PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako postati Alfist



Forum Master
01-04-2003, 08:56
Eh ima i za to naputak a ne treba vam zlica vegete :smile06: .
Paj sad, prvi i SUDBONOSNI potez je dan iliti trenutak kad kupish jednu :)) !
Dakle sad ju imash uuu jeeeee, postao si Alfist i pocinjesh kruziti i vozati se trazeci poglede ostalih na tvoj novi ponos....ALI AVAJ :smile17:
Tvoj dzep je sve laksi i tanji bogami posjeti servisu i crpki su ko i na kaficu...sad te vec i pozdravljaju (mislim u servisu).
Ali ti mudro sutish i svakako na sav glas falis tu svoju kupovinu.
Nemalo zatim donosish odluku "ma prodacu je"...ne mora niko znati bar da pokusham :smile08: ...Sta onda pokusaj se pretvorio u 5-6 oglasa i svasta nesto ali slabo tko zove...ali ti jos uvijek u drustvu a bogami i ovdje na forumu na sav glas velicas svoju "Quatro stagione"...i s ceznjom gledash te ponosne vozache Golfova oko sebe i u sebi kontas ...sto mi je sve ovo trebalo??? Bogami i zena lagano vadi zivac.
Dakle, prica se blizi kraju a ti vidi cuda postajes zagrizeni Alfist jer vec 1-2 godine niko ne zeli kupiti Alfu od tebe....Grozno i bolno...nema vise ni uzivanja u voznji.
Nakon milion molitvi i skrusenosti desava se cudo.....
Telefon je zazvonio rodila se nova nada....covjek ti nudi sleper "malo koristenih kondoma", kao kompenzaciju za tvoj ponos :)) Nakon duzeg razmisljanja odbijash ponudu i prihvatash onu ponudu od komsijskog sina (inache kretena) da ti da 1000 Eura i svoj "dobro ocuvani Fiat Uno-dizel".
Uffff i prici je kraj vec imash 35 godina..jedno veliko iskustvo vishe i ponos da si nekad bio ALFIST.
A danas polako sjedash u svog Golfa dvojku dizel..ponosno slusash roktanje te mashine koja troshi 4.5 ltr dizela i onako sa visine na semaforu gledash "neke nove klince u Alfama".
:)) :)) :)) :))
Eto narode moj tako vam je to...a sad vi nastavite dalje ;)

Forum Master
01-04-2003, 09:18
S obzirom da nema edit :smile12: ja cu ovako.


...Mobitel vam opet zvoni...ne znate ciji je to broj na displeju, davno ste "prodali" Alfu tko je sad u p. mater...
Kad ono cudo ili miracle..ljubazni glas s one strane se uctivo predstavlja kao revnosni sluzbenik INA-e i najljubaznije pita: Sto vas to u zadnje vrijeme nema" :smile16: :smile16:

Vi s osmjehom spustate telefon i opet zurite na cevapcice i baklavu koja je opet slatka kao nekad :smile20:

T-D-I
01-04-2003, 09:52
Ovo ti je ziva istina samo sto ti to oni nece zivi priznat.Najcesce im je izgovor je da VW vise nije sto je bio a sami znaju da je alfa ono sto je uvijek bila-poluproizvod i da je zato cijela italijanska industrija propala

Black Knight_
01-04-2003, 09:56
Ja mislim da su za to potrebne i genetske predispozicije :)

PIZZA
01-04-2003, 10:34
QUATRO STAGIONE
:)) :)) :)) :)) :))


DOBRA DOBRA :smile06:

Bravo majstore!!!
01-04-2003, 13:04
Ne mogu vjerovat...Odavno se nisam ovako nasmijo :) :)) :) :)) :)) :)) :)) :) :) :) :) :) :) :) Nesto se ne javljaju Alfisti...Vjerojatno ih je pogodila istina!!! :) :) :)) :)) :)) :) :) :))

ma da!
01-04-2003, 13:28
cijenim dobru salu! :smile06: a mislim da su se i alfisti nasmijali! :o :o :o :smile06:

ma da!
01-04-2003, 13:31
mada mi je golf kao varijanta malo pokvario dojam.u biti dosta. :smile09:

Best ever
01-04-2003, 14:36
GOLF JE MOJA :smile20:

a text je :smile16: :smile16: :smile16: LOL

VR6
01-04-2003, 15:01
:)) :)) :)

Dudek-Alfista
01-04-2003, 16:01
yahooooooooooo :))

Dom-Dom
01-04-2003, 16:06
Kaj danas su alfisti na tapeti.
Dobro, dobro. :smile20: :smile20:

ŠULE
01-04-2003, 18:29
Pa zar će te se samo tako predati, alfisti!

