PDA

Pogledaj cijelu verziju : Auspuh



Andre
10-04-2003, 17:15
Ljudi,ja vec polako lud,i vise neznam koji bi kupio.
Naglasavam,ne zelim sportski auspuh,nego suprotno,obican koji ne bruji,koji je sto tisi.Kupovao sam od nekih koji ih sami izradjuju,pa su bili neki talijanski,a ovaj posljednji je bio od Metalproizvoda.Govorim o trecem topu.Svi oni su trajali oko godinu dana na mom Kadettu pa sam ih krpao,kolko se dalo.Ovaj kaj sad imam(2 god.)jos uvijek podnosljivo izvana izgleda(mislim da je od Inoxa),ali iznutra je zeljezna cijev,koja je istrulila i skurila izolaciju,pa je opet ××××××!
Pomagajte,koji su dobri i kvalitetni,ali izvana i iznutra, tj.koji su dugotrajni.Molim ime proizvodjaca,ako znate cijenu,te gdje se nalaze(u Zg.).
Zahvaljujem unaprijed :) <br><hr>

SAAB
10-04-2003, 18:36
A da kupis orginal??? :smile14:

T-IE
10-04-2003, 18:43
Ujak je na Vectru stavio oba lonca od Walkera. I zadnji mu je progorio nakon nepunih godinu dana. Imao je garanciju pa nije bilo problema, ali ti Walkeri i nisu nešto. Kupi Powerfull. Košta oko 500kn (univerzalni), a napravljen je od kvalitetnih materijala i presvučen je teflonom. Ili pogledaj kod Durlena u Zagrebu.<br><hr><font color="red">GTI</font>

T-IE
10-04-2003, 18:45
:URL=http://www.crazy-shop.com/:Durlen:/URL:<br><hr><font color="red">GTI</font>

Kas
11-04-2003, 00:25
Odi vidi kod EŠ-a, nisu skupi, a imaju garanciju 3 godine. Ja sam uzeo zadnji lonac od GSi-a, sa dva inox izlaza, 450 kn. Prednji ti je 200 kn, a obični zadnji oko 250 kn.

dj darko
11-04-2003, 05:17
ko je taj ES????
ima web stranicu?

Dr. Strangelove
11-04-2003, 07:23
Nemojte jebat s Ešom... to je manufaktura iz prošlog stoljeća i neće ti trajat duže od godine dana.. ja sam uzeo prije dva tjedna Srednji i stražnji lonac od Bossala... Firma Carmetal ti je ja mislim zastupnik za hr... Bolje dat 50% više pa imat tvornički proizvod nego neki krkanski poluproizvod...

Hondo
11-04-2003, 10:34
Walker i Bossal su u redu, s tim da nekak imam pozitivnija iskustva sa Bossalom. Da kupite ne znam kakav lonac, krajnji rezultat bude prohrđavanje i raspad zbog gradske vožnje u kojoj se auspuh napuni kondenzatom i ne stigne se osušiti. Auto bi trebalo tu i tam dobro raspuhat po autocesti što dobro čini i motoru i auspuhu u kojem onda izgore i čađave naslage i hrđa koja se nakuplja po stjenkama auspuha.

Girrari
11-04-2003, 10:49
Ili kupite Punto koji serijski ima rupu na auspuhu za istjecanje kondenzata. :) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

INTERCEPTOR
11-04-2003, 11:41
Ja sam stavio walker flex. cijev i rikla mi je.

INTERCEPTOR
11-04-2003, 11:42
Nakon 2 mjeseca. Možda je uzrok što se motor previša trza.

Andre
12-04-2003, 02:04
SAAB-mislio sam i na originalni, ali te generacije Opela i inace imaju problema sa originalnim auspuhom,tako da kod njega ce mi se desit opet isto.Mozda odem u ponedjeljak u Selsku pitat, cuo sam da tamo imaju jeftinije originalne dijelove.
Prije nego sam se odlucio kupit od Metalproizvoda(na Jakusevcu), razmosljao sam o Bossalu, ali mi je bio malo skup, pogotovo ako bi mi nakon godine dana riknuo.
Neznam, mozda se previse nadam, ali mi se nekak cini da postiji lonac koji ce dugo trajat.Pretpostavljam da bi mi mozda sadasnji auspuh duze trajao da nije unutra zeljezna cijev.Od Inoxa bi mozda mogla izdrzat, ali imam osijecaj da trgovci koji ga prodaju u svakom slucaju ce mi rec da je takva cijev (od Inoxa) i iznutra.
Jel ima netko kome je riko Bossal ili Powerfull?!
Decki, hvala na trudu :)