PDA

Pogledaj cijelu verziju : koje gume za yarisa??pomagajte



upisite vas nadimak
31-03-2003, 21:12
nov autic,na njemu dosle goodyear gt2,neznam al mislim da gt3 vec dugo postoje,ovo je vjerojatno neko ×××××× koje je lezalo u skladistu.
Mislim da bi trebao kupiti neke nove hitno ,al pare...
moguce je da precjenjujem malo yarisa ali cim malo zesce udjem prednji kraj bjezi gume ni kurca ne drze a tek danas na kisi ,ajme ubi boze bjezao je posvuda..
dakle pitenja je koje gume kupiti 14" 175 65 su mi na njemu moze i one 180 mislim.uglavnom treba mi dobra guma koja ce mi drzat auto da mogu malo brze kroz zavoje i da ne poginem pri prvoj kisi!

SADA VI! : :smile12:

VR6
01-04-2003, 02:05
GT3 su cini mi se one pravljenje na nekoj "prirodnoj" bazi od kukuruza, il sam nesto pobrkao.

Ako nemas para, kupi polovne gume, potrazi kod vulkanizera. Neki ljudi koji imaju "vise" para, mjenjaju gume svako odredjeno vrijeme, pa ode kod vulkanizera i samo trazi da mu se stave nove, a one kao da se "bace", pa ovi onda to prodaju, mogu se naci fine.

Fresh
01-04-2003, 07:51
Ja sam prije mjesec dana kupio GT3. Kupio sam polovni auto i trebao sam zamjeniti gume. Kod Vulkala sam tražio GT2, ali su mi rekli da je to prošlogodišnja guma i da je nemaju, predložili su mi GT3. Guma košta 412 kn, za gotovinu je nešto jeftinija oko 380 kn.

Ne mogu suditi o gumi jer s autom ne pokušavam provjeravati s koliko može proći zavoj ili kako može ubrzati. Auto je star 8 godina sa povećom kilometražom, i sretan sam što uopće ide.

Na tvom mjestu ja ih nebi kupio, išao bi na neki jači model, u dimenziji koju ti trebaš izbor je poveći.

Brock
01-04-2003, 08:14
Oy Fresh!

Jel' gospoja zadovoljna sa autom? :)

Glede guma... kao prvo bi trebao tražiti da ti ih promjene u servisu/zastupniku gdje je auto kupljen (ako je guma starija od 2 godine). Pogledaj na gumi - ionako ti na svakoj postoji brojčana oznaka koja ti kaže kad je guma proizvedena.

Fresh
01-04-2003, 08:38
Br0ck

Gospoja još nije ni sjela u auto, a tebi preporučam da danas u poslijepodnevnim satima ne izlaziš na cestu, jer je dotična uzela par dodatnih sati u autoškoli i danas počinje.

Ako si za kavu, javi se možemo se naći oko 12.00.

Fresh
01-04-2003, 08:39
Čekaj nemoj još zvati mobitel mi je ostao u autu, idem sad po njega.

mc
01-04-2003, 08:55
Po meni je za aute niskih performansi uz kompatibilnost sa svim vremenskim uvjetima i niskom cijenom Toyo Vario V1 zakon guma. Po kiši i pri kocenju na mokrom neusporedivo bolja od npr. Michelin Energy. Vidi detalje na Dryden stranici.
Fresh, bas sam ja poceo trenirati zenu da vozi, ali jos nisam nasao dobru "pistu" bez prometa gdje bi mogli vjezbati. Parking smo prosli, ali bi trebao neku cesticu bez prometa prije ukljucivanja u gradsku vrevu. Jel' znas neko takvo mjesto?

Brock
01-04-2003, 10:01
Dečki... a da im iznajmite Grobnik? :)) :)) :))

Fresh - sorry, ali danas sam totalno rasprodan skroz do navečer. Možemo pit kavu u četvrtak. Bum ti se javil.

Fresh
01-04-2003, 10:22
mc

Ja sam sa svojom posjećivao parkiralište kod kockice. Kad sam joj rekao ajde sad na cestu, bilo je, joj ja nebi. Našao sam jednog instruktora koji će joj za nešto nižu cijenu sata (znamo zašto je niža cijena, jel tako)
dočarati promet na cesti na jednostavan način - uključit će ju u promet.

Ako nešto za×××× tip ima duple komande, što ti i ja nemamo u svojim autima, pa neka ju onda on izvlači iz gabule.