Dom-Dom
01-04-2003, 19:28
Šule moj umoran sam od borbi, star sam već.Prepuštam Forum mlađim snagama. :smile15: :smile15:

V6
01-04-2003, 19:31
za mnoge bolesti lijek još nije otkriven. Neznam jedino što gore dotičnog da oprostite "××××" ta alfa ?
što radiš na pumpi, pereš prozore svi te gnjave i još alfe prolaze pokraj nosa ??? To je jal onda ništa drugo. I što ti ono znaći ssshata ?? jesi nepismen i jalan, i još najvjerojatnije golf dvica dizel ! Ajme čovjeće.
Pusti ljude nek se vesele od servisa do pumpe, što te briga. Kuda bi došli da bi svi vozili golfove, bili bi ko u bosni. Mada tamo je novi hit:
ŠKO-DI-LAK !!
Bosna ili Češka di sam bogati ??? :)) :)) :))

Feri
01-04-2003, 19:32
Da bi postal pravi alfist prvo moraš kupiti Fiata i odbaciti govna od japanskog drekoprevozničkog pomagala - fuj japanjeroski auti!

NIKAD VIŠE GOLFA
01-04-2003, 20:35
za telca koji se odaziva na ime forum master ,a živi u đunglama bosne- da si ti ikada sjeo u neku ALFU ovakove nebuloze ti ne bi padale na pamet.

Forum Master
02-04-2003, 08:34
Hvala....hvala svima :)

Da u pravu ste, ne znamo mi u B&H >shta< je to Alfa...srechom vi Hrvati to znate :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Eh da mi je sjesti u jednu novu :)) :)) :)) :smile17:

Dr.Nele
02-04-2003, 08:52
Master :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile15: ;)

Dr.Nele
02-04-2003, 09:16
Sta je bolje-nova Alfa ili polovan Mercedes?Zna se,Alfa.Novo je novo,to znaju svi koji su kupili nov auto.Tako je i svaki Skodilak koji Bosanci danas kupuju bolji od svih Alfi,Fiata,Golfova i ostalih da ih sve ne nabrajam koje vozite vi sa foruma koji ××××te po Skodi iz prostog razloga sto je NOV!!!Ne vidim nista lose u tome sto je Bosnu lako zamijeniti za Cesku,barem se zna da je sigurnost u prometu na visoj razini jer je vozni park mladji,ili neko ima drugacije misljenje?!!Mozda Skode ne valjaju jer nemaju jebacki ovjes i dvije bregaste??Mozda,ali barem im je zaustavni put kakav treba biti u auta te klase.To je jal,kada ××××s po necemu sto bi htio imati a ne mozes jer ti je novo preskupo,a polovno ti se ne kupuje,a oni tamo preko Save mogu jer im je pojeftino,ali ko je kriv sto Hrvatske vlasti nece malo da se potrude i pobrinu oko svoga naroda i da velikoj vecini olaksaju kupovinu novih auta,nego oni mlate lovu od uvoza i novih i polovnjaka,a obicni ljudi napuhani od muke i jala sto moraju kupovat polovne kante jer nemaju za novo,pa reze na sve oko sebe.I onda Skoda ne valja,a Bosna je ko tamni vilajet,a sve zato sto vas vasa vlast koju ste sami birali ×××× u mozak i cijedi iz vas i zadnju paru.Mozda sam malo i pretjerao,ali ne mogu vise ignorisati postove u kojima se ×××× po Bosni kao da je Tunguzija.Tamo se barem voze NOVA auta pa makar to bile i Skode!!! :smile07:

