmobile.com/intrigue/gallery/images/galleryFull_r1_4.jpg

mc
06-05-2003, 12:06
Ako su ti murjaci zbilja popusili pricu o voznji po ogranicenju, mogu samo reci da im je forenzika ili vjestacenje u koje se toliko kunu po raznim filmovima i serijama malo za onu stvar...
:))

mc
06-05-2003, 13:53
U stvari, kod nas bi te odrali u svakom slucaju jer nisi prilagodio brzinu uvjetima na cesti, bez obzira sto ti je ona bila u okviru ogranicenja...

Mazda3
06-05-2003, 13:56
Drugo je kod nas... Kod nas cesta nikad nje krivac, uvijek je vozac, iako je ponekad bas obrnuto.

Clio, kako si to izletio sa 50km/h sa ceste? Snjeg, led? :smile12:

CLIO SPORT
06-05-2003, 14:31
ma s rent a carom (nexia), 20tak km od severina prema rijeci, padala je kisa a u tom zavoju je par sati prije bila saobracajka! a ja sam se vozio u koloni i auto je fuuuul lagano poceo okretat i na svu srecu bilo je neko parkiraliste pored pa smo se "nasukali" na parkiralistu! a pritom sam dotaknuo neku grancicu i auto se potpuno rastavio! dosao je blesavi murjak i nakon ocevida je ustanovio da sam se vozio preko 80kmh! a gume na nexiji celave skroz!
skupo iskustvo:800 kuna zbog unistavanja prirode ili tako nesto i 4 kaznena boda! (jeb ga, imao sam 18g tada i nisam se bas usudio svadjat se s murjakom......danas bi ga iresetao da bi mi i kurvu platio na kraju!)!

:o :o :o :o :o

Fresh
06-05-2003, 14:44
Čitam ovu temu i non stop spominjete saobraćajku. Ne znam za gosp. Dr. Nele od kud je i to mu mogu oprostiti, ali Clio, jel ti saobraćaš po cesti ili prometuješ.

Šta sam ja onda saobraćajac ili prometaš nakon završetka faksa.

Davno su prošla vremena saobraćaja, bar za mene ?

Mazda3
06-05-2003, 14:50
Rent a car bi trebao davati aute sa novim gumama. nexia je imala nekih problema sa ovjesom, tak sam cuo. Briga ti kod nas policiju sto se zapravo zbilo. Njima je vazno da poberu lovu, vecini bar je... Glavno da nije bilo nista strasno.

CLIO SPORT
06-05-2003, 14:59
fresh......pa u zg u nekakvom slangu svi kazu saobracajka......ili prometna!

:o :o :o

Girrari
06-05-2003, 15:12
Vele ljudi još i karambol, ali to mi više zvuči kao da nekog boli kara ili dok kara.

Bolje, prometna onda. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

pimpili
06-05-2003, 15:12
Fresh, da imas koju godinu vise nebi zajebavao ljude oko toga jel saobracajka ili nije, ak tako nastavis, kad jednog dana zavrsis fax nes bit ni saobracajac nit prometas, vec jednostavno ××××××.
Moram priznat da mi ××××no na zivac idu ×××××× koje se hvataju za svako slovo i potencijalni (ne daj boze...!) srbizam, ko da smo se svi rodili u NDH....

Girrari
06-05-2003, 15:15
Ajde stari, ne pizdi.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTERCEPTOR
06-05-2003, 16:26
Normalno da nexia ima problema sa ovjesom, pa to je opel. Svi opeli imaju problema sa ovjesom. :)) :)) :)) :)) :))

Mazda3
06-05-2003, 20:04
Citavo vrijeme mislim da su ukrali njegov dizajn. Sada vidim da su zapravo kupili platformu od GM-a..
Zato tolika slicnost :)

Dr.Nele
06-05-2003, 21:44
Ma vjestacenja nije ni bilo jer nikoga nisam udario,nisam cak ni kaznu dobio.I policajac je jedva cekao da se skloni sa nevremena. :)) Ova dilema stara desetak godina(promet ili saobracaj)podsjeca me na period kada sam trazio kartu za VOZ na relaciji Sl.Brod-Virovitica,a tip mi rece da kod vas nema vozova,vec su to vlakovi!!!Onda ga ja upitah da li se on VOZI ili VLACI nakon cega sam dobio kartu(ne znam za sta,ali sam stigao tamo gdje sam i naumio)!!Kada neko nastrada na cesti mislim da mu nije bitno da li je to bila prometna ili saobracajna nezgoda! :smile07:

VR6
07-05-2003, 00:31
Bitno je da nema nastradalih...

