PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zadnji lonac



Mrle
10-03-2003, 15:12
Ošo mi je zadnji lonac. Sad sam u nedoumici koji staviti. Htel bi staviti neki protočni lonac. Dajte mi neke savjete. Recimo da nedam 300 - 400 EUR za neki Supersprint, Sebring, Remus. Čul sam da ima dobrih radiona kaj rade zadnje lonce; za kojih 500- 800 kuna jedan dobar inox lonac. Imat li kakvih iskustava? JA sam inače iz Varaždina, pa ako neko zna za nekaj dobrog u blizini?

Extreme
10-03-2003, 16:43
Nemoj se zajebavati, uzmi orginal.
Moj frend je za svoju Citroen Xsaru kupio neorginalni lonac od inox čelika s 1 god. garancije. Tako je fino pasao da mu je spalio plastiku zadnjeg odbojnika, pao je na eko-testu (nije bio dobro spojen pa je bilo previše kisika), a lonac je toliko visio da su mu na svakoj grabi iskre frcale ispod auta. Nakon 2-3 posjeta prodavaču bacio ga je u grabu i kupio orginalni. :smile08:

Pocket Rocket
10-03-2003, 16:52
Gle, kupiš li original lonac od Sebringa, Remusa ili Supersprinta(preporučam) za svoj auto, nema beda.Ništa ti se neće desiti.Uostalom, pun je grad Remusa i kaj ti ja znam čega. Dobit ćeš na dubini zvuka, malo u niskoj turi i malčice u š××××. Stavi još dobar filter da ti auto diše (K&N ili GREEN) i sve bu 5!!!Ili probaj kod SOLEta!!!

Dom-Dom
10-03-2003, 18:00
Na žalost moram priznati da je Remus postao totalni drek, bježi od toga!
Ja ću slijedeči spuh za nekih 6 mjeseci staviti Sole.

Prijatelju...
10-03-2003, 19:07
...u Ludbregu ima jedan "deda" , meni je trajao na autu od 150 ks ravno 6 godina i 110.000 km, sada sam stavio novi, dedica nekaj priča inox ovo ono garancija, platio 300 kn otišo na tehnički kod Kovačića a znaš koji su tam debili i auto uredno prošao,i ecotest i sve, 15 godina star. Ovim gore šta pišu da ne valja da samo orginal, za×××× ti njih, ja ti garantiram za dedu !!!
što si normalan da daješ tamo nekih 1300 i više kn, pa nisi lud ××××te. Osim ako jesi.
Pozdrav i pamet u glavu ! :))

T-IE-
10-03-2003, 20:05
Ja sam baš danas kupio zadnji lonac za Golfa. Dao sam 600kn (Powerful). Nije loš, kad ga gledam sa 50m udaljenosti onda čak liči i na Remus.

Nije mi jasno kako na eko testu se ne prolazi ako je prevelika količina kisika u ispuhu? Gleda je Lambda sonda, i ako ona radi kako treba (uz CO) auto mora proć. Kisika u ispuhu može bit i zbog neispravnog ispušnog sistema, a ne samo zbog Lambde.

Jack D.
10-03-2003, 21:50
gdje se može naći taj Sole auspuh (adresa, tel., okvirna cijena ?) i što ga čini dobrim: cijena, zvuk, dizajn, trajnost, sve po malo?

Dom-Dom
10-03-2003, 22:17
www.sole.hr
sve tamo piše......

Club Italia
10-03-2003, 23:00
bogu hvala da si konačno kupio lonac, susjedi će mirnije spavati!

dom-dom prodao ja gnojpela konačno! :))

Mrle
11-03-2003, 08:13
Da, Sole je isto OK, ali cijena? 400 EUR? Ne velim da to nije dobar lonac, samo nedam te novce za jedan lonac. Kad bi već išel tak nekaj radit onda bi promjenil cijelu granu. Prijatelju, a koji je to 'deda'? Kaj stvarno niko nema neka pozitivna iskustva sa tim privatnicima (osim SOLE-a)? Videl sam da Prikratki ima neke protočne lonce. Dal neko zna ak to kaj valja?

Kid Frost
11-03-2003, 20:57
daj Žuti ne seri da remus ne valja. :smile08: :smile08: :smile08:

sigurno onda i Mercedes ne valja a Alfa je valja. :smile11: :smile11: :smile11:

D-D idi negdje drugdje prodavat demagogiju ovdje će te još netko i shvatit ozbiljno pa će kupit neki drek od lonca i zajebat se na tvoj nagovor. :smile10: :smile10: :smile10:

Kid Frost
11-03-2003, 21:00
ma šta ja ××××m pa sigurno naš čuveni Hercule Properties Ctrl C Poirot zna sve i nas neuke želi izvesti iz mraka našeg neznanja. :)) :)) :))

Dom-Dom
11-03-2003, 21:18
Evo nama pametnog Kida.Ju bre što bi lepo dok te nije bilo.
I ja sam godinama ××××o na Remus i prije su bili OK.Sad imam 6 mjeseci ovog novog od Inoxa i več pjeva na par mjesta, čitaj ima flekove od hrđe.
Kid na kraju , tolka si beda da ni ××××× nebi dao da mi pušiš. :smile06:

