PDA

Pogledaj cijelu verziju : da li se isplati kupiti novu lagunu?



mimac
11-03-2003, 19:16
pomagajte, moram kupit auto u klasi lagune. na sto muka sam neznam što uzet.mazda6 nije u opciji jer se čeka predugo.jel se laguna stvarno puno kvari ili su to samo sporadični slučajevi? :smile11:

Ing-Alfa
11-03-2003, 21:25
Ovako!,kupio sam ju u 06/01,1.8 16v, imao sam gadni problema:najprije sa karticama mjenjli su mi u servisu dva puta, zatim auto nije mogao pokrenuti/odnosno pokretač nije prestao raditi več se vrtio cca 10s/.U međuvremenu mi je istekla garancija i aoto je počeo sve više trošiti tako da je to iznosilo na auto-putu sa klimon i 140km/h do 12l, a prije je to bilo 8l.Konstatacija je bila da treba zamjeniti računar.Reklisu mi da to nije više u garanciji, ali poštosam biostalni kupac Renoa da ču platiti "samo"10%.E ali sad nastaju problemi.Računar je došao "prazan", a nije bilo niti cd-a, a niti znanaja kako se to radi, kada sam im sam pokazao kako se ukucava program to nije bio program od tog auta.Tako je to išlo dva puta dok mi nije bilo dosta i prodao sam Lagunu.Više me nitko nije zvao da dođem na ugradnju računara /prošlo je 6mj./.Konstatacija:svaki je auto dobar toliko koliko je servis dobar.To su ti moja iskustva možda drugi nemaju takvih problema?.

ŽUTAC
13-03-2003, 12:28
DA ISPLATI SE,IMA PUNO OPCIJA NOVIH I AUTO JE ODLIČAN!PREPORUČIO BI TI DA UZMEŠ 2.2DCI SA AUTOMATSKIM MJENJAČEM JER ON NAJBOLJE BIRA EŽIM VOŽNJE I VOŽNJA JE NEOPISIVO JEDNOSTAVNA I UGODNA!SERVIS BI TI PREPORUČIO DA OBAVIŠ U SLOVENIJI U NOVOM-MESTU!TAMO JE I GENERALNI SERVIS ZA RENO I SKLAPAJU AUTE!CIJENA ČE TE DOČI NEŠTO MANJE NEGO KOD BAOTIĆA I DOBIT ČEŠ GARANCIJU NA SERVIS 6MJ!NEMA KOD NJIH DA NE POZNAJU:AUTOMATIK KAO ŠTO SAM JA IMAO PROBLEMA PRIJE 3GOD SA RENAULTOM 19 1.8 i AUTOMATIK!u servisu roca nisu mogli popraviti I NAPLATILI 9000KN,A AUTO NIJE U VOZNOM STANJU!SAMO U NOVO MESTO NA SERVIS I NEMA PROBLEMA!SITNE GREŠKE U POČETKU SE MOGU DOGAČATI,ALI AUTO JE VE 2GOD NA TRŽIŠTU I DJEČJE BOLESTI SE VJEROJATNO OTKLONJENE! ;)

Fabia SDI Elegance.
13-03-2003, 18:01
Kupi Lagunu i spavaj kos mehanicara!!
Imas Ford Mondeo 1.8 TD(ci) Business Plus koji je bolji od Lagune ili Passat T(di) ili ako voljis vrh automobila kupi Superba, to je vrh!!!!

cuore sportivo
19-03-2003, 23:14
ja sam se bar razocarao u lagunu 2 dci 120 kad sam je vozil,to je sve plastika,jadno završena,ako nije lova problem svakako audi A4 ,auto bez mane,a od jeftinijeg mozda dobra opcija mondeo

A4
22-03-2003, 00:44
Nekako previše ljudi priča o problemima sa Renaultima, pa izgleda da tu ipak ima istine. Moja iskustva sa starim Renaultima, još od vremena četvorke nisu bila tako negativna.Savjet - u toj klasi odustani od Lagune i kupi nešto provjerene kvalitete (nekog japanca ili A4, passat, Superb, a ako nemaš dovoljno novca tu može proći i Octavia)

55kw
20-05-2003, 19:32
kupi lagunu 1,8 16v.potrošnja nije velika, auto odlično ubrzava. nemoj se obazirati na Cuore Sportivo. točio je dizel na ininoj crpki, pa nije ni čudo da je riknula. ako želiš dizel, kupi ga, ja ga toplo preporučam, ali ga ne tnkaj na ININIM crpkama-obavezno omv ili neka druga. što se tiče kartice(kako je netko naveo da paljenje traje cca 10 sekundi) taj je problem rješen. Frend mi ima 1,8 16v, auto je bog na cesti i nema mu ravna. po opremi je na samom vrhu klase. što se dizajna tiče, ti biraš. ne mogu raspravljat o tvome ukusu. toplo ti preporučam lagunu. sretno u odabiru.