Forum Master
02-04-2003, 10:12
Odlicno Dr.Nele svaka cast na postu :smile14:

Ovdje mnogi odmah krenu u nezeljenom pravcu a najcesce Bosna ili tamni vilajet koja by the way u Decembru 2003 pocinje "proizvoditi/ko fol - Golfa 5".
Mislim cilj onog posta je da se malo nasmijemo a ne odmah Bosna bla, bla uostalom kako uopste zna kom narodu ja pripadam ili to ocjenjuje iz moje ljubavi prema baklavama :))

A sto se tice Alfi lijepe su i kao sto neko rece nek se brate vozaju od servisa do pumpe i to me ne smeta, nek im je sretno ali ne moj mi je faliti..zivota ti i ovdje hvalospjeve pisati (mozda i malo bolesno).
Pozdrav svima :smile20:

P.S. VR6 uzeo si mi text i posto ga auto.ba...jel mogu kakvu naknadu dobiti..znaju oni mene tamo(mislim moj broj z.racuna)

Forum Master
02-04-2003, 10:24
Opet Edit ali vrlo vazan i mozda bi svi o tome malo trebali diskutovati:

Ta ista Alfa citaj Fiat koncern u Sarajevu prodaje auta znaci "salon" im je kao radnicka baraka sto rade na izgradnji autocesta ...o servisu da ne trosim rijeci :smile09:

Dakle mozda bi se malo svi trebali zapitati dokle ce mo mi sa ovih prostora biti krave muzare "europejaca..slovenaca..."

Pogledajte malo Reanult, Hyundai pogotovo Skodu i VW,(mislim njihovu postenu politiku ulaganja)odmah su i rezultati visi od ocekivanog.

INTERCEPTOR
02-04-2003, 10:53
Alfe nisu za istočna tržišta. :)) :))

INTERCEPTOR
02-04-2003, 11:01
Kretenjaro kamenjarska. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

T-D-I
02-04-2003, 12:02
Iskreno se nadam da ce kada Opel preuzme Alfu biti popravljen kvalitet auta a dizajn bi kod Alfe mogao ostati isti jer je vrlo dobar dok bi kod Fiata i Lancie trebalo poraditi i na dizajnu a kod Fiata pogotovo na kvaliteti. Dizeli bi bilo bolje da ostanu od Fiata JTD jer su bolji od opelovih ali ostalo ce italijanima dobro doci.

INTERCEPTOR
02-04-2003, 12:12
Majmune Opel nema ništa s Alfom. Opelovi motori skucaju i neidui ni kurca, ai ne traju ni kurca. Mjenjači zapinju i teški su za rukovanje. Ovjesi su im u kurcu, karoserije ružne. A i kvalitetna opela je na razini fiata regate.

Forum Master
02-04-2003, 12:40
Intertenkre tabi sam jos davno nekada rekao isto kao i tvom "jaranu" Calibri Stenderu da otvorite svoj forum pa se fino dopisujte ..bas ste nako par jos vam samo Gsp Musnjak vas conciliere treba i eto ga svoji ste na svom :smile16:

INTERCEPTOR
02-04-2003, 12:58
Čuj drekaru kamenjarski daj se goni odavde. Čudno kako si uopće skontao kako se ide na net. Kretenčino neuka.

mc
02-04-2003, 13:01
Nele, malo si ga pretjerao. Kao prvo, Skoda je pojeftinila i kod nas zbog smanjenja carina, a drugo, koliko je meni poznato, Skoda se kod vas proizvodi pa stoga ima status domaceg proizvoda, tj. vasoj vladi je u interesu da se Skoda kod vas prodaje bolje nego uvozni proizvodi kako bi sto vise raje imalo posao, bla, bla, bla... U Hrvatskoj nema domace proizvodnje automobila, pa nam nije u interesu poticati prodaju vozila iz neke odredjene zemlje. Kako stvari stoje, ukljucivanjem u eurointegracije biti cemo prisiljeni smanjivati carine na proizvode iz EU pa ce opet vecina europskih proizvodjaca imati podjednaki carinski tretman.
A kod vas je stanje redovno... Prvo ste proizvodili Golfove koji su bili povoljni, sada imate Skode i u oba slucaja kujete te aute u nebo samo zato sto ih mozete jeftino kupiti. Mislim da se kod nas trgovci i proizvodjaci automobila natjecu u ravnopravnijim uvjetima nego kod vas, pa se stoga kupci ne moraju skrivati iza fraza tipa: "Svabo je Svabo, a ostalo je ××××××...", a u biti vam je Svabo mio zbog cijene, a ne zato sto je toliko drasticno bolji...