Kid Frost
11-03-2003, 21:25
DD nisam znao da si kukuruzni opanak. Još se zagreb nije riješio takvih. Sigurno te i šahovnica na zastavi smeta., :smile09: :smile10: :smile10:

Dom-Dom
11-03-2003, 21:28
Kid , znaš kak se veli pametniji popušta , ipak se neču spuštati na tvoj nivo. :smile06:

Kid Frost
11-03-2003, 21:32
Čuj Hercule ak si ti pametniji kaj onda nonstop visiš na netu? Bolje ti je da djetetu mijenjaš pelenu neg kaj ovdje besjediš. ;) :smile08:

neutralan
11-03-2003, 23:27
Mislim da se Dom-Dom niže nisi niti mogao spustiti!

CLIO SPORT
12-03-2003, 00:19
kid konju........frend ima remusa na twingacu....vec ga je 2 puta vario!!!!!!! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

od tih sportskih komercijala jedino bi uzeo Supersprinta, ili CUSTOM MADE BY SOLE!

a sad lijepo uzmi playboy pa pod dekicu! konju bez ikakvih argumenata! hemus hemus hemus je naj! i to je sve sto znas reci! i vrijedat naravno.......nemoj da ti pustim LANCERA pa da vidis kaj je vrijedanje!!! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Dom-Dom
12-03-2003, 10:25
Ovoj hrpi jada ljudskog moram nešto napisati.
Remus je firma koja je prije desetak godina radila vrhunske auspuhe.Primjer, imao sam BMW E36 320 kojem je bio 92 god. ugrađen kompletni Remus od grane.Auspuh je trajao (vjerovali ili ne 10 godina).
Imao sam Clio 16V , isto sam stavio Remus 95 god. , dok sam ga ja imao bio je kao novi.Tada je Remus davao originalne Remus nosače auspuha.
Na Alfi 156 1.6 prije 4 godine sam kupio isto Remus i već se tada vidjelo da firma počinje fušati.
A na ovoj Alfi V6 , već nakon 6 mjeseci je auspuh počeo hrđati(makar je od Inoxa), što pokazuje da se Remus totalno srozao u kvaliteti.A pokazuje i cijenom, jer mu je cijena u paraleli sa Supersprintom dosta niža.
Moj rista je imao na P-206 S16 Supersprint , auto je bio brzo vožen , i auspuh je još i danas kod drugog vlasnika u top stanju.
Draga djeco nemojte komentirati neke stvari koje neznate, ipak imam malo više iskustva nego vi.
A moje tvrdnje o Remusu kao super auspuhu , može potvrditi i INTCP , kada sam s njim polemizirao o kvaliteti Remusa.INTCP bio si u pravu.
A kaj se tiće vrijeđanja samo pokazuju odakle su došli, sa blatne zemlje na asfalt.

Br0ck
12-03-2003, 10:34
Jel' ti to o meni?!??!!? ;)

Nije dvaput, nego jednom. Spuh je na autu 4 godine i sad je počeo pucat' na spojnom dijelu cijevi kod ulaza u lonac.

Mrle - daj nazovi 01/2335-262 Auspuff Krizmanić u Heinzelovoj 35, Zagreb. Pitaj ih za ono što ti treba i za sve što te zanima. Rade sportske stražnje lonce od 600kn (inox ili prokrona sa 5 godina garancije).

CLIO SPORT
12-03-2003, 11:08
brock.......mislio sam na onog frenda kojeg si upoznao na sjednici! onaj sa spojlerom na krovu! :smile10: :smile10: :smile10:

Br0ck
12-03-2003, 11:32
Aaaaa, mislil' sam da misliš na mene :))

piquet
12-03-2003, 11:35
supersprint!!!!!!!!!!

Mrle
12-03-2003, 11:59
BrOck, hvala na odgovoru. Više manje to je jedini konkretan odgovor. Jedini je problem kaj po to moram u Zagreb. Odnosno prvo bi moral videti, pa naručiti .... Svi se na tom forumu samo prepucavaju i vrijeđaju, a u biti pojma nemaju. Da Remus ne valja to znam, bar ne zadnjih par godina. Em kaj jako buči, em kaj se raspadne za 2 godine. I još da za to dam 3000 kn. Nema šanse.

Br0ck
12-03-2003, 12:34
Pa, ionako moraš prvo vidjet' ako želiš kupit. Zar ne?

Nabavi si novi Molydon katalog gdje je reklama za "Auspuff Krizmanić" sa slikama modela stražnjih lonaca i još poneke informacije ili se zaleti u Zagreb (pa nije vrag da smo tak daleko?)

skini
12-03-2003, 14:06
pa za 3000 kn kupis lonac koji god hoces....
ja sam pred malo uzel SOLE...oko 1900kn...i jako sam zadovoljan

Pocket Rocket
12-03-2003, 17:04
Remus se strašno srozao.To više nije onaj Remus od prije 5 god.Ja na autu imam Supersprinta i mislim da je od ovih svih komercijala najbolji ispuh.Tko ima love više, nek povuče od grane do kraja Sole.Da kod nas postoji Bonini,Jetex ili hartmann(VW) bilo bi nam puno lakše.Stavi SuperSprinta i uživaj. ;)

Mrle
03-04-2003, 08:05
Eto pregledal sam još malo lonce. Sad sam u još većoj brigi nego prije. Brock, pital i pogledal kod Krizmanića. Zadnji lonac im košta od 1600 do 2200 kn. Mislim da se za te novce može kupiti puno bolje. Zna neko kaj o Bossal protočnim loncima. Nova serija im izgleda ko inox i košta oko 1000 kn.