Mislim da ti ne preostaje drugi izbor, možda jedino da u početku vozi po selima u okolici grada gdje je manji promet.

Girrari
01-04-2003, 10:29
Svaka vam čast. Ja sam nakon parkinga dobio napadaje i u potpunosti odustal od daljnje torture. <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Brock
01-04-2003, 10:36
Moram se pohvalit' da moja jako dobro vozi ali... nemre se bočno parkirat' da ga j....!!! :smile12: :smile09:

Mislim da bi prije izašla iz auta i ostavila ga na sredini ceste, pa nek ga pauk digne, nego ga bočno uparkirala.
Stvarno nevjerojatno!!!

mc
01-04-2003, 11:51
Hmm da Grobnik - bilo bi to dobro, ali znas kakve su zene - sve im smeta - vjerojatno bi rekla da joj naziv staze ne zvuci zlokobno... :smile12:
Raspitat cu se na karting stazi Spansko da li je moguce i posto - vidim da auto-skole tamo vjezbaju.
Fresh, daj napisi koliko dodje sat kod ovog tvog i koji auto ima, pa se mozda cujemo "na drugi nacin" da me spojis s njim...

Fresh
01-04-2003, 13:44
Kao što sam i rekao danas počinje, pa ću ti podrobniji raport dati sutra.
Auto je Golf IV (65 kuma)

Mislim da to nije bog zna kakvo smanjenje, ako ga uopće i ima.

Prije nego sam njega našao tražio sam po autoškolama tko ima najveći auto, jer planiram da ona vozi mog Focusa.

Svi manje više imaju Golfove, Astre, Corse.

Kod Špalja su mi ponudili BMW 3 po cijeni od 80 kn/sat.

mc
01-04-2003, 15:00
Ok, hvala. Ja sam malo prosvrljao po netu i nasao npr. da Europa racuna dodatne sate 65 kn, a jedna druga skola 75 kn - znaci ima razlika. Nasao sam da Miramare ima Twingace, pa cu probati nazvati instruktora drito na mob i dogovoriti aranzman...

Girrari
01-04-2003, 16:17
Ljudi, ovakva vam je situacija; sat u prosjeku košta nekih 80 kn, ali to je s PDV-om i provizijom auto škole. Sat plačaš po toj tarifi kada si u auto školi na obaveznim satima. U dogovoru s nekim instruktorom (kada želiš dodatne sate ili ufuravanje u vožnju), u pravilu, se određuje "interna cijena" tj. ona bez PDV-a i provizije škole, dakle, 60-ak kn.

Znači, za "sate ufuravanja" obratite se direktno instruktorima, a nikako auto školi. Mogu vam preporučiti Abramušića iz "Jaruna" jer mi je svojedobno bio instruktor, pa sam se s njim, kad sam dobio auto, dogovorio za 2 dodatna sata kao podsjetnik (to me naterala stara koja je živjela u uvjerenju da nisam vozio godinu dana). Uglavnom, znam da je to tak išlo kod njega. Tip vozi srebrnu Octaviju.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

mentor
01-04-2003, 17:44
Ha ha i ja sam učio voziti kod Abramušića. 95-te kada je još vozio jugića na plin, ha ha ha. Komentari su mu bili "...ubit ću te ako nas prije ti ne ubbiješ obojicu..." Odličan je instruktor poslao sam mu neke svoje prijateljice na dodatne sate i cure voze fantastično. :)) <br><hr>

V6
01-04-2003, 19:52
Fresh: auto je star 8 godina (1995) i sretan sam što još ide ?????

bogati pa kakav je to "auto" ??
Da nije golf III ? :))

Dom-Dom
01-04-2003, 19:59
Girrari , ja osobno poznam Josipa Abramušića.Dobar čovjek i još bolji instruktor.Ima konjske živce.Trebali smo zajedno raditi u njegovoj privat autoškoli , ali to nikada nije realizirano.

Girrari
01-04-2003, 23:18
Je, Joža je krasan čovjek i fakat super instruktor jer te ući nekim, ajmo reći, izvanserijskim autima. Dovoljno je reći da sam nakon učenja kod njega, prošao iz prve, bez greške, a da prije auto škole nisam u auto sjeo, a kamoli ga vozio. Poslao sam mu masu poznanika i prijatelja i svi su bili oduševljeni. Baš sam ga sreo prije par dana, pa smo malo popričali. Kupil je novu liniju Octavije i sav je sretan. Veli da je pametno kaj nisam sestri dal da vozi moj auto (i ona je polagala koad njega).

