PDA

Pogledaj cijelu verziju : malo udubljenje na limu kao posljedica lošeg parkiranja



Alexandra
03-04-2003, 13:25
Zanima me pošto je udubljenje malo ali ipak primjetno otići auto limaru ili ne?
Kako oni to poprave i koliko uzmu love?

Pocket Rocket
03-04-2003, 13:50
Alexandra, iz mog iskustva limarski rad neće biti toliko skup, koliko će biti lakiranje.Obiđi par limara(uvijek su u kompi sa lakirerima),pa da ti procjene.Odluči se za varijantu koja bi ti najviše odgovarala financijskoj situaciji.Ja još uvijek ne znam gdje bi...
:smile10:

mc
03-04-2003, 14:18
Cijena ti ne ovisi toliko o povrsini i dubini udubljenja koliko o povrsini plohe koja se poslije mora farbati - najcesce cijeli taj komad pleha na kojemu se ostecenje nalazi. Tako ce te malo udubljenje na haubi daleko vise kostati od istog udubljenju na nekom manjem komadu veznog lima... Osim toga, ulogu ti igra i boja - metalik je daleko skuplja. I trece, cijena ti ovisi o skupoci samog servisa - zato ili idi na preporuku ili obidji par servisa.
Primjera radi - moja kolegica je farbala vrata na Twingu - srebrna boja, minorno ostecenje u Starkelju i doslo ju je preko 3000 kn (platio je Kasko, naravno). Da je isla u neki "nezavisni" servis doslo bi ju bar duplo manje...

Alexandra
03-04-2003, 17:03
E tkenks.Kod mene uopće nije otišla farba nego se jednostavno udubio lim ispod svijetla i zadnjeg branika.Skoro pa i nije primjetno.Inače vozim Puntohttp://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile01.gif

KAMA
03-04-2003, 17:57
Ak ti nije otišla boja možda si možeš sama lim izbacit van tj .uhvati nekog dečeca da ti to istuče van,limar te bu odro za ništa.Nisam baš skužio točno di ti je udubina ali probaj srukom samo stisnut sa suprotne strana možda ti samo iskoči.

Girrari
03-04-2003, 18:07
Čuj, odi kod Valenčića. Ja sam imao solidno udubljenje preko prednjih i stražnjih vrata (isto vozim Punta) i s ravnanjem te lakiranjem me izašlo 1500 kn, a to je niš. U AC-u su me za isti posao tražili 2500-3000 kn.

Bez obzira kaj boja nije otišla, udubljeno mjesto buš 99,9% morala lakirati jer se boja raspuca kad se vrati nazad.

I javi se nekad na temu FIAT Club. :smile07: <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Fabia SDI Elegance.
03-04-2003, 18:07
Tako je KAMA ali mozda ima plastiku na drubu stranu i ne da da izbacis to rukom nego u Ameriku postoje neki alati za to, alat ima kabel kojeg treba ukljuciti u struju i tako se formira magnet sa kojim vuces i limarija ide na mjesto samo posle treba malo polirati ali moze i bez toga.
To u Ameriku kosta 30$.

ŠULE
03-04-2003, 18:21
Preporuka: Popek na Savskoj tamo preko puta Vjesnikovog nebodera. Sve izgleda prilično neugledno ali čovjek zaista radi dobro svoj posao, naravno i uz pristojnu cijenu.

Girrari
03-04-2003, 18:43
A dokaz da je deda jeftin je vidljiv i iz lsijedeće priče.
Razbio sam prije pola godine auto. Bila je udubljena hauba i raspucan FIAT-ov znak. U takvim situacijama hauba se, u pravilu, ne ravna nego se mjenja kompletno. Tip mi ju je uspio poravnat da izgleda kao nova, prelakiral ju je i promjenil mi je znak. Izašlo me 800 kn od čega je valjda samo znak bio 300 (mali FIAT-ov logo na Puntekovom ključu /da onaj koji je svima opal/ košta 45 kn; pa si možeš samo zamislit koliko košta ovaj veliki na haubi).<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

V6
03-04-2003, 19:03
Fabia ovo za megnet je vrlo interesantno, ako se time mogu izravnati manja udubljenja a da lak nije oštećen, znaš li još nešto o tome ???

Inaće ove cijene koje girrari i ostali navodite, po 1.500 i 3.000 kn su apsolutno deranje i ludilo. Znam čovjeka, kod kojeg su top modeli automobila tablice iz raznih krajeva Hr (znaći valjda da vrijedi kad se isplati po 100, 200 km prijeći) kvaliteta je zaista neviđena, nema ni najmanje teorije da se skuži da je auto lakiran. Ludilo. !!! :smile10: :smile10: :smile10:
A da ne zaboravim, skup je, najskuplji za kojeg znam, ali opet kada vidiš kako je napravljeno ne žališ lipe. A opet jeftinije od 1.500 i 3.000 kn za jedna vrata :smile10:

Girrari
03-04-2003, 19:07
V6, 1500 kn je bilo za oba vrata s ravnanjem i lakiranjem. Da si videl na kaj mi liče vrata, znao bi da je to povoljno. Nije 100%-tni jeftilen, ali tip to radi vrhunski. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mc
03-04-2003, 20:56
Jos jedna preporuka za Alexandru... Ako si sklona bubanju auta po sitno, onda pricekaj da ti se skupi, pa te jeftinije izadje nego da farbas svaki put posebno... Moja stara je tako radila i uvijek kad bi ponovno ocesala auto bila bi sretna kaj ga jos nije dala pofarbati... :smile07:

Girrari
03-04-2003, 21:01
I to kaj veliš MC.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Pocket Rocket
03-04-2003, 23:37
ŠULE,di se nalazi taj tip točno???Jel dobar???Otišao bi ja riješiti neke sitnice.Jel i lakira???THNX!!!

75+156 sve 2.0
04-04-2003, 05:02
kako ste se rastopili kad vam se javila zenska... :)) :)) :))

75 +156 sve 2.0
04-04-2003, 05:12
...da se najezis. puni brige. :)) :)) :))

Fabia SDI Elegance.
04-04-2003, 05:32
V6, pa znam jos:
To tije kao masina za poliranje, ima jedan komad metala kao pepeljara, to stavis tu dje je udareno, uklucis kabel u struju, vuces i gotovo, oko 95% se popravlja, ako farba nije unistena onda je 100%. Ako malo udarena samo je stavis na to mjesta, odmah ga ukljucis i ne treba da vuces.
Pa taj komad metala moze dase promijeni, imas za coskove, za vrata, za haube, sve ti dodje u kompletu, to smo probali jer brat se bavi kupnjom i prodajom automobila pa ima taj alat i to je 100%.
Ne znam dali sam bio jasan samo ako ti jos nesto interesuje tu sa, ako oces mogu da ti ga kupim pa kad se vratim iz Amerike dodji u CG i dacuti ga!!!