Eto sad kad kupis isti autic, imat ces dijelova za njega... :)

Fresh
07-05-2003, 07:38
pimpili.

Ne znam koliko godina bi ja to trebao imati, ali fakultet sam završio, a titula zvuči,
dipl. ing. prometa, a ne dipl. ing. saobraćaja.

Isto tako i srednja u koju sam išao više nije Školski centar za cestovni saobraćaj, nego Školski centar za promet.
××××ga, nazovi to profesionalna deformacija.

Sad ćeš mi još reći da ne ideš košarku i nogomet nego na basket i futbal ?

....xxx...
07-05-2003, 14:23
Dr. Nele drago mi je da je sve ispalo ok po tebe i tvoje!

Gledam nesto ova americka auta.. i bez uvrede sva su mi tako nekako bezlicna...tek sad vidim zasto je u USA prestiz Europsko auto.
Mislim da si it iz BH ne daj boze da si ovdje negdje izletio sa 150km/h!!!!

Cuj dipl.ing. Fresh daj pozuri "cug ti bu pobegel" :smile16:

Fresh
07-05-2003, 14:49
he he he ''ova američka auta'' - od kud si ti vlaju :smile07:

Dr.Nele
07-05-2003, 14:49
Hvala,xxx!Donekle se slazem s tobom po pitanju americkih auta,sva su nalik jedno na drugo,ko japanci!Ovo je(po mom ukusu)auto koji malkice odudara od ostalih,sto mi je bio dovoljan razlog za kupnju i sada mogu reci da se nimalo nisam pokajao!Sto se tice prestiza Europskih auta,i tu si djelimicno u pravu(naime trziste je bilo zatvoreno,uvozna vozila jako skupa sto je amerima davalo mogucnost da rade aute ocajne kvalitete)ali stvari su se jako izmijenile u zadnjih desetak godina,Europljani(bolje i tacnije receno Svabe)i Japanci su smanjili cijene,sto je dovelo do masovne prodaje i natjeralo amere da okrenu plocu!Mada su po mom misljenju i Japanci i Europljani(svabe)isto tako jednolicni ovdje jer sve sto vidis na cesti je VW,BMW,AUDI,Mercedes i poneki Volvo i Saab.Nema one raznolikosti i mogucnosti izbora koju imate vi u Europi,a i cijene su im jako visoke(Bora koja se ovdje i sada zove Jetta kosta u osnovnoj izvedbi sa 2.0l motorom i 115 ks 18.000$),zato ja radje kupim godinu star auto koji je za klasu veci,od opreme ima sve zivo i gotovo duplo jaci motor za iste pare..Ako uspijem naci nekoga da mi skenira fotku koju smo napravili odmah nakon izlijetanja,postavicu je da vidite sta se desilo sa autom! :smile13:

Dr.Nele
24-06-2003, 05:49
Ok,evo da ozivim staru temu.Treba mi uputstvo(ali detaljno posto to nikad nisam radio)kako da postavim fotku na forum.Naime skenirao sam slike od udesa pa ako neko zna(a neko sigurno zna)kako to sve ide,zamolio bih za uputstva.Unaprijed hvala. :))

_Stevo
24-06-2003, 07:30
Prvo moraš postavit na neki server na netu, tak da fotka može biti stalno na netu(nemožeš ju uploadati sa svog kompa). E za to nudim svoje usluge :))
Pošalji mi fotku na klun@net.hr pa ću ti je ja stavit na server svoj i onda ćeš moć radit s njom kaj te volja.

A ak imaš postavljenu fotku već, e onda klikneš tu dolje na odgovori(da ti se pojavi prozor onak zasebno a ne ovaj okvirić odmah ispod teksta). Zatim stisneš image i upišeš(copyraš) link slike koju oćeš stavit i to je to ;)

Dr.Nele
24-06-2003, 07:45
Hvala Stevo!!Saljem slike za koji minut!

Juka
24-06-2003, 21:16
Ha! Vidim da se tu neko vozio u nexii? Eto ja imam taj autek vec 8 godina, pa je okej osim potrosnje, jel se mozda sjecate (vi koji ste je vozili) koliko je trosila. BTW. sta znaci ono \"pokupio grancicu i auto se raspao\"?

Meni se dogodilo da je lik sa 5kmh lupio desnu stranu auta (suvozaceva, i straznja desna vrata) i skrooooz ju udubio, koda je auto limenka ;)

diablo VT
25-06-2003, 12:06
Korejska auta su osjetljiva kao limenke!