PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako se izvući od gubitka vozačke



Pehista
06-04-2003, 16:27
Jučer su me "momci u plavom" zaustavili i napuhao sam 0,77 promila . :smile09:

Ideja gubitka vozačke dozvole zbog tako mizerne količine alkohola nije mi baš mila. Postoji li način da se izvuče iz ovakve situacije. Znam da kod brzine ponekad pali pozvati policajca na sučeljavanje, no vrijedi li i u ovom slučaju. Upomoć :( !

Girrari
06-04-2003, 16:34
Mislim da tu nemaš kaj "sučeljavat". Postoji zapisnik koji potvrđuje izmjerenu količinu alkohola i koji si ti vjerojatno potpisal tak da se nemreš izvući. Drugo je ako te on ulovi u nekom prekršaju, pa je tu natezanje tko je bio u pravu. Ovo je pak mjerljiva stvar i zbog toga murijak uopće nije bitan. Osim toga, koliko ja znam, na sudu su jako rigorozni s alkićima, a pogotovo ako si ispod 25...; sve se čini da buš išel na hlađenje od 6 mj.

Da si se uspio izvući uz neki doprinos za janjca...<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

zonta
06-04-2003, 17:19
Nema pomoći, ali nemoj plaćat nego idi u zatvor.
I nemoj im davati vozačku, reci da nemaš ili da si je taman izgubio, a sirotinja si i ne možeš napravit novu................i čekaj da dođe zastara.
Nisi valja lud da ne voziš 3 mjeseca (kakvih šest Girrari ?!)

:smile11:

asd
06-04-2003, 18:45
Lijeva ruka desni džep

Girrari
06-04-2003, 19:59
Mislio sam da se vozačka gubi na 6 mj. Mea culpa.


U zatvor ni pod razno. Onda ti to ulazi u dosje i više nećeš moći dići potvrdu da nisi kažnjavan!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

zonta
06-04-2003, 20:52
Girrari kaj je to istina ???

Kako možeš imat dosje i biti smatran kažnjavanim ako si napravio prekršaj, a ne kazneno djelo.
Ne može se mijenjat kvalifikacija počinjenog djela prema tome na koji način plačaš za njega (lova ili zatvor).
Ili se varam ???

Tako ja to shvaćam kao pravni laik, pa mi daj ti objasni koji se ipak više kužiš u to......

:smile12: :smile10:

CLIO SPORT
06-04-2003, 21:28
gle, nema po jadranu tuut tuut ovo ljeto! mozes jedino ovo sa zatvorom izvest ako nemas pametnijeg posla!? a to da ti to ide u dosje ne bih bas rekao!?
:o :o :o :o

Axl
07-04-2003, 00:15
MOzes pozvati policiju na suocenje , svakako reci nesto na sudu, bilo sta kao prigovor, da ti policija nije dala da duvas drugi put ili smisli nesto,bit ces kaznjen po tom nizem prekrsajnom sudu. Onda kad dobijes rjesenje odi do odvjetnika i neka ti sastavi zalbu u kojoj navodi svasta odvjetnik i ta zalba ide visem sudu u Zg. Tih procesa ima toliko da idu u zastaru u vecini slucajeva. Inace vozacka ide na 3 mjeseca ali tek kad presuda postane pravomocna

mc
07-04-2003, 09:00
Koliko je meni poznato, prva i osnovna stvar je potpisivanje zapisnika. Ako si ga potpisao, mozes se slikati... Ako nisi - mozes se pokusati izvaditi na pricu da si popio malo pivo neposredno pred puhanje, da to nisi rekao policajcu, pa zbog toga mjerenje nije bilo vjerodostojno. Isprintaj im rezultat alkotesta s Vidiauta na kojemu se vidi da niti u jednom trenutku nisi mogao imati nedozvoljenu kolicinu alkohola u krvi, ali napomeni da je zbog neposrednog ispijanja tog pica aparat pokazao preveliki rezultat. Inace, po zakonu te policija mora pitati da li si pio u zadnjih ne-znam-tocno-koliko minuta i dati bar 10 min da ti alkohol ispari iz usta - probaj...

