PDA

Pogledaj cijelu verziju : KVAR MJENJAČA NA PASSATU



arriva
16-03-2003, 20:44
Dali netko zna, arriva, 1994 prvi vlasnik teško ide u prvu kad je hladan i kada je topao, treću treba dva puta gurnut a u petu isto jednom ide jednom ne. Šta je već se raspao pa ima jedva 100.000 km ??? pomoć ljudi. :( :( :(

!!
16-03-2003, 21:38
ovo je za temu "volkswagen klub"-tamo se javljaju vrhunski stručnjaci :))

smart
16-03-2003, 22:10
mozda treba kuplung stisnut do kraja... :))

bzzzzzzzzzzz
17-03-2003, 15:55
Ma nije ti to nsta strasno. Samo tebas
promjeniti mjenjac cca 20000kn. Isprobano na Passatu god 1999.

arriva
17-03-2003, 16:35
Znaći reparatura getribe to su rekli i mehaničari.
ovo mi je prvi i zadnji vw :smile09:

Black Knight_
17-03-2003, 17:17
cini mi se da postoji procedura poravnavanja brzina i da je to 20ak minuta posla. barem na kalibri.

to bi moglo pomoci..

kad sjednes za fiatov mjenjac plakat ces za VWovim.

GSI
17-03-2003, 17:25
Kod VW je oduvijek bio problem sa mjenjacima,zato preporucujem da uzmete Opela jer on ima najbolje i najizdrzivije mjenjace. Jedino Mercedes ima priblizan kvalitet mjenjaca kao Opel

Dr.Mengele
17-03-2003, 18:43
GSI :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ferdo
17-03-2003, 19:40
Arriva je pravljena za talijansko tržište,a tamo su mjerila vrijednosti FIATI kojima se mjenjač raspada na 50.000 km.Prema tome,ako se mjenjač raspada na 100.000 km,to je duplo bolje nego na FIAT-ima.Gledaj na stvar s vedrije strane! ;)

Dr.Mengele
17-03-2003, 19:42
Ferdo imali smo jednog majmuna u zoo koji se tako zvao , ali je pobjegao pa te pitam dali si to možda ti. :)) :)) :))

Registriranikorisnik
17-03-2003, 22:44
Sa ferdom je pobjegao i majmun black knight

Black Knight_
18-03-2003, 15:02
Posrči mi čmarni sok gnoju jedan.

arriva
18-03-2003, 17:05
dečki ovako, što s tiće fiata imao sam jedan tipo kojem sam lamelu mijenjao na 200.000 km, vozio ga moj stari pa ja.
Drugo fiat više ipak nebi uzimao jer ih je u ono vrijeme malo mučila hrđa nadam se da je danas bolje. Ali općenito fiat i mjenjači, pa i motori su ok.
Ja sam uzeo karavana passat jer mi treba za posao (mesnica konkretno) a fiat tempra mi je djelovala nekako slabašno.
Inače ovo što ovaj priča o štelanju za 20 minuta (čuo sam da opelu ne valja ništa ni lim ni motor a pogotovo ne mjenjač) pada u vodu.
Autu su danas skinuli getribu, pred mojim očima se sve raspalo da nisi znao što je lamela, a što ostali dijelovi.
Toliko o vw, čim popravim prodajem. :smile09:

Black Knight_
18-03-2003, 17:22
boze sveti sta sve necu cuti.

evo, kolega u firmi ima tipo. drugi kolega je kupio punto GT a stara mu vozi tipo(koji je i on vozio dok nije kupio punta). stara mi ima obicni stari punto 1.2 cini mi se. bratic ima uno koji sam isto vozio.

mjenjaci na svim tim autima redom su daleko neprecizniji i krce 10x vise od recimo mjenjaca na mom starom kadettu 1.6 iz '91. i njihovi vlasnici svi odreda ce to potvrditi i svjesni su toga i to je vec predmet zajebancije postao koliko su ×××××× mjenjaci.

a na svoju getribu u calibri se ne mogu pozaliti. precizna je, prenosi pun ××××× snage, 6 brzina i jos nije otisla(165tkm) ni u kojem vidu.

a ovo sa mijenjanjem kuplunga je tek provala stoljeca. pa kakve ime veze promjena kuplunga s kvalitetom getribe?
to sto je tom nekom izdrzala lamela 200tkm je lovacka prve klase. nadalje, cak i da to nije lovacka to ne znaci nista osim da se covjek penzionerski vozio, a sa kvalitetom getribe nema apsolutno nikakve veze.

tvrdnja da fiat ima bolje mjenjace od opela je stvarno za rubriku 'shits of the week". ako je nesto opel uvijek imo bolje od fiata to su mjenjaci. a i stare 2.0 opelove masine trebas bit strucnjak da ih unistis.

a inace kad se getriba otvori osim na tocno propisani nacin gotovo je sigurno da ce se sve razletit.

GTD
18-03-2003, 18:16
ja bih rekao da je najbolji mjenjaci su od VW jer ja sam kupijo golf3 tdi i ima bolji mjenjac od golfa2 koi je imao odlican mjenjac a opel ima lose mjenjace to svako zna dobri su samo VW i mercedes samo sto je mercedes skuplji dosta

Girrari
18-03-2003, 18:54
Bez namjere da ulazim u bilo kakvu raspravu, ali Opel i mjenjači... hehehe :)) :)) :))

Ne znam kakvi su im bili stari, ali nova Corsa (a i ona prije nje), Astra... đut đutova. Smeće bez konkurencije. Imaš osjećaj da se cijela getriba raspadne kad stisneš kuplung. Grozno!!!