Mrle
03-04-2003, 08:13
Eto pregledal sam još malo lonce. Sad sam u još većoj brigi nego prije. Brock, pital i pogledal kod Krizmanića. Zadnji lonac im košta od 1600 do 2200 kn. Mislim da se za te novce može kupiti puno bolje. Zna neko kaj o Bossal protočnim loncima. Nova serija im izgleda ko inox i košta oko 1000 kn.

Mrle
03-04-2003, 08:13
Eto pregledal sam još malo lonce. Sad sam u još većoj brigi nego prije. Brock, pital i pogledal kod Krizmanića. Zadnji lonac im košta od 1600 do 2200 kn. Mislim da se za te novce može kupiti puno bolje. Zna neko kaj o Bossal protočnim loncima. Nova serija im izgleda ko inox i košta oko 1000 kn.

INTERCEPTOR
03-04-2003, 09:42
Remus definitivno ne bi kupio danas za auto. Baš se potrefilo da kad nisam imao neke veliek veze o auspusima sam preferiraoo remus. Al tadašnji remus je izgleda bio dobar. Danas definitivno Supersprint. Remus ima seljački zvuk. Samo bas. Dok Supersprint ima pravi metalni zvuk. Jedan tip što vozi u Focus kupu mi je rekao da je remus i pretežak. Da je Sebring puno bolji. Kad sam ga pitao za Supersprint rekao je da se ne čuje (tj. da nema basa kao Sebring). Al onda sam ja rekao da bi ja da ima onaj metalni zvuk. U tom slučaju kaže da uzmem supersprint. Inače te priče o trajanju remusa 2 godine sam čuo od dosta ljudi. Ja sam mislio da ×××× kvake jer serijski lonac traje2 godine (na alfi je već 5. godinu). Tako da sad zbnam otkuda potječu te priče. Inače , mislim da ni ANSA nije loša. Isto tako mislimd a autorevijhe sponzoriraju previše taj usrani REMUS. Kao vrhunski austrijski ispušni sustavi. Ma daj bježi molim te. Svaki put kažu. Najbolje što se može naći na tržištu. Svaka čast, a tjuneri su stvarno biseri. Felge opruge i čip. UUUU vidi kako tunirana calibra. Remus je napravljen samo da bude šminka tj. da se čuje. A malo snage koju dobije je normalni popratni efekt protočnosti.

Dakle Supersprint, Sebring, ANSA čak i Sole (al malo sumnjam u sve hrvatsko). Ali Remus. Samo ako mu spuste cijenu za 70%

Brock
03-04-2003, 09:45
Bok Mrle!

Nemoj me zezat da su tako skupi!?!?!?

Gle, frend je prije 2 tjedna u Molydonu uzeo univerzalni Remus za 1350kn za svoju Vectru i spuh je zvučno i vizuelno sasvim OK. Ja na svom autu imam Remus već skoro 5 godina bez ikakvih problema. Auto se vozi na kratke gradske relacije = u ispuhu se skuplja dosta kondenzata (koji obično brzo raz×××× svaki lonac) i za sada je sve OK što se tiće kvalitete samog lonca. Nakon 4 godine je malo počeo pucati spojni dio, ali to je auspuh majstor zavario za 5 minuta i 20kn.

Ja možda i nisam kompetentan davati ocjene o različitim sport loncima, pošto nisam imao ništa osim Remusa, ali meni je sasvim OK. Ja još nisam nikoga upoznao da ima neki sport lonac duže od 5 godina, a koji je u savršenom stanju. Ako takvi postoje, a ne koštaju više od 1500kn - svaka čast! Dakle, koliko god ljudi pljuvali po Remusu - ja ga preporučam jer mislim da je odnos cijena / kvaliteta sasvim u redu.

INTERCEPTOR
03-04-2003, 09:50
Pred 5 godina je remus možda i valjao. ALi koliko vidim danas se svi žale. Ti lonci su nužno zlo. Ja bi najradije stavio cijev od motora do kraja.

Znalac
03-04-2003, 09:55
Remus je nažalost samo reklama i ništa više. Pogotovo tzv. "univerzalni sportski lonac" bez atesta na buku, djeco ne znam kako vam glava ne otpada u autu jer to brenči za poludit a efekt nula. Na svim svojim autima imao sam kompletan Supersprint sistem i mogu reći da je to prava stvar. Nije baš jeftino, ali koliko para toliko muzike.

S16
03-04-2003, 16:34
Ima li di u Dalmaciji da tko radi sportske lonce?

sutlijaš
03-04-2003, 19:06
Zepter sine