alfist_zg
02-04-2003, 13:14
Dr. Nele, kad je sve tako divno krasno, kako to da ti tipkas iz nekog bushograda, a ne iz sarajeva/banjaluke/mostara??

forum master, jesi ti onaj dobro znani stari padobranac karl hajnc rumenige??
poznat mi je nekako taj stil hehe, golf dizel dvojka.<br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

Forum Master
02-04-2003, 14:20
Ne znam zasto je to sada bitno Alfist zg, da jesam stari padobranac ali nisam KarlHR mada mislim da znam ko je to. :smile12: uostalom ne vazno
;)

ma da!
02-04-2003, 14:39
nele ne budi krele. :o :o :o

V6
02-04-2003, 15:48
Dr. Nele:
"ali ko je kriv sto Hrvatske vlasti nece malo da se potrude i pobrinu oko svoga naroda i da velikoj vecini olaksaju kupovinu novih auta...

Prodaja novih auta (na žalost ili sreću kako kome :)) ) u hr cvate i obara rekorde svih mogućih analitičara iz godine u godinu. UPRAVO ZAHVLJAJUČI DRŽAVI i besplatnim reklamama, (ukidamo povlastice, puf 9000 komada, poskupljuju carine, puf 12.000 kom, mjesečno....itd.
Samo toliko, a što se tiće rabljenih, svatko tko za golf I iz 1980 izbroji 3.000 dem je idiot i kao takvog ga treba tretirati, citat iz novina. :))

Flick
02-04-2003, 19:18
Da, prvo vozi Fiata pa onda alfu, tako da vidiš da je alfa prekrasna predivna i odlična te da se uvjeriš da je i Fiat odličan, no nije tako lijep, a vozna su mu svojstva skoro ko kod Alfe!

Dr.Nele
02-04-2003, 19:31
Na to sam i mislio,mc,na domacu proizvodnju,Bosna je ima,Slovenija je ima,Srbija ju je imala,samo Hrvatska nema,a siguran sam da VI obicni ljudi niste za to krivi,i da,upravo zato je Skodilak mio Bosancima,bila bi i Alfa da je tako jeftina,.Interceptoru,da Alfe nisu za istocna trzista ne bi se prodavale istocnije od Slovenije!!I najvjerovatnije bi harale Americkim i Europskim trzistem(Zapad).A to sto ja ne tipkam iz BiH splet je velikog broja okolnosti o kojima sada ne bih jer bi rasprava otisla predaleko,dovoljno je reci da kao medicinski tehnicar u svom rodnom gradu nisam mogao dobiti posao jer su prioritet imali medicinari iz srednje Bosne i iz Hercegovine.A ti ma da,kad budes imao muda javiti se pod pravim nickom,onda cu ti i odgovoriti.

Fabia SDI Elegance.
02-04-2003, 20:07
Dr. Nele, znaci ako VW ispod lima a gore pise SKODA, znaci to ne valja a???

Dr.Nele
02-04-2003, 22:10
Fabia,ne seri,nigdje ne rekoh da ne valja,jesi ti corav ili sta?

S V T
02-04-2003, 22:19
ovo je otišlo predaleko, ipak je ovo forum o automobilima a ne o politici i nečjim životnim putevima!