Girrari
07-04-2003, 09:06
Ne tvrdim da je 100% istina to kaj govorim. To sam čuo u par navrata nešto kao u stilu da je to nastojanje države da te prisili da lovu uplatiš na njen račun umjesto da izdržavaš zatvorsku kaznu o njenom trošku. Velim, nisam ziher, ali mislim da ima neka caka u tome.
Budem tokom dana nazval ove svoje, pa napišem kaj sam saznal.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
07-04-2003, 09:10
Ovaj alkotest s Vidija ti nitko ne bu uzel za ozbiljno jer:
"Svrha Alcotesta je isključivo edukativna te nam je namjera naučiti vozače koja je granica koju ne bi smjeli prelaziti, a ne poticati na konzumiranje alkohola.
www.vidiauto.com nije odgovoran za bilo kakve posljedice koje mogu nastati uporabom našeg kalkulatora kao niti za točnost njegovih podataka."


<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
07-04-2003, 10:30
OK, pustimo Vidiauto... Kako god uzmes od jednog malog piva ne mozes prekoraciti dozvoljenu granicu...

Girrari
07-04-2003, 10:53
To ziher, ali da je bilo riječ o malom pivu, ne bi napuhal 0.77!!! Sve te priče o tome da ako si neposredno prije popio, napuhal buš više, padaju u vodu jer nisu istinite. Uostalom odite na vidiauto pa bute vidli.
<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
07-04-2003, 10:56
Evo, baš sam računao za mušku osobu 175/70 22 g. koja pije rijetko i na prazan želudac. Popio je jednu veliku pivu (0.5) u 15 min. Kak god da okreneš ne prelazi 0.33 promila.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
07-04-2003, 11:24
Moze Girrari jer neposredno nakon ispijanja zadnjeg pica alkotest ne pokazuje realnu koncentraciju alkohola u krvi. To je zbog toga sto valjda ostane alkohola u ustima, zdrijelu i sl. Zato te policija mora pitati da li si zadnje pice popio u zadnjih xy minuta i duzna ti je dati vremena da ti alkohol ispari iz usta - tj. moras pricekati, pa tek onda puhati. Jednom sam imao priliku igrati se s dregerom i rezultati su bili zanimljivi. Npr. uzmes gutljaj piva, odmah puses i rezultat ti bude prek 1. Cak sam probao muckati pivo po ustima i grgljati da vidim koliko ce mi najvise pokazati - javio mi je error jer je vjerojatno bilo nenormalno velika koncentracija alkohola. Sve u svemu, odmah nakon pica ti dreger pokazuje puno vise od realne koncentracije alkohola u krvi...

CLIO SPORT
07-04-2003, 11:33
a i trebate imati na umu da je murjak tu da vas kazni a ne pusti!!!

sve ce on napraviti da vas za×××× i uzme lovu-ili on ili drzava, tebi svejedno! zato se treba natezat i cjenkat!

mene je murjak u civilu lovio po obilaznici i kda sam stao nakon 10tak km....(nisam znao da je murjak,tek je kasnije tenkre upalio rotirku), uzeo mi je vozacku i rekao da je necu vidjet 3 mjeseca! a vidio sam je nakon pola sata, nakon pola sata cjenkanja i 50 ojra! tako da.......iz iskustva, treba se odmah zbliziti s murjakom i ici na spiku da si najjadniji i najsiromasniji i najblesaviji! to cesto pali! a ako se ides svadjat s njim, mozes se slikat!

ma ja ni u pauku nisam dao vise od 100kuna a dignuli su mi auto jedno 5-6 puta!

sve je to gamad lopovska!!
:o :o :o :o :o :o :o

Girrari
07-04-2003, 13:17
Da, dobro, istina je to što govoriš, ali murijek ga nije zaustavil, kak bi se reklo, s flašom u ustima. Nakon 5 min. sve to ispari.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mentor
07-04-2003, 14:10
Čemu ta kemijanja? Pa nije se još rodio drot koji će odbiti 500 kuna. Velik broj ih je zadovoljan i sa manje. Jednom sam popravio mobać i sad ga maltretiram kad god me zaustave samo ga nazovem pa on nek sređuje. :smile07: <br><hr>

mc
07-04-2003, 14:26
Da, nije, ali moze reci da je i da je zbog toga doslo do krivog rezultata - to je bila moja prvobitna sugestija...

