PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sitna oštećenja na autu ?!?



Pomagajte
19-03-2003, 11:48
Naime sad poslije zime osvanulo je par sitnih oštećenja na mojem par mjeseci starom peugeotu.
Zanima me sljedeće:

1. Sitno oštećenje laka (do bijelog sloja skinut lak).
2. Ogrebotine crnih plastičnih zaštitnih letvica.
3. Sitno oštećenje vjetrobrasnkog stakla (malo je kvrcnuto, nije napuklo).

Kakve su Vaše preporuke u vezi tih oštećenja. Da li se išta od tog da srediti? I pošto imam full kasko, da li mogu to srediti preko kaska što vi mislite? :smile11:

mc
19-03-2003, 13:04
Mozes srediti preko kaska ako ti se isplati (zbog bonusa), ali ces se vjerojatno morati malo boriti sa osiguravajucim drustvom za svoja prava - moj kolega je uspio bas takve stvari srediti.
Ako ces sam, mozes probati ispolirati lim, ali ti to dobro radi na plitkim i sirim povrsinama, dok kod dubljih (npr. crte od kljuca) ne pomaze. Postoje ti sredstva i za regeneraciju crne plastike, ali nemam apsolutno nikakva iskustva s tim.

Girrari
19-03-2003, 13:14
Kasko ti ne bih preporučio jer buš zgubil bonus, a cifre su premale.

Šofer šajbu zaboravi ako fakat nije napukla.
Letvice možeš zamjeniti u servisu, a mislim da je neka sića u pitanju. Popraviti ih ne možeš jer sva sredstva vraćaju plastici boju, ali je ne krpaju.
Farbu si možeš popraviti korektorima za taj lak ako nije na nekom vidljivom mjestu. Ako je, bojim se da buš trebal lakirati cijeli dio. No tada je bolje pričekati da se "skupi" određen broj tih ogrebotina.

Ja sam imao jednu ogrebotinu na vratima (čitaj ključarenje). Prvo sam ju popravio korektorom, a onda ispolirao. Više se gotovo uopće ne kuži.

Nixon R18
19-03-2003, 23:39
1. Ako je lak oštečen samo do bijelog sloja (temeljne) a ne do lima , tada se to fino da ispravit poliranjem sa pastom u boji auto koja se može kupiti u prodavaonicama auto-kozmetike. Polir pasta lijepo ispuni nastalo oštečenje.

3. Staklo ako samo malo načeto, u 90 % slučajeva se poče kontinuirano širiti na kraju čse dobiti ogromnu crtu. (znam iz vlastita iskustva 3 puta mi se to dogodilo) Kamion mi baci kamenčić, nastane mala točkica a za 3 mjeseca sam imao crtu od 30 cm. :smile09:

S16
20-03-2003, 19:54
Šta se tiče stakla, imaš posebne pastu (ili gustu tekućinu) koju samo popuniš u naciknuto staklo. Navodno zaustavlja širenje pukotine i gotovo potpuno popravlja (vizualno) oštećenje. Nikad proba, samo čuja ;) <br><hr><font color="red">S16</font>