<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">COSWORTH RACING</font>

alfist_zg
02-04-2003, 22:22
ma imas pravo svt.
nema beda. :)
forum master, mislio sam si da si ti nas stari vjerni pratioc , kad ono ti neki drugi,ali nije ni bitno ko sto kazes, ciao!!! :) :smile07: :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

Dr.Nele
02-04-2003, 22:26
Cuj SVT,samo sam odgovorio na postavljeno pitanje,nazalost odgovor je povezan sa politikom,ali to je fakat,ja to ne mogu promijeniti.Znaci OK je ako te neko pita zasto ovo ili ono,ali kada das odgovor onda ti ispadas negativac samo zato sto odgovaras iskreno,a ne petljas kako si dobio poslovnu ponudu koja ti omogucuje ogromnu zaradu i tako neka ××××××!

S V T
02-04-2003, 22:30
nele sve mi je jasno i potpuno te kužim, samo sam htio da prestanu ××××× prepucavanja i provociranja! tu ima pun ××××× ×××××× koje vole provocirati!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">COSWORTH RACING</font>

T-IE
02-04-2003, 22:33
Jeste SVT, koda opisuješ samog sebe. :)) :)) :))

Šala, šala...<br><hr><font color="red">GTI</font>

S V T
02-04-2003, 22:39
pripazi t-ie da te nebi subotu zabetonirao u onu tvoju skeptičku!! :)) :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">COSWORTH RACING</font>

Dr.Nele
02-04-2003, 22:41
Nema problema SVT.Dobra ti ova za skepticku!! :)) :)) :smile06: :smile06: :smile15:

T-IE
02-04-2003, 22:50
Skeptička je zabetonirana, tako da te mogu zajebavat koliko hoću. :))
Ali svejedno dolaziš na radnu akciju.<br><hr><font color="red">GTI</font>

S V T
02-04-2003, 23:03
oće li biti kakvo odojče, lignje, ćevapi ili neš slično za mezu! moramo se dobro nakrcat poslje šljake da nam to ostane u sijećanju po hrani a ne po šljaki!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">COSWORTH RACING</font>

Danaks
04-04-2003, 15:02
Kad sam bio klinac jedan susjed imamo je ALFUSUD 1600 boje bijele kave s kožnim sjedalima i volanom u kombinaciji aluminiji i crne kože. Bože, kakav je to auto bio.Skoro svaki dan kad bi se sjurio iz stana u dvorište prva stvar koju bi pogledao bila je ta ALFA. Obično sam sam je uvijek obiša uokrug. Taj trokut na prednjoj maski, aristokratski grb napred i nazad, sa zmijom. A tek natpis na zadnjem kraju! ALFA ROMEO, ljevo i Alfasud 1600 desno, pa sve onako italik i ukoso pisanim slovima. Prekrasno! Jednom sam se čak i vozio u njoj. Mi smo tada imali VW Bubu 1300 Made in Sarajevo. Bila je dobar auto. Nnapravili smo s njome preko 350 000 km i prevukli skoro sav materijal za kuću znam da alfa nije bila auto za takvo nešto, ali je bio ...ljep.
Ta alfa je bila najljepši auto ispred naše zgrade i to su svi znali.
Prošle su godine, izmjenili se auti a alfe više nisu bile tako ljepe. VW golf I i II, također Made in Sarajevo, postali su nasljednici Bube a Alfe koje bi povremeno dolazile na parking ispred naše zgrade nisam niti primječivao.
A tada se pojavila Ona, 156-tica. Opet trokut na prednjoj haubi, opet onaj aristokratski grb napred i nazad, opet ona ljepa kosa slova!!! To je to, To je taj auto. Nije jako dobar i kvalitetan kao njemački? Je, istina. Ali je ljepši pa recite što god hočete.

Meraklija
04-04-2003, 15:38
Da lijepih cura na sve strane (pozelih ih nekad i provodati) al pitanje je koju ces zeniti i kuci voditi... :)

If you know what I mean :smile20:

SAAB
04-04-2003, 20:47
O onome nije Alfa za istocno trziste:
Da li ti stvarno mislis da onima na zapadu puca ××××× jesi li ti iz "zapadne" Hrvatske ili iz Bosne?!
Sve je to njima isti ×××××!!!
Mozes se samo zapitati zasto ZAPAD investira u Sloveniju - Renault, u Bosnu - WV, a ne u "SVOJU ZAPADNU" Hrvatsku?! ;)