Girrari
07-04-2003, 15:17
A čuj, kužim ja to. Može probat, ali mislim da su oni u slučaju alkohola dosta kruti. Ak već postoji zapisnik bojim se da je malo manevarskog prostora.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
07-04-2003, 15:31
Je, ak potpises zapisnik priznao si krivnju i mozes lagano kupiti pokaz...

Pehista
07-04-2003, 18:43
Koliko sam shvatio največa glupost koju čovjek može napraviti kod bilo kojeg prekršaja je potpisati zapisnik, a ja ×××××× sam potpisao :smile17: .
S obzirom da sam priznao da sam zadnje piće popio prije 45 min i da sam nepušać pokušat ću se izvući na foru da sam neposredno prije isprao usta mouthwashom na bazi alkohola (Bandićeva fora) te da zbog nečitkog rukopisa policajca nisam primjetio da je neke podatke unio krivo a, s obzirom da se unutrašnja volja ne slaže s očitovanjem, potpis ne vrijedi.
P.S. što bi bilo da sam odbio potpisati zapisnik ?

Girrari
07-04-2003, 19:36
Potpisom na zapisnik, potpisal si si presudu.

Ono kaj za Bandića vredi, ne vredi za običan puk, tak da to možeš zaboravit.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

ma da!
07-04-2003, 21:05
potpisao sam i ja da sam prosao na crveno makar nisam nego na treptavo zeleno samo kaj me drot ipak ganjao i sjebao.i mislio da sam time zapecatio sudbinu.ipak sam pisao zalbu koja je odbijena (mislim da sam sjebao u zalbi jer nisam trazio suceljavanje) i pisao prigovor.prekrsaj je bio '99., a prije tjedan dana je stigla obavijest sa suda o zastari.ipak nije potpis znacio giljotinu.samo ne znam dal nisu ipak brizniji i brzi s alkosima.

mc
08-04-2003, 09:53
Ako odbijes potpisati zapisnik, policajac ce napisati da si odbio i to je to - eventualno te moze izvrijedjati...

F R I K
08-04-2003, 22:04
Krivo brijete u vezi ovog potpisa...Ako potpišeš Zapisnik o alkotestiranju ili onu Obavijest o poč. prekršaju, to NIJE priznanje,već samo potpis da si preuzeo obavijest i uplatnicu ili svoj primjerak Zapisnika, i NIJE obavezan; potpišeš ili ne potpišeš - to ništa ne mijenja u vezi cijelog postupka,procesuiranja prekršaja i eventualnog kažnjavanja...

Girrari
08-04-2003, 22:27
Kako da ne. Pazi, ti svojim potpisom na zapisnik iznosiš da prihvaćaš ono što stoji u zapisniku i zato si se potpisal. Nije to kao poizv za sud; koliko god puta da sam napravil neku ×××××riju, nisam dobio nikakvu "svoju kopiju" zapisnika već je on ostao kod murijaka.
Dakle, potpis na zapisnik je potpis suglasnosti sa onim što se nalazi u njemu (podaci, izjava, aprox. šteta...), a ne nikakva potvrda da si bilo šta preuzeo.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
09-04-2003, 08:40
Ovo sto cu vam sada napisati za zapisnik mi je rekao prijatelj policajac...
Dok sam pio kavu s njim nazvao ga je kompic i moli ga da ga izvuce iz dreka jer je napuhao previse noc prije. Naravno, lik je potpisao zapisnik na sto mu je policajac rekao da je konj jer mu je 100 puta govorio da mu moze pomoci jedino ako ne potpise zapisnik. Nakon tel. razgovora mi je krenuo objasnjavati da ako se na bilo koji nacin namjeravas izvuci iz kazne - stvar ide jedino ili puno lakse ako ne potpises zapisnik.
Da ne duljim i ne ulazim u dubinu i pravne aspekte potpisivanja policijskog zapisnika - u sto se i ne razumijen - u praksi je zbilja lakse izbjeci kaznu ako ne potpisete zapisnik...