Sjećam se sa je on radil na tom projektu za koji je vrboval neke ljude, ali to nikad nije prošlo. Mislim da je čak jedno vrijeme bio u dosta grdoj situaciji.

Svi se sjećamo Coca colaaaaa... to je ono pravooooooo!!! :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

CLIO SPORT
01-04-2003, 23:34
185/60/14 a koju gumu......koliko para toliko gume! vec za 350kn u sloveniji sa povratom poreza mozes uzet top modele!? kod nas sa PDVom oko 500 i nesto kuna! :o :o :o :o :o

Brock
02-04-2003, 06:58
Ak' je ta dimenzija, onda Sava Intensa za 388kn u Drydenu, a vjetujem da su u Sloveniji još dosta jeftinije.

http://www.sava-tyres.com/hrv/slike/gume//Intensa_velika.gif

Brock
02-04-2003, 06:59
Vjetujem... vjetujem!?!? :smile17: :smile12:

Mislio sam reć da vjerujem. :))

Fresh
02-04-2003, 07:24
Evo došao je i taj dan, žena je odvozila svoj prvi dodatni sat, a nema žrtava :))
Instruktor veli da je ok, ipak nije vozila 9 godina. Tehnika vožnje je ok, ali je izgubila filing za promatranje svega oko sebe, kaže da gleda 20 metara ispred auta i ništa više.
Ovaj instruktor je iz AŠ Remetinac - Savica. (Golf IV TDI šlape 205/55-16, cijeli gepeg u subwooferu, otkačen tip)

Za V6 - nije Golf nego Peugeot 106 '94 sa 150000 km.

INTERCEPTOR
02-04-2003, 10:59
Dajte maknite tu savu, to se ne može nazvati gumnom. Ja Svau nisma htio ni na bicikli.

Najgora guma koja postoji. Sava, Tigar, Debica sve to ista pašta. Gume za moskvića i ladu. Fuj.

Girrari
02-04-2003, 11:12
Ne znam za normalne gume, ali meni se zimska Sava (imam je još uvijek na Alfi) pokazala fantastičnom gumom!!!

Pri izboru guma imam ti samo jedan savjet, odi u Slo. i tamo ih kupuj. Ako GY F1 tamo košta 500 kn, onda si zamisli kaj sve možeš naći tamo i po kojim cijenama.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Brock
02-04-2003, 12:10
"Ja Svau nisma htio ni na bicikli"

- od ovako pismeno i intelektualno "superiornog" vozača nisam ni očekivao ništa drugo, nego da NE stavlja Savu na svoj automobil. Pogotovo zato što se u istoj tvornici se uz Savu proizvode i Good Year, Dunlop i Fulda. Fuj? :smile16: :smile16: :smile16:

INTERCEPTOR
02-04-2003, 12:18
daj Brock molim , to što se u istoj tvornici radi, to mene zaboli dupe. Očito je sava naimjenjena golfovima 1 i sl. Ja savu na auto ne bi ni u ludilu stavio. Guma je teško smeće.

A ako se ti voziš laganini, to je tvoj problem i kupi si onda savu, mene sava ne zadovoljava jer ne drži ni kurca.

Brock
02-04-2003, 13:17
Pa, baš me zanima kako si ustanovio da je Sava "teško smeće", kad ju nikad nisi koristio.

Ja sad na autu imam "dobre" gume koje koštaju 940kn po komadu, a sljedeće su sigurno neke u klasi do 400kn. Doduše ne iste dimenzije i "klase", ali mislim da se u razlici love (oko 2200kn) mogu priuštiti još ponešto novog za auto (nove felge ili otvoreni filter, muziku, novi ispuh...).

INTERCEPTOR
02-04-2003, 13:49
Dovoljno mi je da prođiram auto koji ima sava gume. Trajnost me najmanje zabrinjava od svih stavki gume. A Sava je kod žešće vožnje drekić. Rapidex ili bilo šta drugo. Konkretno sam vozio auto s rapidexom i to je drek. Michelin energy je na suhom bolji od nje. To škripi kliže. Nmemam komentara. Rekao sam, guma za ladu.

Fakin zwei
02-04-2003, 18:18
P106 nebi smio nakon 8 godina biti u stanju glavno da ide. Pa yugići iz 1990 su uglavnom ok