Girrari
09-04-2003, 10:38
Amen!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

ma da!
09-04-2003, 18:48
izgleda da nakon potpisa jedino zastara pomaze!zivjele zalbe i prigovori! :o :o :o :))

Girrari
09-04-2003, 19:17
Živjele! :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

zonta
09-04-2003, 21:56
Ma-da daj mi reci od kad se mjeri zastara, od dana počinjenja prekršaja ili od donošenja rješenja ili početka suđenja ili nešto treće ??????

I Girrari jesi uspio saznat šta za dosje i zatvor, prijete mi neke kazne, a ne da mi se vadit pare iz džepa, pa bi odgulio par dana, ako ne ulazi u file

:smile12:

ma da!
10-04-2003, 09:25
na rijesenju pise(ako se dobro sjecam;provjerit cu kasnije) da je doslo do zastare jer je od pocinjenja prekrsaja do drugostupanjskog rijesenja proslo vise od 2 godine.

Girrari
10-04-2003, 10:02
Sorry Zonta, evo danas bum saznal 100%.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

ma da!
10-04-2003, 17:43
eto par informacija sa suda glede zastare:
vijece visokog prekrsajnog suda rh je po sluzbenoj duznosti naslo da je nastupila procesna smetnja apsolutne zastare prava na vodjenje prekrsajnog postupka protiv okrivljenika,a u smislu odredbe clanka 42.,stavak 2... zato sto je od dana pocinjenja djela koje se okrivljeniku stavlja ne teret do dana drugostupanjskog odlucivnja proslo vise od dvije godine.

eto informacije iz prve ruke.

Guzo
10-04-2003, 18:01
Dečko, a zašto ti piješ kad ti škodi?! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

zonta
10-04-2003, 20:43
ma da hvala puno, ovo su mi super vijesti.
Meni je od prekršaja prošlo preko godinu dana, a još nije stiglo nikakvo rješenje (jel' moguće da su zaboravili ???? :smile16: :smile16: :smile17: )

P.S. Girrari ne moraš se ti trudit radi mene ak' ti nije usput....pitat ću ja drugdje
anyway thnx

R5 GT
10-04-2003, 20:47
Dobro,stani malo,ako milismen ispuni onaj zapisnik, i da ti da ga potpišeš, a ti nečeš, šta onda??Šta će murjak reći, a šta ti??Koji je razlog da ne želiš potpisati zapisnik?? :smile12:

ma da!
10-04-2003, 21:19
ma nemas frke zonta!i drugi puta.ja od '99.cekam i jednu multanovu.i to si mogu zabiti u dupe!niti zalbu nisu rijesili pa posto je previse proslo onda niti prigovor necu pisati.samo cekam obavijest o jos jednoj apsolutnoj zastari.ko ih ×××× kad su pretpani sudovi pa rade brzinom puza u kasu!

ti odbijes potpisati i on to unese u zapisnik.amen. :o :o :o

ma da!
10-04-2003, 21:20
ti ces reci da odbijas potpisati,on nek kaze kaj hoce,a ti si ionak mislis ko ga ×××× idiota! :o :o :o :))

alfist_zg
10-04-2003, 22:04
Zonta , ako ces guliti par dana, nemoj se samo saginjat po sapun... :)) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

ma da!
10-04-2003, 22:15
slusaj alfistu jer izgleda da se sagnuo pa govori iz iskustva! :o :o :o :))

alfist_zg odlog.
11-04-2003, 11:08
hehe, jedina ćuza di sam bio je u mojoj mašti, ali tamo je to bilo sa raznim drugaricama manekenkama, nekim poznatim glumicama itd. ...i tamo sam ja bacao sapun.

famozni smajlic :o